Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nedostupnost (GSM)

z00m (23)|6.3.2007 01:13
Zdravim,
obcas mam takovej problem, ze z nicehonic proste nejsem dostupnej, a nikdo se mi nemuze dovolat, kdyz mi vola tak to vypada jako bych mel vyplej mobil - ozyva se hlasova chranka. Pritom telefon je radne zaplej, a signal mam nekolik carek .. abych to zase zprovoznil tak musim nekoho prozvonit, aod ty doby sem zas dostupnej, jakobych to musel nak procpat ..

V cem muze bejt problem? Telefon a rom v popisu .. pokousel sem se hledat ale nevedel sem pod jakou frazi, tak se kdyztak omlouvam za zalozeni duplikatu ..

Predem dik
PetrB01 (30)|6.3.2007 09:15
Ahoj,
mám dvě sim karty se stejným číslem (služba O2 Duo nebo tak nějak). Jednu v telefonu a druhou v datové kartě pro notebook. Když jsem mýval obě najednou registrované v síti (což by prý nemělo jít) tak se telefon tváříl, že má spoustu signálu, ale volat nebo posílat SMS nešlo. Ovšem někdy se stalo, že tato konstelace fungovala a notebook byl na inetu a zároveň se mi někdo i dovolal. Každopádně je to chování dosti nepředvídatelné, takže to už nepoužívám a pokud chci použít datovou kartu, tak vypnu mobil.

Nemáš něco podobného? Vím, že když jsem se třeba odhlašoval od inetu a zároveň pouštěl mobil, tak při rychlejším naběhnutí mobilu měla síť zmatek a mobil se tvářil, jak to popisuješ.
z00m (23)|6.3.2007 11:58
Tim to bohuzel neni, mam jenom jednu sim-kartu ...
Spawncz (206)|6.3.2007 12:51
bude to tim pretaktovanim, ja kdyz pretaktuji procesor dela mi to uplne to stejny.
ElSoft (1244)|6.3.2007 12:53
1. zkusil bych nastavil základní takt procesoru
2. zkusil bych jinou rom, případně jen radio
z00m (23)|6.3.2007 14:52
Diky, zkusim tedy nejdriv nastavit o neco nizsi takt, esli bude problem pretrvavat tak to dam na zakladni .. vono se to blbe meri, kdyz se to stava cas od casu ..

:( ale je toho skoda, protoze ted je rychlost myho Varia v naprosto pouzitenem stavu, kdyz je to nazakladnich 195Mhz tak je pouzitelnost razem o nekolik stupnu mensi :(
runner111 (75)|16.12.2007 19:08
Jakým způsobem jste to vyřešili?Mě se tohle teď stává u HTC P3300 s WM6. Síla signálu spadne na jednu čárku, ale ukazuje že je dostupný,přitom se nikdo nedovolá,pokud někomu začnu volat já, najednou naskočí signál a je vše ok, případně to naskočí po určité době samo. Může někdo poradit, jak toto řešit? Díky.
RStein (2012)|16.12.2007 19:17
S originalni ROM a bez pretaktovani jesm to nezazil. Je ale fakt, ze pro Artemis semi zdala ROM s WM 5 lepsi nez anglicka O2 ROM s WM 6.
runner111 (75)|16.12.2007 19:19
[QUOTE="RStein"]S originalni ROM a bez pretaktovani jesm to nezazil. Je ale fakt, ze pro Artemis semi zdala ROM s WM 5 lepsi nez anglicka O2 ROM s WM 6.[/QUOTE]
No přesně tuhle O2 ROM tam mám. Určitě to ale nedělá od začátku, začlo to poslední dobou. Pokud bych tam nahrál tu od T-mobilu, mohlo by to být OK?
RStein (2012)|16.12.2007 19:40
Jak rikam, O2 ROM neni nic moc, takze preflashovanim nemate co ztratit.
babicka (76)|18.12.2007 11:07
Mě se občas stává to samé. Dělalo mi to na Heraldovi, poté co jsem upgradnul na WM6. Teď mám Touch a tam to dělá občas taky. Ale není to tak časté, aby mi to vadilo.