Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Odmítnutí hovoru bez přepojení do hlasové stránky u MDA-2

mvata (64)|21.2.2004 08:38
Dobry den. Snad mi poradite - na svem Eriku T39 jsem mel moznost odmitnout prichozi hovor bez toho, aby se prepojil do hlasove schranky - proste se ozve obsazovaci ton (nezavisi to na nastaveni u operatora). Na MDA-II to zcela postradam, existuje nejaka aplikace, ktera by to umela, kdyz si nechci hlasovou schranku uplne zrusit?
Diky, Martin.
PavelR. (2184)|23.2.2004 07:53
[QUOTE="mvata"]Dobry den. Snad mi poradite - na svem Eriku T39 jsem mel moznost odmitnout prichozi hovor bez toho, aby se prepojil do hlasove schranky - proste se ozve obsazovaci ton (nezavisi to na nastaveni u operatora). Na MDA-II to zcela postradam, existuje nejaka aplikace, ktera by to umela, kdyz si nechci hlasovou schranku uplne zrusit?
Diky, Martin.[/QUOTE]

... odmítnout hovor na MDA2 můžete při příchozím volání dvěma způsoby:

1. V upozornění na hovor klepnout na tlačítko "Ignore"
2. Stisknout tlačítko červeného telefonu.

Mám sice hlasovou schránku zrušenou ale myslím, že hovor po provedení těchto dvou kroků do ní nespadne...

... a jěště jeden tip: pokud chcete jen vypnout vyzvánění bez toho aniž byste hovor odmítnul, stačí posunout boční tlačítko jednou dolů ...

PavelR.
Vít_ce4you (156)|23.2.2004 20:09
Ale spadne ... ted jsem to zkousel, par korun v .... Ale za ten tip s vypnutim zvoneni diky!
PavelR. (2184)|24.2.2004 10:31
[QUOTE="Vít"]Ale spadne ... ted jsem to zkousel, par korun v .... Ale za ten tip s vypnutim zvoneni diky![/QUOTE]

... jak jsem již psal, hlasovou schránku nepoužívám takže jsem nemohl vyzkoušet. Co máte za SIM? Jak máte nastaveno podmíněné přesměrování? Zajímalo by mne zda je toto chování stejné u všech operátorů.

PavelR.
hybo (3107)|24.2.2004 10:32
muz to byt i sluzba operatora, automatcike presmerovani, ja to musel u TM nechat zrusit.
hajekm (308)|24.2.2004 10:46
Urcite je to nejaka finta v implementaci gsm. Na siemensu S55 pri prichozim hovoru cervenym tlacitkem spadne do schranky, funkcni klavesou ignorovat dostane protistrana obsazovak. Stejna simka na MDA spadne vzdy do schranky. Treba to nejaky sikula naprogramuje...
Milan
mvata (64)|24.2.2004 21:31
Nastavení u operátora jsem neměnil, pouze jsem přendal SIM z Ericssona T39 do MDA2. Zatímco na Eriku dvojí rychlé posunutí bočního tlačítka za sebou nahodí obsazovací tón, odmítnutí klávesou NO hodí do hlasovky. Na MDA jsem na žádnou takovou fintu nepřišel.
Za radu s vypnutím zvonění děkuji.
Docela mi to chybí, protože někdy člověk nemůže mluvit a může si vybrat, jestli je příchozí hovor tak důležitý, aby obětoval pár korun za volání do hlasové schánky, nebo jestli to prostě počká na později.
Martin
PavelR. (2184)|25.2.2004 07:55
[QUOTE="mvata"]Nastavení u operátora jsem neměnil, pouze jsem přendal SIM z Ericssona T39 do MDA2. Zatímco na Eriku dvojí rychlé posunutí bočního tlačítka za sebou nahodí obsazovací tón, odmítnutí klávesou NO hodí do hlasovky. [/QUOTE]

... byl jsem ze SE rovněž zvyknutý na dvojtý posun bočního tlačítka pro odmítnutí hovoru a byla to jedna z prvních věcí, kterou jsem na MDA2 zkoušel :-) Jak jsem ale psal hlasovou schránku nepoužívám takže mi fungují výše zmíněné způsoby.

PavelR.