Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

N560 a aktuální stav GPS (firmware)

kardzi (13)|12.3.2007 15:47
Ahoj.Plánuji zařízení s VGA displejem. N560 me zaujala.Procetl jsem 1000 příspěvku i rok staré, kde se řeší pomalost a nespolehlivost GPS. Jeste mám eventuelně v merku Dell AXImX51V (12300,- vč daně). Jde o to, že když si koupím dnes N560ku, tak je přeci možné, že se prodává již serie s třeba opraveným firmwarem a prolémy ohledně GPS už semusí být aktuální..Nekupoval jste ted někdy někdo zcela novou 560Ku???Je skutečně možné, že již treba není potřeba laborovat s GPS...ke všemu nevím, když použiji třeba ten SirfTech, jestli mi to nerozesere.To se zapíše do GPS napevni, nebo po HR je vše továrně??? Nebo se na to vykašlat a koupit toho Della + ext GPS?(nebo C550 + ext GPS).Nutně potřebuii VGA, čučet na filmíky bez změny rozlišení atd...VGA a silný CPU podmínkou. POradíte mi? Dell se mi líbí v tom, že má lepší výkon na filmy, vzhledově taky víc se mi líbí a má víc paměti...nelíbí se mi že namá HOST (což mi neva tolik) a sere mě to stupidní objednávání přes net a platba pčedem a doba dodání x let
Zdenek Malinsky (9781)|12.3.2007 16:23
Jsou tu dvě diskuze: "naprosto zoufalý" a "naprosto skvělý příjem GPS", takže je to asi jako ruská ruleta, jak kdo má štěstí, ale záruka je záruka, takže by se snad případné problémy měly nějak vychytat. Přeji šťastnou ruku při výběru.

Jinak na Dell můžeš rovnou zapomenout, protože se u nás přestal prodávat. Buď bys ho mohl sehnat někde v zahraničí (ale asi už taky ne) nebo second-hand na inzerát.

PS: Něco k tomuto tématu už jsem psal dneska zde.
Qemu (75)|12.3.2007 17:18
jak je napsano nademnou je to jak ruska ruleta mam loox n560 od Vanoc, presneji od 22.prosince, ze zacatku spokojenost, nez jsem chtel vyzkouset GPS, bral jsem ze prvni fix trva dele,pul hodiny na volnem prostranstvi se skvelym vyhledem do vsech stran. Dalsi den byly fixi tak asi o 5 minut kratsi, ale postupne se to lepsilo cca 3 minuty fix. Od te doby se to pak jen zhosovalo... GPS zacala ukazovat uplne nesmyslne souradnice (obcas zvdalene odhadem az 15KM!!)
Stav GPS se ustalil na 5 minutach fix, jenze asi po 14 dnech nastal problem se samo zapinanim a vypinan pri jakekoliv cinosti i necinnosti. A nyni se uz 3 tydny odpociva v Getronisu, kde me ujistovaly ze bude do konce tydne urcite opravena. Ale stat se to muze, neda se stim nic delat. ;) jinak jsem s tim namiru spokojen :D :D :D
Marian Veselý (662)|12.3.2007 17:38
Měl jsem ho teď v Getronicsu na výměnu mainboardu, protože mi umřel gps čip a do týdne jsem ho měl zpět! Jinak jsem s N560 spokojen.
kardzi (13)|12.3.2007 18:26
Díky za reakce.Jenom s tím Dellem a ukončením prodeje Aximu.Nejsem si jist.Na webu dellu je normalně v nabídce za cenu 12.400,- (bez dopravy)a normálně lze objednat. On tam není vidět, ale když se dá vyhledat, tak to najde, normálně de nakonfugurovat a odeslat objednávku, takže si myslím, že to de.
kardzi (13)|12.3.2007 18:33
odkaz na nákup http://commerce.euro.dell.com/dellstore/config/frameset.asp?c=4205&n=7048&b=64251&m=csk&cu=czpad&l=cs&s=czbsd&store=czbsd&sbc=czpadaxim51&v=d
Zdenek Malinsky (9781)|12.3.2007 19:24
ad Dell
Tady píše duuri něco jiného, tak nevím. Že by jako zaměstnanec nebyl správně informován?
kardzi (13)|12.3.2007 19:37
ok.ok.JA se nepře.Možná Dell ukončil výrobu, nicméně můžou mít ještě nějaké na skladě.Se mi nezda, že by to nesundali z webu pryč, když by to bylo out. Tohle si dost hlídají, protože se to jinak nedá objednát, tak takový šlendriáni nebudou. Když nebude, tak nic no..Ale nějak jsem to viděl tak, že bych bral naonec ten Axim+BT GPS...Nějak mě odradilo koupit tu N560. Jsem na tohle takovej pedant a až vidím, jak mi bude ležet v hlavě, že jsem vyhodil 12 tis za N560, kde mám víc stresu než užitku a radosti z jakési nefunknosti.........takže nakonec koupím prd..přečetl jsem recenzi skoro na všechno, PDA s VGA, bez , PDA včetně telefonu atd...každej se nějak zdrbne, nebo telefon s GPS nema Wifi, nebo slabej procesor nebo špatnwj zvuk výstup, nějakemů zase blne to a jinému to...proč neudělají VGA PDA, s WiFI, GPS, BT....:-(
Zdenek Malinsky (9781)|12.3.2007 19:57
Nechci tě odrazovat od Looxe (aby mě zase někdo nenařknul z toho, že trpím Looxfóbií), ale pokud tě víc láká Dell a pokud to tedy ještě jde, vem si Dell Axim X51v (tedy s VGA) a nezapomeň si připlatit za Complete Care. Myslím, že jde i připlatit za 3 roky záruky a tedy pak i 3 roky Complete Care.

Ono stejně asi za pár let skončím u Looxe, pokud ještě bude vyrábět PDA s VGA a non Phone Edition, když Dell skončil a HP se k ničemu nemá.
yndor (222)|13.3.2007 16:43
Z.M. opravdu nekdy pusobi trochu luxofobnim dojmem :))
Zdenek Malinsky (9781)|13.3.2007 19:38
Kdo nemá DELL, ten nepochopí. ;) :D
MilanO_ce4you (187)|13.3.2007 22:47
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Kdo nemá DELL, ten nepochopí. ;) :D [/QUOTE]
No Zdeňku nevím nevím, já jsem dal DELL x51v pryč a šel jsem do FS N560. Spíš bych si dovolil tvrdit "DELL jsem měl a pochopil jsem". Nemyslím to nijak zle, ale prostě je to tak a jsem s výměnou velmi spokojen.
MilanO_ce4you (187)|13.3.2007 22:56
To je sranda. S DELL plno problémů a FS N560 ani jeden. GPS v pohodě, funguje relativně stejně jako externí GPS. WIFI naprosto v pohodě a je fantasticky rychlá a žádné tuhnutí, žádné SR a HR už vůbec. Možná jsem měl štěstí ale po tak dlouhé době s DELL jsem byl nucen opravdu požádat o rozvod. Nedalo se to už déle vydržet.
mattycz (58)|14.3.2007 10:04
Dne 21.2 jsem se stal vlastníkem Loox N560.Koupil jsem ho u AHmobilu a velká spokojenost se vším! Display nádhera, výkon super a GPS úplně bez problémů
!!!!
kardzi (13)|14.3.2007 10:06
A jak dlouho se ti fixuje ta GPS a vůbec jaké jsou časy a zkušenosti s tou GPS v tom tvojím kusu?????
mattycz (58)|15.3.2007 11:57
[QUOTE="kardzi"]A jak dlouho se ti fixuje ta GPS a vůbec jaké jsou časy a zkušenosti s tou GPS v tom tvojím kusu?????[/QUOTE]

takže teď jsem to byl vyzkoušet na volném prostranctví / pole /
po resetu 1 fixace v Igo2006 45 vteřin našel 7 sat
poté GPS locator fix tak 5 vteřin 6 sat
poté opět Igo2006 fix okamžitě 8 sat

no problem