Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS MyPal A686/696 - první zprávy, novinky atp.

Sused Zavis (2)|15.3.2007 19:27
Zdravim vsetkych, neviete niekto, kedy sa na nasom trhu objavi A686/696? Videl som ho na obrazkoch a celkom sa mi zapacilo. Dakujem
himi (79)|16.3.2007 13:12
taky jsem na nej dneska koukal, vypada dobre, ve srovnani s A639 nema vyklapeci antenu a je mensi a co jsem videl na fotkach a z popisu by mel mit kovove telo! :)

na nekolika webech psali pribliznou cenu $500 (nebo €399) a ze se mel objevit v unoru. na pdadb.net pisi ze v dubnu 2007. nechame se prekvapit :) sice porad uvazuju o A639, ale asi bych do nej sel..

Sused Zavis (2)|16.3.2007 15:22
[QUOTE="himi"]

...na nekolika webech psali pribliznou cenu $500 (nebo €399) a ze se mel objevit v unoru. na pdadb.net pisi ze v dubnu 2007...

[/QUOTE]

To je celkom dost, nie? A639 sa da kupit uz za 12500,- SKK aj s DPH.
himi (79)|16.3.2007 15:45
[QUOTE="Sused Zavis"][QUOTE="himi"]

...na nekolika webech psali pribliznou cenu $500 (nebo €399) a ze se mel objevit v unoru. na pdadb.net pisi ze v dubnu 2007...

[/QUOTE]

To je celkom dost, nie? A639 sa da kupit uz za 12500,- SKK aj s DPH.[/QUOTE]
pisou to treba tady ..to mel byt v unoru.. (o tom psali i na palware.idnes.cz: link). a jeste tiskova zprava primo od ASUSu
himi (79)|17.4.2007 21:13
[QUOTE="himi"][QUOTE="Sused Zavis"][QUOTE="himi"]

...na nekolika webech psali pribliznou cenu $500 (nebo €399) a ze se mel objevit v unoru. na pdadb.net pisi ze v dubnu 2007...

[/QUOTE]

To je celkom dost, nie? A639 sa da kupit uz za 12500,- SKK aj s DPH.[/QUOTE]
pisou to treba tady ..to mel byt v unoru.. (o tom psali i na palware.idnes.cz: link). a jeste tiskova zprava primo od ASUSu[/QUOTE]

ptal jsem se primo na technicke podpore ASUS CR, PDA A696 by melo byt behem mesice na ceskem trhu.. tak uvidime..
Gaspi_CZ_ce4you (2)|19.4.2007 15:45
[QUOTE="himi"][QUOTE="himi"][QUOTE="Sused Zavis"][QUOTE="himi"]

...na nekolika webech psali pribliznou cenu $500 (nebo €399) a ze se mel objevit v unoru. na pdadb.net pisi ze v dubnu 2007...

[/QUOTE]

To je celkom dost, nie? A639 sa da kupit uz za 12500,- SKK aj s DPH.[/QUOTE]
pisou to treba tady ..to mel byt v unoru.. (o tom psali i na palware.idnes.cz: link). a jeste tiskova zprava primo od ASUSu[/QUOTE]

ptal jsem se primo na technicke podpore ASUS CR, PDA A696 by melo byt behem mesice na ceskem trhu.. tak uvidime..[/QUOTE]

Dnes jsme 686 instalovali pro zákazníka ale nejde nainstalovat TOMTOM 5. Totálně se při spuštění rozsype obraz do tvaru rozsypaný čaj , psali jsme na ASUS uvidíme.
himi (79)|19.4.2007 15:56
[QUOTE="Gaspi_CZ"][QUOTE="himi"][QUOTE="himi"][QUOTE="Sused Zavis"][QUOTE="himi"]

...na nekolika webech psali pribliznou cenu $500 (nebo €399) a ze se mel objevit v unoru. na pdadb.net pisi ze v dubnu 2007...

[/QUOTE]

To je celkom dost, nie? A639 sa da kupit uz za 12500,- SKK aj s DPH.[/QUOTE]
pisou to treba tady ..to mel byt v unoru.. (o tom psali i na palware.idnes.cz: link). a jeste tiskova zprava primo od ASUSu[/QUOTE]

ptal jsem se primo na technicke podpore ASUS CR, PDA A696 by melo byt behem mesice na ceskem trhu.. tak uvidime..[/QUOTE]

Dnes jsme 686 instalovali pro zákazníka ale nejde nainstalovat TOMTOM 5. Totálně se při spuštění rozsype obraz do tvaru rozsypaný čaj , psali jsme na ASUS uvidíme.[/QUOTE]
A686 jsem uz videl v nabidce napr u CzechComputeru.. jaka je A686 do ruky, pouzite materialy apod? vice info :) hadam ze tam je WM5? diiik
biker-yamaha (3)|26.4.2007 13:48
Ahojte, tak jsem si pořídil A686
Má pěkné kovové tělo, VM5 ...
Ale asi su lama... ale když pustím tomtoma tak se mi ta potvora přepne automaticky do klasické obrazovky ( flip ) a menu je uplně rozmazané :-( Prosím poraďte mi jak to pořešit... thx
lordis (19)|3.5.2007 16:13
Tak mám stejný problém s Asusem 686. Super stroj, ale ani nejnovejší Tomtom 6 nejede. Je to hustě rozmazaný.
Co s tím???
himi (79)|3.5.2007 17:06
[QUOTE="lordis"]Tak mám stejný problém s Asusem 686. Super stroj, ale ani nejnovejší Tomtom 6 nejede. Je to hustě rozmazaný.
Co s tím???[/QUOTE]
nestraste me, ja si chci koupit A696 az bude (hlavne kvuli navigaci), ale jestli s tim budou takovyhle problemy :sarcastic:
lordis (19)|4.5.2007 14:25
No tak problém je v automatickém přetáčení obrazu. Nevím, jak to vypnout, ale pokud nejdřív otočíte obrazovku a pak spustíte Tomtoma tak to funguje naprosto skvěle....


Mějte se.

Jinak super stroj. Display je mnohem kontrastnejší a barvy živější než u 636. A ačkoliv je procesor taktovaný méně než předchůdci, řekl bych, že to lítá rychleji a to dost znatelně než na 636.
montelino (19)|4.5.2007 19:10
Ahoj,
jaká je u 686/696 citlivost na GPS signál? Četl jsem recenzi na nějakém francouzském serveru a údajně trvá dost dlouho fix na satelity. Není problém v zabudované anténě? Mám A636 a chci koupit A696 (až konečně bude :? )
biker-yamaha (3)|5.5.2007 14:14
Taaak.
Otáčení obrazu jsem vyřešil někde tady popisovaným prográmkem který otočí obaz a pak spustí aplikaci a tim asi zabrání dalšímu otáčení ( automatickému ) ...
A co se týče citlivosti,jak kdy, jak se kterým programem, u TT6 chvilku trvá než se zorientuje a u Navigonu 6 je to v pohodě, Smartmapy jsem zavrhla protože nemají 3D...
Ale mám spíše problémy s instalací her, to zkusím vyzkoumat nyní jak na to... Když jsem tam dal třeba Duke Nukem tak to křičí program provedl... naliskejte Billu Gatesovi :-D ... Ale třeba COD2 jede, aaaale zase problém s rotací obrazu nemužu ho dostat na široko, furt mi to jede na stojato :-( takže smrsklé .... a ovládání je taky trocha dřina...
pateson (1)|9.5.2007 10:34
Jaká je výdrž? na mobile-review com si velmi pochvalují.
Co GPS - zkoušels signál v lese? Je potřeba pro pěšího řešit vypnutí statické navigace?
himi (79)|11.5.2007 16:01
neumim sice francouzsky, ale vypada to ze ve francii uz jde A696 koupit, viz zde nebo zde. a to same i v lotyssku zde nebo polsku zde, prip zde ..takze u nas uz by taky pomalu mohli!! :evil: a tady je uz i recenze - v rustine. ja uz ho chciii :)
montelino (19)|13.5.2007 13:16
Tak jsem se nakonec rozhodl nečekat a A696 a mám A686. Ve srovnání s A636 je citlivost GPS o něco nižší, ale dostačující. Displej má subjektivně vyšší svítivost, barvy jsou živější (až moc, na A636 mi přijde kvalita zobrazení věrnější realitě). Kvalita zpracování je super. TomTom 6 jede v pohodě, akorát se musí před spuštěním TT změnit orientace na šířku. Co mě ale dostalo, je povrch displeje, který má nějakou antireflexní úpravu a nedrží na něm ochranná fólie (byla k tomu přibalená, kvalitou něco na úrovni Display protector).
Máte někdo zkušenosti s fólií na A686? Na A636 mám fólii Brando, ale displej A686 je cca o 1mm menší na každé straně, netuším, jestli existuje nějaká kompatibilní velikost a jestli na tomto typu displeje tyto fólie vůbec drží.
lordis (19)|16.5.2007 01:13
No abych pravdu řekl, jsem docela nakrklej. Nechápu, proč nejde to automatický přetáčení vypnout. Dělá to pořádnou neplechu. Tomtoma to rozhodí a Igo musíte mít poslední verzi 6.03 jinak se to nerozjede a hodi to nějakou chybu. No, nevím, co je v tom za zásadní změny, ale rozhodně to způsobuje značné problémy. Doufám, že všechny nové applikace budou brát nové výrobky v potaz.

Jinak s tou folií, šoupnul jsem tam Brando kterou jsem nejdřív oříznul. Drží jako přibitá. Display má takové živější barvy. Je fakt, že to neodpovídá realitě, ale na druhou stranu, na 636 to zase nemělo bílou, ale spíš žlutou. Když se podívám na dnešní LCD televize, např. Samsungy a takový ty promo ukázky, jaký to má krásné kýčovité barvy, tak tak nějak zobrazuje Asus 686.

Citlivost SIFRu je menší, ale při jízdě nic nezaznamenávám. Jezdil jsem s tím po Praze a v pohodě i mezi barákama. Akorát pro zaháčkování na satelity je lepší viditelnost na více satelitů, protože je to mnohem rychlejší. A po aktivaci, např, dojedete na cílové místo. Schováte ho do kufříku a po třeba dvou hodinách jedete dál, tak se po probuzení chytá na satelity do cca 20 sec. nic dlouhýho.

Design je paráda a držák na sklo, to se nedá s tou příšerností u 636 vůbec srovnat, je to takový ten klasický jednoduchý typ nacvaknutí, jako mají klasické automobilové navigace. Akorát soudruzi u Asusu udělali chybu. Pokud chcete nabíjet v autě, musíte nejdříve zacvaknout do držáku a pak poslepu hledat zespodu mini USB pro nabíječku. Prostě tam udělali okýnko a hotovo. Místo toho, aby to člověk normálně zapojil a zacvaknul tak je to takhle složitější.
Někde jsem četl, že se jim síla držení v držáku zdála malá, tak to naprosto vyvracím, uplně to stačí. Nic nepadá a drží s jistotou.

Ač jde o nižší tep procesoru, je to dostatečně rychlý. Proti tomu nic nemám Akorát jsem si myslel, že už by k tomu mohli dávat Windows mobile 6 a vono nic. Škoda.

montelino (19)|16.5.2007 15:27
Tak jsem tam vrazil Brando fólii, musel jsem to taky oříznout, protože na tento rozměr snad nic nepasuje. Drží to, ale okraje mají tendenci se odlepit, snad si to časem sedne.
S držákem do auta a dírou na dobíjení to fakt nedořešili, taková blbost, přitom by stačilo vynechat kousek plastu.
Ten pomalejší procesor fakt není ani znát, v porovnání s A636, který jede na 416 MHz nejsou cítit rozdíly. Asi nějak zrychlili přístupy do paměti.
WM6 - doufám, že do toho časem vydají jako upgrade, ale kdo ví. Vzhledem k tomu, že A696 má být u nás až v létě, tak do toho snad nebudou cpát WM5. Necháme se překvapit.
himi (79)|28.5.2007 16:45
- ma A686 wifi? na nekterych e-shopech totiz pisi, ze ma! co jsem cetl specifikace, tak z tech jsem pochopil, ze nema. je to hlavni duvod proc cekam na A696.. jestli ma A686 wifi tak do ni jdu hned

- kterou 4GB pametovou kartu do tohoto PDA (A686/A696)? umi to SDHC?

dik za odpovedi!!!
quino_ce4you (0)|28.5.2007 21:30
A686 wifi nemá; kartu mám jen 512, tak budu citovat manuál: SDIO/SD/MMC alespoň (?) 4 GB (předpokládám, že místo alespoň mělo být maximálně).

Podařilo se někomu rozchodit ActiveSync přes Bluetooth? Poraďtě. Díky
PolDa_ce4you (14)|29.5.2007 09:23
A sakra, je to v pytli.
Dnes mi má A686 přijít. Co jsem od PDA požadoval krom navigace a BT, bylo hlavně wifi, a dnes jsem se tady dočetl, že A686 wifi nemá, ačkoli na většině shopů je napsáno, že wifi má.
himi (79)|29.5.2007 10:06
[QUOTE="PolDa"]A sakra, je to v pytli.
Dnes mi má A686 přijít. Co jsem od PDA požadoval krom navigace a BT, bylo hlavně wifi, a dnes jsem se tady dočetl, že A686 wifi nemá, ačkoli na většině shopů je napsáno, že wifi má.[/QUOTE]
to je prave ono.. taky ve me hrklo, kdyz jsem to na nekterejch shopech videl. oni totiz maji stejnou specifikaci pro A686/696.. a pisou ze rozdil je jen v pameti a procesoru. a prijde mi, ze to zkopiroval jeden od druhyho :(

pokud to mas koupene pres net, tak to muzes do 14dni bez udani duvodu vratit (ze zakona)
PolDa_ce4you (14)|29.5.2007 10:44
Vím, vážně o tom uvažuju, že ho vrátím. Wi-fi je pro mě podmínkou. Tak zbývá jedině počkat na A696.
Nebo FS Loox 520? tam zase není BT:-((
himi (79)|29.5.2007 11:01
[QUOTE="PolDa"]Vím, vážně o tom uvažuju, že ho vrátím. Wi-fi je pro mě podmínkou. Tak zbývá jedině počkat na A696.
Nebo FS Loox 520? tam zase není BT:-(([/QUOTE]
nevim proc, ale v CR proste jeste neni k mani. potrebuju PDA nutne poridit a chci wifi, tak jsem uz napsal do nekolika polskejch obchodu, protoze tam ho uz maji a lidi pisou, ze ho spokojene uzivaji uz mesic! a cena vychazi kolem 9tis Kc. a jestli vyjde WM6, tak by to nemel byt problem prehrat na jinou jazykovou verzi ne??

edit: aha, takze to prej prehrat na jinou jazykovou verzi nejde :( kurna, proc uz neni u nas na trhu!!!!!
PolDa_ce4you (14)|29.5.2007 21:58
Tak dnes už A686 skutečně přišel (Minulý týden jsem dostal jen prázdnou krabici:-(
Zatím se s ním sžívám a zdá se, že to co má plnit bude umět, až na tu WIFInu
Ve čtvrtek budu mít Tomtoma6, tak doufám že informace o pomalém nabíhání GPS nebude pravda
lordis (19)|1.6.2007 02:32
Rozdíl je opravdu Wifi a paměť a rychlost procesoru.

Jinak SDHC jsem nezkoušel, podpora není uváděna, ale koupil jsem v Mironetu 4GB TakeMS a funguje skvěle.

Jinak Tomtoma musíte mít poslední verzi 6.03 jinak to nefachá...
PolDa_ce4you (14)|1.6.2007 11:30
Tomtom mi nejede :-((
Asi špatná verze. Jak zjistím, jakou verzi mám?
montelino (19)|5.6.2007 11:14
Ještě k displeji - na webu Asus je už ke stažení "A696/A686 LCD Horizontal Display update patch", který řeší špatné zobrazení v některých programech (např. TomTom). Zkoušel jsem to, funguje. Link
slay_ce4you (38)|8.6.2007 09:39
Ctěl jsem se zeptat, jestli jste někdo nezkoušel pomocí softu zlepšit citlivost GPS. U PDA jiné značky se prý citlivost a hlavně rychlost fixace výrazně zrychlila. Čekám na ASUS A696. Za 14 dní by měl být na www.bgslevi.cz (zdělení ochod. oddělení ASUS) za cenu cca 320€.
Stenly_ce4you (26)|14.6.2007 10:37
Jsem úplný nováček PDA si kupuji hlavně kvůli navigaci, nicméně nechci koupit něco vyloženě levného. Vyhlédl jsem si A696 protože vypadá velmi dobře, teď mi prodejce poslal mail, že právě došly na sklad. Tak nedočkavě čekám až ho pošlou, jinak cena 8800 myslím slušná. Původně jsem uvažoval o 636 ale moc se mi nelíbila ta anténa.
himi (79)|14.6.2007 11:04
[QUOTE="Stenly"]Jsem úplný nováček PDA si kupuji hlavně kvůli navigaci, nicméně nechci koupit něco vyloženě levného. Vyhlédl jsem si A696 protože vypadá velmi dobře, teď mi prodejce poslal mail, že právě došly na sklad. Tak nedočkavě čekám až ho pošlou, jinak cena 8800 myslím slušná. Původně jsem uvažoval o 636 ale moc se mi nelíbila ta anténa.[/QUOTE]
kde jsi ho sehnal? uz ho nekde maji na sklade?? cekam na nej uz docela dlouho!! diiik :)
Stenly_ce4you (26)|14.6.2007 12:08
Je to http://www.netfox.cz, dostali je včera takže ho nenajdeš v hlavní nabídce. Pokud zadáš název do kolonky hledat, tak se ti objeví. Je to bez fotky a bez nějakých podrobných specifikací.
slay_ce4you (38)|15.6.2007 11:11
For Stenly: Můžeš napsat jak je to s tou citlivostí a fixací GPS? Jsem také rozhodnutej pro nákup. Ale čekat třeba 10min, než se fixne....:mad:
(samo až se Ti dostane do ruky)
Dík
klinkii (3)|16.6.2007 16:55
Tak už sem viděl v několika e-shopech prodávat a696. Podle specifikace by měla být i s wi-fi, ale všichni uvádějí že je bez wi-fi!!!!!! Tak jak to teda je??? V tom aby se člověk vyznal.
slay_ce4you (38)|16.6.2007 17:00
Tak třeba tady je uvedenej i s WIFI
http://www.trendcomputer.cz/detail.php?kod=tc16810
himi (79)|16.6.2007 18:04
A696 wifi ma! to je jednim z rozdilu oproti A686
klinkii (3)|17.6.2007 16:09
Hmm to je sice hezké ale třeba tady to uvádějí bez Wi-fi!!

http://www.netfox.cz/eshop/?cls=stoitem&stiid=33724

http://www.4computers.cz/PDA/PDA/47141-ASUS-A696-3-5-Intel-GPS-BT-Wifi-SD-256MB-WM5-0CZ.html

http://www.topobchod.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=GRF1058
himi (79)|18.6.2007 10:25
[QUOTE="klinkii"]Hmm to je sice hezké ale třeba tady to uvádějí bez Wi-fi!!

http://www.netfox.cz/eshop/?cls=stoitem&stiid=33724

http://www.4computers.cz/PDA/PDA/47141-ASUS-A696-3-5-Intel-GPS-BT-Wifi-SD-256MB-WM5-0CZ.html

http://www.topobchod.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=GRF1058[/QUOTE]
zjistoval jsem to primo u prodejce (www.4computers.cz), zjistovali to a pry je to chyba od dodavatele.

cituji: "takže je to chyba popisu od dodavatele, tento výrobek má 100% WIFI"
Stenly_ce4you (26)|18.6.2007 21:07
Dnes mi došel A696, zatím s ním zápasím (to ale tím, že jsem ještě PDA nepoužíval). Wi-Fi to má, co se týče rychlosti připojení GPS, napoprvé to trvalo cca 4min ale dále se musím naučit používat iGO jsem moc zbrklý a návody čtu až pak. Až se to trochu naučím používat tak dám vědět.
himi (79)|18.6.2007 23:16
wow gratuluju!!! urcite pis sve postrehy a zkusenosti :)

ps: ja to taky budu mit jako sve prvni PDA. cekal jsem na nej dlouho, potreboval jsem ho mit do 8.6.07. to se ale nestalo, takze ted si uz pockam az bude s WM v anglictine :)

tady je myslim za hodne slusnou cenu! akorat porad jen s cestinou :(
acmee_ce4you (4)|20.6.2007 08:03
Ahoj vospolok,

prosim Vas mate uz niekto realne skusenosti s PDA A696? Konkretne aka je citlivost GPS - ako dlho trva fix na satelity, ci je to skutocne v priemere 15 min. ako to pisu tu - lebo to mi pride ako fakt ze dost vela a to bohvie ci sa testovalo aj v stazenych podmienkach...
Tiez ake mate skusenosti s USB host, ci funguje riadne bez problemov..
A ako je na tom toto zariadenie s podporou TMC, resp. ci sa da dokupit nejaka dodatocna antena/koliska a ak ano, ci na nu mate nejaky tip.
Na tieto otazky neviem nikde najst odpovede..
vdaka
slay_ce4you (38)|20.6.2007 10:09
Dík za tip obchodu. Nevíte někdo, jak je to s kartama? Chtěl bych koupit rovnou 4GB, ale nevím, jestli bude fungovat. A jestli podporuje SDHC? Dík
Stenly_ce4you (26)|21.6.2007 06:18
Takže pár postřehů z používání A696:
- rychlost připojení GPS- zhruba do minuty mi to načte cca 4 satelity, TOM TOM se mi zobrazil jako změť šmouh ,vyřešil to patch (odkaz je v této diskusi)
- citlivost GPS - na přiloženém držáku na sklo funguje bez problémů (ale i položený na sedadle spolujezdce), v lese jsem s ním ještě nebyl
- Wi-Fi - prostě zapnu ikonku Wi-fi a za chvíli se to spojí s Wi-Fi routerem, čekal jsem, že budu muset něco nastavovat nebo konfigurovat, není třeba.
- povrch nerez - pokud se potí ruce tak to dělá otisky
- stylus teleskopický mi celkem sedl (v balení je jeden navíc)
- USB host - na nějakých zahraničních stránkách jsem se dočetl, že A696 podporuje USB host, v návodu o tom není ani zmínka (ten návod no...) já nevím jestli je nutný nějaký spec. kabel takže to jsem nezkoušel
Jinak celkově mám z A696 dobrý pocit, je to sice moje první PDA a nemám možnost srovnávat , možnosti tohoto výrobku postupně objevuji.
PolDa_ce4you (14)|21.6.2007 22:42
Taky se připojím se svými zkušenostmi s A686.
Používám asi 14 dní hlavně na GPS - absolutní spokojenost
Soft iGO 2006
Při prvním zapnutí se chytne na satelity za ca 1 - 2 minuty (to je třeba když zapnu přístroj ráno a vyrazim na cesty)
Navázání sat. v průběhu dne - tzn. spuštění aplikace do 30-ti sekund
Citlivost GPS naprosto vyhovujicí. Nikdy se mi nestalo, že bych v husté zástavbě nebo v lese ztratil signal. Najeto zatím 2 tis. km. Funguje i položený na sedadle!!!
Dislpej je pro potřeby navigace OK, parádně čitelnej i za slunka.
Držák na sklo se mi moc líbí, drží výborně přístroj. Jezdím jako prase a ono se to ani nehne.
Jediná výtka je k napájení
Zprvu obrovský problemy se spuštěním aplikaci.
Nešel TomTom 6 a zhruba dalších 80% aplikací. Odstraněno patchem zde z fora. Tomtom nešel ani nadále, tak jsem tam lupnul iGo a vše běží jak má.
Bylo pro mě velké zklamání, že 686 nemá wifi, ačkoli bylo všude psáno, že wifi obsahuje.
norton_ce4you (3)|24.6.2007 12:41
Můžu kluci vědět kde jste si ho objednávali?
Stenly_ce4you (26)|24.6.2007 16:34
[QUOTE="norton"]Můžu kluci vědět kde jste si ho objednávali?[/QUOTE]

www.netfox.cz
slay_ce4you (38)|25.6.2007 10:44
Tak jsem ho koupil zde: ASUS
Ve středu večer jsem objednal, ve čtvrtek mi volali, že zboží expedují a v pátek byl doma (poštou). Na kartu zatím čekám z jiného obchodu. Na zkoušku citlivosti jsem instnul VisualGPSce a GPSauto. VisualGPSce se fixlo snad do 20sec. (6 sat. - a to sedim v obýváku na sedačce asi 2m od pootevřeného okna ). Potom jsem resetoval (do továrního) a instnul jsem znovu VisualGPSce a znovu za pár vteřin zafixováno 6 satelitů. Tak jsem v klidu sednul do auta a zkusil GPSauto. 9 satelitů bylo vidět skoro pořád. To pro ty, kteří čekají s nákupem z důvodu zkušeností s citlivostí GPS. Já jsem spokojenej. Až bude karta a navigační soft, přidám postřehy.
norton_ce4you (3)|25.6.2007 18:19
[QUOTE="slay"]Tak jsem ho koupil zde: ASUS
Ve středu večer jsem objednal, ve čtvrtek mi volali, že zboží expedují a v pátek byl doma (poštou). Na kartu zatím čekám z jiného obchodu. Na zkoušku citlivosti jsem instnul VisualGPSce a GPSauto. VisualGPSce se fixlo snad do 20sec. (6 sat. - a to sedim v obýváku na sedačce asi 2m od pootevřeného okna ). Potom jsem resetoval (do továrního) a instnul jsem znovu VisualGPSce a znovu za pár vteřin zafixováno 6 satelitů. Tak jsem v klidu sednul do auta a zkusil GPSauto. 9 satelitů bylo vidět skoro pořád. To pro ty, kteří čekají s nákupem z důvodu zkušeností s citlivostí GPS. Já jsem spokojenej. Až bude karta a navigační soft, přidám postřehy.[/QUOTE]

Super,začíná se mi líbit čím dál víc.Budu rád až sem přidáš další své postřehy.
PolDa_ce4you (14)|26.6.2007 11:01
Objednal jsem A686 pres AT Computer (firma má u ní účet)
Podarilo se a vymenil jsem za A696. V patek jsem objednal u ASUSu a ted ho mám akorat na stole.
A686 dostane na PDA nenáročný kolega:-))
Sem zvědav, jestli poznám nějaký rozdíl. Každopádně se podělím o dojmy.
Konečně budu mit wifi - hurá
Stenly_ce4you (26)|27.6.2007 06:07
Moc se mi nezamlouvalo uchycení přístroje na čelní sklo a tak jsem trochu pošpekuloval a: odšrouboval jsem tu část držáku do které se vkládá PDA a tuto část jsem přišrouboval přímo na větrací mřížku na palubovce. Vypadá to líp, nezaclání, není to v rozporu s předpisy (tak jako původní řešení) a hlavně funguje to i když se zdá, že se výhled na oblohu o dost zúžil (mám Renault Scénic).