Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Udržanie spojenia cez WiFi

Nufacik (12)|14.3.2007 22:39
Zdravím. Tak som dnes prečítal toto fórum hore dole, už si ani presne nepamätám kde všade som bol ale už mam z toho riadny myšmaš.

No - môj problém, resp prosba o radu.
Mám N560-tku a samozrejme ako väčšina z vás som na začiatku spustil E2C. čo mi samozrejme schovalo založku bezdrátová sieť v nastaveniach sieťových kariet. po prečítaní asi 50 tém (krát x stránok pre kažú - som tu už asi tak 5 hodín) sa mi konečne nejakým zázrakom podarilo dosiahnuť stav, že sa mi táto záložka ukázala. Dosiahol som to tým, že som si jednoducho vypol režim v lietadle a nahodou som klikol do nastavení. No, môj problém s pripojením cez WiFi je teda zdá sa zažehnaný. Mám ale iný problém. Keď sa pripojím cez môj rooter a idem na net, tak sa dostanem napríklad na nejakú stránku. Toto spojenie mi vydrží pár sekúnd a potom sa to nejako sekne, alebo preruší alebo kerú mariu. Pritom ukazovatel spojenia hovorí o tom je je Spojeno... Ak potom kliknem na nejaký odkaz tak mám len vyhledávání a po nejakom čase, zhruba minutka, mi explorer zarve že nie je spojenie. Potom urobím to, že sa na hornej lište displaya prepnem do rezimu lietadla, potom sa zase prepnem von z rezimu lietadla, cim sa mi reconnectne spojenie a už mi zrazu spojenie ide. ale zase len na najbližší odkaz, dva... Takže môj problém je, že si explorer nejako neudrží spojenie... aspoň si to myslí.

Poprosil by som vás teda, ak má niekto takúto skúsenosť, ako to opraviť, ako sa toho zbaviť, lebo ja osobne si nemyslím, že je to dobre... určite sa mi nechce po načítaní stránky urobiť "letecký" reconnect kvôli tomu, aby som sa dostal na ďalší odkaz. Velmi pekne ďakujem za vaše rady...

Unavený, ale predsa len šťastný Nufacik, ktorý po 2 týždňoch konečne rozbehal WiFi na N560-ke...
yndor (222)|14.3.2007 22:46
Tohle nema cenu, leda nad tim zbytecne ztratis dalsi hodiny casu... Hardreset, vymazat E2C, normalne nastavit wifi a vsechno nainstalovat znova.
Nufacik (12)|14.3.2007 22:52
to myslis vazne? ja som si tam uz toho tolko poinstaloval... ach mamo moja... no ale ked to teda nema cenu, tak sa s tym budem musiet potrapit. aspon si tam nenainstalujem take mnozstvo somarin ako mam teraz. len to teda bude chciet odzalohovat nejake veci...
a po HR (ani neviem ako sa robi) teda radsej vobec nespustat E2C hej? no, skusim teda...
Nufacik (12)|14.3.2007 22:53
[QUOTE="yndor"]Tohle nema cenu, leda nad tim zbytecne ztratis dalsi hodiny casu... Hardreset, vymazat E2C, normalne nastavit wifi a vsechno nainstalovat znova.[/QUOTE]

vymazat mas na mysli ako uplne odinstalovat? alebo ako to vymazem?
Nufacik (12)|14.3.2007 23:09
[QUOTE="yndor"]Tohle nema cenu, leda nad tim zbytecne ztratis dalsi hodiny casu... Hardreset, vymazat E2C, normalne nastavit wifi a vsechno nainstalovat znova.[/QUOTE]

no, zda sa, ye by ten HR nemusela byt az taka tragedia, zatial som naratal len 10 softikov, ktore tam musim mat... osttane dam aj niekedy potom, neskor...
yndor (222)|14.3.2007 23:39
Neni to zadna tragedie.. a hlavne to zabere min casu a nervu nez se pokouset opravit pripojeni rozvrtane programem E2C.

Hardreset: zmacknout a podrzet tlacitka Suspend a Kalendar, pak pri stalem drzeni tech dvou tlacitek zapichnout stylus do Resetu, pockat az se objevi uvitaci obrazovka, pak tlacitka pustit. Potom bude loox jako z tovarny.

Vsechno nainstaluj, nastav normalne wifi, nespoustej E2C (nejde smazat z ROMky, ale muzes smazat ikony a odkazy na nej, aby ho nekdo v budoucnu omylem nespustil). Jakmile budes mit nainstalovano a nastaveno, vsechno urcite zazalohuj, aby ses do toho funkcniho stavu mohl kdykoli vratit. Nebudes litovat.
Nufacik (12)|15.3.2007 00:14
[QUOTE="yndor"]Neni to zadna tragedie.. a hlavne to zabere min casu a nervu nez se pokouset opravit pripojeni rozvrtane programem E2C.

Hardreset: zmacknout a podrzet tlacitka Suspend a Kalendar, pak pri stalem drzeni tech dvou tlacitek zapichnout stylus do Resetu, pockat az se objevi uvitaci obrazovka, pak tlacitka pustit. Potom bude loox jako z tovarny.

Vsechno nainstaluj, nastav normalne wifi, nespoustej E2C (nejde smazat z ROMky, ale muzes smazat ikony a odkazy na nej, aby ho nekdo v budoucnu omylem nespustil). Jakmile budes mit nainstalovano a nastaveno, vsechno urcite zazalohuj, aby ses do toho funkcniho stavu mohl kdykoli vratit. Nebudes litovat.[/QUOTE]

tak, mam to uspesne za sebou, ale zatial sa mi wifinu rozbehat nepodarilo. skusim este poexperimentovat... zo vsetkeho bol tusim najtazsi ten HR :) instalacia bola inak v pohode
Bobanovicz (511)|15.3.2007 00:23
Start>Settings>System>WLAN Power>DISABLE
yndor (222)|15.3.2007 10:06
Radsi moc neexperimentuj, nastaveni wifi musi jit jednoduse.
1) Pokud neni zapnute, zapni wifi (zemekoule vpravo dole: "Turn Wireless ON")
2) Start->Settings->Connections->Network Cards bude obsahovat seznam dostupnych accesspointu. Klikni na ten svuj (musi mit viditelne SSID).
3) Objevi se tri zalozky pro nastaveni vybraneho accesspointu. V prvni nechas pripojeni "Internet", v druhe nastavis druh zabezpeceni (napriklad Authentication: "WPA-PSK" a Data Encryption: "TKIP", totez musis samozrejme nastavit taky na svem accesspointu/routeru), do kolonky "Network key" zadas svuj klic, kliknes vpravo nahore na "Ok" - a je to.
Loox se pripoji. Od te doby kdykoli zapnes wifi, loox by se mel automaticky pripojit.

Kdyby byly nekdy problemy, staci se podivat do seznamu dostupnych accesspointu (pres Start->Settings->Connections->Network Cards), jestli tam ten tvuj vysila. Kdyz ho uvidis, muzes na nem podrzet stylus (ne klikat) a z popup-menu vybrat "Connect"... ale to je potreba jenom kdybys mel najednou vic accesspointu a chtel vybrat nejaky konkretni. Jinak se loox vzdycky nejdriv snazi pripojit k tomu naposledy pouzitemu.


P.S. Vypnuti "WLAN Power save mode" muze teoreticky pomoct v pripade, ze je signal hoooodne slaby, ale radsi bych to nedelal. Vyplaca to strasne rychle baterku a za normalnich okolnosti to zadnou vyhodu neprinasi. Lepsi je umistit accesspoint/router na nejake dostupnejsi misto, pak nemusis "WLAN Power save mode" vypinat.
Bobanovicz (511)|15.3.2007 10:55
Bohužel nevypnutí "WLAN Power save mode" dělá přesně to co popisuje Nufacik a v žádném případě to není o síle signálu, já mohu sedět pů metru od routeru a dělá mi to při to samé pokud nevypnu Power save tak se LOOX je sice připojený, ale po pár sekundách se na web nepřipojím.

Je ovšem také pravda, že někomu to takhle dělá a někomu ne, všiml jsem si, že je to tím k jakému routeru se připojuji, u Gigabytu mi to dělá u Asusu ne.

Zkoušel jsem s dvěma LOOX 560 a dělali to oba stejně.
yndor (222)|15.3.2007 11:38
Je to mozne. V mym okoli to sice nikomu nic takoveho nedela, ale to muze byt tim, ze jsem jim predtim pri vyberu routeru doporucil vesmes ruzne Asusy...

Jestli to rikas, tak to asi tak bude. V tom pripade je to dost neprijemny, protoze WiFi s vypnutym "power save" zere fakt hodne baterie.
Nufacik (12)|15.3.2007 15:10
[QUOTE="Bobanovicz"]Bohužel nevypnutí "WLAN Power save mode" dělá přesně to co popisuje Nufacik a v žádném případě to není o síle signálu, já mohu sedět pů metru od routeru a dělá mi to při to samé pokud nevypnu Power save tak se LOOX je sice připojený, ale po pár sekundách se na web nepřipojím.

Je ovšem také pravda, že někomu to takhle dělá a někomu ne, všiml jsem si, že je to tím k jakému routeru se připojuji, u Gigabytu mi to dělá u Asusu ne.

Zkoušel jsem s dvěma LOOX 560 a dělali to oba stejně.[/QUOTE]

Noooo, to som rad, ze niesom sam, komu to robi. Prosim ta, ako si to vyriesil ty? ja s tym bojujem a stale to neviem rozchodit. Myslite ze by to mohlo byt aj rootrom (doma pozriem znacku)?
Nufacik (12)|15.3.2007 15:11
[QUOTE="Bobanovicz"]Bohužel nevypnutí "WLAN Power save mode" dělá přesně to co popisuje Nufacik a v žádném případě to není o síle signálu, já mohu sedět pů metru od routeru a dělá mi to při to samé pokud nevypnu Power save tak se LOOX je sice připojený, ale po pár sekundách se na web nepřipojím.

Je ovšem také pravda, že někomu to takhle dělá a někomu ne, všiml jsem si, že je to tím k jakému routeru se připojuji, u Gigabytu mi to dělá u Asusu ne.

Zkoušel jsem s dvěma LOOX 560 a dělali to oba stejně.[/QUOTE]


este jeden dotaz... kde sa nastavuje ten power save on / off ??? kde to mam zapnut? pripadne v CZ lokalizacii to je ako nazvane?
Bobanovicz (511)|15.3.2007 15:20
To jak jsem to vyřešil jsem tu už popsal, v CZ to bude asi překvapivě
Start>Nastavení>Systém>WLAN napájení (?)>Vypnout
Nufacik (12)|15.3.2007 15:25
[QUOTE="Bobanovicz"]To jak jsem to vyřešil jsem tu už popsal, v CZ to bude asi překvapivě
Start>Nastavení>Systém>WLAN napájení (?)>Vypnout[/QUOTE]

Hmm, v CZ lokalizacii tam bohuzial nemam ziadne WLAN napajeni... mam tu akurat bezdratova sit a v tom mam zapnut, vypnut a este volbu "Rizeni spotreby bezdratove site" - mam pocit ze by to mohlo byt ono. Su tam 3 volby, Zapnut, Vypnut a Automaticka. Ja mam nastavene Automaticka, zrejme by som tam mal nastavit Vupnout, ze?
Bobanovicz (511)|15.3.2007 15:35
Ano to je ono,"Zapnout" a "Auto" způsobuje stejný problém, nepoužívám lokalizaci takže jsem ten název jen tipoval :-)
Nufacik (12)|15.3.2007 15:42
[QUOTE="Bobanovicz"]Ano to je ono,"Zapnout" a "Auto" způsobuje stejný problém, nepoužívám lokalizaci takže jsem ten název jen tipoval :-)[/QUOTE]

Super, tak som si to nastavil a hned jak pridem domov tak to vyskusam... Ak sa to rozbehne tak ta clovece vybozkavam a budem nosit na rukach :) Aj ked, mozno bude problem aj s rootrom, to si este overim...

ale aj tak diky moc za pomoc... toto forum je "boží" :D
jojolaser (82)|15.3.2007 18:38
[QUOTE="yndor"]P.S. Vypnuti "WLAN Power save mode" muze teoreticky pomoct v pripade, ze je signal hoooodne slaby, ale radsi bych to nedelal. Vyplaca to strasne rychle baterku a za normalnich okolnosti to zadnou vyhodu neprinasi. Lepsi je umistit accesspoint/router na nejake dostupnejsi misto, pak nemusis "WLAN Power save mode" vypinat.[/QUOTE]
Ako pisal Bobanovicz, na niektorych wi-fi routeroch to so zapnutym Power save mode nefunguje.

Nefunkcne: MSI RG60G, nejaky Eidimax
Funkcne: Asus WL-500gx, Linksys WRT54GL

Myslim, ze je to nejaky BUG Looxa.
Nufacik (12)|15.3.2007 21:13
Tááááák páni. Prišiel som domova hadajte čo sa stalo... už to funguje tak ako má. Som celý happy, ten postup čo tu bol popísaný funguje. stačilo power save vypnut a ut to bolo v pohodicke. spojenie drzi ako prizvarane, nikde ziadny problem, fici to perfektne, hahaha.

Este raz vam chcem podakovat..... tisicere, co tisicere - milionove diky... hned je svet krajsi :)
Carabei (611)|28.3.2007 19:18
S timto postupem musim souhlasit, pokud je rizeni wifiny vypnuty neni problem se pripojovat prakticky kdekoliv, drive to byl porod(nejcasteji neuspesny):D
vw_ce4you (3)|25.9.2007 13:17
Koupil jsem router od Edimaxe a měl jsem stejné problémy - spojení po pár sekundách tuhlo. Vyzkoušel jsem snad všechno včetně vypínání powersave u wifi apod. nakonec pomohla naprosto triviální věc:

- na AP jsem zakázal používat 802.11g a ještě u toho stáhl přenosovou rychlost (on Loox stejně nedokáze zvládnout větší datový tok než nějaký 1 Mbps). AP mám jen pro něj, takže mě to v ničem neomezuje a ejhle - najednou je spojení 100% stabilní i se szapnutým powersave módem u WIFI.
Api (19)|25.9.2007 16:47
[QUOTE="yndor"]
nespoustej E2C (nejde smazat z ROMky, ale muzes smazat ikony a odkazy na nej, aby ho nekdo v budoucnu omylem nespustil). [/QUOTE]

Jak jde smazat ikona E2C z programů??
Carabei (611)|26.9.2007 16:44
co treba slozka windows start a tak dale? mozna by se taky hodil odnastavit to HW tlacitko co je defaultne nastaveny na E2C;)
Api (19)|26.9.2007 17:03
[QUOTE="Carabei"]co treba slozka windows start a tak dale? [/QUOTE]

Jé Dikes neměl jsem v rescu explorer zobrazování syst.souborů,proto jsem ho nemohl objevit :D
xtonda (811)|26.9.2007 18:53
Já bych jen doplnil, mám také doma AP extra pro svůj Loox 420 protože s Belkinem Pre-N se nechtěl kamarádit a nechtěl jsem si degradovat domácí G síť B zařízením, je to Ovislink WL-8000AP, nejlevnější co se tehdy dalo sehnat. A chodilo to i se zapnutým powersave, ale s vypnutým to chodí podstatně rychleji, rozhodně rychleji než 1 Mbit/s. Takže mám powersave trvale vypnutý, i když se PDA pěkně hřeje a baterku to vycucne za dvě hoďky.