Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Použití mapy Garmin na WM5

TomTomX (40)|8.3.2007 12:41
Ahoj,

jedu na měsíc do Asie a chtěl bych tam použít GPS, kterou mám na PDA s WM5. Mapu, kterou bych mohl použít, mám od člověka s navigací Garmin.

Existuje program na PDA s WM5, který by mapu z Garmin dokázal použít?

A ještě jedna otázka - jsou někde sehnat mapové podklady (třeba pro OZI) s oblastí Bali/Lombok/apod.? Zajímaly by mne spíš turistické než automapy.

Dík. Tom
hpa (159)|8.3.2007 14:55
[QUOTE="TomTomX"]Ahoj,
Existuje program na PDA s WM5, který by mapu z Garmin dokázal použít?
[/QUOTE]

Ano - Garmin Que a emulaci garminu z NMEA. Napr. GpsGate nebo GpsProxy.
TomTomX (40)|10.3.2007 14:34
Díky za odpověď - nainstaloval jsem a zdá se, že to funguje. Mám ale ještě jeden problém - kam mám nahrát mapy, aby je GarminQue našel? A jak je potom v programu otevřu (jak vyberu mapu)?

Dík. t
Nasty_ce4you (18)|15.3.2007 12:24
Mapy nahraj do adresáře Garmin, může být i na kartě, pak jen přejmenovat nějak GMAPSUPP.IMG (aktuálně použitá mapa) - takhle jich tam může být několik s různými mapami a tu, kterou chci zrovna použivat přejmenuji právě na GMAPSUPP.IMG. Nic inteligentnějšího na přepínání map v Que nevím.
hpa (159)|15.3.2007 14:22
Tohle resi sendmap - umi vygenerovat GMAPSUPP.IMG z vice map. Nekde jsem videl i gui.
Nasty_ce4you (18)|15.3.2007 14:28
To je pravda, sendmap to umí, ale když jsou mapové soubory moc velké, radši si je nechám rozdělené a přejmenuju na kartě, jak potřebuju, nějak to pak běží rychleji, aspoň mi to tak připadá....
TomTomX (40)|18.3.2007 21:01
Bohužel - nic z vašich rad mi nepomohlo.... po spuštění GarminQue mi to pořád vlevo dole na displeji píše "no map". ale dík.

T.
Nasty_ce4you (18)|18.3.2007 22:04
No, možná byl dotaz moc obecnej a odpovědi byly mimo:)
Abychom se mohli bavit konkrétněji - mapy máš v jakém tvaru a jakéže jsou to mapy? Trochu víc informací poskytni - a třeba víc informací dostaneš:D
xtonda (811)|19.3.2007 10:19
Garmin mapy na PDA pomocí Garmin Que a GPSProxy je vyzkoušená a funkční věc. Specifikujte co je to za mapu, pokud je komerční musíte v SendMap zadat unlock key a do GPSProxy odpovídající unit id gps přijímače.
Padluke_ce4you (49)|21.4.2007 08:57
Ahojky, prosim vas ciste teoreticky :-), slo by pomoci toho sendmapu a gpsproxy, otevrit uzamknutou mapu od Garmina (neni nutne aby umela routovat) na Loox720+garmin gps10?
Diky
xtonda (811)|21.4.2007 13:11
Pokud máš přímo GPS 10 od Garmina, pak ti stačí licence pro tu GPS 10 a není co řešit.
Johnyhacek (15)|23.4.2007 13:59
jednu chvíli jsem taky tohle řešil, existuje ještě software Russa který umí pracovat s vektorovými mapami a ještě nějaký na který si nevzpomenu.
Taky dobrý software na editaci a převod vektorových map do jiných formátů je Mapedit.

Dobrý web, kde je hodně informací a fórum jak rozchodit Que a obecně vektorové mapy na PDA je na http://www.malsingmaps.com a navíc jsou tam zdarma mapy Singapuru a Malajsie - stačí se zaregistrovat

určitě tam něco najdeš, no snad ti to pomůže

;)
bogino (35)|17.9.2007 10:02
Registrovana verzia programu GPSMapEdit dokaze odlokovat originalnu garmin mapu. Tuto je potom mozne dostat do PocketPC vsetkymi moznymi sposobmi, ktore MapEdit umoznuje:
- Ulozit do .rus a Pouzit GIS Russa
- Ulozit v Polish formate, cez cGPSMapper vygenerovat nelocknuty .img a ten otvorit v Garmin Que
- Vyexportovat OziExplorer mapu
- MapEdit dokaze Save as aj do inych formatov, takze mozu byt aj dalsie cesty
Kocour007 (5)|22.9.2007 22:04
Na mapy z garmina používám toto http://gpsvp.garminmapsearch.com/ je to v češtině, zdarma a jede vektorové i rastrové mapy. Mám Legenda, kterého jsem zničil a tak jsem si topo hodil na mda a je super v barvě. :D