Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TMC v ČR

libor_m (1026)|20.3.2007 11:52
... pokráčování diskuze z tohoto místa.
Mudrunka (547)|20.3.2007 22:40
[QUOTE="libor_m"][QUOTE="Mudrunka"]Martine,
jen se neboj, bylo už na konkurenčním webu (mobilmánia) v podstatě dokázáno, že, v rámci možností systému, dané TMC informace vzduchem lítají relativně v pořádku a problémy jsou dané úrovní nav. softu, nav. dat (lokalizační tabulky) ale i HW, konkrétně schopnostmi tyto data přijímat.[/QUOTE]
Mudrunko, vím, který článek myslíš. Ovšem Martin správně poznamenal, že data by musela být pravdivá. Pokud dnes ráno byla v Praze totálně zasekaná Jižní spojka ve směru na Barrandovský most a v TMC nalezneš info, že je to ucpané v protisměru (kde to hladce jelo), tak to není o funkčnosti softu, ale o datech. Nejsem skalním zastáncem žádného navi softu, dlouho jsem jezdil na TT, potom nejakou dobu na iGO a nyní převážně na Navigonu (já vím, že díky tomu, že mám přístup k letošním mapám, tak je to o něčem jiném), ale lokalizační tabulky jsou jedna věc a data druhá.

Nicméně se již dostáváme lehce mimo téma této diskuze, proto prosím v diskuzi o TMC v různých navi softech pokračujte …… zde[/QUOTE]

No Libore, můžeš mít pravdu, ale taky nemusíš. Už jsem pochopil, že co na první pohled v této problematice vypadá jednoznačně, nemusí nakonec tak být. Jsi přesvědčen o tom, že zkušební verze Navigonu s nějakými neověřenými daty (mapy a v neposlední řadě lokalizační tabulky) je neomylná? Na mobilmánii k této problematice se zdařilo přitáhnout zástupce pachatelů TMC, jeden jejich příspěvek jsem si dovolil půjčit. Tedy citace:
„Ohledně statistik a logu bych se obracel na office@teleasist.cz Pokud popíšete daný problém se svou navigací a přidáte nějakou statistiku příjmu dopravních událostí, pak není problem dohledat logy a data těchto informací. Společně pak můžeme odhalit a vypilovat dané problémy.“
Zkus zjistit, jak to doopravdy bylo s předmětnými informacemi a pak bude jednoznačné, zda testovací verze Navigonu, nebo TMC. Jinak je to, nezlob se na mě, v úrovni „jedna paní povídala“ a v obou možných variantách to bude dobře – buďto v tom je TMC nevinně, nebo -viz. poslední věta citace.
libor_m (1026)|20.3.2007 23:43
OK, mám logy pochybných případů, tak jim to tam pošlu i s popisem problému a uvidím, jestli z nich něco vypadne. Jinak si určitě nemyslím, že je Navigon neomylný, ba naopak ...

EDIT: Tak jsem dostal odpověď ohledně Štefánikova mostu (viz zde) ...

Ohledně zpráv z Štefánkovu mostu: vysíláme zde dvě zprávy,

1. code 26 - Most uzavřen, platí pro oba směry

2. code 402 - komunikace uzavřena, platí pro oba směry

Defaultní směrovost pro oba typy události je jeden směr, příznakem
nastavujeme změnu, tedy pro oba směry (u obou zpráv).
Podle všeho je tedy naše vysílání v pořádku. (a to dokonce hned duplicitně)


S pozdravem tým Teleasit