Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IGO 2006 Plus

Mudrunka (547)|17.3.2007 22:33
V pondělí má být uvolněn upgrade na novou verzi IGO vycházející z beta verze 2006. Má umět, v podstatě, vše co se slibovalo ve verzi 2007, tedy TMC, radary, tunel a mnoho dalšího viz tady. Jako znechucený uživatel Dynavixu a při nepochopení obchodní politiky Navigonu tato verze, pokud opravdu bude umět to, co slibujou, by měla splňovat všechny mé tužby. Pochopitelně až na to nešťastné ID karty. Těším se tedy na názory a zkušenosti byť jsem v podstatě rozhodnutý do toho jít.
tortoise (546)|18.3.2007 09:18
Ohledně TMC netuším, přijímač nemám, ale jinak jsou mé postřehy z betaverze následující:
* radary řádově lepší než u TT. Nejen proto, že jsou směrové (tzn. např. vím, že v Modřanské ulici měří jen směrem do centra a tudíž mě nebude navigace buzerovat při cestě opačným směrem), ale i proto, že ukazuje maximální rychlost, kterou se v daném úseku dá jet (což není to samé jako max. rychlost komunikace, tam často bývají chyby) a hlavně - ten varovný zvuk, který to vydává, je jak z pravého antiradaru :-). Hodnotím 1*

* adresy z kontaktů opravdu fungují, vcelku slušné

* práce s vlastními POI se výrazně urychlila

* chytrá klávesnice sice funguje, ale přijde mi, že podstatně na úkor rychlosti, než je možno adresu zadávat.

Celkový dojem veskrze kladný, i když ocenil bych větší rychlost při zadávání cíle (to však není problém verze Plus (SE), ale obecně i-Go jako takového).
PetrW_ce4you (11)|18.3.2007 10:27
Nová verze je naprosto geniální, má funkce které nejsou v jiných navigačních softwaru vůbec dostupné, bohužel jenom ta hlasová navigace není pořád úplně ideální,člověk si musí na to zvyknout a pak je to v pohodě.
Upozornění na radar se musí brát pouze jako informační věc, pozor-dej nohu z plynu, je to opravdu velmi dobrá funkce.
iGO zdar!
kopacek (466)|18.3.2007 10:44
Rovněž považuji iGO (ve verzi 2006 SE beta) za téměř bezchybné. Jediným problémem je - alespoň pro mě - právě ta hlasová navigace, to je opravdu dost šílené, nezvykl jsem si na to ani po roce užívání iGO. Tak doufám, že to ve finální verzi bude jiné, ale moc v to nevěřím, protože to by museli od poslední beta verze zcela překopat. Ale naděje umírá poslední... Uvidíme v pondělí.
Lutri_ce4you (143)|18.3.2007 13:48
No, co se týká těch hlasů, tak je již několik úprav od šikovných českých ručiček a myslím, že se jim to dost povedlo. Jinak já již tak čtrnáct dní testuji Mio 3,2 a musím říct, že i když je to upravené Igo, tak má spoustu zajímavých věciček v sobě, včetně úpravy skinů ovládání. Zde je odkaz na fórum :D http://drobecek.net/forum/
Mudrunka (547)|19.3.2007 10:01
to kopacek:
a TMC tam funguje přiměřeně? Nebo je to jako skoro nefunkční polotovar Dynavix?
kopacek (466)|19.3.2007 11:50
Zatím můžu mluvit pouze o beta verzi a tam je RDS-TMC naprosto stejné, jako je u celé řady PND navigací Mio CX10. Já to hodnotím jako zatím stále ještě ne "absolutní". Příjem TMC je dobrý, pochopitelně občas chybí přesnější údaje, ale to může být i lokalizačními tabulkami, které by snad po dnešním upgradu mohly být kvalitnější. Informace se dají třídit podle vzdálenosti od aktuální pozice nebo podle důležitosti. Velmi mně ale chybí možnost zobrazit POUZE informace na trase a dále pro území ČR není příliš šťastně zvolen samotný způsob "naložení" s informací. Je to totiž klasická "bipolární" metoda - buďto automaticky, nebo nic. Automatický způsob ve spojení s nemožností zkontrolovat události pouze na trase tak po čase vede k vypnutí automatiky a pouhému listování v seznamu událostí a "ručnímu" rozhodování.
Daleko více by mně vyhovoval Navigon (zobrazení informací na trase, práce s jednoltivýmí událostmi), ale ten je na území ČR nepoužitelný, nebo navigace od Garminu, ty mají ale RDS-TMC pouze u PND, nikoliv pro navigaci v PDA. Takže zatím není moc co řešit, konkurence vlastně neexistuje, takže si musíme zvyknout na iGO... ;)
Mudrunka (547)|19.3.2007 12:21
takže, pokud tomu dobře rozumím, jedná se o stejnou logiku jako byla v polotovaru Dynavix. To není dobrá zpráva. Doufám, že alespoň fungují ikonky u problémů a hlavně nějaká varovná hláška při přepočtu z titulu nějaké TMC události, případně, že něco přišlo týkajícího se trasy.
Takže nevím, byl jsem rozhodnutý, nyní váhám. Když si ještě představím to nešťastný ID karty - i když i to jsem už vymyslel, ale jsou to další náklady navíc.
kopacek (466)|19.3.2007 13:04
Vidím, že máš stejné představy o funkčním RDS-TMC... ;)
V beta verzi:
Ikonky u problémů jsou, např. zůžení, práce na silnici, ovšem dost často je tam ikonka zákazu vjezdu a vše říkající hláška: "blokováno".
Varovná hláška se koná, ale posuď, jestli to nějak pomůže: "Automatický přepočet trasy". A hotovo. Takže proč a kde je ta událost: ručně zoomovat mapu, najít událost v mapě, přepnout na seznam události s bližším popisem a přemýšlet. Pokud to vyhodnotím jako blbost, tak je třeba vypnout automatický přepočet, smazat trasu, nechat ji znovu spočítat bez TMC. No, v reálu prostě nepoužitelné, proto používám "ruční metodu".
Třeba to ale bude ve finální verzi lepší (doufám...).
Zatím si ale dávají načas...
Mudrunka (547)|19.3.2007 13:29
díky za info. Mám takové tušení, že máme podobné názory na navigační softy obecně, ne jen na TMC. :))
Mám ještě další, doplňující dotaz. Když po automatickém přepočtu mě to pošle na objížďku, kterou ovšem nevyužiji, udělá to co? Trvá to na ní, nebo jako u Dynavixu, je mu to jedno a naviguje podle původní trasy? Jde mě o to, že z CB mám ve více jak v 90 % případů přehled co se děje a kam můžu vlítnou bez obav ať si říká TMC či Zelená vlna co chce.
Další dotaz, u Dynavixu, pokud jsem věděl např. na dálnici o problému a on ne a z tohoto titulu jsem z ní sjel, celkem bez protestů přepočet trasu k dalšímu nájezdu na ní. Mimochodem Navigon 5 se chová stejně. Je tomu tak i v případě IGO?
kopacek (466)|19.3.2007 13:46
:cool:
Přepočty: ve své podstatě stejné chování jako u Dynavixu. Při opuštění trasy se chvíli snaží "nacpat" na původní, ale po chvíli (která je ale různá podle konkrétní situace) se přestane "bránit" a spočítá trasu novou. U TMC s automatickým výpočtem ale (pochopitelně) trvá na objížďce důrazněji a ve své podstatě každou další odbočku využije k tomu, aby "zahnul roha" před dopravní událostí. Pak je (speciálně ve měste) lepší vypnout automatiku a nechat přepočítat trasu (pokud se rozhodnou událost ignorovat).
Je to pochopitelně vše ovlivněné, tím co nás už dlouho trápí: chybí informace o časové ztrátě, způsobené událostí, lokalizační tabulky jsou pozadu několik roků a chybí dopravní situace z celého města: přece pokud budu objíždět dopravní problém, tak nemůžu vjet do úplně stojících bočních uliček, - no tedy teď dost často vjedu... :evil:
Mudrunka (547)|19.3.2007 14:07
k tomu, co nás zajímá z hlediska uplatnění TMC mockrát ano. No snad se časem taky dočkáme...:sarcastic: I když, pokud vím, návrh objízdné trasy má být součástí daných informací. Ale poskytovatel TMC informací toto může řídit i jinak, např. v Itálii při totálním kolapsu na dálnici s tím, že místní komunikace jsou i tak v podstatě neprůjezdé, dá TMC informaci "váznoucí provoz" ale na informačních tabulích na dálnici je znak kolony i s popisem, že je to v podstatě beznadějné. A navigace (Navigon) nepřepočítává ani, když má nařízenou automatiku.
Ale, jak jsi psal, konkurence v této oblasti není, asi i když to zdaleka nebude ideální, jiné řešení než IGO není. Dynavix díky letitým mapovým podkladům (vč. lokalizačních tabulek) a neochoty výrobce toto řešit, musí do koše. :no:
Mám ještě jeden dotaz a pak objednávám a přestanu otravovat. Vypnutí a zapnutí automatiky přepočtu jest složitý úkon, nebo to má nějakou ikonku na obrazovce. Případně lze tuto funkci přitáhnou k nějakému HW tlačítku?
martinhamr_ce4you (486)|19.3.2007 14:13
Mudrunka:

Kouká a čtu že by jsi za funkční TMC v ČR upsal snad i ďáblovi duši...:D Dalo by se označit skoro jako posedlost...
kopacek (466)|19.3.2007 14:22
To Martin: pokud člověk najede 50 a více tisíc km za rok a spočítá si, kolik času strávil navíc kvůli dopravním problémům, tak je to někdy i představa měsíční dovolené navíc... ;) A to pak člověk dokáže být posedlý... :D A navíc pro nás, technické hračičky je to "potrava pro duši"...
To Mudrunka: obrovská výhody iGo (a všech klonů typu MioMap) oproti všem ostatním navigacím, je neuvěřitelná konfigurovatelnost. První je v rovině dostupné laickému uživatelovi a druhá (téměř nekonečná) v možnosti přímých zásahů do (čitelných) konfiguračních souborů. Je tak možné nakonfigurovat ve své podstatě "cokoliv kamkoliv". Po internetu tak již koluje obrovské množství úprav a každý si může vybrat, ev. dotvořit přesně to, co potřebuje.
Mudrunka (547)|19.3.2007 14:23
Martine,
máš pravdu a vystihnul jsi to přímo dokonale. Můj dlouhodobý kůň byl Navigon, na který ve verzi 6 jsem se těšil cca 1 rok. I když po zkušenostech s verzí 5.2.6 venku i tam by z pohledu TMC bylo co vylepšovat. Ale situace je taková, jaká je. Moje řešení po pořízení IGO plus je; Dynavix půjde do koše (nenávratně) a Navigon bude kandidátem na koš. A záleží jen na jeho výrobci, já pořebuji soft, který v CZ pošlape ne jen na západ a jih od Rozvadova.
martinhamr_ce4you (486)|19.3.2007 14:32
No ještě je otázka,pokud teda bude nějaký konečně funkční soft,je jedno IGO nebo Navigon...Jak budou ty TMC data pravdivá a aktuální.To je také bolest tohoto problému.
Mudrunka (547)|19.3.2007 14:53
Martine,
jen se neboj, bylo už na konkurenčním webu (mobilmánia) v podstatě dokázáno, že, v rámci možností systému, dané TMC informace vzduchem lítají relativně v pořádku a problémy jsou dané úrovní nav. softu, nav. dat (lokalizační tabulky) ale i HW, konkrétně schopnostmi tyto data přijímat (to, že ikonka TMC svítí zeleně ještě neznamená, že je příjem korektní). A to vše je zatím u nás, resp. stávající technika nic moc. Jen se podívej na ten Tvůj Navigon, já můžu přidat můj Dynavix....- žádná velká sláva.
martinhamr_ce4you (486)|19.3.2007 17:56
Již mě Igo také napadlo,ale to opravdu už bych musel být fakt naštvanej na Navigon,abych na něj přešel.Nic proti tomu programu,jen mě osobně se nelíbí jeho grafické znázornění.Ale jestli mě Navigon nedá na vybranou řekněme do příštího roku,tak už do toho půjdu!
Peta_ce4you (314)|19.3.2007 18:22
hosi, bezi vam to uz nekomu? me update nic nestahl...
Mudrunka (547)|20.3.2007 08:07
tak to nějak maďaři nezvládli. Nejen, že link na upgrade je nefunkční, ale celé web stránky jsou o ničem. Tak nevím, kdybych, ještě na původních stránkách www.i-go.com, to neviděl na vlastní oči, viděl bych v tom nějakou kachnu. No snad se nenakazili u Telematixu, a.s.
libor_m (1026)|20.3.2007 11:46
[QUOTE="Mudrunka"]Martine,
jen se neboj, bylo už na konkurenčním webu (mobilmánia) v podstatě dokázáno, že, v rámci možností systému, dané TMC informace vzduchem lítají relativně v pořádku a problémy jsou dané úrovní nav. softu, nav. dat (lokalizační tabulky) ale i HW, konkrétně schopnostmi tyto data přijímat.[/QUOTE]
Mudrunko, vím, který článek myslíš. Ovšem Martin správně poznamenal, že data by musela být pravdivá. Pokud dnes ráno byla v Praze totálně zasekaná Jižní spojka ve směru na Barrandovský most a v TMC nalezneš info, že je to ucpané v protisměru (kde to hladce jelo), tak to není o funkčnosti softu, ale o datech. Nejsem skalním zastáncem žádného navi softu, dlouho jsem jezdil na TT, potom nejakou dobu na iGO a nyní převážně na Navigonu (já vím, že díky tomu, že mám přístup k letošním mapám, tak je to o něčem jiném), ale lokalizační tabulky jsou jedna věc a data druhá.

Nicméně se již dostáváme lehce mimo téma této diskuze, proto prosím v diskuzi o TMC v různých navi softech pokračujte zde. Děkuji.
vklacan_ce4you (117)|20.3.2007 16:15
stále nič.
dkena (84)|23.3.2007 15:15
Ahoj,
nějak si s tím updatem dávají načas....
Zbyšek Záliš (203)|23.3.2007 17:50
Vydání navigace je pozdrženo z důvodu objevení chyby při finálním testování. Více zde.
Mudrunka (547)|26.3.2007 07:18
vítězství ducha nad hmotou, :D
i-GO už má funkční web stránky včetně slibovaného update. Už jsem se bál, že je v tom něco jiného než avizované technické problémy
kopacek (466)|26.3.2007 08:15
Tak funkční stránky již vidím, ale ten upgrade na iGO 2006 plus nemůžu nikde objevit (je tam pořád jenom aktualizace z 20.12.2006). Zkusil jsem i updater, ale ten stále hlásí, že nejsou žádné nové aktualizace. Tobě už se podařilo něco stáhnout?
Mudrunka (547)|26.3.2007 08:25
ne, ne. Čtečku karet mám doma a přímo do PDA se mi to nechce tahat. Takže se na to chystám až večer. Ale, jak koukám, link na update opravdu leze na aktualizaci z 20.12.2006. Doufám, že to do večera napraví. Každopádně je to od nich krok správným směrem, už jsem měl pochybnosti o mé investici.
temo_ce4you (18)|26.3.2007 08:56
nefunguje ani cez čítačku kariet a na slovenských stránkach nie je ani oznam že sa niečo deje
kopacek (466)|26.3.2007 09:19
Takže se shodneme, že sice zprovoznili web, ale aktualizace je zatím stále "na houbách". Ale asi je to už na dobré cestě... :oops:
Mudrunka (547)|26.3.2007 09:30
jj, pevně doufám. Jenom mě lehce znervóznil temo. Opravdu povídání o verzi Plus je jen v české verzi, ve všech ostatních není ani slovo. Takže se naskýtá otázka, zda to tam nezůstalo omylem a mé obavy o účelnosti investice se vrátily. Sice, v nejhorším, se na BETU dostanu, ale díky nově zakoupené staré, zatím neaktualizovatelné, mapě CZ bude TMC stejně nulové.
kopacek (466)|26.3.2007 09:35
Já myslím, že to dopadne. A co se týče bety - pokud chceš, tak můžeš již dnes vyrazit s betou, aktuální mapou ČR a funkčním RDS-TMC. Ovšem nesmíš být slušným, platícím zákazníkem, ale tím, co "nakupuje" přes Google... :no:
Big_Mitch (72)|26.3.2007 10:15
Taky me docela zarazi, ze informace o verzi IGO 2006 plus jsou dostupne jen na ceskych strankach. Ale dostupne jsou bohuzel jen informace, aplikace sama o sobe ne. Doufam, ze se situace brzy vyjasni.
cyrilsvet (56)|27.3.2007 10:18
Narazili jste na toto?

Bezplatná aktualizace softwaru a map iGO My way
Počínaje 19. březnem je k dispozici bezplatná aktualizace pro software
a mapy programu iGO My way. Více informací...

Podle popisu by mela byt jiz verze plus s aktualizaci map. Jenze iGO Updater nic nenajde...Nebo jenom mne?
Bucci_ce4you (217)|27.3.2007 12:47
už se to tu řešilo, tento odkaz je pouze za CZ stránkách, na ostatních ani zmíňka

EDIT: Prosím necitujte pokud reagujete na předchozí příspěvek, viz pravidla pro diskutující, děkuji ElSoft
Peta_ce4you (314)|28.3.2007 18:18
I-go bude mit novy program pro update MapLoader. Ten bude dostupny po registraci na strakach. Pro registraci bude potreba licence.

Update by mel byt dnes, ale web jeste nejede.
http://www.i-go.com/en/update/overview.php
kopacek (466)|28.3.2007 19:01
Aktualizace již funguje!
Peta_ce4you (314)|28.3.2007 19:09
[QUOTE="kopacek"]Aktualizace již funguje![/QUOTE]

jo a cely soubr ma 1GB
Mudrunka (547)|28.3.2007 19:49
to kopacek or Peta or ostatní
se slzou v oku zjišťuji, že se konečně hnuly ledy. Žel v současné době nemám časový prostor se tím zabývat (i když mě svrbí dlaně) a celých 10 dní jsem se na to těšil. No zítra to snad bude lepší. Prosím o informace jak upgrade proběhl, možné úskalí i jak se nová verze programu "tváří". Dík a držím palce
martinhamr_ce4you (486)|28.3.2007 19:54
:D :D :D
kopacek (466)|28.3.2007 19:57
Já mám licenci pouze na EasternEurope, takže mně se stáhl soubor "Maploader_for_iGO_My_way_2006_Plus_Eastern_Europe", který má pouze 192 MB.
Vlastní průběh aktualizace i prvního spuštění je zcela O.K. Zapamatují se všechna nastavení včetně POI. Spojení s GPSkou rovněž bez problémů. Ovšem nejhorší zjištění mě čekalo při kontrole aktuálnosti map pro ČR.
Bohužel doslova a do písmene platí, co je napsáno na iGO-com:
"iGO My way 2006 Plus update package presents a revised, detailed, street-level map of Croatia, as well as new roads in Bosnia and Herzegovina. Earlier maps have also been modified, so the new versions are well worth downloading. Upgrading is also recommended because some of the new functions will only work with the new maps."
Tedy aktualizovány jsou (co se týče mapových podkladů jako takových) POUZE mapy Chorvatska, a Bosny a Hercegoviny.
Jinak ani ťuk. Takže moje mapa ČR je stále ve verzi 2006.01 -sice má po aktualizaci označení 070213, ale ty změny se dotkly asi pouze věcí, které nesouvisí přímo s mapou (např. lokalizační tabulky). Takže napojení D1 u Vyškova z roku 2004, dálnice u Hradce Králové beze změny z loňského roku atd. atd. Prostě nejstarší mapa na trhu...
Jsem dost zklamaný, nové mapy asi budou pouze za peníze v iGO 8. Teď asi nezbývá,než čekat na programátory na "druhé straně válečné fronty", kteří to zprovozní i s mapou ČR ve verzi 2006.10 (a která v beta verzi běží).
EDIT: mapa Chorvatska je skvělá.
EDIT2: program bohužel zatím nebyl schopný naladit žádnou stanici s RDS-TMC. V betě vše fungovalo, Navigon rovněž nemá problém. Uvidím, jestli se to nechytne za jízdy.
Mudrunka (547)|28.3.2007 20:04
to kopacek:
díky za info, ta mapa je sice dost nepříjemná, ale hlavně, že nejspíš obsahuje ty lokalizační tabulky.... Jinak my, co jsme odkojený Navigonem....
Ještě jednou díky
Peta_ce4you (314)|28.3.2007 20:44
[QUOTE="Mudrunka"]to kopacek:
díky za info, ta mapa je sice dost nepříjemná, ale hlavně, že nejspíš obsahuje ty lokalizační tabulky.... Jinak my, co jsme odkojený Navigonem....
Ještě jednou díky[/QUOTE]

Tak bych rekl ze na vga je to nejak kostrbate..
Mudrunka (547)|29.3.2007 10:22
Tak se mě to zdařilo, a to bez problémů. Sice nad MapLoadrem asi moc nepřemýšleli. Musí se jednotlivé mapy nahrávat postupně (při full Evropě je to na hlavu), „fajfky“ u jednotlivých map a hromadné delete nebo nahrání podle označení by jistě bylo lepší. Ale hlavně to pracuje tak, že to nejdřív novou mapu nahraje a pak teprve tu původní vymaže. A SD karta s ID je na prasknutí, tedy se na ní nejdřív musí vytvořit volný prostor a pak klikat a klikat – prostě pakáreň.
Program na první pohled od stolu OK. Na rozdíl od kopacka RDS-TMC (a to máme stejný GPS/TMC přijímač) se chytil, akorát mu to trvalo delší dobu. Načítání událostí poměrně svižné, a to i přes fakt, že to bylo na tu ošklivou provizorní anténku hozenou z okna. Průšvih však je, že je špatná čeština v TMC. Myslím, že jsem to v minulosti někde četl (nevím, zda šlo o i-GO či Mio), viz. obrázek



a další obrázek, jak vypadá událost na mapě


POI Warner jsem zatím neaplikoval (na webu říkají, že CZ je neúplné), speedcameras.txt však funguje, při startu si to načte jak má. Budu si muset promyslet, jak to udělat abych měl CZ z POI.cz a zbytek od nich a přitom se to netlouklo. Na to je zatím čas, třeba do doby mé první cesty ven to někdo vyřeší (pokud je v tom problém).
Odpoledne provedu testovací jízdu, uvidím v praxi jak kamery, tak i TMC, ale i Zuzanku, ta ukecená byla na hlavu.
Marek L. (28)|29.3.2007 10:27
Mapy není nutné nahrávat po jedné - dají se označit se Shiftem, případně nesouvislý výběr pomocí Ctrl.

Já jsem měl s upgradem docela problém. IGo se odmítal spustit a až jsem zkombinoval soubory z několika karet, tak se to teprve povedlo. Potom jsem ještě v data.zip musel ručně ze souboru loading.jpg udělat loading.bmp.

Tohle nechápu. Mám originální iGo, celou dobu v pohodě jezdím a teď při startu řve, že JPG nenačte, že chce BMP. Mohli byste se podívat, jestli v data.zip a \igo_se1\320_240\ máte loading.bmp nebo loading.jpg?

Mám pravdu, že iGo v této verzi změnil překlad? Už jsem tuto verzi viděl na jednom přenosném MyGuide, co právě testuji, a už jsem se chystal stěžovat, proč to změnili. Nový překlad mi nepřijde úplně nejlepší.

EDIT: Špatnou češtinu v RDS-TMC myslím řešili a vyřešili na fóru věnovaném Miu.
Mudrunka (547)|29.3.2007 10:40
To mě nenapadlo, ještě teď jsem uklikanej.
Daný soubor mám s příponou*. jpg
K překladu nemoho sloužit, program mám cca 10 dní a zatím jsem se sním jen seznamoval.
kopacek (466)|29.3.2007 10:46
Rovněž mám soubor .jpg. Ta nevyřešená čeština v TMC už mrzí, táhne se to již více než rok od prvních verzi Mia C710, budeme tedy muset opět aplikovat Dráčkovy fonty z motofora.
K překladu opravdu došlo, např. místo Zamknout je Sledovat, těžko říct, jestli je to k lepšímu. Ale to beru jako prkotiny, mrzí mě ta těžce neaktuální mapa ČR, v neznámých krajinách tak raději zůstanu u jiné navigace bez ohledu na TMC.
Peta_ce4you (314)|29.3.2007 11:44

Pro Marka: me to taky házelo tu chybu s obrazkem - preinstaloval jsem to a bezi.

Mate to nekdo na VGA???

jo a ten preklad je rozhodne horsi...
kopacek (466)|29.3.2007 11:52
Mám to na VGA (hx4700), ikony jsou hodně zubaté, v poslední betě to nebylo.
Mudrunka (547)|29.3.2007 12:40
takže jsem se vrátil z první krátké testovací jízdy. Většinou to funguje, jak to fungovat má, i když jsem to záměrně potrápil, žádný problém v navigaci. Nevím, zda jsem to v původní verzi nepřehlédl, ale v křižovatce se objevila černá, tlustá a neklidná šipka ukazující směr kam se má jet. Je to velmi příjemné.
Zuzana je stejně ukecaná.jako před opravou zveřejněnou na jejich webu. Celkem tomu nerozumím, mají ji opravenou, do instalace ji nedají. Asi ji napravím, i když nevím jestli tam nemá být něco navíc, třeba z titulu TMC.
Největší problém však vidím v radarech. Naimportoval jsem z txt souboru, tedy ze souboru, který měl na BETĚ fungovat, kamery tam jsou, ale i když jsem jel daným místem rychlostí, že by to bylo „na papíry“, nedělalo to nic. Úsekové měření taky nic a kamera na semaforu ani ťuk. Má někdo nějaké tipy na řešení?
Marek L. (28)|29.3.2007 12:52
Jen pro jistotu: máte nastaveno upozorňování na radary? Nastavení, Obecné, Upozorňování, volby úplně dole.