Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zajímavá novinka od E-Tenu - X800

killerGBU_ce4you (148)|15.3.2007 09:22
VGA :D

pokud tomu dají cenu pod 20 000.- ,tak se rozloučím s Compactem
JiriE (117)|15.3.2007 09:28
VGA ano, na na 2.8" :mad: . Mně by chyběla i klávesnice.
Jirkac_ (269)|15.3.2007 09:40
Ta úhlopříčka bude možná (a já doufám) větší, proto jsem to v odkazovaném textu raději poupravil.

Viz MSmobiles
[QUOTE]With its increased screen-area the Glofiish X800 increases mobile productivity...[/QUOTE]
killerGBU_ce4you (148)|15.3.2007 10:31
no, ale určitě to nebude 3,5" . tipnul bych to na 2,8" - 3,0"
fury_only_ce4you (259)|15.3.2007 10:39
V každém případě je to zajímavé zařízení...:D
osch (1330)|16.3.2007 11:31
Takže je to 2,8"
00204387_HRO19b4f6_P1010818_3rn3.jpg
Miloš Strouhal (3997)|16.3.2007 16:41
Tak tady uz se E-TEN x800 vesele prodava! A to dokonce se slevou 2200,- CZK!!! :O To by mne zajimalo, jak muze nekdo neco zlevnit, kdyz prodejni cena pro tuzemsky trh jeste neni stanovena, tudiz neni ani z ceho zlevnovat, jelikoz zadna "bezna cena" jak pan Broz pise proste neexistuje. No nic, kazdopadne byt na miste pripadneho zajemce o toto zarizeni, E-TENA x800 si na tomto e-shopu okamzite objednam, jelikoz az E-TENA x800 prijde skutecne na nas trh, bude jeho cena pravdepodobne o kapku vyssi.. Ovsem prodejce je povinnen vam zarizeni dodat za cenu platnou v okamziku objednavky. A pokud se bude cukat, promluvil bych si se svym pravnim zastupcem, jelikoz mate predem vyhrano. :yes:
geoRG77_ce4you (120)|16.3.2007 17:01
[QUOTE="JiriE"]VGA ano, na na 2.8" :mad:[/QUOTE]Písmena jsou stejně velká, jen to je zkrátka 4x kvalitnější (=bez rastru :) ).
Pítr6630 (55)|16.3.2007 19:28
[QUOTE="Miloš Strouhal"]To by mne zajimalo, jak muze nekdo neco zlevnit, kdyz prodejni cena pro tuzemsky trh jeste neni stanovena, tudiz neni ani z ceho zlevnovat, jelikoz zadna "bezna cena" jak pan Broz pise proste neexistuje.[/QUOTE]

Standartní postup prodejců, aby vyvolali v lidech pocit, že nabízí něco levnějšího než ostatní...
Ale když sem objednával M700 na Sunnysoftu, tak sem ji taky objednával za nějakých 16 500 s daní a druhej den už stála 18 500 s daní... :-)))) Škoda, že sem nakonec objednal odjinud... :sarcastic: :D
michalsl (65)|17.3.2007 20:10
Abych uvedl informace na správnou míru:
- E-ten pouze představil X800 na Cebitu
- uvedení do prodeje je plánované dle informací obchodního oddělení ETENcorp TW na polovinu 3Q ( tj cca konec srpna )
- CENA ZAŘÍZENÍ X800 NEBYLA STANOVENA

Michal Šlajs
ETEN Czech Importer
www.e-ten.cz
Razi3L (37)|4.5.2007 10:03
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Tak tady uz se E-TEN x800 vesele prodava! A to dokonce se slevou 2200,- CZK!!! :O To by mne zajimalo, jak muze nekdo neco zlevnit, kdyz prodejni cena pro tuzemsky trh jeste neni stanovena, tudiz neni ani z ceho zlevnovat, jelikoz zadna "bezna cena" jak pan Broz pise proste neexistuje. No nic, kazdopadne byt na miste pripadneho zajemce o toto zarizeni, E-TENA x800 si na tomto e-shopu okamzite objednam, jelikoz az E-TENA x800 prijde skutecne na nas trh, bude jeho cena pravdepodobne o kapku vyssi.. Ovsem prodejce je povinnen vam zarizeni dodat za cenu platnou v okamziku objednavky. A pokud se bude cukat, promluvil bych si se svym pravnim zastupcem, jelikoz mate predem vyhrano. :yes:[/QUOTE]

tomu moc never,tenhle server prodava i HTC kaiser za 14 500,- a jak pisou i zakaznici,tak hned jak se to zacne prodavta,tak cena hned stoupne(tak to bylo u asusu P525)
Tomáš Kubec (749)|7.9.2007 17:05
X800 je už skoro tu
Miloš Strouhal (3997)|7.9.2007 17:22
Krasny priklad toho jak priznivy vliv muze mit zdrava konkurence na ceskem trhu.. :yes: :)
tane (41)|8.9.2007 00:20
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Ovsem prodejce je povinnen vam zarizeni dodat za cenu platnou v okamziku objednavky. A pokud se bude cukat, promluvil bych si se svym pravnim zastupcem, jelikoz mate predem vyhrano. :yes:[/QUOTE]To je pěkná blbost! Směna je dobrovolný akt obou stran a prodejce si může určit, jestli zboží zákazníkovi prodá nebo ne. Cena se možná stává pro prodejce závazná až když potvrdí objednávku, což se neděje automaticky po tom, co zákazník "projede s košíkem pokladnou".
gorge_No.1_ce4you (191)|8.9.2007 15:17
Nevím jak myslíte tu směnu, možná se pletu, ale podle mě je směrodadatná kupní smlouva, která nastáva okamžikem objednáním zboží zákazníkem. Tím okamžikem mezi nima nastáva i právní vztah. To, že prodejce zboží nabízí i když ho nemá na skladě a za konkrétní cenu, je jiná věc. Podle mě se to dá navíc vysvětlovat jako veřejný příslib a to je pro prodejce taky závazné.

Takže já jako zákazník si objednám u prodejce výrobek za určitou cenu. Za tu cenu ho musím i obdržet.

Podle vašeho vysvětlení by si prodejce mohl volně určovat cenu i u zboží, které má na skladě a zatím ho zákazníkovy nevyskladnil!!
tane (41)|8.9.2007 15:55
Je přece spousta obchodů, kde je cena u zboží 0 Kč. Ať jde o chybu nebo cokoliv jiného, zkuste si to zboží za 0 Kč koupit. Navíc prodejce si může určit, jestli zboží zákazníkovi prodá nebo ne. Je to majetek prodejce a ten si s ním může nakládat jak chce. Pokud se prodejce rozhodne, že zboží zákazníkovi neprodá, třeba proto, že se zákazníkem nemá dobré zkušenosti, tak mu ho prodat nemusí. A jak by asi v eshopu měl bezpečně onoho zákazníka "vyfiltrovat" aniž by zákazník nejdříve provedl objednávku? A stalo se vám už někdy, že vám prodejce prodal zboží za nižší cenu, než za jakou jste ji objednali? A taky jste si kvůli tomu stěžovali a posílali na prodejce právníky? Asi ne, žejo? Vy si myslíte, že jste jako zákazníci nějací velcí páni a prodejce je jen obtížný hmyz a když se vám něco nelíbí, tak hned vyhrožujete právníkama. Trošku empatie by vám neuškodilo. Přál bych vám, abyste dva roky museli dělat prodejce! To byste pak mluvili jinak. Tím ale nechci říct, že pokud se cena od objednání změní, že o tom prodejce nemusí informovat zákazníka a v případě nesouhlasu objednávku zrušit.
gorge_No.1_ce4you (191)|8.9.2007 20:44
Nechci tady zbytečně dávat příspěvky, ale jen naposledy, pak nebudu reagovat.

Nevím, jaký soft na prodej v eshopu používate, nebo máte na mysli, já tedy nevím, ale pokud je tam cena ve výši 0, - kč, tak to snad nejde zákazníkem objednat a ani já osobně jsem se nesetkal, že při ceně 0, - kč lze objednávat!!!
Ve vašem příspěvku je dost emocí, ale nezlobte se, zákazník je VŽDY pán a který prodejce (vzlášť e-prodejce) to nechápe, tak se na trhu dlouho neudrží.
Taky nevím jaké máte zkušenostis přístupem a promiňte, ani mě to nějak nezajímá, ale při vašem tvrzení, že si prodejce může vybírat, kterému zákazníkovi prodá a kterému ne, se musím usmívat. Vztah zákazníka a prodejce je upravený v našem právním řádu jasně, víc není potřeba se k tomu vyjádřit.
Empatii jako argument bych do toho nedával, je to dvousečné, lehce bych mohl uvést, že příjdu za prodejcem a protože mi zboží nebude chtít prodat za poloviční cenu, mu budu vyčítat nedostatek empatie!

Takže shrnutí: to, co jsem v předchozím příspěvku napsal, platí. Všem se omlouvám za off
Holda29 (84)|8.9.2007 21:07
psal jsem to uz i jinde, ale podle me pohrbeny zarizeni jeste pred prodejem. Nove zarizeni a 64MB RAM? Je to skoda, mohl to byt opravdu povedeny kousek kremiku :(
htcjirka (1875)|8.9.2007 21:11
S tou 64MB ram je to opravdu smutne a v dnesni dobe pouzitelne akorat tak na volani a sms.Uz X500i zapasi s malou ram.
tane (41)|8.9.2007 21:21
[QUOTE="gorge_No.1"]že si prodejce může vybírat, kterému zákazníkovi prodá a kterému ne, se musím usmívat. [/QUOTE]

[QUOTE]Prodávající vás může odmítnout obsloužit, uzavření smlouvy je skutečně právem nikoli povinností

Zdroj: SOS[/QUOTE]

Přeju vám, aby jste vždy narážel jen na prodejce, kteří stanovenou cenu dodrží a nikdy z ní neslevní a doufám, že takoví, jako vy, nezkazí slušné prodejce nám ostatním zákazníkům, kteří chápou, že cena se zvlášť u elektroniky a PC mění ze dne na den i o desítky procent a že není v silách obchodníků každý den ověřovat cenu zboží, zvlášť když prodávají tisíce položek.


[QUOTE="Holda"]psal jsem to uz i jinde, ale podle me pohrbeny zarizeni jeste pred prodejem. Nove zarizeni a 64MB RAM? Je to skoda, mohl to byt opravdu povedeny kousek kremiku :([/QUOTE]

Já si myslím, že i kdyby paměť byla větší, tak po tom, co tady čtu, je to pohřbený zařízení. Nebo si někdo z vás myslítě, že novej eten bude mít konečně vyladěnou romku nebo alespoň funkční sim toolkit?:)
Holda29 (84)|8.9.2007 21:46
i to je pravda, ale E-Ten uz nejakou dobu s WM6 pracuje...ale porad je to E-Ten, to je pravda :)
Henry13_ce4you (51)|10.9.2007 06:26
http://www.palmpc.cz/p1229284-e-ten-glofiish-x800-3-5g-komunikator-s-vga-displejem-pripravujeme-do-prodeje/#utm_medium=zbozi&utm_source=seznam
sysoft (21)|10.9.2007 09:23
hmm pekne
a jaka bude specifikace :) mobilnaut nabizi model s 128MB Flash ROM, 64MB SDRAM a palmpc 256 MB Flash ROM, 64 MB SDRAM tak ktery si mam koupit ? :)
Tomáš Kubec (749)|10.9.2007 10:35
Samozřejmě i u nás je s 256 MB Flash ROM. Bohužel jsem chybu ve specifikaci přímo od výrobce překoukl.

Losos_ce4you (1147)|10.9.2007 10:52
SDRAM zustava na 64Mb ? Takze pokud se nejakou cirou nahodou nenauci zazracne pracovat s pameti tak to bude mrtvola jako X500+ ......
Tomáš Kubec (749)|10.9.2007 11:07
Ano, podle posledních informací bude SDRAM 64MB. Chtělo by to nějakej zázrak.
Marian Veselý (662)|10.9.2007 21:27
Těch 64 MB je skutečně odrazující a zarážející. Při dnešních cenách bych si radši nějakou tu pětiskovku připlatil za 128 MB. Pro provoz to sice stačí, ale člověk hold musí hlídat co všechno má a nemá spuštěné, protože WM6 je sakra velkej žrout. Uvidíme, jak dlouho bude trvat, než to výrobci pochopí!