Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Předbíhání šipky na mapě

macleod (91)|14.3.2007 23:34
Zdravím, mám Tomtom6 s mapou CZ_SK, PL ... a při jízdě se mi předbíhá šipka zobrazující moji pozici cca o 50-100m. Výsledkem je, že pokud jedu po rovné cestě, tak míjí odbočky cca o těch 50-100m dřív než k nim dojedu a pokud je zatáčka, tak ještě 100m za zatáčkou šipka sice sleduje silnici (přichytává se k nejbližší cestě), ale má špatnej směr. Zvlášť na křižovatkách nebo v ostřejších zatáčkách to pak způsobuje, že šptně vyhodnotí, ze kterýho směru sem přijel a točí se to kolem dokola, než zase vyjedu z křižovatky.
Když zastavím, třeba na semaforech, tak během dvou nebo tří sekund šipka poslušně odcupitá o těch 50-100m dozadu, takže to předbíhání dělá jen při jízdě. Pokud stojím na místě, tak zobrazuje pozici přesně.
Nesetkali ste se s tímto někdo a nevíte v čem je potíž ?
SPM (182)|15.3.2007 05:25
Já sem u iGO viděl zase opačnej efekt... tam se šipka zpožďovala, takže si tu odbočku minul dřív, než si podle navigace na ní měl odbočit :-D ale co s tím, těžko říct...
hpa (159)|15.3.2007 07:14
Nepomohlo by vypnuti staticky navigace?
macleod (91)|15.3.2007 14:03
Zkoušel sem, ale nepomohlo. Potom sem zkusil nainstalovat IGO a to chodí bezvadně. Protože sem si s tím nevěděl rady, tak už sem zkoušel i HR a novou instalaci, ale dělá to pořád, tak mě teď napadlo ještě smazat MapSettings.cfg, protože to sem předtím pořád překopírovával kvůli oblíbeným místům apod.