Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Všechno musí někdy skončit.

flashman (1366)|18.3.2007 15:37
Zdravím všechny příznivce ukuchtěných ROM pro MDA Vario,

Tímto oznamuji, že přestávám s vytvářením / kuchtěním ROM na MDA Vario hned z několika důvodů.

1) Jelikož jsem ke škole ještě přibral brigádu, tak je tu jeden tradiční důvod a to je samozřejmě čas, protože mi stavba ROM zabere všechen můj volný čas, ale i čas, který by volný být neměl a proto omezuje ostatní, důležitější činnosti / povinnosti.

2) Je to asi ten nejvíc nedoceněný "koníček", protože to funguje zhruba tak, že někdo vydá ROM. V zápětí příde do pranice jiná ROM, mnohem horší, ale lidi na ní skočí, protože po flashi je systém čistý a zdá se rychlejší, tak se prostě opijí rohlíkem a vyhrává ten, kdo chrlí jednu ROM za druhou.
Nebo se stane právě naopak, že např. já jsem vydal ROM a najednou se oběví nějaká další, řekněme i lepší, tak zase makám jako blbej a konečně se mi povede zase udělat něco kvalitnějšího, ale zrovna před vydáním příde někdo s nějakou novou, ještě lepší ROM a rázem ztrácí moje ROM na významu.

3) Nikdy se nejde zavděčit všem a pokaždé se najde někdo nespokojený s nějakým řešením

4) Neusále někdo píše, že má problém s ROM, i když jeho problém je úplně někde jinde a to řekněme poskvrní jinak dobrou pověst naprosto neprávem.
(např. někdo nainstaluje SPB pocket+ na kartu a pak jí vyndá a diví se, že to zatuhlo, pak napíše, že flashnul T-Mobile ROM a ta mu to nedělá)

5) nervy když něco delší dobu nejde jsou opravdu strašné. (např. teď integrace MMS)

6) Každý od každého "opisuje" a pak vydává za svoje dílo

7) a hlavně - byl to pro mě koníček, který mě bavil a i přes občasné negativní ohlasy jsem si šel za svým, ale v poslední době si sednu k PC a zjišťuju, že už nemám žádnou chuť zase stavět / trápit se / flashovat / nastavovat...

Všechna čest takovým, kteří mají ten dar a vydrží v tomhle kolotoči předhánění a opisování (např. MB edition má ze 3/4 programy z underground edition a to včetně stejných registrů apod. -- PDAmobiz verze se dokonce ani neobtěžovala z underground Edition Crossbow ROM odstranit uvítací obrázek, ale ani to jí nezabránilo přidat 2 programy a vydávat za svoje dílo)

takže blahoslavení buď hlavně po pořadě -- Asukal (dělí se o informace - fajn chlapík), Faria (big boss), Ridsoro (frajer) ale i ostatní (Molskiho fakt nemusim :D )

Stejně to ale bylo s váma fajn občas si tu přečíst nějakou tu chválu na ROM, nebo oživit strojek nějakému majteli, který už ani nedoufal, ale opravdu s tim končim a hodlám vývoj utnout verzí 6. Unerground Edition Crossbow ROM, kterou bych chtěl udělat opravdu senzační s vaší pomocí, aby odchod byl alespoň trochu s důstojností.


Takže se do toho pusťme - verze 6 má nyní oproti verzi 5 integrovaný geenbatteryfix a ikonky CABů + pár kosmetických změn na obrázcích a registech + odstranění voice command.

Proto vás prosím, pokud chcete ode mě a i od vás opravdu dobrou ROM, tak se zapojte a připište co by se mělo vylepšit a to prosím pouze tak, že přiložíte soubory a registry s umístěním, kde mají být v ROM, abych se nemusel zase nervovat nad 5- ti věcma.

Jde o to, aby se dal program / patch nainstalovat bez instalace cabu, ale pouze nakopírováním souborů a změnami v registrech - to je vlastně celé vytváření ROM.
Rozebrat -> nakopčit -> zapsat do registru -> a někdy to pak i funguje

Nyní je největší problém s integrací MMS složky do ROM, protože CAB má setup.dll a spoustu dalších věcí v setup.xml, takže je opravdu složité dopracovat se do cíle.



Na závěr se chci omluvit všem, kteří mají v oblibě mé / jimmyho ROM - neplačte - přídou jiní, lepší a budou se zase předhánět až konečně Vario pude do šrotu a MDA budou tak výkoná, že na nějakých pár ušetřených procesech, či přidaných programech nebude záležet. ;)
htcjirka (1875)|18.3.2007 16:05
Bohuzel
SpeedyTuning (240)|19.3.2007 13:02
Zdravim Vas Variaci

Takze co vylepsit. V 5.UE jsem mel problemy s baterii, ktera mi klidne pul dne ukazovala 100% a najednou zacala prudce klesat vydrz.

A druha vec byl problem snad s fotakem, ted si nevybavim co presne.Doufam ze si brzy vzpomenu.
atomion (1159)|19.3.2007 16:46
S tou baterkou nic udělat nepůjde :?
profile^^ (60)|19.3.2007 16:47
Ahoj Johnny ja si myslím že tvoje ROM byly vždycky super a nejlepší protože jak říkáš byly originální. Je za nimi spoustu dobře odvedené práce, potu, úsilí, času i peněz a vůbec se ti nedivím že tě to přestalo bavit. Podle mě si dosáhl toho nejvyššího čeho si dosáhnout mohl, alespoň ve vývoji rom. Jestli teď důstojně doděláš UE6 určitě ti bude hodně lidí vděčných.. jo a taky nikdy jsem nikdy k nikomu neměl takovou důvěru jako k tobě když jsem flashoval něco nového neznámeho =))

thx Mr. Johnnnnnnnnnnnny Flashman.. Medal of honnor
vesi_ce4you (123)|19.3.2007 17:16
Taky se připojuju k ocenění a obdivu k tvojí práci na vývoji rom pro wizardy. A vůbec se Ti nedivím, že už Ti došla chuť a trpělivost. Myslím, že jsi udělal pro nás český wizardisty vic než kdokoliv jiný. Nejenom rom, ale i tady ve fóru, tvých stránkách, atd. Takže klobouk dolů :yes: a budeš chybět :(

A teď k tomu co by podle mě nemělo chybět v rom.
1) Nový Battery Status 1.1.04 (jeho CPUScalar dokáže při nepoužívání ušetřit docela slušně baterku)
2) SmartsKey 0.56 (asi nemusím popisovat)
3) Něco na správu ikon v trayi
4) Zrušit nezobrazování kontaktů ze sim (sám docela flashuju a proto mám kontakty na sim a pak mám docela problém, když chci volat a musím jít před tím do registrů, abych to povolil a subjektivně mi přijde, že načítání sim kontaktů zas tak nezdržuje)
5) Kdyby se povedla Jimmymu ta čeština, tak by to byla bomba :D
flashman (1366)|19.3.2007 17:30
takže dík všem.

1) chystám do poslední UE ROM X-button na žádost Mordera
2) Battery status nikdy, protože a) žere víc baterku než OC + SK b) v ROM už je něco, čím se taktuje
3) Smartskey tam je 0.56 pokud se nemýlím
4) vidim to na traylnch - někdo nějaký jiný nápad ?
5) kontakty na SIM se zobrazují - nevím jakou ROM myslíš.
6) CZ skoro na 100% někdy bude, ale jimmy vyčkává na ofiko WM6, protože nechce dělat CZ pro tuhle betu a pak podruhé

Já neodcházím ze světa Windows Mobile, jako např. beecher, ale pouze přestávám stavět Váriácké ROM, tak si prosím nemyslete, že bych vás takhle opustil.
profile^^ (60)|19.3.2007 17:37
:)
Nox_ce4you (44)|19.3.2007 19:28
Ackoliv jsem vario nikdy nemel, myslim ze je to dost velka skoda, ikdyz tve duvody chapu. Vyrobci nemaji zajem dotahnout firmware svych zarizeni dokonce, protoze vzdycky po chvili zacnou prodavat dalsi model a proc potom vylepsovat ten stary, ze? Verim ze tato verze bude dustojnym rozloucenim. Jen me mrzi ze se mi nikdy zadne vario s tvoji ROM nedostalo do ruky. Jako prevazne palmista bych se velmi rad podival, jak je to s rychlosti a pouzitelnosti.


Na závěr se chci omluvit všem, kteří mají v oblibě mé / jimmyho ROM - neplačte - přídou jiní, lepší a budou se zase předhánět až konečně Vario pude do šrotu a MDA budou tak výkoná, že na nějakých pár ušetřených procesech, či přidaných programech nebude záležet. - hezke, ale nepravdepodobne. Pochybuji ze se v Ceske republice najde nekdo podobny, a myslim ze oba vime, ze jeste drive nez se objevi novy hardware, uz predtim existuje software, ktery zbuhdarma sezere veskery vykon a je mu to jeste malo.

Diky za vse co jsi pro kuchteni ROM udelal, ikdyz jsem se s tim osobne nesetkal.
MOrder_ce4you (10)|20.3.2007 08:58
Ahoj Johny! Predem bych chtel podekovat za tvou dosavadni praci.

Predchozi rom v5 byla skvela, stabilni, velmi rychla.
Ted neco k nove romce.
Uvital bych aby bylo integrovano jiz v rom
- Today Agenda - www.tiews.info
- ceska klavesnice
flashman (1366)|20.3.2007 18:14
CZ klávesnici nemůžu , protože jimmy je proti..
Today agendu dám asi jako cab do ExtROM, protože např. já jí nepoužívám
burticek (211)|21.3.2007 15:33
Tisicere diky Ti, flasmane, za Tvoji dosavadni praci. Takovi nadsenci jako Ty mi velice usnadnili zivot s Variem. Kdyz jsem si ho koupil hned prvni den, co ho mel TM v nabidce, tak jsem myslel, ze ho vyhodim z okna. V te dobe to byl novy os, samy bugy, skoro nic na nem nefungovalo. Postupne se ale vse vylepsovalo, a kdyz jsem nedavno sve Vario "pochoval" a shanel neco novejsiho a lepsiho, tak zase vyhralo Vario. Nerikam, ze je to idealni stroj, ale pomer cena/vykon + tvoje rom + tweaky a ficurky ostatnich nadsencu z nej pro mne udelalo opet favorita. Takze zamackavam slzu a doufam, ze prece jen obcas neco udelas ;-)

Jinak do nove rom bych pridal PhonePad s ceskou T9. Ta ceska klavka by bodla, ale co se da delat. Jinak si myslim, ze v UE5 je tech programu akorat. Nic vic bych tam nepridaval. Jen bych vylepsil stabilitu. Ted se mi stava, ze, prestoze se Vario tvari, ze je online, tak pri pokusu o stazeni mailu ci web. stranky, se mi restartne telefonni cast. A jeste jeden problemek - mam tam sip change, ale prestoze mam defaultne nastaveny Phone Pad, tak mi tam obcas naskakuje ta anglicka klavka :-/ Nevim, jestli se to nejak netriska s Resco klavkou.
flashman (1366)|21.3.2007 21:18
jojo to se bude třískat - Resco má něco jako sipchange už v sobě..
Jinak k tý stabilitě - já už toho moc udělat nemůžu - poladit pár registrů a možná to Radio 2.19 tomu taky pomůže..
jinak co byste řikali tomu, že bych dal základně ROM bez taktu a s RAM cca na 31.5 MB a pak by byl dyžtak volitelně udělanej CAB "Boost", kterej by to defaultně taktnul na 264 Mhz + změnil registry, aby se nastavili vělký cache.
=> RAM y klesla cca na 24 MB, ale zařízená by bylo pekelně rychlý, na druhou stranu bez taktu by bylo hodně RAM a nebyla by taková spotřeba a neskákal by vobčas obraz

Ten PhonePad bych tam teoreticky dát moh - pošli CAB a pokud to nebude nějak tvrdý, tak ho tam snad procpu
Spawncz (206)|21.3.2007 23:17
Taky bych chtel podekovat flashmanovi, nekolikrat me vytahnul z kase pomoci ICQ a jeho postupum flashe na jeho strankach bezmezne verim a jel jsem vzdy podle nich.

Mel bych jen takovej malej dotazek:

Mam G4 CID-Locked Vario, vim ze pomoci jisteho postupu jde zmenit OS, to jsem taky udelal mam WM6, ale ne zcela chapu jak tam dohrat extended rom, ktere jsou soucasti vsech tech romek.

Diky za radu.

A jeste jednou slava flashmanovi.:yes:
Narag (18)|22.3.2007 16:55
Taky se připojím s díky flashmanovi za spoustu práce, kterou našim wizardům věnoval ...

Ohledně nové UE6 tak bych měl jeden návrh, jestli by se nevyplatilo počkat, až dá faria k dispozici WM6 vanilla ROM? Podle jeho tvrzení to je čistá Wizard ROM a ne spousta souborů z tytn ROMky. Na tom základě by stálo za to stavět, přece jen faria je PAN NĚKDO a jeho ROMky by byly vynikající, kdyby necpal do základu takové množství aplikací :(
flashman (1366)|22.3.2007 23:30
[QUOTE="Spawncz"]Taky bych chtel podekovat flashmanovi, nekolikrat me vytahnul z kase pomoci ICQ a jeho postupum flashe na jeho strankach bezmezne verim a jel jsem vzdy podle nich.

Mel bych jen takovej malej dotazek:

Mam G4 CID-Locked Vario, vim ze pomoci jisteho postupu jde zmenit OS, to jsem taky udelal mam WM6, ale ne zcela chapu jak tam dohrat extended rom, ktere jsou soucasti vsech tech romek.

Diky za radu.

A jeste jednou slava flashmanovi.:yes: [/QUOTE]

stačí sledovat postup splácání ROM dohromady a pak třeba napsat, co ti neni jasné - takhle se to těžko vysvětluje.


[QUOTE="Narag"]Taky se připojím s díky flashmanovi za spoustu práce, kterou našim wizardům věnoval ...

Ohledně nové UE6 tak bych měl jeden návrh, jestli by se nevyplatilo počkat, až dá faria k dispozici WM6 vanilla ROM? Podle jeho tvrzení to je čistá Wizard ROM a ne spousta souborů z tytn ROMky. Na tom základě by stálo za to stavět, přece jen faria je PAN NĚKDO a jeho ROMky by byly vynikající, kdyby necpal do základu takové množství aplikací :([/QUOTE]

Abych řek pravdu - ani nevim, že něco takového chystá. Pokud bude vydávat nějakou takovouhle ROM za účelem, aby si mohli vývojáři vyvynout něco na nějakém lepším základu, než ta AKU 0.0.0 :D, tak by to bylo fajn, ale na druhou stranu pokud to bude čistá ROM na použití a faria nebude chtít aby na ní všichni stavěli, tak to samozřejmě čořit nebudu - to bych radši vůbec nic nedělal a ne jako PDAmobiz Hon Kong, nebo kdo to je..
Narag (18)|23.3.2007 12:12
Zmiňuje se o tom v threadu na xda-devel, kde ohlašuje tu svoji novou ROMku, v 2. příspěvku:
[QUOTE]a vanilha version will be released soon.[/QUOTE]

To mi připadá jako celkem jasné vyjádření, jen ji zatím nevydal a na časté dotazy, kdy že to bude, nereaguje ...

Sám jsem na to zvědavý, protože by samozřejmě bylo lepší, mít takový základ UE ROM :)
flashman (1366)|23.3.2007 22:26
to nevypadá tak, jako by to chtěl nechávat ostatním - já mu do hnoje nepolezu
burticek (211)|28.3.2007 16:43
Takze tady je ten PhonePad. Je tam ceska, slovenska a anaglicka T9. Stahnul jsem to tady nekde na foru, ale nevim kde :oops:

Btw. Zkusil jsem se zbavit ty Resco klavesnice, ale porad se stava, ze pri restartu to tam hodi misto PhonePadu tu anglickou klavku a prestoze je vypnuty automaticky doplnovani slov, tak se zase zapne :? Dalsi vec, co me toci, je, ze kdyz jsem v metru a ztrati to signal, tak se automaticky odpoji od netu a kdyz se zase chytne signal, tak se znovu pripojuje k netu. Na WM5 to fungovalo tak, ze pri ztrate signalu to ukazovalo takovy dve protismerny sipecky a pri chytnuti signalu to bylo zase pripojeny, takze jsem si v pohode cetl net, ale ted dyl trva to pripojeni nez nacteni stranky.

Edit: Jinak s tim cabikem "Boost" souhlasim :yes:
flashman (1366)|29.3.2007 22:25
tak bohužel to prozatím ruším.. Vario dopadlo tentokrát moc tvrdě do dlaždiček