Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s ActiveSync 3.7.1

pelopones (95)|19.2.2004 12:31
Po nějaké době používání ActiveSyncu ve spojení s Dataphounem II poměrně často narážím na tyto problémy :

1) Po synchronizaci , kdy Calendar, Contacts, Tasks jsou "Synchronized" se u Favorites objevuje "1 unresolved items".
Po nějaké době je při další synchronizaci vše "Synchronized" .

2.) Nově jsem si teď zapnul přidal synchronizovat Files a tam se mi pokaždé objeví "1 unresolved items".

3.) Existuje někde výpis co konkrétně se nesesynchronizovalo ?

4.) Občas se Activsync za boha nenahodí po připojení PDA, pomůže jen restart PC. Nejčastěji se to stává když probudím notebook ze spánku.


Vít_ce4you (156)|19.2.2004 12:49
Mám úplně stejné zkušenosti se všemi body
eXEden_ce4you (811)|19.2.2004 13:47
Musím se také připojit. U mě ovšem s jedním rozdílem - na čerstvě nainstalovaném notebooku ihned po první synchronizaci :disgusted:
PavelR. (2184)|19.2.2004 13:51
... velmi dobrý a podrobný AS trouble-shooting guide je zde :)

PavelR.

eXEden_ce4you (811)|19.2.2004 14:01
[QUOTE="PavelR."]... velmi dobrý a podrobný AS trouble-shooting guide je zde :)

PavelR.[/QUOTE]
Díky za link. Jak jsem se tak na to díval, tak moc neřeší. Mám problém s Favorites (stejně jako NUNY). Hlásí mi to 6 Unresolved Items... Přitom se mi všechny oblíbené sesynchronizovaly - vidím je všechny na NB i v PDA ... Musím podotknout, že PDA bylo po čerstvém hard-resetu bez žádného partnershipu ...
PavelR. (2184)|19.2.2004 14:20
... ActiveSync je tak trochu alchymije :-) a tak najít univerzální návod jak co řešit je opravdu docela těžké. Podle mého názoru je tento dokument to nejobsáhlejší co se dá na i-netu dohledat.

ad 1) Problém se synchronizací oblíbených položek mám také (denně synchronizuji přibl. 12 kanálů) a vzhledem, že se to vždy po nějaké době rozběhne to nijak neřeším (pokud se mi nějaký kanál nesesynchronizuje stahnu si jej přes gprs přímo v PDA). Jinak "unresolved items" v AS se objevuje i při samotné synchronizaci oblíbených a po zkopírování stažených dat do PDA opět zmizí; po chvíli se celý tento proces opakuje - to ale asi není, co nuny myslel :-) ...

ad 3) Ohledně "výpisu" synchronizace tak jediné co je k dispozici je na PC v wcesmgr.log popř. wcescomm.log, ze kterého se dá ale vyčíst jen něco ...

PavelR.
pelopones (95)|19.2.2004 16:03
Tak vidím, že jsem píchnul do včelího hnízda, protože to bude asi trápit nás všechny.

Existuje nějaká alternativa k Activesyncu, která je lepší a spolehlivější ?
Myšleno ne papírově, ale má někdo s něčím takovým delší praktické zkušenosti ?
Paullus_ce4you (400)|19.2.2004 16:27
PavleR, ohledně Vašeho názoru na alchymii ve vztahu k MS ActiveSync plně souhlasím. Domnívám se navíc, že synchronizovat se musí pouze při určité konstelaci hvězd, optimální je situace, pokud je Jupiter v 8. domě, přičemž nesmí být v opozici na Lunu a současně by měl být vládce 6. domu Saturn ve Štírovi.

Před připojením PDA k PC je rovněž zapotřebí kolem kolébky namalovat pentagram, přinést zápalnou oběť rituálním spálením knihy „Tipy a triky pro Pocket PC“ a teprve poté, co se vyleští display provazem z oběšence, lze spustit MS ActiveSync. Přirozeně ne stylusem, nýbrž perem z ocasu modrého kohouta zastřeleného stříbrnou kulí na úsvitě noci svatojánské, ne dále jak 2 versty od hřbitova, který má vrata do márnice orientována směrem na Redmont.

Vím o čem mluvím. Ráno jsem synchronizoval Ipaq bez problému, následně vypnul PC a odešel do kanceláře. Celý den jsem PDA nevyjmul z tašky. Po návratu jsem zapnul počítač, strčil Ipaq do kolébky a vyhodilo mi to chybu. Restartoval jsem PDA, všechno se spojilo, sesynchronizovalo, aby po chvíli, v době, když už byla synchronizace ukončena a jednotlivé položky deškrtnuty, mi to znovu naprosto bezdůvodně vyhodilo chybu.

Asi po třech dalších restartech se to znovu rozběhlo a teď už je vše v pořádku. Tohle jsou situace, kdy by uvažoval o oběšení se na synchronizačním USB kabelu i Chris De Herrera.

P.
yasmeene2 (794)|26.5.2004 09:09
[QUOTE="Paullus"] Domnívám se navíc, že synchronizovat se musí pouze při určité konstelaci hvězd, optimální je situace, pokud je Jupiter v 8. domě, přičemž nesmí být v opozici na Lunu a současně by měl být vládce 6. domu Saturn ve Štírovi.

Před připojením PDA k PC je rovněž zapotřebí kolem kolébky namalovat pentagram, přinést zápalnou oběť rituálním spálením knihy „Tipy a triky pro Pocket PC“ a teprve poté, co se vyleští display provazem z oběšence, lze spustit MS ActiveSync. Přirozeně ne stylusem, nýbrž perem z ocasu modrého kohouta zastřeleného stříbrnou kulí na úsvitě noci svatojánské, ne dále jak 2 versty od hřbitova, který má vrata do márnice orientována směrem na Redmont.

[/QUOTE]

:D Tak já používám místo pera z ocasu modrého kohouta, pero z kančích křidélek, no
a teď můj problém: přestaly se mi synchronizovat oblíbené - vše se nahlásí ok - synchronizováno, ale v pda není NIC, když to tam manuálně zkopíruju, tak se mi po nějaké době SMAŽOU. Problémy začly po instalaci českého activsyncu.
melisak (2)|26.5.2004 23:19
[QUOTE="PavelR."]... velmi dobrý a podrobný AS trouble-shooting guide je zde :)
[/QUOTE]

Tak to je fakt obsahla "potvora". Nasel jsem tam spoustu zajimavych rad, jen je vyzkouset. Treba se mi podle toho povede vyresit problem, kdy se mi iPAQ odmita spojit v AS jinak nez jako GUEST.
adamekma (250)|27.5.2004 00:36
Mam async 3,7 (win XP) a obcas mi vyhodi unresolved items... obvykle se pak od ty doby neda nic synchronizovat dokud neresetnu PC.

A dnes mi to unresolved hodilo dokonce u novyho zaznamu kalendare, kterej byl jen v PDA a do PC se teprve chystal! (a byl jednoduchej, par slov, zadnej extrem...)
a uz nepomahal ani reset PC... takze jsem ho smazal a vytvoril znova :mad:

...ale aspon ted vidim ze ten muj problem nemam resit prechodem na 3.7.1 ;)
pernik_ce4you (24)|27.5.2004 13:39
> Treba se mi podle toho povede vyresit problem, kdy se mi iPAQ odmita spojit v AS jinak nez jako GUEST.

a nemazal jsi na pdacku nahodou nejake 'nepotrebne' adresare?

stalo se mi to 2x - poprve jsem ho trde resetnul, podruhy si pujcil pdacko a v adresari windows doplnil smazane adresare.

pokazde byl problem vyresen ;)