Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iGO 8

tortoise (546)|18.3.2007 20:57
Díky moc za super obrázky i videa. Přiznám se, že z těch neostrých obrázků (čili dojem z finální verze můžu mít jiný) mi to přijde dost přeplácané a hlavně pouťouvé. Jako zajímavé vidím zobrazování výšky a 3D budov, otázkou je, nakolik to bude pro navigaci přínos. Např. rád vidím, co mě za pár stovek metrů čeká a představa, že na displeji, stejně jako ve skutečnosti, bude cesta mizet někde v zatáčce za budovou či kopcem se mi moc nelíbí. Taky jsem zvědav na rychlost. Už i-Go 2006 na N560 chodí pomaleji než na Acerovi n35 (přestože v Aceru je navíc pomalejší karta) a těžko si dokážu představit, co s VGA udělají 3D objekty a kopce.
krabicka3 (361)|19.3.2007 02:06
Taky diky za fotky. Prijde mi to moc hezky. To, ze zatacka bude mizet za budovou je to nejmensi. Udela se to stejne jako treba v C&C Generals, kdyz je jednotka za budovou, tak je zkratka modre vybarvena, jednoduchy. To 3D zobrazovani muze byt dost pomale, nicmene by mi udelali radost, kdyby to umelo spolupracovat s Intelackym grafickym chipem. Kdyz to bude dobre a bude to umet upozornovat na radary, tak TT vymenim. Kvuli te pastve pro oci klidne ozelim i to, ze uz me nebude navigovat Darthik Vader...After 500 meters take the exit then jump into hyperspace...:D
krabicka3 (361)|19.3.2007 14:58
Mimochodem, vite nekdo kdy by iGO 8 melo vyjit?
Marek L. (28)|19.3.2007 18:29
Červen nebo červenec, přičemž nebude možný přechod ze současného iGo. Nevím ale, jestli se tím myslím jen přechod zdarma, nebo jestli nebude k dispozici ani žádný zvýhodněný upgrade.
Peta_ce4you (314)|19.3.2007 20:21
další screeny z IGO 8 viz. priloha
krabicka3 (361)|19.3.2007 22:56
2 Marek Lutonsky: Diky za odpoved
2 Peta: Hezky, ale VGAckove to moc nevypada. :? Doufam, ze od toho neupustej oproti soucasnemu iGo
libor_m (1026)|20.3.2007 12:04
Možná budu mít trochu kacířský názor, ale stejně ho napíšu. Podle mě je 3D model na malém PDA k ničemu. Na malém displeji to vypadá strašně přeplácaně a nedocílí se tím jednodušší orientace pro řidiče. O to přeci jde v první řadě. Jediným dalším logickým krokem od stávajícího (lepšího či horšího) zobrazování navigací je Head-Up Display, kde se mi na čelní sklo automobilu bude promítat barevně ohraničená silnice dle skutečnosti (je možné docílit malým radarem v přední mřížce podobně jako to má např. Passat na automatický odstup od vozidla, které jede před ním) a uprostřed šipka na každé křižovatce. Potom nebudou muset firmy vymýšlet takovéto kudrlinky, ve 3D bude vše tak, jak má být a řidič se bude moct plně soustředit na jízdu.

Tak a teď mě prosím nekamenujte, pouze napiště jiný názor, pokud ho máte.
M66 (116)|20.3.2007 17:53
libor_m: jo, to by bylo super (myslím projekci před řidiče, ne tě kamenovat ;) ). Jenže výhoda navigace v PDA, alespoň pro mě, je v tom, že ji mohu použít v libovolném autě, jak ve svém, tak i v kterémkoli ze služebních. 3D model bych hodnotil, až to v PDA budu mít, třeba to rušit nebude...
Yankee.106 (231)|20.3.2007 22:17
Jsem nadšeným příznivcem takovýchto pí....vylepšení. Pokud to nebude brzdit "hlasovku", tak jako orientační body super :D
vpe (148)|31.3.2007 08:06
No jo ale HUD muze implementovat pouze vyrobce vozidla a ten je tak 3-8 let za aktualnimi technologiemi (nejen viz ty pevne HF sady), takze tohle bude bezne dostupne tak za 5-8 let...

Jinak nechci domyslet datovou narocnost tech modelu a pokryti bude podle me naprostoi minimalni, nicmene mrknete se na google earths, tam v nekterych mistech (asi nejen USA) uz to myslim je v pseudo 3D
krabicka3 (361)|17.7.2007 16:19
Nejake novinky okolo verze 8? Uz nekdo zna datum kdy to vyjde?
Filippo (56)|9.8.2007 18:26
dostalo se ke mně demo IGO 8, nic převratnýho to neni (taky tam nic převratného udělat nejde) ale tady jsem sepsal nějaký novinky: Ukládání si naplánované trasy, ukládání projeté trasy (nejsem si jistej), možnost přehrát si uloženou trasu, větší tlačítka v menu, po startu se automaticky otevře mapa, při spuštění musíte mít nahranou mapu, jinak zamrzne (!)
ale je to jenom DEMO, takže se toho může ještě hodně změnit ;)
BRunner (92)|10.8.2007 09:17
No a já bych jen doplnil, že ty 3D budovy jsou pěknej hnus...
Docent (1234)|10.8.2007 20:24
[QUOTE="Filippo"] ukládání projeté trasy (nejsem si jistej), možnost přehrát si uloženou trasu, [/QUOTE]
Co je na tomhle nového? "Menu", "Rychle", "Nastavit trasy"... A fakt nemám iGO 8 ;) .
lcdc (43)|11.8.2007 11:24
Na Acer n311 je to v 3D nepouzitelne, strasne pomale a nejako ma to extra nezaujalo. Budovy su otrasne, ako uz bolo povedane. Este to vyskusam na Acer n50, ale podla mna to pojde normalne len na pda s 3d chipmi ako Axim...
Peta_ce4you (314)|11.8.2007 15:30
[QUOTE="Filippo"]dostalo se ke mně demo IGO 8, nic převratnýho to neni (taky tam nic převratného udělat nejde) ale tady jsem sepsal nějaký novinky: Ukládání si naplánované trasy, ukládání projeté trasy (nejsem si jistej), možnost přehrát si uloženou trasu, větší tlačítka v menu, po startu se automaticky otevře mapa, při spuštění musíte mít nahranou mapu, jinak zamrzne (!)
ale je to jenom DEMO, takže se toho může ještě hodně změnit ;) [/QUOTE]

a kde je mozne demo ziskat (legalne)?
Filippo (56)|11.8.2007 16:46
Jak je to s legálností nevím, ale tuším, že to neni volně šířitelné...

Takže bych to TADY raději nerozebíral ;)
lcdc (43)|11.8.2007 23:09
Zda sa mi, ze to bolo volne siritelne, ale licencia skoncila vo februari 2007, takze to uuz legalne nebude.

BTW, skusil som to na Acer n50 a na moje prekvapenie to islo celkom v pohode, takze je to asi optimalizovane na intel cpu. Samozrejme je tam wm 2003 SE a ovela viac ram, takze to moze byt aj tym... Ale ostavam pri nazore, ze to nie je nic moc, skusal som len hun mapu, kde je 3D a podla mna to neprinasa nic extra noveho do pda navigacie...
karpi_ce4you (0)|4.7.2008 09:33
Je k dispozici nejnovější verze "Nav N Go iGO 8 v8.0.0.41506".

Pokud máte zájem, kontaktujte privátně.