Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Co takhle udělat pro Acer N300 vlastní ROM ?

profile^^ (60)|14.3.2007 18:47
Jsem bývalým vlastníkem MDA Vario, ale poté co jsem ho prodal se rozhlížím po něčem výkonějším (Acer N311). Samozřejmě si jako asi každý zjistím o produktu nejdříve co nejvíce informací a až poté se rozhoduji o koupí. Zjištění jaké stížnosti lidé mají na serii N300 mě docela překvapilo, nikoli však odradilo.
Jak možná někdo z vás ví MDA Vario (HTC Wizard) je zařízení které si lidé můzou "překopat" od základu. Někdy to sice až tak nesouvisí s reklamačními pravidly ale co se dá dělat, za výkonem člověk pujde daleko... Flashování u Varia je úplně normální a běžná záležitost (tedy jak pro koho) ale není to nic složitého. A ROM se taky hodně vyvýjí. Vývoj ROM (verze operačního systému)se nese dvěmi směry:
1.) Vývoj originálních ROM ze strany výrobců - vývoj neuvěřitelně pomalý a nedokonalý
2.) Vývoj ze strany programátorů tzv. "domácí tvorba" - Vývoj na kterém se pracuje prakticky ve dne v noci a uživatelsky nejpřívětivější (protože ho dělají sami uživatelé)
U Varia se při vývojích a editacích ROM používaly speciální nástroje jako Typhoon či různé editory registrů.
Já osobně se v tom nevyznám až tak hodně takže bych hodně rád poprosil zkušené programátory z Ce4You kteří mají nějaké znalosti a zkušenosti zároveň s modely Acer N300 a registry WM5 (popřípadě 2003/WM6). Nástroje na úpravu ROM pro Acer jsem zatím neoběvil ale to neznamená že se nedají udělat či nějak předělat již existující nástroje.
Opravdu bych chtel poprosit za všechny majitelé N300vek kteří chtějí od svého stroje maximální spolehlivost a výkon jestli by se nenašel někdo kdo by se rozhodl investovat do tohoto vývoje svůj čas, zkušenosti a píli abyjsme dotáhli systém Aceru k dokonalosti (nebo se jí alespoň co nejvíc přiblížili ) ;)
profile^^ (60)|15.3.2007 12:47
Nenašly by se třeba na FTP aceru nějaké nástroje jak otevřít OS image? Například tady: ftp://ftp.support.acer-euro.com/utilities ?
Nebo by se mohl někdo kdo má aspoň nějaké kontakty na Acer zeptat na nějaké nástroje nebo alespoň způsoby jak se do toho dostat... Přece to nejak musí jít :(

Prosím o váš názor ( Beecher)
Karm (365)|15.3.2007 18:24
FTP jsem projel,ale nenšel nic..Ale určitě to nějak půjde,když člověk koukne kolik je na MT Siemens uživatelských patchů,nějaká možnost jistě existuje..a postup bude asi podobný,i když zřejmě komplikovanější.
profile^^ (60)|18.3.2007 10:54
Jsem už opravdu zoufalý :( třetím dnem hledám všue možně a nikde jsem nenarazil na nikoho kdo by si sám ručně upravoval romku :? to je pech. Snad by pomohl Beecher, je to zkušený programátor, ale zatím to vypadá že o to asi nejeví zájem... škoda :(
zivan (615)|19.3.2007 14:13
No ono se lehce rekne "Udelam si vlastni ROMku". Jsi ty sam ochotny do toho vlozit nekolik mesicu na nauceni se potrebnych veci nebo by jsi chtel, aby to za tebe nekdo udelal a ty sis to tam jen flashnul?

Beecher mel Della a presel na Symbian, takze nebude mit vubec zadnou chut pro nekoho upravovat ROMku na Acera. Autor to vetsinou dela proto, ze za to dostane zaplaceno (to nebude tenhle pripad) nebo to sam chce, tak to udela a pak poskytne dal.

Toho Acera zrejme nevlastni zadny dostatecne nespokojeny programator. Ale muzes nejakeho najit a natruc mu toho Acera darovat :-D
profile^^ (60)|19.3.2007 16:59
Tak teda díky za podporu :D ale vypada to ze svita na lepsi casy.. když si to tak vezmeš není to tak těžké, stačí se to dé rom dostat a mít možnost to přepsat.. ze začátku by bodlo udělat si alespoň svojí extendet ROM, ale az se dostanu do registru tak... tak budu potrebovat pomoc protože o nich vim maximalne tak že se mužou přepisovat a zbořit systém :D.. ale to se nějak vykoumá jo a pardon ja myslel že beecher ma Acera tak to awfully sorry ;)
ElSoft (1244)|19.3.2007 20:16
co se týče beechera, tak zde se dočteš víc ;) So long, and thanks for all the fish...

nevim, nidky jsem neměl jiné zařízení než Phone Edition, ale do teď jsem měl za to že Extended Rom je výhradou právě Phone Edition. takže u Acera ji budeš hledat marně (doufam že se nepletu :oops: )
profile^^ (60)|20.3.2007 18:31
No vlastně asi máš pravdu.. ja sem vul, prominte protoze zatim toho acera jeste nemam jenom sem badal v te romce co mam stahlou.. mno Johnn...y jak ste si možná všimly končí s vývojem ROM pro Wizardy a říkal že by moooožna potom s něčim poradil nebo pomoh .. tak doufám že si najde krapet času ... kámoš :D
icecat (156)|2.11.2007 22:18
No ve svy n311 mam ted posledni aktualni ROM, tusim .v26, a jsem spokojenej, je celkem slusne stabilni (kdyz vezmu v potaz situaci pred rokem a pul... :) ), takze vyvoj novy uzivatelsky romky nevidel tak zhave, ale uplny narez by byl, kdyby nekdo dokazal vyvorit nejakej update romu, aby se n300 dokazaly poprat s kartama SDHC, to bych celkem pak i nejakou korunou prispel a snad bych nebyl sam
janicko (6)|5.12.2007 14:54
mas ver .26, neslo by to uploadnut niekde na rapidshare alebo podobne... a chcem sa opytat pre n311 plati ta ista rom co pre n300? ja mam v n311 ver .16 a chcem instalovat .24 ale po hardresete sa objavi cierna obrazovka a naskoci 5 ale 4,3,2,1 uz nie... ale rom je pre n300, tak neviem ci niekde nerobim chybu.