Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rotácia displeja na WM2003

alternator (16)|22.2.2004 18:28
Existuje nejaký free program (utilita) na rotáciu displeja vo Windows Mobile 2003 ? Nasiel som iba pre WM2002. Ďakujem.
Banana_ce4you (58)|22.2.2004 19:49
[QUOTE="alternator"]Existuje nejaký free program (utilita) na rotáciu displeja vo Windows Mobile 2003 ? Nasiel som iba pre WM2002. Ďakujem.[/QUOTE]

Bohuzel zadny takovy neexistuje a ani ty komercni nezarucuji vysledek. napr. na mojem Aceru n10 to nejde vubec.Proc??to nechapu.
st.tom_ce4you (365)|22.2.2004 20:06
A ja vubec nechapu jak je mozne, ze to neni zakomponovane uz v systemu. Tady ma u mne Microsoft velke minus. Kazdy palm to ma.:evil:
ipf (2136)|22.2.2004 20:07
Jednou jsem zkoušel nějakou FREE utilitku na MDAI, výsledkem byl tvrdý restart, takze se ji ani nepokousim znovu najit...:(
alternator (16)|22.2.2004 20:37
Tak to je škoda, chýba mi to hlavne pri programoch PocketExcel, PocketIE. Asi vyskúšam dotPocket
ipf (2136)|22.2.2004 21:52
[QUOTE="alternator"]Tak to je škoda, chýba mi to hlavne pri programoch PocketExcel, PocketIE. Asi vyskúšam dotPocket[/QUOTE]

Sdělte výsledky svého pokusu.
Díky.
Jaroslav Kalenda (37)|22.2.2004 23:17
Není ten dotPocket náhodou jen takové dálkové ovládání PDA z PC? Něco jako PocketController?
Sieno (70)|23.2.2004 15:22
Tak na to jsem nepřišel. Ale žel dotPocket nevyhovuje jedné z podmínek, které alternator dal - není free :?
alternator (16)|23.2.2004 19:52
Tak som to vyskúšal (cca 30min.):

[QUOTE="Jaroslav Kalenda"]Není ten dotPocket náhodou jen takové dálkové ovládání PDA z PC? Něco jako PocketController?[/QUOTE]

Ano je to program na diaľkové ovládanie, ale "klientská časť" na PPC umožňuje aj nastavenie orientácie obrazovky a zmenu rozlíšenia.(320x240 až 800x600) Po každej zmene orientácie, alebo rozlíšenia vyžaduje soft reset.
Myslím, že program je napísaný dobre (až na malý modrý štvorec v pravom dolnom rohu), ALE všetko záleží na konkrétnej aplikácií. Napr. pozadie na Today obrazovke zostáva v pôvodnom rozlíšení a ak vypnem, alebo prepnem na pozadie nejakú aplikáciu tak sa prekreslí iba oblasť 240x240 bodov. Časť vpravo zostane z predchádzajúcej aplikácie. Aplikácia kalendár pri zobrazení celoročného kalendára odreže zo spodných 4 mesiacov bez možnosti skrolovať.Takto fungujú aj iné aplikácie. Bez problémv mi na full screen fungoval pWord, pExcel, pIE, kontakty, úlohy, poznámky, Acrobat Reader for PPC. Ak si nechám zobraziť virtuálnu klávesnicu aplikácia klasicky "uhne hore" a vpravo od klávesnice zostane voľná plocha.
Ak by sa Today obrazovka vykreslovala správne a nezobrazoval sa ten malý modrý štvorec, asi by som do toho išiel. Tiež som si naivne myslel, že to ide bez tých reštartov ako MobiPocket Reader.

[QUOTE="NoOne"]Tak na to jsem nepřišel. Ale žel dotPocket nevyhovuje jedné z podmínek, které alternator dal - není free [/QUOTE]

Nechcel som, aby ste ma tu zasypali odkazmi na komerčné produkty, ak by existovala porovnateľná free alternatíva.
skromny (84)|24.2.2004 00:03
[QUOTE="alternator"]Tak som to vyskúšal (cca 30min.):

...

Ano je to program na diaľkové ovládanie, ale "klientská časť" na PPC umožňuje aj nastavenie orientácie obrazovky a zmenu rozlíšenia.(320x240 až 800x600) Po každej zmene orientácie, alebo rozlíšenia vyžaduje soft reset.
Myslím, že program je napísaný dobre (až na malý modrý štvorec v pravom dolnom rohu), ALE všetko záleží na konkrétnej aplikácií. Napr. pozadie na Today obrazovke zostáva v pôvodnom rozlíšení a ak vypnem, alebo prepnem na pozadie nejakú aplikáciu tak sa prekreslí iba oblasť 240x240 bodov. Časť vpravo zostane z predchádzajúcej aplikácie. Aplikácia kalendár pri zobrazení celoročného kalendára odreže zo spodných 4 mesiacov bez možnosti skrolovať.Takto fungujú aj iné aplikácie. Bez problémv mi na full screen fungoval pWord, pExcel, pIE, kontakty, úlohy, poznámky, Acrobat Reader for PPC. Ak si nechám zobraziť virtuálnu klávesnicu aplikácia klasicky "uhne hore" a vpravo od klávesnice zostane voľná plocha.
Ak by sa Today obrazovka vykreslovala správne a nezobrazoval sa ten malý modrý štvorec, asi by som do toho išiel. Tiež som si naivne myslel, že to ide bez tých reštartov ako MobiPocket Reader.

Nechcel som, aby ste ma tu zasypali odkazmi na komerčné produkty, ak by existovala porovnateľná free alternatíva. [/QUOTE]

podobne skusenosti som mal aj s Nyidot Virtual Displayom.... hral som sa s nim sice asi nejakych 10 minut ale ked som zostil ze samotny today je nepouzitelny, resp. neda sa z neho "seriozne" dostat - po prvom spusteni lubovolneho softu som ho nebol schopny "zavriet "X"kom v pravom hornom rohu tak som to vzdal a skusil som radsej pockat... preto ma aj potesil tento thread a rad si pockam na nejkae prakticke skusenosti...

yasmeene2 (794)|24.2.2004 01:34
Přitakávám k nepoužitelnosti Nyditotu a jak sem někam zde již psal, měl by vyjít upgrade wm2003 od microsoftu, kde by to již mělo jít jako systémová součást. Takže čekat a čekat..
st.tom_ce4you (365)|24.2.2004 23:22
[QUOTE="yasmeene2"]Přitakávám k nepoužitelnosti Nyditotu a jak sem někam zde již psal, měl by vyjít upgrade wm2003 od microsoftu, kde by to již mělo jít jako systémová součást. Takže čekat a čekat..[/QUOTE]

Mate nejake info, nebo link? Docela by me zajimalo jak by to MS resil. Nabizi se moznost placeneho upgrade, nebo bezlatny upgrade od OEM vyrobcu. Abych se priznal tak v kombinaci HTC-Eurotel bych snad radsi volbu placenou.
Banana_ce4you (58)|25.2.2004 14:57
Nejlepsi by bylo, aby to bylo zakomponovano v systemu, nechapu, ze to neni, napr. viz konkurencni PALM to ma a je to moc sikovne.
yasmeene2 (794)|26.2.2004 00:11
No dyť říkám, že na tom microsoft pracuje (údajně). Jinak zajímá-li vás odkaz tak se podívám, ale četl sem to někde v diskuzi, takže se to bude hledat špatně.
malajizva (63)|26.2.2004 08:21
už aby to bylo ;)
st.tom_ce4you (365)|1.3.2004 12:09
Banana_ce4you (58)|1.3.2004 20:00
[QUOTE="st.toma"]Dnes na http://www.palmserver.cz/clanek.php3?show=1741
Ze by konecne?[/QUOTE]

Uz aby to bylo, ale jsem zvedavy, jak to bude fungovat.