Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P535 - fotky displaye - žádost

DrU2 (48)|17.3.2007 00:31
Prosím mohl by mi některý z majitelů komunikátoru Asus P535 poslat fotky displeje při zobrazeni nějaké webové stránky (na výšku i na šířku) a při zobrazení nějakého dokumentu ve wordu a excelu a klidně dalších jiných spuštěných programů??Mail : dru2@seznam.cz
Všem předem moc děkuji.
killerGBU_ce4you (148)|17.3.2007 12:25
používej někdy google :)
http://www.mobinaute.com/67766-test-pdaphone-gps-sirfstar-iii-asus-p535-windows-m.html

webová stránka na něem bude vypadat jako na kterémkoliv PDa s QVGA displayem, ať už na výšku, nebo na šířku
DrU2 (48)|17.3.2007 17:50
To killerGBU
Říkáš,že webová stránka na něm bude vypadat jako na kterémkoliv PDA s QVGA displayem,no a tady je právě ten problém,že jsem nikdy žádené PDA ani Smartphone neměl,takže si to nedovedu představit,jestli by mě to uspokojilo v QVGA nebo jestli mam chtit VGA.
Rozhoduji se mezi N560 a Asus535(chci aby to mělo Wifi a GPS).Ale maji vyjit nove Smarty s VGA,jenže až za dlouho:( .
Tak pokud by to někoho neobtěžovalo nějaké foto či filmek by mě potěšil a pomohl v mém rozhodování.
Díky
killerGBU_ce4you (148)|17.3.2007 18:57
no tak jestli chceš GPS, tak to ti n5xx moc nedoporučím, příjem signálu je docela zoufalý.
hlavní rozdál je ten, že Asus 535 je Phone edition, ted display má 2,8", poslední PPC phone edition s 3,5" byl universal. Loox má 3,5 a VGA.
GPS je 100% lepší v Asusu. Pokud nespěcháš a nevadila by ti cena okolo 20k tak vydržet na Eten X800









DrU2 (48)|17.3.2007 23:37
Děkuju za fota a informace. Ten Eten x800 jsem už viděl,líbí se mi moc.Na té fotce,jak je tam x500 a x800 je docela znat,že je to VGA ,ikdyž jen na malem displeji...je to prostě ostřejší:)! To ta x800ka bude mít menší ikony při VGA rozlišení nebo to bude asi až takový rozdíl,co myslíš?
Trochu jsem ještě lovil na netu a vytipoval jsem si následovná zařízení(to VGA nemusí být podmínkou,ale potěší)

HTC P4550 -Kaiser- trochu mi vadí je ten Samsung procesor,výhoda je EDGE a UMTS
HTC P3300 -Artemis-super konfigurace,jen ten procesor se mi nezdá,vím,že Losos se dušoval,že je to v pohodě,ale přeci jen mám strach z jakési komatibility s ostatními prográmky,jen 200MHz ,na první pohled se mi to zdá prostě málo,to už raději tna Samsung
Asus P535-má vše ,co bych si mohl přát,snaj jen rádio ne:)
E-ten x800-nebudu komentovat,je to jasná jednička ,snad jen ta cena je dosti nepříznivá a termín vydání na český trh ještě víc
killerGBU_ce4you (148)|18.3.2007 00:23
QVGA vs VGA, ikony budou stejně velké, ale budou mnohem jemnější a celkově to bude vypadat "lépe"

ten Samsung je právě výhoda, procesor to je dostačující a spotřebou se vyrovnává OMAPu.
s tou 200 se dá celkem dobře fungovat, jenom NAVIGON 6 se bdue asi plazit, protože ani na 400mhz to není nic moc (v6.1)

jediné, co je na trhu, je Artemis, Kaiser je 2Q a X800 2-3Q.
možná si najdi něco o ASUS p526, je to p525+GPS, teď se objevil na Cebitu.
DrU2 (48)|18.3.2007 00:45
Jj,526 jsem již viděl,ale nechci zbytečnou klávesni,která jen zvětšuje celek.

Docela se mi libí ten Artemis,to kolečko a ten trackball je skvělej nápad,ale tomtom nebo igo mi na tom asi nepojede,co:( :( ? Tady sem našel video o přetaktovani Artemisu : http://www.youtube.com/watch?v=kiwpYulEmZ8&mode=related&search=
je to vůbec možné?
killerGBU_ce4you (148)|18.3.2007 08:07
při běžné práci nepoznáš rozdíl mezi OMAPem a samsungem. Tom tom i iGo na tom pojede bezproblémů. Přepočet trasy bude trvat a sekundu, nebo dvě déle :)
Pavel_11 (45)|19.3.2007 20:57
Zdar pánové!

Mám dotaz pro KillerGBU: zajíma mne ten názor s tou Navigon navigací. Píšeš, že ".... NAVIGON 6 se bdue asi plazit, protože ani na 400mhz to není nic moc (v6.1)...".
To si myslíš, nebo s tím máš zkušenosti? Myslíš, že na ASUS P535 nebude Navigon fungovat dobře?

Jinak nevím jak je to bude s X800 (X600), ale pokud to bude jako s P535, tak v ČR nebude ještě dlouho k mání. P535 je například v Německu již vyše 1,5 mesíce a tady u nás pořád nic. Takže když píší, že X800 bude v červnu, tak u nás bude možná možná někdy v září....
Ach jaj.

Zdraví

Pavel
killerGBU_ce4you (148)|19.3.2007 21:24
mám navigon 6.1.
momentálně na Asus A639 a pohyb menu je ve verzi 6.1 o dost rychlejší než v 6, ale pořád to nemá na tom tom, nebo igo. Je pravda, že vyhledává současně v ulici i v bodech zájmu, což je super věc, protože se mohu nechat navigovat rovnou třeba na střelecký ostrov, aniž bych věděl, jak se tam jmenují ulice.
Navigace, včetně přepočtu je, ale svižná (na to, jak je krásně graficky vyvedená), žádné zpožďování.
očividně chce, ale hodně RAM, protože na Compactu s 12 Mb volného místa, jí trvá skoro 3 minuty, než se vůbec zpustí (a639 15s)

jinak E-ten zatím dodržuje termíny uvedení. u M700 byl leden 07 a už kolem 15. byly první kusy

zkrátka záleží na zastoupení
Losos_ce4you (1147)|19.3.2007 21:28
A co Trinity (P3600) jak to že ti chybí ve výběru? :-D
t.prochazka (125)|21.3.2007 06:37
Já ještě včera uvažoval o Sony Ericssonu P990i, ale kámoš si strašně chválil HTC P3300, tak jsem o tom začal uvažovat. Ale nějak se mi tam nezamlouvá to otočné koolečko, chci raději klasické 4 směrové, taky mi tam hodně vadí absence makra a přisvětlovací diody u foťáku, fotím často texty.

Pak jsem našel ten Asus a ten mě nadchnul, mnohem výkonější, má přesně to, co jsem chtěl. Chybí jen FM radio (to by se mi taky docela líbilo) a EDGE (u toho nevím, v térénu potřebuji jen občas na ICQ, poslat email, nebo najít něco přes webu a to jen přes Operu mini. Jaké má vůbec Edge pokrytí?)

Pak jsem našel ještě HTC P3600, které taky vypadá hodně nadějně, je už sice trochu dražší, ale hlavně má s makrem taky nějaké problémy (Je to chyba HW nebo SW?), někde psali že má vypnute GPS někdo zase psal že mu funguje a nemá ani to FM radio.

Existuje ještě nějaký podobný model který má Wifi, GPS, GSM, EDGE a foťák s macrem a přisvětlovací diodou? (FM radio výhodou).

Poslední věc na kterou se chci zeptat je podpora Javy. Přístroje od HTC mají nějakou aplikaci, kterou jdou spouštět alespoň základní MIDP 2.0 midlety. Třeba ten Asus to nemá. Dá se ta aplikace někde sehnat (koupit) samostatně nebo ještě lépe nějaká lepší s lepší podporou, nebo je to věc jen HTC?
Pavel_11 (45)|21.3.2007 08:21
Pro t.prochazka:

Treba E-ten x500?

Nebo HTC P4550 (HTC Kaiser)?
Nebo E-ten X600 (X800)?
- ale kdo vi, kdy budou tyhla dva u nas....


P.
aeon101 (213)|21.3.2007 08:49
No muj pristi model bude s nejvetsi pravdepodobnosti HTC Kaiser P4550 (ale az za hodne dlouho, pocitam ze na trh dorazi nekdy na konci leta...). Rad bych videl detaily te klavesnice, ktera me dost ohromila (jeji sikme vysouvani).

A co Asus P525, neni tvym kandidatem, co ti na nem krome GPS chybi?

Dan
Pavel_11 (45)|21.3.2007 12:08
Zdar!

HTC Kaiser vypda moc moc lakave. Design vcetne usporadani klaves, procesor, pamet, GPS, baterie = vse vypada dobre. Moc zvazuji koupi ASUS P535, ale asi vydrzim a pockam si na Kaisera.
OBAVAM se ale, ze budu cekat jeste dlouho + obavam se,ze budu muset jeste nasetrit vic penez nez bych potrebaval na Asus P535.....

No jo.

Pavel
t.prochazka (125)|21.3.2007 14:34
[QUOTE="aeon101"]A co Asus P525, neni tvym kandidatem, co ti na nem krome GPS chybi?
Dan[/QUOTE]

No, jí bych bral spíše Asus P535, ten má i to GPS, klávesnici snad nepotřebuju kámoš říkal, že když si člověk zvykne, dá se i na SW klávesnici psát hodně rychle. Jen by mě zajímalo, jako to je s tou Javou, když spustím nějaký midlet, zda jde i uvnitř něj použít SW klávesnici.

Ale zpět k odpovědi. Asus P535 je zatím můj favorit, chybí jen FM radio, ne že bych ho používal nějak extra často ale kdyby tam bylo, tak bych neváhal. Taky tam chybí ta Java, ale snad to tam půjde doplnit jako aplikaci.

Na HTC Kaiser jsem zatím nenarazil, podívám se.
E-ten X800 se mi líbí moc, ale co jsem četl recenze třeba E-Ten X500 nebo M700, všude kritizovali hodně slabý zvuk, skřípání při hlasítem odposlechu, byly tam příšerné fotky, tak nevím, zda to u X800 bude už ok.
t.prochazka (125)|21.3.2007 14:44
No, tak Kaiser je přesně to, co bych chtěl. Ale dneska :-(
Zvláště pokud bude recenze stejně pozitivní jako Artemis. Kdyby Artemis měl makro, přisvětlovací diodu a 400MHz procesor, tak ho beru hned. Ten Kaiser vypadá, že tohle vše má, jen tam nepíšou nic o FM radiu. Pokud to nemá FM rádio, tak nevidím důvod proč čekat. Asus P535 umí totéž už dnes, tedy až na klávesnici a UMTS, které si mylsím, že fakt neotřebuju. Někde v diskuzi jsem zaslechl, že ten ASUS má i EDGE, ale to se mi doposud nepodařilo nikde potvrdit. X800 bude ale přece jen mít VGA rozlišení a bude asi dříve.
t.prochazka (125)|21.3.2007 16:11
Našel jsem nějaké obrazky Kaisera:
http://www.howardforums.com/showpost.php?p=8914725&postcount=108
Ale nevidím nikde tu přisvětlovací diodu :-(
Pavel_11 (45)|21.3.2007 16:18
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa - nevydrzel jsem to. Prave jsem si zarezervoval ASUS P535. Zitra si po nej zajedu. Uz se nemuzu dockat.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa - ja se z toho zblaznim!!!!!!

:o)))))

Pavel
aeon101 (213)|21.3.2007 16:56
Gratuluji za rychle a spontanni rozhodnuti, takove byvaji nejlepsi...:-). No vybral jsi urcite dobre, taky jsem o tom uvazoval ale nakonec skocil do P525 a nelituji ani nahodou, kdybych nepotreboval nutne castejsi ovladani a psani jednou rukou, byla by P535ka i pro me jednoznacna volba (nez pockam na Kaisera...).

Jen informacne, kde a za kolik jsi ho objednal?

Dan
t.prochazka (125)|21.3.2007 18:06
No, já jsem si teď dočetl recenzi a ta X500 vážně není špatná.

Pro Pavel_11: Podle čeho ses rozhodl ty? Dej pak vědět, zda tedy ten Asus má nebo nemá EDGE.

Ale ten Asus je přece jen o dost levnější. Asi ses rozhodl podle toho. Počkám, jak budeš pokojený.

Jen škoda, že tam je jen USB 1.1, lepší je prostě tu kartu vytáhnou a strčit do čtečky. To je rozdíl, jestli se na kartu zapisuje 500kB/s nebo 5MB/s.
DrU2 (48)|21.3.2007 18:22
[QUOTE="Pavel_11"]Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa - nevydrzel jsem to. Prave jsem si zarezervoval ASUS P535. Zitra si po nej zajedu. Uz se nemuzu dockat.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa - ja se z toho zblaznim!!!!!!

:o)))))

Pavel
[/QUOTE]

Napiš tvoje první dojmy a co vše jsi už vyzkoušel.Já se rozhoduji mezi Artemisem a Asusem 535.Ostatní mašinky jsou moc daleko nebo stoji příliš mnoho.
aeon101 (213)|21.3.2007 19:42
No jestli se rozhodujes prave mezi temito dvema PPC tak podle me by byla volba jasna...neni o cem premyslet...

Dan
Pavel_11 (45)|21.3.2007 20:39
Zdar!

Dnes jsem to bohuzel nestihnul do alzasoftu, ale uz ho mam zarezervovany za 16540 korunek. ALE zitra jdu tam a pak asi nebudu spat.
Rozhodnuti pro ASUS P535? Smartphone s GPS, vykonny procesor, rozumny design a koneckoncu dobra cena (i kdyz je to strasne ale strasne moc penez!).
Rozhodoval jsem se mezi vice modelama a tento se mi zda byt dobry. I kdyz jine taky nejsou asi spatne. Klavesnici jsem moc nechtel, uprednostnil jsem vyssi vykon procesoru. EDGE a jine 3G nemam potrebu vyuzivat - to mi moc nechybi. Uvital bych mozna vetsi kapacitu baterie. Co se mi jeste libi - dodavany drzak a nabijecka do auta.

Nebojte se, urcite dam vedet vic, az bude u mne doma.

Zdar

Pavel
DrU2 (48)|21.3.2007 23:23
[QUOTE="aeon101"]No jestli se rozhodujes prave mezi temito dvema PPC tak podle me by byla volba jasna...neni o cem premyslet...

Dan[/QUOTE]

Není mi jasné,které zařízení myslíš,ale podle toho zařízení které vlastníš ty,usuzuji,že máš na mysli ten Asus?Ja sem tady někde na fóru četl,že to GPS má žalostný příjem.
U toho Artemise se mi moc líbí ten trackball a to kolečko,super nápad.Taky má EDGE a rádio.
aeon101 (213)|22.3.2007 07:45
Ano, mel jsem na mysli Asuse P535...trackball na Artemisu se mi na zacatku taky jevil jako vyborny a oroginalni napad ale po vlastnim odzkouseni jsem trochu zmenil nazor (pravdepodobne to chce vic cviku nez bych predpokladal, protoze ne zcela 100% substituje mysku). No a pak samozrejme rozhoduje rozdilny procesor (zde bez dalsiho rozepisovani...). Ja osobne v pripade WiFi pokladam EDGE za nedulezite (zalezi samozrejme na kazdem jak, kde a na co internet a pripojeni vyuziva- doma a v praci mam WiFi tak nemam problem, no a v terenu na stahovani mailu klasicke pripojeni zcela postacuje. V pripade ze mas ale prave na karte neomezeny pausal a rychlost rozhoduje, muze to byt urcite dulezity parametr.

Na druhe strane pokud neni pro tebe napriklad rozhodujici WiFi, odlehcenou variantu Artemise koupis od T- Mobile za mnohem lepsi cenu, navic ma prave to zminovane radio (ktere je pro tebe asi dulezite jak pises).

Musim jeste rict jednu dulezitou vlastnost a tou je fakt, ze dizajn Artemise je velice, ale opravdu velice libivy a pekny- hlavne v cerne barve (tu ale asi bez WiFi za levnejsi peniz nesezenes).

Osobne kdybych se rozhodoval mezi P535 a HTC Artemis, volil bych urcite Asuse...

Dan
DrU2 (48)|22.3.2007 10:59
To aeon101-Díky za rady a názory,vezmu si je k srdci. Jinak dizajn Artemise se mi také moc líbí. Wifi mam doma a určitě jí tam chci,rádio není podmínkou jen potěší.Ještě uvidím ,co napíše za dofmy Pavel_11.
t.prochazka (125)|22.3.2007 11:06
Tady mají úplně drsnou cenu:

http://www.alave.cz/asus-p535-gps-gsm-gprs-wl-bt-irda-cam-wm5-0:p:196097

Nevíte někdo, zda v tom není nějaká finta? Máte někdo zkušeností s tímto eShopem?
aeon101 (213)|22.3.2007 12:28
Cena je to opravdu skvela, urcite nejlepsi jakou jsem zatim videl. Bal/ nebal bych se toho asi tak jako kazdeho jineho internet shopu, tzn. mas stejne reklamacni a obchodni podminky jako treba u Alzy, Agemu atd...v pripade problemu ti plati zaruka primo od Asusu, kterych servis jsem vyzkousel na vlastni kuzi a vse v poradku...skoc po tom...:cool:

Nejlevnejsi nemusi byt vzdy nejhorsi, tento trend se v urcitych komoditach uz opravdu stira...

Dan
Pavel_11 (45)|22.3.2007 23:04
Zdar panove!

Tak uz nabijim. A prvni dojmy?
- zarizeni male, hezke, sympaticke a ani neni moc tezke!
- navod = uplne na nic = bude to chtit asi hodne zkouset + cist po Internetu diskuzni fora

Zatim

Pavel




DrU2 (48)|23.3.2007 07:22
No zkus hlavně to GPS,četl jsem o něm nechvalnou recenzi.
Zatim zdar
t.prochazka (125)|23.3.2007 10:18
Zde napsali ke GPS toto:
[QUOTE]Citlivost integrovaného přijímače byla příjemným překvapením, i když u ověřeného čipu SiRF Star III dosahujeme většinou velmi dobrých výsledků. Signál zachycený P535 v průměru vykazoval příjem 7-8 družic, a to i zalesněném terénu...[/QUOTE]

Zde pak zase někdo v diskuzi píše toto:
[QUOTE]Nevím odkud čerpáte informace,ale ten Asus P535 který mám já,EDGE potporuje :-)).Tak že buď nevíte co budete prodávat a nebo výrobce bude pro vás dělat speciální typ bez EDGE.Odpovědět si musíte sám. S pozdravem Morituri[/QUOTE]

A co ten tvůj?

Taky někde psali, že pro Asus 535 je k dispozici Windows Mobile 6.
Pavel_11 (45)|24.3.2007 00:03
Nazdar!

Prvni den s P535:
- nabijeni celou noc (i kdyz uz po 2,5 h sviltila dioda na zeleno)
- rano v 6:30 pustene, ted 23:30 vypnute + telefon cely den zapnuty, cca 20 wifi, hrani si tak 2,5 hodiny = baterka na 72% = celkem OK!!!!
- rozpoznani wifi - do par sekund vse fungovalo jako ma
- zkousel jsem jen tak z legrace poustet mp3 - bez problemu
- GPS jsem jeste nezkousel, ale snad zitra
+ nekdo se ptal na Java - ikonka Java tam mezi programi je, takze snad taky zadny problem
+ nekdo se ptal na EDGE - poradte jak to mam zjistit a dam vam vedet

Zatim

Pavel
DrU2 (48)|24.3.2007 00:31
Jestli někdo víte o nějakém shopu,kde mají i tu bílou verzi,tak dejte vedět.
Díky
Pavel_11 (45)|24.3.2007 00:53
Zdar!

Tak mi to jeste nedalo a ztahnul jsem si jednoduchy program GPS Tuner z Internetu. Po 2 minutach tam uz nejaky signal ze satelitu byl, po 5 minutach hlasilo 3D kvalitu. Jo - bydlim v panelaku (bohuzel...) - takze stineni je tady asi celkem velke. Ale P535 se s tim poprala celkem slusne :o).
Takze prvni pokus s GPS dopadnul OK =:o))

ALE jsem zvedavy na navigaci!

Zdravi

Pavel
DrU2 (48)|24.3.2007 01:15
Dikes za krátké zpávičky,asi na to tady docela dost lidí čeká.Snad to s tim GPS pujde vše v pohodě.Zdar
t.prochazka (125)|24.3.2007 08:42
Psal jsem tomu týpkovy, co tvrdí, že tam má EDGE, tak možná odpoví. Podle mě by se tam mělo zobrazit nějaká ikona, trochu jiná než u GPRS. Ale třeba ani EDGE v loklalitě kde jsi není.

Jinak jak se na tom píše text? Já se trochu bojím toho, že tam není klávesnice.

A hlavně, už jsi zkoušel telefonovat?

A ještě by mě zajímalo, zda tam je aplikace pro vzdálené ovládání PC přes bluetooth, tedy HID.
Pavel_11 (45)|24.3.2007 21:02
Nazdar!

Takze - druhy den pouzivani ASUS P535:
- pusteny rano v 7:30, telefon pusteny cely den, odpoledne tak 3 hodiny hrani se, GPS pustene tak 30 minut, test GPRS - ted 20:30 stav baterie 40%
- rychlost procesoru je skvela - zadne pomale reakce, zadne cekani
- vcera jsem taky nainstaloval Sandisk 2GB mini SD kartu - uplne bez problemu
- ActiveSynch 4.5 - vse OK
- test GPRS - OK (+ zadny EDGE jsem nikde nevidel)

+ pro t.prochazka - softwarova klavesnice je hodne titerna, ale da se to. Je fakt, ze clovek jednou rukou drzi PDA, druhou pise = rychlost psani je nic moc, ale i kdyz bych potreboval bryle, tak se trefuji bez probelmu
+ pro t.prochazka - Bluetooth = pripojeni null problema, HID - nevim, urcite se ale neco da stahnou z Internetu + je tam nejaka aplikace na ovladani prezantace tj. P535 jako dlakove ovladani PowerPointu

Tak jo, az budu v terenu pouzivat navigaci, tak dam vedet. Musim jeste ale zakoupit. Takze = problem co si mam vybrat = Tom tom ci iGo. Musim si rozmyslet!

Zatim zdar!

Pavel
DrU2 (48)|24.3.2007 21:23
No počkej,na www.palmpc.cz píší,že k tomu je i TomTom NAVIGÁTOR 6. Ty jsi k tomu snad ten soft neměl?
Až budeš moct ,prosím hoď sem foto té soft klavesnice.Diky
Pavel_11 (45)|24.3.2007 21:45
Zdar!

Ja vim, ze to tam pisi. Tams e toho pise......
Ne, zadny navigacny soft v baleni nebyl. A kdyby tam od nich byl,tak tam asi nebudou mapy.... Nebo treba jo!?!

Foto soft klavesnice - stahni si navod na P535 v pdf, tak to najdes.
http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=P535

Pavel
Pavel_11 (45)|24.3.2007 22:03
Zdar znovu!

Takova blbost: nemuzu najit vykricnik na klavesnici.
V anglickem navode (takze asi v anglicke verzi) jde psani rukou, z ktereho pak PDA udela text. V ceske verzi to v P535 neni.

No jo.

Pavel
DrU2 (48)|24.3.2007 22:28
Takeže to chceš říct,že to neumi rozpoznat tvou rukou psaný text?To je ale blbý,když jsi říkal,že se na tu soft klávesnici těžko trefuje.
Pavel_11 (45)|24.3.2007 22:36
Zdar !

Cituji sam sebe (napsane na strance 4 teto diskuze 24/3 21:02):
.... softwarova klavesnice je hodne titerna, ale da se to....
.... i kdyz bych potreboval bryle, tak se trefuji bez problemu....

Takze jeste jednou: psani na klavensnici je bez problemu. Tedy az na absenci vykricniku.

No to s tim chybajici soft. rozpoznavanim textu je smutne.

Zdar!

Pavel
t.prochazka (125)|25.3.2007 09:14
S tím rozpoznávání rukou psaného písma je to fakt blbé. Koukal jsem do toho anglického manuálu a je tam dokonce několik režimů. A ten Asus je v češtině hned po zakoupení? Když se přepne na angličtinu, nezačne to fungovat? Ale pak by asi nešla diakritika. No, to je docela blbé. Já bych myslel, že to rozpoznávání písma je věcí přímo Windows Mobile, tůdíž že to bude u všech PDA a MDA stejné.

Pak jsou ještě speciální programy se SW fulscreen klávesnicí, to by možná pomohlo.

A jak je tam řešené připojení. Jde tam nastavit priority, aby nejprve použil Wifi a teprve když není tak GPRS?

A zkoušel jsi telefonovat?

Jo a jakou to má odezvu, při takových běžných věcech, jako hledání v kontaktech, volání, atd.
DrU2 (48)|26.3.2007 07:37
JEN TAKOVÉ UPOZORNĚNÍ

V eshopu Palmpc.cz jsem k produktu Asus P535 napsal do diskuze takovou poznámku,že součástí originálního balení už je držák a autonabíječka a že ten jakýsi bonus(držák a nabíječka+ještě něco),co onen eshop slibuje,postrádá smysl bonusu.
Když jsem pak koukal na diskuzi později,můj příspěvek byl smazán a to nebylo poprvé.Nevím jakou zkušenost máte s tímto eshopem vy,ale mně se tohle jednání nelíbí.
Díky
Pavel_11 (45)|26.3.2007 07:59
Zdar!

Dalsi info:
- vcera (tj. 3. den pouzivani!!!) jsem pustil P535 rano v 7:30, vypnul vecer v 21:00, hrani se tak 2h, GPS cca 45 min - kapacita baterie vecer 15% !!!
- GPS - zkousel jsem navigaci na cestach - absolutne bez problemu, presne, rychle - jsem moc spokojeny. Jedine co trva je detekce GPS satelitu, ale cetl jsem nekde na Internetu, ze to se da taky zlepsit (jine nastaveni).

+ odpovede na otazky:
- telefonovani - prijde mi to jako normalni mob. telefon. Hlasitost jsem musel trosku snizit, na maximu to dost rve do ucha.
- rychlost P535 - zadny problem = napr. hledani v kontaktech bez prodlevy, nastavovani, zmena menu, otevirani oken apod. rychle, zadne cekani. Samozrejme kdyz se pousti nejaky komplikovanejsi soft. tak to trva dyl, ale jinak je to sakra rychle PDA.
- nastavovani priorit pripojeni - na to jeste musim prijit. Normalne se pousti GPRS a to celkem ochotne, ale to mne nevyhovuje = musim si to nastavit - dam vedet.
- ano, P535 v cechach je rovnou v cestine = to je asi pricina neuplnosti softwaru. Prepnout na angl. jsem nezkousel - vyzkousim, to by mne mozna vyhovovalo vic.
+ stabilita softwaru - zatim jsem nemusel restartovat ani jednou = zatim zadny problem NASTESTI !!!

Tak jo, ja jdu pracovat.

Zatim cus!

Pavel
t.prochazka (125)|26.3.2007 11:14
[QUOTE="DrU2"]JEN TAKOVÉ UPOZORNĚNÍ

V eshopu Palmpc.cz jsem k produktu Asus P535 napsal do diskuze takovou poznámku,že součástí originálního balení už je držák a autonabíječka a že ten jakýsi bonus(držák a nabíječka+ještě něco),co onen eshop slibuje,postrádá smysl bonusu.
Když jsem pak koukal na diskuzi později,můj příspěvek byl smazán a to nebylo poprvé.Nevím jakou zkušenost máte s tímto eshopem vy,ale mně se tohle jednání nelíbí.
Díky[/QUOTE]

Kamarád mě taky odrazoval, slibovali mu termín dodání, který nedodrželi a jediný bonsus, který dostal bylo CD s několika programy, které jsou normálně ke stažení z Netu. Já jsem si s nimi psal na ICQ a stroze mi odpověděli, že výrovek dostanou na sklad 28.3, ale že pokud to nemám už dávno zarezervované, tak na mě stejně asi nezbyde, protože mají hodně rezervací. On ten bonus na lidi působí dobře.
t.prochazka (125)|26.3.2007 11:18
Pavel_11:
S tím rozpozváním písma je to fakt blbé. Můžete někdo napsat, jak je to u jiných MDA, či PDA s Windows Mobile?

Kámoš má Artemise od HTC v češtině a rozpoznávání rukou psaného písma ta normálně má.

Ale možná je tohle lepší:
http://www.spbsoftwarehouse.com/products/fsk/?cz
Pavel_11 (45)|26.3.2007 20:40
Nazdar nazdar!

Poznatky s ASUS P535:

Nejdrive dnesni den:
- pustene 8:00, pres den pusteny mobil, par informaci z SD karty, jeden telefonat, ted vecer 20:30 6% baterie (vcera vecer jsem mel 15%)
- telefonovani s P535: kavlitni zvuk, zadny problem, dokonce jsem musel znizit hlasitost, aby mi to nervalo do ucha.


Takze kratke shrnuti:

-- BATERIE:
0. - nabijeni pres celou noc
1. den - pustene 6:30 az 23:30 vypnute, telefon cely den zapnuty, cca 20 minunt wifi, hrani si tak 2,5 hodiny = baterka v 23:30 na 72%
2. den - 7:30 - 20:30, telefon pusteny cely den, asi 3 hodiny hrani se, GPS pustene cca 30 minut, test GPRS - vecer stav baterie 40%
3. den - 7:30 - 21:00, telefon pusteny cely den, hrani se tak 2h, GPS cca 45 min - kapacita baterie v 21:00 = 15% !!!
4. den - 8:00 - 20:30, telefon pusteny cely den, par informaci z SD karty, jeden telefonat, vecer v 20:30 = 6% baterie
= spolu cca 52 hodiny pusteny telefon, prace s GPS asi 1h, prace s wifi - malo (spolu asi 45 minut), telefonovani - malo, SMS - par, prace s PDA - celkem dost a v baterii po 4 dnech je stale 6% = myslim si, ze to neni spatne

-- prace s programama - bez problemu, rychly procesor, zadne opozdovani
-- stabilita - zatim ani jedno zamrznuti, ani jeden nuceny restart
-- GPS - studeny start cca 4-5 minut = to je asi celkem dost, presnost - bez problemu = navigace bez problemu, zadne navigovani az za krizovatkou

Tak jo, snad vam to pomuze pri rozhodovani. Bohuzel nemuzu srovnat s jinymi smartphonmi, ale myslm si, ze budete spokojeni. Kazdy telefon ma sve vyhody i nevyhody. Jak rikaj nemci: "Die Qual der Wahl." (utrpeni pri rozhodovani...)

Zatim zdar!

Pavel

loobo (12)|27.3.2007 17:01
Pavle díky moc za podrobné zpravodajství, jen tak dál!
Právě procházím mukami výběru nového PDA s tel. a tohle je pro mě cenné...