prestnost GPS Tuner v5.0
Mam problem s navigaci GPSTuner v5.0. Potrebuju zmerit ujitou (resp. ubehnutou) vzdalenost, ale nejak se mi nezda presnost mereni tohoto programu. Uz jenom kdyz zapnu GPS modul a na PDA GPStuner, nikam nejdu a zarizeni mi lezi na stole, tak za kazdou minutu mi tam nabehne ujita vzdalenost o vice nez 100m. Pri chuzi mi to ukazuje rychlost, ktera by mohla odpovidat skutecne, ale urazena vzdalenost je priblizne petkrat vetsi, nez je skutecna.Mate podobny problem? Nemam neco blbe nastaveneho v programu? Nevyresi se dany problem nainstalovani posledni verze programu Rev.N?
Myslím si, že problém je spíše v GPS a přesnosti zaměření. Jestliže není fix dostatečně přesný, tak aktuální poloha dost skáče a tím se i zvyšuje uražená vzdálenost. Trochu by se tomu dalo pomoci zvýšením minimální rychlosti. Jinak novou verzi doporučuji nainstalovat. Dělám pomocí GPS Tuneru geocaching a v nové verzi jsem objevil pár oprav chyb a vylepšení.
Možná máš zapnutou 3D volbu výpočtu vzdálenosti a tím se může vzdálenost ještě značně zvýšit vlivem kolísání (chyby měření) nadmořské výšky. A jestli ti GPS modul leží na stole doma, tak kvalita signálu nebude nic moc a poskakování pozice bude ještě větší.
[QUOTE="Keddie"]Dělám pomocí GPS Tuneru geocaching a v nové verzi jsem objevil pár oprav chyb a vylepšení.[/QUOTE]
Mužeš ty chyby a vylepšení upřesnit?
Mužeš ty chyby a vylepšení upřesnit?