Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 15 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 225

Téma: IGO 2006 Plus

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

V pondělí má být uvolněn upgrade na novou verzi IGO vycházející z beta verze 2006. Má umět, v podstatě, vše co se slibovalo ve verzi 2007, tedy TMC, radary, tunel a mnoho dalšího viz tady. Jako znechucený uživatel Dynavixu a při nepochopení obchodní politiky Navigonu tato verze, pokud opravdu bude umět to, co slibujou, by měla splňovat všechny mé tužby. Pochopitelně až na to nešťastné ID karty. Těším se tedy na názory a zkušenosti byť jsem v podstatě rozhodnutý do toho jít.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Ohledně TMC netuším, přijímač nemám, ale jinak jsou mé postřehy z betaverze následující:
    * radary řádově lepší než u TT. Nejen proto, že jsou směrové (tzn. např. vím, že v Modřanské ulici měří jen směrem do centra a tudíž mě nebude navigace buzerovat při cestě opačným směrem), ale i proto, že ukazuje maximální rychlost, kterou se v daném úseku dá jet (což není to samé jako max. rychlost komunikace, tam často bývají chyby) a hlavně - ten varovný zvuk, který to vydává, je jak z pravého antiradaru :-). Hodnotím 1*

* adresy z kontaktů opravdu fungují, vcelku slušné

* práce s vlastními POI se výrazně urychlila

* chytrá klávesnice sice funguje, ale přijde mi, že podstatně na úkor rychlosti, než je možno adresu zadávat.

Celkový dojem veskrze kladný, i když ocenil bych větší rychlost při zadávání cíle (to však není problém verze Plus (SE), ale obecně i-Go jako takového).

Nováček
    Registrace
    Sep 2004

Nová verze je naprosto geniální, má funkce které nejsou v jiných navigačních softwaru vůbec dostupné, bohužel jenom ta hlasová navigace není pořád úplně ideální,člověk si musí na to zvyknout a pak je to v pohodě.
    Upozornění na radar se musí brát pouze jako informační věc, pozor-dej nohu z plynu, je to opravdu velmi dobrá funkce.
    iGO zdar!

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Rovněž považuji iGO (ve verzi 2006 SE beta) za téměř bezchybné. Jediným problémem je - alespoň pro mě - právě ta hlasová navigace, to je opravdu dost šílené, nezvykl jsem si na to ani po roce užívání iGO. Tak doufám, že to ve finální verzi bude jiné, ale moc v to nevěřím, protože to by museli od poslední beta verze zcela překopat. Ale naděje umírá poslední... Uvidíme v pondělí.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

No, co se týká těch hlasů, tak je již několik úprav od šikovných českých ručiček a myslím, že se jim to dost povedlo. Jinak já již tak čtrnáct dní testuji Mio 3,2 a musím říct, že i když je to upravené Igo, tak má spoustu zajímavých věciček v sobě, včetně úpravy skinů ovládání. Zde je odkaz na fórum http://drobecek.net/forum/

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

to kopacek:
    a TMC tam funguje přiměřeně? Nebo je to jako skoro nefunkční polotovar Dynavix?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Zatím můžu mluvit pouze o beta verzi a tam je RDS-TMC naprosto stejné, jako je u celé řady PND navigací Mio CX10. Já to hodnotím jako zatím stále ještě ne "absolutní". Příjem TMC je dobrý, pochopitelně občas chybí přesnější údaje, ale to může být i lokalizačními tabulkami, které by snad po dnešním upgradu mohly být kvalitnější. Informace se dají třídit podle vzdálenosti od aktuální pozice nebo podle důležitosti. Velmi mně ale chybí možnost zobrazit POUZE informace na trase a dále pro území ČR není příliš šťastně zvolen samotný způsob "naložení" s informací. Je to totiž klasická "bipolární" metoda - buďto automaticky, nebo nic. Automatický způsob ve spojení s nemožností zkontrolovat události pouze na trase tak po čase vede k vypnutí automatiky a pouhému listování v seznamu událostí a "ručnímu" rozhodování.
    Daleko více by mně vyhovoval Navigon (zobrazení informací na trase, práce s jednoltivýmí událostmi), ale ten je na území ČR nepoužitelný, nebo navigace od Garminu, ty mají ale RDS-TMC pouze u PND, nikoliv pro navigaci v PDA. Takže zatím není moc co řešit, konkurence vlastně neexistuje, takže si musíme zvyknout na iGO...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

takže, pokud tomu dobře rozumím, jedná se o stejnou logiku jako byla v polotovaru Dynavix. To není dobrá zpráva. Doufám, že alespoň fungují ikonky u problémů a hlavně nějaká varovná hláška při přepočtu z titulu nějaké TMC události, případně, že něco přišlo týkajícího se trasy.
    Takže nevím, byl jsem rozhodnutý, nyní váhám. Když si ještě představím to nešťastný ID karty - i když i to jsem už vymyslel, ale jsou to další náklady navíc.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Vidím, že máš stejné představy o funkčním RDS-TMC...
    V beta verzi:
    Ikonky u problémů jsou, např. zůžení, práce na silnici, ovšem dost často je tam ikonka zákazu vjezdu a vše říkající hláška: "blokováno".
    Varovná hláška se koná, ale posuď, jestli to nějak pomůže: "Automatický přepočet trasy". A hotovo. Takže proč a kde je ta událost: ručně zoomovat mapu, najít událost v mapě, přepnout na seznam události s bližším popisem a přemýšlet. Pokud to vyhodnotím jako blbost, tak je třeba vypnout automatický přepočet, smazat trasu, nechat ji znovu spočítat bez TMC. No, v reálu prostě nepoužitelné, proto používám "ruční metodu".
    Třeba to ale bude ve finální verzi lepší (doufám...).
    Zatím si ale dávají načas...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

díky za info. Mám takové tušení, že máme podobné názory na navigační softy obecně, ne jen na TMC. )
    Mám ještě další, doplňující dotaz. Když po automatickém přepočtu mě to pošle na objížďku, kterou ovšem nevyužiji, udělá to co? Trvá to na ní, nebo jako u Dynavixu, je mu to jedno a naviguje podle původní trasy? Jde mě o to, že z CB mám ve více jak v 90 % případů přehled co se děje a kam můžu vlítnou bez obav ať si říká TMC či Zelená vlna co chce.
    Další dotaz, u Dynavixu, pokud jsem věděl např. na dálnici o problému a on ne a z tohoto titulu jsem z ní sjel, celkem bez protestů přepočet trasu k dalšímu nájezdu na ní. Mimochodem Navigon 5 se chová stejně. Je tomu tak i v případě IGO?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Přepočty: ve své podstatě stejné chování jako u Dynavixu. Při opuštění trasy se chvíli snaží "nacpat" na původní, ale po chvíli (která je ale různá podle konkrétní situace) se přestane "bránit" a spočítá trasu novou. U TMC s automatickým výpočtem ale (pochopitelně) trvá na objížďce důrazněji a ve své podstatě každou další odbočku využije k tomu, aby "zahnul roha" před dopravní událostí. Pak je (speciálně ve měste) lepší vypnout automatiku a nechat přepočítat trasu (pokud se rozhodnou událost ignorovat).
    Je to pochopitelně vše ovlivněné, tím co nás už dlouho trápí: chybí informace o časové ztrátě, způsobené událostí, lokalizační tabulky jsou pozadu několik roků a chybí dopravní situace z celého města: přece pokud budu objíždět dopravní problém, tak nemůžu vjet do úplně stojících bočních uliček, - no tedy teď dost často vjedu... :

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

k tomu, co nás zajímá z hlediska uplatnění TMC mockrát ano. No snad se časem taky dočkáme...:sarcastic: I když, pokud vím, návrh objízdné trasy má být součástí daných informací. Ale poskytovatel TMC informací toto může řídit i jinak, např. v Itálii při totálním kolapsu na dálnici s tím, že místní komunikace jsou i tak v podstatě neprůjezdé, dá TMC informaci "váznoucí provoz" ale na informačních tabulích na dálnici je znak kolony i s popisem, že je to v podstatě beznadějné. A navigace (Navigon) nepřepočítává ani, když má nařízenou automatiku.
    Ale, jak jsi psal, konkurence v této oblasti není, asi i když to zdaleka nebude ideální, jiné řešení než IGO není. Dynavix díky letitým mapovým podkladům (vč. lokalizačních tabulek) a neochoty výrobce toto řešit, musí do koše. :no:
    Mám ještě jeden dotaz a pak objednávám a přestanu otravovat. Vypnutí a zapnutí automatiky přepočtu jest složitý úkon, nebo to má nějakou ikonku na obrazovce. Případně lze tuto funkci přitáhnou k nějakému HW tlačítku?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2005

Mudrunka:

Kouká a čtu že by jsi za funkční TMC v ČR upsal snad i ďáblovi duši... Dalo by se označit skoro jako posedlost...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

To Martin: pokud člověk najede 50 a více tisíc km za rok a spočítá si, kolik času strávil navíc kvůli dopravním problémům, tak je to někdy i představa měsíční dovolené navíc... A to pak člověk dokáže být posedlý... A navíc pro nás, technické hračičky je to "potrava pro duši"...
    To Mudrunka: obrovská výhody iGo (a všech klonů typu MioMap) oproti všem ostatním navigacím, je neuvěřitelná konfigurovatelnost. První je v rovině dostupné laickému uživatelovi a druhá (téměř nekonečná) v možnosti přímých zásahů do (čitelných) konfiguračních souborů. Je tak možné nakonfigurovat ve své podstatě "cokoliv kamkoliv". Po internetu tak již koluje obrovské množství úprav a každý si může vybrat, ev. dotvořit přesně to, co potřebuje.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Martine,
    máš pravdu a vystihnul jsi to přímo dokonale. Můj dlouhodobý kůň byl Navigon, na který ve verzi 6 jsem se těšil cca 1 rok. I když po zkušenostech s verzí 5.2.6 venku i tam by z pohledu TMC bylo co vylepšovat. Ale situace je taková, jaká je. Moje řešení po pořízení IGO plus je; Dynavix půjde do koše (nenávratně) a Navigon bude kandidátem na koš. A záleží jen na jeho výrobci, já pořebuji soft, který v CZ pošlape ne jen na západ a jih od Rozvadova.

Strana 1 z 15 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. iGo My Way 2006 Plus
    Od Piiitr v sekci Zbývající zařízení E-TEN
    Reakcí: 33
    Poslední příspěvek: 25-08-2007, 15:23
  2. MS ve fotbale 2006 - World Cup Mobile 2006
    Od Pepa7 v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-06-2006, 20:08