Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC připravuje další komunikátor snů, jmenuje se Nike (Palmare.cz)

TheMelin (1642)|10.3.2007 09:44
Tradiční výrobce chytrých zařízení s operačním systémem Windows Mobile připravuje pro letošní rok modelovou ofenzívu. Mezi připravovanými modely nechybí ani vysouvací komunikátor, který jako jeden z prvních nabídne rychlá data HSUPA.

Více v článku zde

00203393_ADA19914b_htc_p5500_p6300_4Bk2.jpg
Saman_ce4you (1451)|10.3.2007 10:34
Tak by me zajimalo, co ten komunikator snu ma za snovou vybavu.. :? Jedina featura je HSUPA a ze nema pomalej Omap. Nicmene, nema ani VGA, konfigurace pameti dnes uz podstandard. Proste dalsi sedej podprumer..
Martin Ráž Hoch (1832)|10.3.2007 11:47
Přesně tak, co by to mělo být za sen?:)))
A Panda mi přijde jako face-lift MDA II:)
gulii (140)|10.3.2007 12:15
mně to přijde jako takový malý čajík pro i-mate pač ten má decánko lepší - procesor, RAM atd... ale osbně mně se toto zařízení nepáčí :sarcastic:
Marian Veselý (662)|11.3.2007 10:30
Co je na něm tak světoborného, kromě těch dat? Ideální přístroj pro mě je all in one řešení, tedy VGA, slušný procesor, GSM, GPS, BT, WIFI, klávesnice, slušná výdrž baterie (což vylučuje to VGA), abych měl jednu mašinku na všechno. Zatím je asi největší problém to VGA rozlišení, kvůli úpoře energie tam výrobci pořád cpou QVGA displeje. Jak se jednou necháte zhýčkat VGAčkem, dolů už nikdy nepůjdete :-(.
Miloš Strouhal (3997)|11.3.2007 14:00
[QUOTE="Marian Veselý"]..slušná výdrž baterie (což vylučuje to VGA).. Zatím je asi největší problém to VGA rozlišení, kvůli úpoře energie tam výrobci pořád cpou QVGA displeje. Jak se jednou necháte zhýčkat VGAčkem, dolů už nikdy nepůjdete :-(.[/QUOTE]No nevim, mam VGA zarizeni uz pres rok a pul a na vydrz v porovnani s QVGA zarizenim, napriklad TyTNem, Compactem, Variem apod si nemuzu absolutne stezovat, pri beznem pouzivani vydrzi Universal priblizne stejne dlouho jako zminovana zarizeni. :yes: Jen dodám, že v HTC Universalu je baterie o kapacitě 1520 mAh..
ipf (2136)|11.3.2007 14:17
Hvězdný je jeho název a tomu možná bude odpovídat i cena. Já si ho ale nekoupím, páčko jsem odpůrcem značky Nike (tento národ se pomálu dělí na dvě půle - jedna nosí vše od rákosek, ta druhá vše odfajfknuté a taky od rákosek ;) ).
JanHavlicek (635)|11.3.2007 14:37
Nike nevypadá špatně, ale nelíbí se mi ta klávesnice.

Panda vypadá fakt, jak facelift MDA2 a tomu odpovídá i absence EDGE :D

Ad. výdrž Uniho s VGA - je vážně dobrá, jak říká xp plně srovnatelná s Variem a Compactem, mám možnost srovnání, s Variem a Compactem se setkávám denně
Marian Veselý (662)|11.3.2007 15:17
[QUOTE="Miloš Strouhal"]No nevim, mam VGA zarizeni uz pres rok a pul a na vydrz v porovnani s QVGA zarizenim, napriklad TyTNem, Compactem, Variem apod si nemuzu absolutne stezovat, pri beznem pouzivani vydrzi Universal priblizne stejne dlouho jako zminovana zarizeni. :yes:[/QUOTE]
To rozhodně nezpochybňuji, mám též zařízen s VGA a na výdrž si nestěžuji, to je spíš situace, která panuje u výrobců, proč by jinak všude cpali to QVGA, když ne kvuli energetické náročnosti?
atomion (1159)|11.3.2007 15:30
Že by kvůli ceně? Pro ně je lepší když vyrobí zařízení s QVGA s cenou pod 15k a koupí si to celkem dost lidí jako pracovní nástroj a QVGA jim stačí než když vyrobí zařízení v VGA, cenu nasadí na 20k a koupí si to "pár" nadšenců. To si troufnou třeba u Atheny kde nepočítají s milionovými prodeji, ale než budeme mít v každém MDA VGA dispej si budeme muset ještě dost dlouhou dobu počkat! ;)
Marian Veselý (662)|11.3.2007 15:33
Počítám do roka by mohla být situace kolem VGA trochu jinde, konkurenční tlak... snad.
Zdenek Malinsky (9781)|11.3.2007 15:53
Bylo by to hezké, ale nemyslím si. Každý (skoro) výrobce si dokázal, že model s VGA umí a tím to skončilo (jako O2 s UMTS v Pze a Brně). Krátká rekapitulace: na podzim 2003 byla první Toshiba e800, léto 2004 - Loox 718/720, Asus a HP 4700, na podzim 2004- Dell 50v, podzim 2005 HTC Universal a Dell 51v (což je 50 s upravenými paměťmi). Ještě jsem zapomněl na Loox 560, ale to je vážně všechno, co se dá (dalo) koupit. Očekával jsem s nástupem WM 5 větší boom PDA a s VGA především, ale bohužel. Z PDA a komunikátorů se stává spotřebka pro "masy", výrobci tlačí ceny dolů, takže nemají potřebu zvyšovat výrobní náklady o velkou (větší) paměť nebo VGA displej. Raději tam fláknou GPS (ten chip nestojí tolik) či klávesnici, protože "lidi to chtěj". Myslím tím zařízení, které má "všechno" není moc drahé, když je to leckdy za cenu menší kvality či spolehlivosti. Důkazem toho je E-ten 700, které má hw klávesnici, GPS, GSM/EDGE, Wi-Fi.... a který se až nečekaně prodává "jak housky na krámě".
Marian Veselý (662)|11.3.2007 16:14
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]...Důkazem toho je E-ten 700, které má hw klávesnici, GPS, GSM/EDGE, Wi-Fi.... a který se až nečekaně prodává "jak housky na krámě".[/QUOTE]
No a ještě k tomu hodit VGA a ideální stroj je na světě :-). Problém je v tom, že jakmile jednou člověk dostane do ruky VGA, tak už se ke QVGA nikdy nevrátí, ten komfort bych si navíc klidně zaplatil, ve finále by to byly možná 2000,-.
Miloš Strouhal (3997)|11.3.2007 17:29
[QUOTE="MRH"]A Panda mi přijde jako face-lift MDA II:)[/QUOTE]Vzdyt to je facelift MDA II, presneji XDA IIi (přítomnost wifi), co je to proboha po letech napadlo tohle vydavat?.. :)) Neni to nakonec jen nějaký fake?
JanHavlicek (635)|11.3.2007 18:19
No Pandu bych plně pochopil, kdyby měla integrovanou GPS. Pak by to bylo ideální zařízení na navígaci, 3,5" displej je přecijen lepší než 2,8" u Varií, Compactů atd... Na navigaci je ostatně velmi vhodný i klasický SD slot a ne mikro/mini sráče

Ale bez GPS jeho význam až tak nechápu, kór když nemá ani to EDGE (třeba že by se dalo použít na interent, bude mít větší písmena :D )
PatrikL (383)|11.3.2007 18:40
Neviem prečo, ale Panda sa mi veľmi páči ;)
Surgical (2364)|11.3.2007 18:43
Panda jako facelift MDA II. nemusi byt pro spoustu lidi az takovy nedostatek, zvlaste pri deklarovanych vykonovych parametrech, 256MB ROM, pritomnosti WiFi atd. Navic narozdil od spousty jinych "modernejsich" strojku s WM 5.x na ni konecne opet vidim i funkcni klavesy, 3,5" display muze spouste lidi taky pripadat vyhodnejsi, byt je pouze QVGA.
Bude-li prizniva cena (jak je deklarovano) bude to mozna hodne prodavane zarizeni.
macula_ce4you (691)|11.3.2007 20:19
Já to vidím jako vhodný upgrade pro tátu, který má Dataphone II a který naznal, že displej 2,8 je pro něj malý a špatně čitelný. Tedy, pokud se to bude u nás prodávat.
Miloš Strouhal (3997)|11.3.2007 20:50
Skoda ze nepribyl VGA displej a UMTS, asi bych si ho z nostalgie i koupil.. :) MDA II byl milacek..
Surgical (2364)|11.3.2007 21:02
Jj, VGA, UMTS a integrovana GPS a meli bychom tady konecne neco, co by stalo za hrich, jeste tak cena kolem 10000 s DPH :)
Martin Ráž Hoch (1832)|11.3.2007 21:23
To já na druhou stanu chápu... je to zjevně pokus, jak za levno zkusit přinést MDA co největšímu počtu uživatelů - pokud bude cena hodně dobrá, tak bych to pochopil, jinak mi to přijde, že HTC zbylo hodně komponent pro MDA II a chtějí to udat:)