Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X500 - ukazatel stavu energie

mala (28)|5.3.2007 13:58
Řeším teď drobný problém.... Najednou z ničeho nic mi ukazatel stavu energie ukazuje pořád 100 % (používám ukazatel z Magic Button, nebo iLauncheru, nebo i standartní), a to klidne celý den v kuse a pak najednou během pár minut začne padat až skoro k nule, že tak tak stihnu nabíječku. Používám originál nabíječku a v autě originální držák s nabíjením (X500 Car mount kit).
Jsem s tím problémem sám ...... ? Děkuji.
Zdenek Malinsky (9781)|5.3.2007 14:43
A co ti ukazuje defaultní ukazatel? start-settings - system - power Taky pořád 100%?
mala (28)|5.3.2007 14:51
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]A co ti ukazuje defaultní ukazatel? start-settings - system - power Taky pořád 100%?[/QUOTE]

Ano, všechny ukazatele ukazují to samé : 100 %
Dělá mi to teprve druhý den ....
Jirkac_ (269)|5.3.2007 16:44
Na eten-users.net ma s timhle chovanim ukazatelu baterie problem vice lidi (dela to i na rom 354). Muzes zkusit Master reset, treba se ten problem znovu neobjevi (reinstalace Battery Meteru od Etenu pres Obnovu aplikaci nepomaha). Pokud zjistim vice, dam vedet...
mala (28)|5.3.2007 21:31
[QUOTE="jerrry"]Na eten-users.net ma s timhle chovanim ukazatelu baterie problem vice lidi (dela to i na rom 354). Muzes zkusit Master reset, treba se ten problem znovu neobjevi (reinstalace Battery Meteru od Etenu pres Obnovu aplikaci nepomaha). Pokud zjistim vice, dam vedet...[/QUOTE]

Děkuji za info .... momentálně mám ROM 351 a v té diskuzi píšou, že tato ROM tento problém opravdu způsobuje a že ROM 354 by měla tento problém odstranit. Zřejmě mi tedy nezbude, nežli přejít na ni a doufat, ža pak již bude vše ok.
cubehash (156)|6.3.2007 10:26
Já mám ROM 354 a s E-TENáckym battery meterem mám podobný problém - ukazuje 50%, ale baterka už je vybitá. Pořídil jsem si Spb mobile shell a tam ten ukazatel funguje, jak má, tak jsem spokojenej. Ten E-TENackej jsem odinstaloval :-)
mala (28)|7.3.2007 09:48
[QUOTE="cubehash"]Já mám ROM 354 a s E-TENáckym battery meterem mám podobný problém - ukazuje 50%, ale baterka už je vybitá. Pořídil jsem si Spb mobile shell a tam ten ukazatel funguje, jak má, tak jsem spokojenej. Ten E-TENackej jsem odinstaloval :-)[/QUOTE]

Hlavní problém je, že mě ukazuje špatně už ten systémový ukazatel. Ostatní pak už jen přebírají hodnoty. E-ten ukazatel jsem odinstalovat samozřejmě už dávno. Je to hloupé, nevědět kdy tomu dojde baterka :(
RobSol (45)|7.3.2007 14:33
[QUOTE="cubehash"]Já mám ROM 354 a s E-TENáckym battery meterem mám podobný problém - ukazuje 50%, ale baterka už je vybitá. Pořídil jsem si Spb mobile shell a tam ten ukazatel funguje, jak má, tak jsem spokojenej. Ten E-TENackej jsem odinstaloval :-)[/QUOTE]

mohu se zeptat, která přesně položka se má odinstalovat? ETEN battery nebo ETEN batteryMeter Service? Popř. oba?
David Leštinský (2)|17.3.2007 21:12
S tím stavem baterie jsem měl také problém a vyřešil jsem to tím, že jsem nahrál starou kompletní zálohu a zase to funguje vše O.K.
mala (28)|19.3.2007 10:00
Tak opět změna .... již cca 2 dny ukazatel opět z ničeho nic ukazuje opět správně stav energie. Nic jsem neinstaloval, nic jsem nemazal. Je to pro mě sice záhada, ale pokud to funguje jak má, tak je mi to jedno.
cubehash (156)|16.4.2007 10:08
[QUOTE="RobSol"]mohu se zeptat, která přesně položka se má odinstalovat? ETEN battery nebo ETEN batteryMeter Service? Popř. oba?[/QUOTE]
ETEN battery mam stale nainstalovane.
Stehnak (78)|28.5.2007 13:38
Tak do dneska mi fungoval batery meter.
Koupil jsem X500 nedavno jiz s ROM354 vevnitr, jelikoz mi to jednou nenaslo kartu a data na ni ucinilo necitelnymi (kartu jsem musel zformatovat) upgradnul jsem na ROM434. Hned na to vysla ROM436 (WM6) takze jsem i tuto oficialni oficialne nainstaloval no a dneska konec - baterie stale na 100%. Volam, Bluetoothuju, TomTomuju Wi-fi uju ale stale 100%. Opravdu jeste nikdo neprisel cim to? Mam cekat a doufat ze se to "samo" vrati do normalu. Backup z obdobi kdy to jelo nepomohl - tak jak nekomu ano. Do niceho zasadniho jsem se nevrtal. PDA provozuji tak, ze ho mam cca 8 hodin dene stale na napajeci siti, zbytek dne ne. Takze nabiti se pohybuje v rozmezi 100-80%, malo kdy me to kleslo pod 50sat.
Jeden poznatek: V E-Ten backupu mam nastavenou cestu na kartu, a zadano, ze se ma zachovat poslednich 5 fajlu, ale me to neustale pridavalo dalsi a dalsi, stere to nemazalo. Zkusil sem to zmenit na 4 a zmenil jsem i cas backupu.... to je jedine co jsem udelal. Nevim, mozna to je nahoda, ale mozna ne... v souvislosti s tim, ze nekomu pomohlo obnovit starej backup z doby kdy mu to ukazovalo dobre.

Dalsi poznatek: po zapnuti (probuzeni ze spanku) se mi nastaveni podsviceni pri provozu na baterie prepne na 1 minutu, mival jsem tam 30 sekund, ALE podsviceni se vypina po cca 10 vterinach. Pokud nastavim o5 30 sekund je to OK az do dalsiho uspani.

Bohuzel u me zacinaji prevladat negativa z X5ti-stovky. Ach joooo.

Takze je jeco co muzu udelat? Diky.
mala (28)|28.5.2007 13:49
[QUOTE="Stehnak"]Tak do dneska mi fungoval batery meter.
Koupil jsem X500 nedavno jiz s ROM354 vevnitr, jelikoz mi to jednou nenaslo kartu a data na ni ucinilo necitelnymi (kartu jsem musel zformatovat) upgradnul jsem na ROM434. Hned na to vysla ROM436 (WM6) takze jsem i tuto oficialni oficialne nainstaloval no a dneska konec - baterie stale na 100%. Volam, Bluetoothuju, TomTomuju Wi-fi uju ale stale 100%. Opravdu jeste nikdo neprisel cim to? Mam cekat a doufat ze se to "samo" vrati do normalu. Backup z obdobi kdy to jelo nepomohl - tak jak nekomu ano. Do niceho zasadniho jsem se nevrtal. PDA provozuji tak, ze ho mam cca 8 hodin dene stale na napajeci siti, zbytek dne ne. Takze nabiti se pohybuje v rozmezi 100-80%, malo kdy me to kleslo pod 50sat.
Jeden poznatek: V E-Ten backupu mam nastavenou cestu na kartu, a zadano, ze se ma zachovat poslednich 5 fajlu, ale me to neustale pridavalo dalsi a dalsi, stere to nemazalo. Zkusil sem to zmenit na 4 a zmenil jsem i cas backupu.... to je jedine co jsem udelal. Nevim, mozna to je nahoda, ale mozna ne... v souvislosti s tim, ze nekomu pomohlo obnovit starej backup z doby kdy mu to ukazovalo dobre.
Takze je jeco co muzu udelat? Diky.[/QUOTE]

Zkus nejprve opravdu počkat několik dnů, to jak jsem tady pročítal a zažil na vlastní kůži je zřejmě nejlepší řešení. Mě to trvalo tuším nějakých 10 dnů a pak se to najednou zase samo vrátilo do normálu. E-ten je sice fajn, ale displej a některé stavy fakt nevychytal.
Ivo Pokorný (400)|28.5.2007 15:43
[QUOTE="Stehnak"]Dalsi poznatek: po zapnuti (probuzeni ze spanku) se mi nastaveni podsviceni pri provozu na baterie prepne na 1 minutu, mival jsem tam 30 sekund, ALE podsviceni se vypina po cca 10 vterinach. Pokud nastavim o5 30 sekund je to OK az do dalsiho uspani.[/QUOTE]

A nemas nahodou v podsviceni na treti zalozce (Backlight Level) zaskrtnuto "Auto-adjust backlight by idle time"? Me toto delalo problem i s TTN. pokud jsem mel povoleno, vypinalo mi to pri nav. podsviceni po asi minute a pri normalni praci po par sekundach netuknuti na displej.
Stehnak (78)|28.5.2007 18:38
Hmmm, tak uz vim kam mel smerovat ten odkaz :-) "sem".
Pockat jsem chtel, ale take jsem chtel vytahnout simku a plesknout ji do sveho starickeho mobilu (Trium aria). Vypnul jsem GSM modul (ostatni vypnuty uz predtim) no a po znovuzapnuti (po vlozeni baterie) uz sem do X500 nedostal. Ze pry zadavam spatne heslo. Mel jsem nastavene jen cislice, a opravdu jsem si tim heslem 200% jist. Takze HR pomoci stylusu... ted mam skoro strach X500 pouzivat. Hardware-ove je asi X500 top, ale co s ni delaji ty wokna...
undertaker_ce4you (2)|1.6.2007 16:08
oprava tohto stavu je celkom jednoducha... netreba ziaden HR ziadnu obnovu zalohy... jedna sa o chybu kalibracie baterie v registroch WM danu situaciu riesi jednoduchy patch
undertaker_ce4you (2)|1.6.2007 16:15
este pre doplnenie nainstalovat a restartovat x500 ak sa v buducnosti dojde k rovnakemu stavu instalovat znovu....
Ladig (2)|10.8.2007 18:18
[QUOTE="undertaker"]oprava tohto stavu je celkom jednoducha... netreba ziaden HR ziadnu obnovu zalohy... jedna sa o chybu kalibracie baterie v registroch WM danu situaciu riesi jednoduchy patch[/QUOTE] neni ten fix i na m700?? ja mam taky porad 100% (WM6)
Stehnak (78)|10.8.2007 18:21
Ten stejnej by mel fungovat i s M700. Softawareove jsou stejny "jen" ma HW klavesnici navic.
DavidBarborka (139)|10.8.2007 18:47
Tady pro e-ten m700
rikejtemibuh_ce4you (19)|11.8.2007 15:46
[QUOTE="David Barborka"]Tady pro eten m700[/QUOTE] díky,najednou mi to jde samo od sebe..:?: :yes: