Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení Acer c530 / c510

Pavel Koza (4761)|4.3.2007 21:54
Acer řady n500 je dalším z mnoha zařízení, která v sobě kombinují klasické Pocket PC a satelitní navigaci. Kromě citlivého přijímače signálů GPS nabízí mimo jiné praktický SDIO slot standardní velikosti, Bluetooth a WiFi, velmi dobré zvukové schopnosti a skvělý displej. To vše v elegantním a kompaktním obalu. Pokud tedy hledáte malé a levné Pocket PC zařízení s integrovanou navigací, které vás sice neoslní špičkovými parametry, ale bude na cestách spolehlivým pomocníkem, nezapomeňte na Acer.



Přečtěte si celou recenzi.
atomion (1159)|4.3.2007 22:24
Povedená recenze! :yes:

Jen jsem si chtěl ujasnit, je to řada c5x0 nebo n5x0? Sám Pavel pojmenoval recenzi jakoby to byla řada n5x0 a pak se v recenzi píše o c5x0 a na internetu jsem také našel obojí. Jak to tedy je?


EDIT: Tak už jsem našel odpověď na stránkách Aceru. Je to řada c5x0 tak to kdyžtak Pavle oprav ;)
Pavel Koza (4761)|4.3.2007 22:33
Pac jsem debil... sorry, v tom nadpisu to bylo blbe, uz je to opraveno. Dik za opravu a omlouvam se. :oops: :oops: :oops:
Surgical (2364)|5.3.2007 00:26
Nepochopil jsem sice docela, proc vsechna zarizeni, se kterymi je uvedeny strojek v recenzi porovnavan, jsou komunikatory s GSM modulem, ale budiz...
I tak je z tohoto prosteho duvodu zcela mimo moje zorne pole....
Pavel Koza (4761)|7.3.2007 14:36
Promazano... Prosim, pokud to neni k recenzi, zalozte jine tema. Dekuji.
BasoBaso (4)|8.3.2007 15:42
Ja len upozornujem, ze sa mi nepodarilo pomocou roznych nastrojov (MMSirf, sirftech apod) vypnut staticku navigaciu. Cize geocaching je dost obtiazny, ale ide to. Keby niekto vedel, ako to vypnut, budem velmi rad. Pre roznych "skusacov" len dodam, ze po vybrati velkej baterky s PDA na cca 30 minut sa GPSko resetne so SIRF modu do NMEA :-)
Inac je to PDAcko celkom dobre (moje prve), neprisiem som na ziadne ine problemy, iba mi trocha chybaju vonkajsie tlacitka na ovladanie hlasitosti, to sa casto hodi :) (byva to len v zariadeniach s GSM modulom)
Jirka Ch. (42)|18.3.2007 18:25
Takovou vlastnost, zda jde GPS použít pro pěší chůzi (t.j. zda lze vypnout statickou navigaci), by mělo být uvedeno v každé recenzi PDA s GPS.

Též kdyby každá recenze obsahovala porovnání citlivosti GPS s jinými nejběžnějšími typy PDA, podobným způsobem jako jsou porovnány BT-GPSky na webu: Test GPS (obrázek vpravo dole), byla by rezence informačně hodnotnější. Na slovenském webu Receze Acer c530, uvádějí, že citlivost je vyšší než u Asuse 632 s výklopnou anténou, což překvapí.
MikeXYZ (8)|19.3.2007 10:45
Před pěti dny jsem se stal majitelem c530. Dojmy mám zatím veskrze kladné. PDAčko je příjemně malé, dobře se drží. Stylus bych uvítal větší, ale co můžu od tak malého zařízení chtít.

O víkendu jsem byl na pěší vycházce. PDAčko vydrželo bez problémů 5 hodin zaplé s GPSkou (vypnutý displej přepínačem "HOLD", běžící 2 aplikace pro práci s GPS) a zbývalo cca 40% kapacity. Upozorňuju, že se jednalo o nové, poprvé nabité PDAčko. Takže výdrž akumulátoru je skvělá.

Na nic dalšího jsem zatím nepřišel. Zatím můžu koupi doporučit.
BasoBaso (4)|19.3.2007 10:47
Ahoj

nemal si pri "pesej" navigacii problemy ? Aktualizoval sa ti udaj o aktualnej polohe "casto" ? Aky SW si pri pesej navigacii pouzil ?

Dik :)
chasgoj (2)|24.4.2007 21:21
lidi prosim kdokoliv. potrebuju poradit jak rozchodit navigaci. zkousel jsem tomtom navigator 6 a i-go 2006 a v ani jednom programu nedokazu nastavit tu vestavenou gpsku. muze mi nekdo komu se to povedlo poradit? nebo odkaz na nejaky navod. uz to zkousim 2 dny a jsem v koncich. predem dik
S474N (660)|4.5.2007 15:27
Aktualne mam N500 pouze na geocaching a premyslim, na co bych ho upgradoval - kvuli BT a WiFi. Myslite si, ze je C530 vhodne zarizeni? Pripadne jake jine by bylo vhodne na me pozadavky?
chasgoj (2)|9.5.2007 07:13
Tak uz mi gps funguje. udelal jsem hardware restart a od te doby v pohode. jinak s tim prijmem TMC zprav. je tomu potreba externi antena. nekde jsem videl 3v1 kabel a ta antena bya jeho soucasti. bez teto anteny TMC zpravy bohuzel nechytite. mam jeste jeden dotaz. kde se da sehnat usb host kabel pripadne je stejny s jinym starsim modelem aceru napr n50?
tomas.adamek (2)|30.5.2007 15:04
Nevite prosim, jake zmeny jsou v nove verzi tohoto PDA ? Bylo mi receno, ze C530 uz se nebude dovazet a misto ni bude dostupna C531 od poloviny cervna. Nikde jsem o ni na netu nenasel zadne info ;/ Diky moc za pripadny link nebo neco.
S474N (660)|2.6.2007 16:28
Tak jsem zjistil, ze u te integrovane GPS nejde vypnout staticka navigace, takze na geocaching NEVHODNE !
Marixy (54)|20.7.2007 14:39
[QUOTE="tomas.adamek"]Nevite prosim, jake zmeny jsou v nove verzi tohoto PDA ? Bylo mi receno, ze C530 uz se nebude dovazet a misto ni bude dostupna C531 od poloviny cervna. Nikde jsem o ni na netu nenasel zadne info ;/ Diky moc za pripadny link nebo neco.[/QUOTE]
Našel jsem u francouzskáho Aceru toto (530):

Processeur 300Mhz, Microsoft® Windows® Mobile 5.0 Edition Premium, 64Mo SDRam, 128Mo Mémoire Flash, TFT 2.8", SD/MMC, Bluetooth® , WiFi, Enceinte, Microphone, 122g, Format fin 58 x 108 x 16.8 mm
Carte SD 256 Mo pré-installée avec la carte de la France, Logiciel Co-Pilot 6 – Support de voiture, Câble de synchronisation & Chargeur voiture.

U 531 bylo to samé, jen u Carte SD 256 Mo pré-installée... bylo napsáno 512.

Ivoš
Marixy (54)|30.7.2007 19:24
Protože jsem nakonec c531 pořídil, shrnul jsem všechny dvě změny proti c530 do diskuze o Acer