Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pripojeni k netu pres telefon, jak?

honzavlk (11)|21.2.2004 12:08
Ahoj, diskuze o tomhle tady probihaji dost casto ale pro mne uz na moc
vysoke urovni, chci jen zezacatku vedet, jake jsou moznosti pripojeni k netu
pres mobil..??
Spis mi jde o ten mobil, jde to i z predplacenych karet? nebo musim mit nutne
nejaky data tarif, ci funguje neco jako dial-up pripojeni, ze to probiha v podstate jako hovor, jen je to net.. jako u telefonu doma.. a ztrhavaji se
prachy za dobu pripojeni..?

Diky
Pavel Koza (4761)|21.2.2004 22:20
Technicke informace o pripojeni k webu pres PDA a mobil najdete v tomto clanku.

Odpovedi na zbyvajici otazky jsou zde:

1) Abyste mohl prenaset data, musite mit nejaky datovy program. V soucasne dobe existuji tri ruzne zpusoby:
a) CSD - zakladni datovy prenos, rychlosti jsou tusim 9.6, maximalne 14.4 (to ma myslim jen Eurotel). Platite za cas pripojeni.
b) HSCSD - rozsireny prvni typ, maximalni teoreticka rychlost je nekolikanasobne vyssi, myslim neco pod 60kbps. Nabizi snad jen Eurotel. Platite za cas pripojeni.
c) GPRS - stale popularnejsi zpusob prenostu dat, maximalni teoreticka rychlost je asi 80kbps, zalezi na operatorovi. Nabizi vsichni tri operatori, platite za prenesena data. Eurotel a T-Mobile navic nabizi moznost neomezeneho prenosu dat za pausal, de facto jediny skutecny pausal na pripojeni k Internetu dostupny naproste vetsine obyvatel.

Pokud je mi znamo, tak muzete datovat i z predplacenych karet, ovsem proti tarifnim programum je to vyrazne drazsi. Vice se dozvite na strankach operatoru.
Seifert (156)|22.2.2004 11:46
[QUOTE="Pavel Koza"]
a) CSD - zakladni datovy prenos, rychlosti jsou tusim 9.6, maximalne 14.4 (to ma myslim jen Eurotel). Platite za cas pripojeni.[/QUOTE]

Jen upřesním, že to jde i u T-Mobile a využívá to jméno a heslo z připojení na Volném .... Telefonní číslo si už nepamatuju, ale určitě se dá najít na stránkách T-Mobilu. Kdyby bylo nejhůř, jsem schopnej ho možná někde najít ... :-) Nějak jsem to od nástupu GPRS nepoužíval ... :-)

P.S. a když jsem to ještě používal, tak jsem plakal při pohledu na vyúčtování ... :-) Mejly se s tím stáhnout daly, ale na velký brouzdání to fakt nebylo ....