Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 62

Téma: Notebook

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2006

Jelikož jsem nikde nenašel solidní vyhledávání notebooků podle vlastností, tak se obracím sem, abyste mi pomohli, při vybírání.

Moje představy jsou:

Processor: Core2 duo
    Grafárna: (ne úplně špatná, nejlíp nesdílená), Tv out
    RAM: 1 GB
    LAN 10/100/1000 !
    značka libovolná
    HDD: minimálně 100 GB
    Dispaly 15" - větší než 1024*768
    Wlan, BT, atd..
    OS nechci

cena do 25 000.- bez DPH

Doufám, že se mezi váma najde někdo, kdo se v tomhle momentálně hodně hrabe a bude umět poradit.. Každopádně díky předem za odpovědi a jenom doufám, že když už sem si tak pracně vydělal ty prachy, tak je snad co nejlíp využiju..
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

neber hlavně ASUS ;-)
    Radši připlať a kup si IBM nebo HP

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2006

a co Acer ?

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Acer je proslulej mizernym zpracovanim. Ja bych doporucil www.vbi.cz - VBI notebooky jsou iniciativa intelu, aby byly vsechny dily standartizovane a tim dobre a levne sehnatelne (klavesnice, displeje, mechaniky). Sam mam IBM za asi 20 000 a kdyz jsem do nej chtel koupit DVD vypalovacku, rekli mi ze pouze u nich jako nahradni dil za 12 000. Jinak IBM (ne lenovo) nebo ASUS je taky dobra volba.

Hlavne si dej disk aspon 5400 otacek - mam doma 4200 a je to nechutne pomale. Taky si pohlidej pocet USB portu. Tot zatim vse, kdyztak s eozvi.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Rozhodne doporucuju Dell, s Acerem a Asusem spatne zkusenosti. IBM je lepsi, ale Dell rulezz

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Možná by bylo dobré také napsat, k čemu všemu ho chceš používat - kanc.práce, hry, video.... a zda má být nový nebo repas či bazar.

ad Acer - určitě tu někde je k dohledání zkušenost Miloše Strouhala s jeho předchozím notebookem Acer, nutnost chlazení sněhem i to, jak mu ho v servisu v Brně nějak trošku úplně ztratili.

IBM prodal divizi notebooků Lenovu, tak musíš volit z řady ThinkPad (nebo jak se to teď jmenuje). Kromě tohoto bych volil mezi značkami Dell, HP, Sony, rychlost HDD 5400 (jak bylo řečeno), paměť min. 512, procesor jednoznačně od Intelu.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2006

právěže by to chtělo tak vod každýho něco.. nejspíš na něm budu hodně čumět na filmy, pak surfovat, možná ripovat filmy a taky i nějaký ty hry. předpokládám, že mafii, nebo CoD na tom rozjedu, takže to asi bude OK..

chci novej.. cokoli z druhé ruky, ale notebook teda fakt ne

Všichno tady vychvalujete IBM - teď sem koukal, že jich je novejch na trhu dědně moc a kdo se v tom pak má vyznat... Mrzí mě, že většina novější notebooků, které bych docela i bral nmají pouze 100 mbit ethernet, takže se mi to tim značně zůžuje..
    HDD 5400 rpm je samozřejmost.

SPM SPM je offline
    Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Osobně mám IBM a jsem s ním plně spokojený. Dell taky špatný neni, ikdyž IBMka mi připadaj lepší. Propadáky pak jsou Acer a Umax...

Registrace
    Nov 2007

IBM jsou vyborny, s Acerem je to uz slabsi (posledni dobou k nemu mam averzi nejen kvuli PDAcku :P )

Btw, CoD rozjedes i na o dost slabsi masine (i dvojku), video se da ripovat uplne na cemkoliv - meni se jen cas a filmy rozjedes dneska taky uplne na cemkoliv. To same se surfovanim.

A je ta gbit LAN skutecne takova nutnost?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Moc nechapu pozadavek Core2Duo pro notebook, ale budiz.

Treba, upgrade RAM na 1GB je dneska za litr maximum.

Jinak skvely notebook a vejde se do tvoji ceny i s OS je taky tady. Ma solo graficky chip, na nemz si svuj CoD bez problemu zahrajes, 1GB RAM atd.

Gigabitovy ethernet opravdu v zadnem notebooku dneska nenajdes, ale da se resit pres Cardbus, pokud na nem opravdu tolik lpis.

Ale jiste se najdou i jine...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2006

Citace Původně odesláno od CommanderZ
    IBM jsou vyborny, s Acerem je to uz slabsi (posledni dobou k nemu mam averzi nejen kvuli PDAcku :P )

Btw, CoD rozjedes i na o dost slabsi masine (i dvojku), video se da ripovat uplne na cemkoliv - meni se jen cas a filmy rozjedes dneska taky uplne na cemkoliv. To same se surfovanim.

A je ta gbit LAN skutecne takova nutnost?
    jojo to já tušil, že CoD a mafii rozjedu všude..

core2 duo chci hned ze tří důvodů

1) prostě nejlepší procáky
    2) chci zkusit intel, protože doteď sem měl AMD
    3) o malinko menší spotřeba než turion

Ripování filmů právě závisí hodně na procáku, což by asi s tim core2 duo šlo dohromady..

nesdílenou grafárnu chci proto, aby se na tom dalo spustit i třeba něco více náročného do budoucnosti.

Surgical: ale ten nemá core2 duo, ale jenom core duo :-( - jinak by byl fajn.. a s tou lankou si mě dost sklamal.. já je eětě nedávno u noťasů viděl.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Nevim, pak si snad nekupuj notebooka
    Resp. 25000 neni malo penez, ale na notebooka bez kompromisu je to zatracene malo jeste i dnes.

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

ad cena
    Vzhledem k požadavkům a nárokům bys měl krapet přitlačit - tak za 35.000 Kč by už se dalo mluvit o solidním slušném notebooku. A jak píše Surgical - je opravdu potřeba book? Při stejné konfiguraci je stolní PC cca o 10 kKč levnější.

SPM SPM je offline
    Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Surgical
    Gigabitovy ethernet opravdu v zadnem notebooku dneska nenajdes, ale da se resit pres Cardbus, pokud na nem opravdu tolik lpis.
    To není pravda, GB ethernet se v noteboocích vyskytuje a to ani ne tak uplně zřídka... jenom nechápu proč po něm tak moc touží, mě zatim stačila 100Mbps i na přetahování DVDček

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2006

takže nakonec asi zkončim u acera se 100 mbit ..

Tak tohle nebaštim.. Narazil sem na Asus A6JE-AP015

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. NET z mia na notebook
    Od Dark_Mike v sekci Mio
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 22-11-2007, 08:40
  2. notebook
    Od Razi3L_ce4you v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 30-04-2007, 19:45
  3. GPS pre Notebook
    Od XRAY1 v sekci Příslušenství pro navigaci
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 02-10-2006, 20:27
  4. PDA vs. NOTEBOOK
    Od 1979 v sekci Obecné problémy
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 26-04-2005, 08:36
  5. Jak propojit notebook s XDA?
    Od reditel_ce4you v sekci Zbývající PPC