Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hlášení umístění radarů

eduardb (11)|6.3.2007 16:08
V iGO pro MIO710 je tlačítko "Add Camera" pro přidání umístění radurů do navigace. Má někdo potřebné soubory a jejich umístění pro iGO v PDA? Data pro hlavní obrazovku mám, ale nefunguje přidání konkrátního místa radaru.
Bucci_ce4you (217)|7.3.2007 08:31
možná trochu blbá otázka ale máš iGO 2006 SE beta? a jakou verzi?
vpe (148)|7.3.2007 09:09
Testoval jsem iGO 2006 Dec 20 2006 (pozor, starsi verze tuto fci nemusi podporovat) na WM6 a ok (tedy zatim jen ukazani POI na mape, nemam jeste GPS modul, snad zitra :-)

nasledujici zkompilovany soubor speedcam.spdb umisti do podadresare \POI\speedcam\, ktery je umisten ve slozce s IGO (u me \Storage Card\iGO\POI\speedcam\ -- takze kompletni cesta k nemu bude \Storage Card\iGO\POI\speedcam\speedcam.spdb ) a enjoy

Kdyby to neslo, tak speedcam.spdb smaz a vloz tam druhy prilozeny soubor .txt - kdyby ani to neslo, tak dej vedet do fora, je mozne ze cesta bude jina.

Pokud ovsem vase iGO neumi ulozit speedcam, tak tuto funkci nepodporuje. Radary lze sice nejak, pracne, pridat do POI, ale iGo na ne pak neupozorni a to je celkem k nicemu.

Ja na cestu prisel tak, ze jsem pridal v iGo cam a kouknul, kde si to vygenerovalo data, z toho jsem usoudil, kam mam umistit .txt soubor, k ktereho si iGo vygeneruje .spdb :-)

Jeste si necham poradit, jak updatovat program iGO aka MyGuide v SilverGuide, je tam tusim WM4.2 a SilverGuide nekdy z 10/2006, poradil by mi nekdo, co to udela?
PetrW_ce4you (11)|22.3.2007 10:14
Testoval jsem umisteni radaru, ale v nekolika pripadech mi to hlasilo radar, ktery tam vsak nebyl, odkud je vzana databaze?Jsou to i moobilni radary nebo mista kde se nejvice meri,potom by to vysvetlovalo situaci.
Marek_026 (65)|22.3.2007 10:31
jj přesně tak. Jsou tam radary jak stacionární, průjezdový, kamery na semaforech tak i mobilní- tudíž místa kde se často vyskytujou.
libor_m (1026)|22.3.2007 13:13
je to převzaté z POI.cz
vpe (148)|31.3.2007 08:00
jsou tam všecdhny radary, včetně mobilnách a ty tam být samozřejmě nemusejí... Jsou to jen obvyklá místa, kde stojí...

hlásí vám to i nějak akusticky nebo jen ikonka na mapě?

pokud akusticky, tak bych potřeboval vědět, jakou verzi přesně máte a jak jste to udělali, protože u mě to mlčí...
eduardb (11)|31.3.2007 11:57
Funguje to, ale musí být v nastavení zapnuto "aktivovat kamery". Pokud jsou radary vidět na mapě, mělo by to fungovat. Ja mám iGO2006SE beta verze a je OK. Občas se mi při navigaci samovolně přepne zobrazení na letecké. Neví někdo co s tím?

Edo
eduardb (11)|31.3.2007 12:16
Ještě jedno upozornění. V txt souboru by měl být každý radar na samostatném řádku. Pokud jsou za sebou nechce to fungovat.
Ještě dotaz nejen pro vás. Má někdo radary pro Slovensko? Mám rovněž radary pro větší část evropy, ale txt soubor má kolem 370 kB. Pokud má někdo zájem můžu zaslat.
radekhulan (315)|2.4.2007 01:16
Nějak to nejsem schopen nalézt, ale kde přesně se dá zapnout upozornění na radary?

// EDIT: Obecné / Upozornění / a poté nastavit..
eduardb (11)|2.4.2007 10:23
Kamery se aktivují v Nastavení/obecné/Alerts/Aktivovat kamery, je to až na konci stránky - šipkou až dolů.

Edo
Radek Pokorný (68)|2.4.2007 17:26
Pozor toto nastavení je aktivní až po nalezení polohy GPSkou. Proc je tomu tak netusim...
temo_ce4you (18)|2.4.2007 19:48
dá sa nastavit igo tak že bude zvukovo hlásiť radary aj pri vypnutej hlasovej navigacii dakujem
temo_ce4you (18)|2.4.2007 20:07
opravujemnie pri uplne vypnutej hlasovej ale pri nastavení v zvuk-plná hlasova ,stiahnutáý hlas a polovica klavesy dakujem
oltcit (1098)|2.4.2007 21:50
[QUOTE="Radek Pokorný"]Pozor toto nastavení je aktivní až po nalezení polohy GPSkou. Proc je tomu tak netusim...[/QUOTE]
Je to kvoli Svajciarsku:D ak iGO zistí po spusteni,ze aktualna poloha,alebo posledna poloha pri predchadzajucom vypnuti je na uzemi CH,tak tato volba ostane inaktivna.
Bucci_ce4you (217)|3.4.2007 09:31
oltcit: a trošku mimo otázka..... ikonka TMC se mi zobrazí taky až po nalezení TMC receiveru????? protože na svym PDA jí nemam, pak jsem to zkoušel ještě jednou vedle na jinym PDA tam TMC ikonka normálně je...
oltcit (1098)|3.4.2007 11:58
To bucci: moc vseobecny dotaz,TMC nemam,nevim,ale zobrazovanie tlacitka TMC ,s aktualnym stavom na screene sa da "dotunit" ako i ine veci.;-)
Bucci_ce4you (217)|3.4.2007 14:11
jo, ale já to tllačítko nemam ani v menu nastavení GPS (je tam detekce, konfigurace, a třetí tl. dole má bejt TMC, to tam nemam...)
RadimK_ce4you (223)|11.4.2007 14:45
Funguje hlaseni o radarech i v rezimu simulace? Na mape jsou videt, ale zaden ton. Pri tapnuti na display se zobrazi okenko se vzdalenosti (semafor apod.). Tot vse.

Jeste bych se chtel zeptat, zda nekdo nemate, prosim, aktualne zkonvertovane a funkcni radary z poi.cz pro iGO. Dekuji.
Marek_026 (65)|11.4.2007 16:41
V simulaci hlášení nefunguje. Jen se zobrazujou ikonky. Co se týče souboru. Tak si na POI.CZ stáhni přez sloučení radary ve formátu pro iGO v .txt . Ten pak nahraj do speedkam a po spuštění iGO si to už samo nainstaluje.
RadimK_ce4you (223)|11.4.2007 18:02
Diky, to slucovani jsem tam nevidel. Myslel jsem, ze je potreba soubor jeste konvertovat.

Jeste by me zajimalo, jak docilit, aby se puvodni radary nehadaly (nebyly napr. dvojmo) s radary z poi.cz, protoze ikdyz smazu speedcameras.txt i speedcam.spdb, tak se soubor speedcam.spdb vygeneruje znovu. Zeby primo z poi obsazene v mape?
Marek_026 (65)|12.4.2007 10:12
nene Ten .spbd soubor se vygeneruje z toho .txt Tudíž já aby to nebylo dvojmo (a zbytečně ) jsem to z POI odtsranil. Pak už to ukazuje jen z toho speedcam. Je to v podstatě to samý akorát POI neumí pípat.
RadimK_ce4you (223)|12.4.2007 22:58
Asi jsem delal chybu, nebot ve slozce speedcam jsem mel jeste nejaky soubor speedcamOLD.txt (nebo tak nejak). Po kompletnim vymazani tehle slozky a nakopirovani noveho speedcam.txt to vypada OK. Diky.
eduardb (11)|13.4.2007 10:07
Mám téměř celou Evropu včetně relativně nového upgrade českých. Pokud se jedná o pár nových, dají se dopsat i ručně.
eduardb (11)|13.4.2007 10:14
v tom přiloženém souboru, jak jsem ho před chvíli přidal, jsou na konci, ale je toho několik stránek
temo_ce4you (18)|13.4.2007 11:55
je tam aj slovensko
eduardb (11)|13.4.2007 12:45
bohužel Slovensko v předloženém souboru není. Taky ho sháním. Kdyby ho někdo mohl poskytnout budu rád.
pugzley_ce4you (12)|13.4.2007 15:49
Kedze som nikde nenasiel radary pre Slovensko, pokusim sa nejako zacat a vytvarat nejake sam.
Pouzivam IGO 2006 + a rocne najazdim cca 40 - 50 tisic a poznam dost miest, kde sa schovavaju nase zabky zelene. Kedze pre SK je pouzitelny pre PDA zatial len IGO (TomTom ma veeeelmi mizerne pokrytie), vytvaram vlastnu databazu, snad sa niekto casom prida.
Po pridani radaru (ov) a zatvoreni IGO sa v /igo/poi/speedcam vytvori subor s nazvom "SpeedcamUpdates.spud" s mnou updatovanymi radarmi.
Trochu som patral po inete a nasiel som na gpspassion excelovske makro, ktore dokaze tento subor otvorit, editovat, ulozit naspat do SpeedcamUpdates.spud alebo do *.kml.
Takze sa s vami zatial podelim o tieto subory, skuste to, ci to u vas funguje, pripadne pridajte aj vy nejake radary a postrehy.
Vsetky 3 subory musia byt v rovnakom dir! Funguje to len v MS excel, v OO nefunguje. Treba mat povolene makra.
Instalacia - nakopirovat SpeedcamUpdates.spud do /igo/poi/speedcam , zapnut upozornovanie na radary v Nastavenia - Vseobecne - Upozornenia - Povolit bezpecnostne kamery. Toto menu sa zobrazi len pri fixnutom GPS, bez GPS sa nezobrazi!
Zip obsahuje makro na upravu suboru a mojich 87 POI s prislusnikmi. Vacsinou su POI z Bratislavy, ale je tam aj par mimobratislavskych. Podelte sa so mnou prosim o skusenosti, ci to funguje a pripadne mi poslite vasu databazu, nech sa to nejako pohne dopredu.
trellis_ce4you (8)|13.4.2007 23:43
Caues
Tak teraz v tom mam menej jasno. Aky je rozdiel medzi subormi s priponou SPDB a SPUD? Je to tak ze SPDB je databaza radarov a SPUD ho updatuje?
Dik
pugzley_ce4you (12)|14.4.2007 09:44
SpeedcamUpdates.spud sa ti vytvori, pokial si klikas radary v IGO sam.... SPDB sa ti vytvori, pokial tam nahras TXT alebo XML. Nakolko som ale neprisiel na to, ako JEDNODUCHO vyexportovat TXT alebo XML z toho exceloveho makra, tak ponukam samotny SpeedcamUpdates.spud , ktory tam staci nakopcit a ide sa... Snad sa najde niekto, kto ovlada dostatocne dobre excel a nejaky export spravi.
pugzley_ce4you (12)|14.4.2007 10:03
Na adrese http://www.w-lantech.hu/speedcam/ som nasiel madarske radary, daju sa vyexportovat ako TXT subor cez schranku, idem skusit, ci to funguje ;)
eduardb (11)|14.4.2007 10:04
Údaje z excel souboru se dají po jednotlivých buňkách zkopírovat a vložit do txt souboru (pokud toho není moc, jinak je to mravenčí práce). Spíš by mně zajímalo jak dostat ty údaje s updat, resp. txt souboru do toho editačního souboru, kvůli vytřídění a vymyzání duplicit. Poradí někdo?
Předem díky
Šubi (26)|15.4.2007 13:48
V txt souboru jsou data uložena ve formátu podobném csv, pouze oddělené čárkami místo středníkem. Tzn., že není problém přímo tento soubor do nebo z Excelu přímo importovat/exportovat. Pouze je třeba jako oddělovací znak nastavit čárku. V Excelu si uděláš co potřebuješ a zase to ve stejném formátu (t.j. s čárkami) uložíš jako txt soubor.

to pugzley: Nebylo by snadnější vytvářet tu databázi přímo v tom txt? Lépe by se to pak spojovalo a přenášelo.

Edit: To editační makro jsem nezkoušel, přečetl jsem si to až později, takže jsem tě možná úplně nepochopil a je to z mé strany možná trochu mimo mísu.
pugzley_ce4you (12)|15.4.2007 18:06
Pre mna by to urcite jednoduchsie nebolo, lebo zatial su tam len POI co som SAM zadaval priamo v PDA. Zial, zatial nikto neprispel svojimi POI z SK, takze dovtedy to musi stacit a je podla mna len otazka casu, pokial sa neobjavi nejaky easy konvertor... Pokial to potrebujete dostat do nejakeho ineho formatu, tak to necham na vas, mne sa s tym babrat zatial nechce... V IGO to zarucene funguje a TomToma nemam, takze odo mna export do *.ov2 necakajte, nedokazem to odskusat. Nehovoriac o tom, ze netusim ako sa bude TT spravat pri svojom mizernom pokryti (v SK), ked bude radar na ceste, ktoru TT nema, pripadne bude cesta 50m vedla... (TT ma ine mapove podklady ako IGO). Najlepsie by to bolo zadavat na poi.cz, tam vsak nie je moznost prehliadat body na mape (je tam len cz), teda zase slepa cesta....
Šubi (26)|15.4.2007 18:57
OK, zkoušel jsem to makro a je to dobrá věc, lze ho použít i pro vytvoření txt souboru, takže žádný problém.
Tvoje radary v txt soboru přikládám. Každý si je může připojit k těm svým.

http://rapidshare.com/files/26169220/speedcameras.txt.html

Nemohu to odzkoušet v reálu, ale na mapě je vidím. Takže bych uvítal aby mi někdo dal echo, jestli jsou OK. Snažil jsem se dodržet i typy, směrovost, atp.

Jinak díky za ně, taky tam k vám občas jezdím. :))
eduardb (11)|16.4.2007 10:51
To Excelovské makro na editaci POI bodů je dobré, když je máte ve formátu GPX. Pak se dají i zobrazit v EartGOOGL-u. Bohužel to nefunguje ze souborů SpeedcamUpdates.spud. Nemá někdo konvertor z txt souboru do GPX?
Šubi (26)|16.4.2007 21:12
Kdo trochu vládne VB, tak si to snadno do toho excelu doplní - iport/export z/do txt.
fury_only_ce4you (259)|20.4.2007 08:16
Ahoj, jak poznám, že POI na radary fungují...? Jsou nějak vidět, ikdyž mám jen aktivní GPS a nepohybuji se...Nebo se zobrazí až při průjezdu...?
Šubi (26)|20.4.2007 18:25
Ano, jsou vidět jako inkonky (něco jako foťák) v mapě. Při simulaci ale radary nehlásí, jenom je ukazu je v mapě (ty ikonky). Hlásí je až v reálu.
fury_only_ce4you (259)|23.4.2007 08:05
Nemáte někdo aktuální speedcameras.txt pro IGO...?THX:oops:
Marek_026 (65)|23.4.2007 08:16
....si je stáhni na www.poi.cz dej sloučení kategorii, vyber .txt a radary a to pak nahraj do iGO
fury_only_ce4you (259)|23.4.2007 08:20
THX.....:D
pslany (130)|23.4.2007 11:33
no jo , ale nepremaze to pak ty original evropske?
Marek_026 (65)|23.4.2007 11:45
No jasně že přemaže. V tom případě si otevřeš jeden jak druhej .txt a ty český tam přikopíruješ..... a pak natáhneš do iGO.
necry_ce4you (118)|23.4.2007 22:22
to je to hlaseni pokazde tak kravske, anebo se da navolit neco inteligentniho, viz treba tomtom?
fury_only_ce4you (259)|24.4.2007 08:05
Nevím, jaké je u TT, ale přijde mi adekvátní...:D Lepší tohle, než pak vysvětlovat, že jsem opravdu jel 50...:D :D :D
Marek_026 (65)|24.4.2007 08:20
Změnit nejde. Co mě ale vadí víc je upozorňování na semafory. Když se to nastaví jen na překročení rychlosti tak to vlastně skoro nikdy neupozorní, protože víc jak 50 jedu málokdy no a když je to nastavený na plný upozorňování tak po hodině jízdy po Praze toho pípání mám ažaž. Chtělo by to nějakýho šikulu, kterej by si s tim pohrál.
eduardb (11)|24.4.2007 10:18
Je tam větší část Evropy včetně CZ
hans.k (25)|27.4.2007 20:57
[QUOTE="eduardb"]Je tam větší část Evropy včetně CZ[/QUOTE]
Vyzkoušeno na trase Brno, Praha, Plzeň, Regensburg, Mnichov. U nás je trochu zmatek s některými blízko umístěnými radary a úsekovými radary:
když to počítá průměrnou rychlost třeba na magistrále, tak to chytí v dosahu i radar na příčné nebo souběžné silnici a je po prdeli :-(.
V Německu je těch radarů nějak míň, ale oznámilo to všechny na 10 m přesně a na jednom sjezdu i měřili :-))).
Jinak ještě k signalizaci max.povolené rychlosti u nás katastrofa, např. D1 má 90. V Německu úspěšnost víc jak 95%.
Taky by se Teleatlas mohl věnovat i ČR
Tugof (79)|28.4.2007 23:09
[QUOTE="eduardb"]Je tam větší část Evropy včetně CZ[/QUOTE]
Můžu se zeptat, zda do "větší části evropy" patří i Chorvatsko, Slovinsko a Rakousko?
Případně kde by se dali radary pro Chorvatsko stáhnout?