Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém MDA c III (TM) a Ozi Explorer (nejde GPS)

Alonso (4)|20.3.2007 13:45
Mám problém. GPS je na portu COM4, HW mám "žádný", Baudrate 4800
TomTOm 6.02 jede v pohodě s 4800 i 9600, COM4, jiné zařízení
mGPSsmd taky našel a přímo vypsal COM4: FOUND GPS s touto rychlostí 4800
Ozi Explorer - pro jakoukoli rychlost a port COM4-NIC.žádný satelit, ani náznak, neděje se nic, jen napíše, že žádná data z GPS..
Už jsem provozoval Ozi na více různých strojích PDA, toto se mi ale ještě nestalo, nevím jak dál.Poradíte prosím někdo?
FOXXX (77)|20.3.2007 20:55
ozi mi taky nešel, ale narozdíl od tebe jsem na něj nebyl zvyklý, tak jsem ho nahradil trochu podobným a bezproblémovým GPSdash2. Jsem maximálně spokojen
ladarozan_ce4you (81)|20.3.2007 20:58
Já sice mám jinou sestavu, ale Comy jsou na tom stejně. HW má vždy COM8 a rychlost 9600 nikoli žádnou - nastavte. Dále port uvedený jako sdílený může být třeba Com6.Na něm platí rychlost 4800. Pokud aplikace, která "zlobí" s výběrem Comportu je spuštěna jako první, vyžaduje nastavení Com8 a 9600. Pokud je spuštěna jako druhá, tak Com6 a 4800. (záhada, že). Mám VITO Navigátor a takhle se to chová. Přitom Mapview si nesedne na Com8, ale drží se předvolby, kterou si vybereme v jeho nastavení resp. s nastavením v ovládacím panelu GPS.
FOXXX (77)|20.3.2007 21:00
u compaktu opravdu nemusí být nastaven HW port žádný (aspon kromě oziho mi tak vše jede) sw com je standartně com4 a compakt ho umí používat více programy najednou
FOXXX (77)|20.3.2007 21:00
u compaktu opravdu nemusí být nastaven HW port žádný (aspon kromě oziho mi tak vše jede) sw com je standartně com4 a compakt ho umí používat více programy najednou

pardon za dvouklik, nenašel jsem smazání přízpěvku:oops:
Alonso (4)|20.3.2007 21:12
No já právě po přečtení všeho možného kolem přímo tohoto typu MDA compact III jsem vycházel z toho, že všichni psali, že se používá port COM4 a HW je (žádný). Rychlost 4800 beru obecně jako skoro vždy funkční na čemkoli. Výjimkou byl E TEN700, kde jsem zadřeli u TomToma a ten se rozběhl až po nastavení 57600 (což jsem nikdy neviděl a nečekal to) .Taky se někde psalo konkrétně u E TEN 700 o nějakém upgrade nastavení GPS , z NMEA na SIRF. PRoto bych čekal možná spíš tady nějaký problém, jestli náhodou taky není třeba něco.... ale nesedí mio to s tím, že v TomTOm i GPScmd GPS normálně jede. Ozi ne a k tebou nabízených COm8 a COM6 si ani nečichne, ani je nenabízí, když to dopíšu ručně,rovnou to hlásí, že tento port nelze použít. JEdiný, co lze použít, je COM4 a tam jsem výsledky s různými rychlostmi již popsal. TAkže něco jiného. Díky.
Alonso (4)|20.3.2007 21:54
[QUOTE="FOXXX"]ozi mi taky nešel, ale narozdíl od tebe jsem na něj nebyl zvyklý, tak jsem ho nahradil trochu podobným a bezproblémovým GPSdash2. Jsem maximálně spokojen
[/QUOTE]GPS dash2 má kamarád na Smartphone Qtek bez dotyk dipleje, toto asi teda bude jiná verze , pro MDA, že? Kde se to dá sehnat, kde to prodávají? Díky.
FOXXX (77)|21.3.2007 06:30
nějaký tip jsem ti poslal na SZ
pepitoCZ (24)|22.3.2007 12:38
[QUOTE="Alonso"]Mám problém. GPS je na portu COM4, HW mám "žádný", Baudrate 4800
.............
Už jsem provozoval Ozi na více různých strojích PDA, toto se mi ale ještě nestalo, nevím jak dál.Poradíte prosím někdo?[/QUOTE]
Zpočátku mi dělal ozi totéž. Obešel jsem to tak, že jsem u něj nastavil GPS port na com5 a PortSplitrem přesměroval vcom4 na com5. A fungovalo to.
U nynější verze 1.12.3e3 mi funguje přímo com4 s tímto nastavením: