Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Odesílání e-mailů přes WiFi a SMTP server - jak na to?

atomion (1159)|4.3.2007 21:44
Zdravím všechny,
můj dlouhodobě nevyřešitelný problém se skrývá v odesílání e-mailů, když jsem připojený přes nějaký free WiFi hot-spot na internet a chci odeslat e-mail přes můj POP3 účet v Outlooku na mém Wizardovi, tak to nahlásí, že zprávu nebylo možné odeslat. e-maily mi normálně stahovat jdou a tak myslím, že chyba je v SMTP serveru odchozí pošty. Jak ho mám nastavit? Mám ho samozřejmě nastavený na smtp.etmail.cz abych mohl odesílat e-maily přes GPRS, ale jak ho nastavit, když chci odesílat e-maily připojený přes WiFi?

Předem mnohokrát děkuji za každou přínosnou odpověď, ale už nevím jak bych to mohl vyřešit.
Suoraj (704)|4.3.2007 22:10
na tohle není řešení. málokterý z free poskytovatelů bude ochotný propůjčit svuj přístupový bod pro případné rozesílání spamu... Mnohokrát se mi ale stalo, že sem zadal smtp.jméno poskytovatele.com apod. a ono to šlo. ByL to ale pouze v zahraničí.
atomion (1159)|4.3.2007 22:29
Takže je nějaká šance posílat e-maily když jsem připojený přes free WiFi hot-spot? Ať třeba přes nějaký jiný software? Docela bych to potřeboval... :(
Zdenek Malinsky (9781)|4.3.2007 22:37
[QUOTE="atomion"] myslím, že chyba je v SMTP serveru odchozí pošty.[/QUOTE]Bingo! Dobrá dedukce, Maňas.::D: Musíš si to nastavit dle toho, přes co se připojuješ.

Ideálním řešením je exchange server:yes:

Můžeš vyzkoušet i GMail, s tím prý není problém.
atomion (1159)|4.3.2007 22:42
Mno tak nám poskytuje exchange server škola, pokud se nemýlím a tam mám svůj účet. Ale nějak nevím jak začít? Jak na to? Mohl by mě prosím někdo nasměrovat kde je to dost polopaticky vysvětleno, protože se obávám, že jinak to nepochopím :) Nebo byl bys to ochoten poct mi to udělat na pražským srazu Zdeňku? :oops:
Suoraj (704)|4.3.2007 22:45
plácnu např jméno sítě "suorajnet" tak zkusim smtp.suorajnet.cz. Pokud to není ono tak zkusím vygoglovat "smtp AND suorajnet" což mi třeba najde info o tom,že je to smtp.srn.cz... Zkrátka někdy je to snadné - v čr sem to ale nikdy nedělal prote mám edge...
TheMelin (1642)|4.3.2007 22:55
Nebo mne napadá ještě jedna verze a to odeslat mail přes webové rozhraní. A tedy třeba pokud máš účet na centru (nebo seznam, volny atd.) najedeš na jejich stránky, přihlásíš se a pošleš mail. Sice je to zdlouhavější, ale funkční ;)
Zdenek Malinsky (9781)|4.3.2007 23:14
Na srazu bohužel nebudu, neboť budu vystavovat.
Jako malá nápověda může posloužit toto a doporučím konzultaci se správcem vaší školní sítě.
xtonda (811)|5.3.2007 15:15
Příjem a odesílání pošty spolu v principu nesouvisí. Poštu logicky stahujete ze serveru, kde máte schránku. Odesílání se naopak typicky dělá přes SMTP server poskytovatele internetu, protože každý si kvůli zneužívání o SMTP serveru připustí jen svoje uživatele, což dělá buď podle IP adresy a pustí jen klienty ze své sítě nebo podle jména a hesla a ty pak většinou pustí odkudkoliv.

Vaše potíž je, že při přístupu přes náhodné hotspoty typicky neznáte příslušný SMTP server. Proto potřebujete sehnat SMTP server, který Vás pustí odkudkoliv. A takový bude vyžadovat přihlášení jménem a heslem.

Pokud Vám škola umožňuje přístup k poště z venku, je šance že umožňuje přístup z venku i pro odesílání. Pokud tomu tak není, tak je potřeba sehnat jiný, který Vás pustí odkudkoliv. Bohužel z hlavy takový neporadím, protože to nepotřebuji.

Některé freemaily to umožňují a některé i umožňují, že odesílatel zprávy může být libovolný, tak snad nějaký takový seženete.
xtonda (811)|5.3.2007 15:22
Další možností by bylo spustit si na PDA vlastní SMTP server, ale nevím, jestli něco takového pro WM existuje.
Docent (1234)|5.3.2007 16:00
Vlastní server na PDA není IMHO dobrý nápad, protože např. antispamový firewall Barracuda kontroluje, jestli pro SMTP server existují MX záznamy, což v tomhle případku velice pravděpodobně nebude...
xtonda (811)|5.3.2007 17:03
To bych ale viděl spíš jako chybu, respektive přílišnou paranoiu té Barracudy, nevidím rozumný důvod, proč by SMTP klient měl běžet na stejném železe jako SMTP server a tedy mít vlastní MX záznam.