Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario WM6 a karta Karta Transcend miniSD 1 GB

Alesh_ce4you (36)|18.3.2007 11:57
Mám tuhle kartu a vše bylo vpohodě až do včera... zničeho nic mi najednou zmizel obsah složky My Documents (na ty karte)... Proste to cely zmizelo jako by tam nic nebylo... ale porad to tam zabira misto
na kartu nejde ani nic instalovat. Napadlo mě jí naformátovat ale nejdřív bych chtěl nějak dostat ven ty fotky a to co sem tam měl protože to nemám nikde zazálohované. Je to tou kartou nebo tim že sem přešel na WM6?
JanHavlicek (635)|18.3.2007 21:35
Však tu kartu zkus v PC. Ale spíše to bude kartou
jkubovic (45)|19.3.2007 07:23
Nemazal si subory cez Total Commander?
Toto sa mi stalo, ked som mazal z karty jeden velky adresar s mnozstvom malych suborov (Syberia 1) cez Total Commander 2.5 beta2 v PDA. Pocas mazania adresara sa mi Vario uspalo - co by vlastne pri takej aktivite nemalo robit. Po prebudeni to vyzeralo, ze adresar bol zmazany, na karte nebol, ale stale zaberal miesto. Hlavny adresar Program Files na karte, v ktorom sa Syberia nachadzala, sa cez Total Commander nedal otvorit, hlasil chybu 13. Aplikacie na instalovane na karte v tomto adresari vsak isli bez problemov spustit, bezali, aj zapisovali do logov na karte. Tak som urobil chkdsk (aj v na PC v citacke kariet, aj v PDA cez StorageTools) a nasiel mi stratene clustery, ktoré skonvertoval na subory a boli to presne tie subory zo Syberie 1, ktore sa nestihli zmazat pred uspanim. Zmazal som ich a karta uz bola OK aj po naslednej kontrole chkdsk. Pre istotu som ju vsak naformatoval, aj v PDA, aj v PC a vsetko bolo OK.
Povazujem to za chybu Total Commandera, ktoreho beh (konkretne mazanie suborov z karty) neregistrovalo PDA a vyplo sa. Mozno je to tym, ze mam TC nainstalovany na karte, ale radsej odvtedy davam pozor, ked mazem velke mnozstvo suborov, aby sa mi PDA neuspalo.
Alesh_ce4you (36)|19.3.2007 14:22
tak jsem to skusil... a ze složky my documetns mi to udělalo soubor veilkej 1660 KB.. bez přípony... prsotě jenom my documens a ta složka zmizela... ale místo to zabírá pořád
Alesh_ce4you (36)|21.3.2007 13:24
tak se mi ty soubory z toho podarilo dostat ale problém je f tom že všechny mají příponu .CHK a když dám vlastnosti tak to u nih píše obnovené fragmenty souborů... dá se to nějak překonvertovat na půvondí formát neob to budu muset ručne přejmenovávat?