Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Servis PDA FSC - Getronics

bartas_ce4you (0)|16.3.2007 17:24
Zdravím, chci se zeptat, jaký je postup při reklamaci PDA přes servis Getronics. PDA jsem tam již poslal, ozve se někdo ze servisu např. mailem nebo mám počkat zákonných 30 dní? Jde mi jen o to, že nevěřím přepravním službám a české poště už vůbec ne. Tak abych marně nečekal a pda nebylo v servisu ale třeba někde jinde. Děkuji
Miloš Strouhal (3997)|16.3.2007 17:38
Ja nevim, ale za jeden telefonat clovek moc neda, ne? ;) Jinak osobne mam s Getronicsem velmi spatne zkusenosti, ale to je jiz jine tema..
bartas_ce4you (0)|16.3.2007 17:53
Volal jsem dnes ale marně - možná je to tím pátkem - pracovní dobu mají mít 9 - 12h a 13 - 16h. Tak jsem se strefil do přestávky :-)
Jen mě překvapilo to, že zatím moje reklamace nemá žádné číslo. Když jsem volal do Getronicsu Brno, tak mě odkázali na servis v Praze. Mé otázce, zda mám poslat nějaký mail a na základě něho dostanu číslo reklamace (zakázky), se člověk na druhé straně drátu podivoval. Prý to mám jen poslat a připojit průvodní dopis - reklamaci.
gulii (140)|16.3.2007 18:19
sry za velký OT, ale s Getronics mám hooodně špatný zkušenosti... pač u 2x jsem tam měl ntb s prasklým palmrestem (od klávesnice až na bok) po druhé to byla úplně stejná závada, když jsem si ntb bral naposledy z opravy, tak mi řekli, že až přijdu s touhle závadou po 3. , tak si to prý budu platit ze svého (záruka končí letos v říjnu), že ntb prý jednoznačně "lámu" při otevírání - což je jednozančně hloupost a prý s ním špatně manipuluji při přenosu :O - celý den je na stoje v kanceláři... moje tvrzení je to, že ntb se značně zahřívá (to mi jednozančně zapřeli, že to není možné) a proto praská šasi... no jsem zvědavý, kdy budu muset tuto firmu opět navštívit :disgusted: jinak nerad bych je nějako poškodil :)
yndor (222)|16.3.2007 18:39
S Getronics mam taky jen ty nejhorsi zkusenosti (nastesti jen ohledne notebooku), takze jen trnu, abych tam nekdy nemusel davat i PDA.
Striker_ce4you (224)|16.3.2007 19:10
Tak koukam, ze ja jsem mel asi velky stesti - v listopadu mi zacal blbnout display (nebyl mechanicky poskozenej) tak jsem ho odnesl osobne do Getronicsu, prijemne me prekvapila predpokladana lhuta opravy (1 tyden) a nakonec mi asi po 4 dnech volali, ze je PDAcko pripravene k vyzvednuti. Byla to zarucni oprava.

Jinak pokud jsem dobre pochopil tvuj prispevek tak jsi posilal PDAcko normalne postou - tam kde jsi to podaval ti urcite budou umet rict kdy byl balicek predan/vyzvednut - od te doby se pocita lhuta na opravu. Cekat 30 dni bez toho ze vis, kde se PDAcko nachazi mi prijde nerozumny.
bartas_ce4you (0)|16.3.2007 19:37
No tak koukám samé negativní ohlasy na getronics (teda až na vyjímky). No snad to klapne. Zatím jsem slyšel třeba ohledně servisu Acer (Brno) samé skoro až hororové historky. Dooufám že reklamace bude uznána a PDA se mi brzo vrátí.
Každopádně díky za vaše postřehy.
Bobanovicz (511)|16.3.2007 23:44
Tak abych tě uklidnil mám taky dobrou zkušenost :-)
Qemu (75)|17.3.2007 12:37
[QUOTE="bartas"] Dooufám že reklamace bude uznána a PDA se mi brzo vrátí.
[/QUOTE]
Jak si muzes precist v mem podpisu mam v prazskem getronisu PDA jiz 3,5 tydne. Jsem zvedav jak to dopadne, maj jiz jen nekolik dni a tak doufam ze se to peclivosti opravy moc nepodepise :? Jinak kdyz jsem jim ho tam daval ta slibovaly ze do konce tydne bude urcite opraveno a ze zavolaji volali. Zatim jsem tam volal ja asi 3X abych se zeptal jak to vypada stale stejna odpoved "zitra by mel dodavatel dodat soucastky" (jedna se o chybnou desku to mi rekly kdyz jsem se ptal co s nim tedy je) :evil: :evil: :evil:
weszter (231)|18.3.2007 19:37
já mám zkušenosti výborný s pražským a hradeckým getronicsem, mé pda tam bylo už dvakrát, jednou na skoro měsíc, podruhý asi na čtrnáct dní. Zavezl jsem ho osobně do Prahy (občas tam pracuju) a nechal si ho poslat opravený do Hradce Krávové (jsem z Pardubic a občas do hradce jezdím). Lidi byli ochotný a příjemný, vyšli vstříc, dokonce mi i řekli, čím to bylo. Jen když jsem si koupil zkušební verzi dynavixu poté, co pda přišlo ze servisu, napsal mi Dynavix, že na tomto pda byl již dynavix nainstalován... zajímavé, že?
bartas_ce4you (0)|26.3.2007 17:50
Tak už ho mám doma. Oprava v záruce - výměna LCD. Takže moje zkušenost se servisem Getronics je dobrá.
jixjox (59)|26.3.2007 21:42
S getronicsem mám zkušenost dobrou - oprava (výměna základní desky) proběhla během týdne, na dotazy reagují rychle.
gulii (140)|27.3.2007 16:56
doufám, že to nebude nějako mo OT, ale chtěl bych se zeptat, jak již zde psal s mým ntb... Kdyby náhodou nastala stejná prasklina jako dříve 2x, jak bych měl podle Vás a případně i spotřebních zákonů postupovat??
Carabei (611)|28.3.2007 13:40
prave se chystam tam sveho looxe donest, tak mi drzte palce... ale na maily se jim zrovna moc odpovidat nechce:))
Carabei (611)|28.6.2007 20:55
tak jsem se v utery odpoledne dokopal k tomu abych looxe donesl do servisu, ocekaval jsem ze tyden by oprava trvat mohla, dnes me ale Getronics opravdu prekvapil, zvoni telefon, pda je pry pripravene k vyzvednuti.v pouhych 48hodin cekani jsem ani nedoufal. Takze zkusenosti s timto servisem jsou velmi dobre.
Zax_ce4you (222)|28.6.2007 22:05
Getronics v oblibe nemam... jednou sem tam daval pda kvuli zapomenutemu premanentnimu heslu. Pres email sem dostal odpoved, ze odblokovani bude trvat tak dva az tri dny a ve skutecnosti sem cekal dyl nez tyden.
Uprimne se mi skube ruka a bojim se tam dat pdacko znova, tentokrat kvuli poskozene dotykove vrstve displeje... uz me to stve skoro tri tydny, ale porad se bojim to dat do Getronicsu, protoze jim moc neverim, hlavne taky tezko rict, za jak dlouho bych svoje pdacko zase videl...
Carabei (611)|28.6.2007 22:23
se docela divim ze ti s ti vubec to zapomenuty heslo uznali na zaruku. Pokud neni dotykova vrstva poskozena tebou tak by to nemel byt problem a proste vymeni lcd, kdyz jim napises problem a zeptas se jich jestli maj potrebny dily tak budes vedet jak dlouho si pak priblizne na pda pockas
zivan (615)|29.6.2007 08:31
Ja jsem po precteni par zkusenosti se servisem Getronics odnesl notebook na reklamaci primo do FSC v Praze na Evropske a vse bylo bez problemu.
S474N (660)|29.6.2007 09:31
Zivan: a neposilali to tam nahodou?
zivan (615)|29.6.2007 10:25
To nevim, ale tvrdili, ze to meni technik u nich a bylo to do druheho dne.
S474N (660)|29.6.2007 10:47
Tak jsem to ted zjistoval a na Evropske opravdu delaji servis, ovsem pouze pro servery, PC a nektere modely notebooku. Takze PDA bohuzel do Getronicsu.
kikin (19)|30.6.2007 01:21
No tak ja byl v Getronixu 2x v Brne a vzdy ta nejlepsi zkusenost, rychlost, profesionalni chovani, nevim, nemohu rict ani to nejmensi proti
frogale (447)|31.7.2007 20:10
Dneska a pred 14ti dny jsem byl v Getronicsu v Praze.. prijemna pani se smyslem pro humor, PDA s oduvodnenim, ze by mohlo byt GPS nejake divne bylo prijato a behem 14ti dnu mu byla vymenena zakladni deska.. podle protokolu to ani netestovali, vyzkouseli jenom po vymene.. Zatim jsem se k testovani GPS nedostal, ale bude to ok...


Takze taky dobra zkusenost...
Sagat_X (96)|31.7.2007 21:37
Tak ta GPS mě velmi zajímá, zda-li je po výměně desky lepší... Po otestování napiš, jak to dopadlo! Určitě je nás víc, co váhají, zda reklamovat (a být třeba měsíc bez PDA) nebo se raději smířit s pomalými fixy a horší citlivostí...

Edit: Teď se dívám na dobu příjmu oprav... Brno - 8:00 - 10:00... To si dělají legraci?!?! To abych si kvůli tomu bral případně dovolenou :-/ Tak teď jsem na ten výsledek ještě zvědavější, zda-li celá ta štrapác stojí za to...
kikin (19)|1.8.2007 12:37
No ta doba v Brne od 08,00 do 10,00 uz neplati, jsou tam i odpoledne
frogale (447)|1.8.2007 14:59
2N560 CS: tohle se bude tezce testovat... bude to chtit trochu dyl zkouset.. zatim rozdil nepoznavam, nekdy mi to i na ty puvodni slapalo dobre jako ted.
Sagat_X (96)|1.8.2007 15:43
No já bych to měl ozkoušené hned. U mně se to totiž chová tak, že pokud stojím na volném prostranství, tak fix za cca 1 - 3 minuty, nejčastěji okolo 2minut. Pokud se pohybuju, tak začne peklo a čekám třeba 10minut nebo i déle... Občas to za chůze vzdám a PDA schovám do kapsy, protože chodit s PDA v napřažené ruce po městě člověka dlouho nebaví :-/

Na geocaching taky bída, něco už jsem s tím našel, ale šipka se točí dokola jak ji napadne, ať je SN vyplá nebo zaplá...

Nicméně největší bolest jsou podle mě ty fixy za pohybu - tohle bych byl rád, kdyby jsi otestoval. Prostě za chůze zapni GPS a za jak dlouho so fixne. Díky ;-)
frogale (447)|1.8.2007 18:41
Jestli jsi z Prahy, muzes se zastavit, muzeme nekam popojit.
Sagat_X (96)|1.8.2007 21:16
Díky za nabídku, ale jsem z opačného konce republiky :-( Takže musím počkat, až si uděláš nějakou procházku/vyjížďku a zkusíš to sám. Hlavně nech GPS fixovat v pohybu, ať máme jasno ;-)