Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

E-ten Glofiish M700 (CZ) vs Qtek 9000 (dovoz)

Ledyyy (19)|3.3.2007 20:44
Zdravim, konečně jsem našetřil na MDA,ale nevím si rady s výběrem.. Už dlouho sním o Qteku 9000,ale bohužel neni nikde k mání starší CZ distribuce,záruka,tak bych musel šáhnout pro dovoz,což se mi zase tak moc nelíbí ...Naproti tomu je e-ten M700 ,který se momentálně dá sehnat starší CZ.Velkou výhodou Qteka 9000 je pro mě VGA , 3,6 palce velký displej ,naopak nevyužiji 3G ,které oproti M700 má.Výhodou je pro mě nadále konstrukce,klávesnice a především cena (o 4000kč menší).Nevýhodou je záruka,která je mi po odblokování telefonu k ničemu.Teď bych rozebral E-ten M700... Výhodou je GPS navigace,CZ záručák,naopak nevýhodou již zmiňovaná cena,rozlišení a velikost displeje.Předem děkuji za rady.
atomion (1159)|3.3.2007 23:26
Jako vždy... Nejdřív si musíš ujasnit ty NEJhlavnější priority koupení Pocket PC. Jestli je to GPS, tak tu můžu u E-tena M700 pochválit. Pokud ti jde o filmy, saní dokumentů nebo podobné, zvolil bych spíše toho Universala (Qtek 9000) ;)
Ledyyy (19)|4.3.2007 19:54
Tak to radši Universal,ale zase se bojim dovozu. M700 by byla i CZ,jinak bych nad M700 ani neuvažoval...Jde mi spíš o to,zda se dá dovozu věřit u takového zařízení jako je HTC Universal ,kde se toho dá hodně pokazit.. Zase ušetřim 4000-4500kč :) Což taky neni k zahození
dort (1212)|4.3.2007 22:52
QTEK 9000 bez záruky? respektive se zárukou v cizině, takže bez možnosti opravit v GSMobile -> můj názor zní NIKDY! Byť je to skutečně a bez diskuze nejlepší zařízení,které se mi zatím dostalo do ruky. Tak na druhou stranu přiznávám,že ze 3 kousků, které se u mne vystřídaly, všechny 3 navštívily "doktora" :-(
null (0)|4.3.2007 23:07
jedine QTEK 9000 a s tou zarukou no ....jsou tu k mani pouzite a a se zarukou CZ a jeste dotaz od kdy neopravi v GS Mobil dovoz teda pokud to na sve zarizeni nenapraskate :-) a i tak myslim ze to tam chodi formou podepsani reverzu nebo tak neco...;)
Miloš Strouhal (3997)|5.3.2007 00:25
[QUOTE="pretorian"]..a jeste dotaz od kdy neopravi v GS Mobil dovoz teda pokud to na sve zarizeni nenapraskate..[/QUOTE]??? Pokud do GSMobilu spolu se zarizenim nedodate doklad o zakoupeni zarizeni v CR vcetne potvrzeneho zarucniho listu, na zarizeni vam ani nesahnou a leda vam poslou cenovy navrh na velmi drahou placenou opravu! Treba takova vymena displeje u Qteku 9000 vychazi na necelych 7000 kc. Vymena zakladni desky vychazi na cca 14000 kc. Oprava kloubu vychazi cca na 3500 kc a tak bych mohl pokracovat.. Takze ja bych do nej bez zaruky radeji uz nesel, osobne mam totiz uz celkem paty kus HTC Universala za uplynuly rok a pul.. Dvakrat odesla deska, jednou jsem rozsednul displej, jednou jsem zlikvidoval kloub, jednou odesel komplet zvuk celeho zarizeni, jindy zacaly chrcet repracky, atd.. Presto vsechno bych ale nemenil, stale neni na trhu zarizeni jez by mi vyhovovalo vic..
Jirkac_ (269)|5.3.2007 00:45
Ja mam s dovezenym Qtekem 9000 zcela jine zkusenosti. Brzy tomu bude rok, co oslavi sve prvni narozeniny, a za tu dobu jsem s nim nemel jediny problem...(rozumejte takovy, ze bych musel hledat servis). Take jsem se pred koupi telefonu bez zaruky obaval, co se stane kdyby nahodou kleknul, ale zatim musim zaklepat - slape mi slape jako hodiny (akorat zacal vypadavat stylus, coz ale povazuji za beznou vec zpusobenou opotrebenim; kousek izolepy to vyresil :-) ). Zpet ale k tvemu dotazu...
Edit: Ted ctu Milosuv prispevek nademnou, a teda sem sakra rad, ze muj Uni "from Russia" mi celou dobu dobre slape, a ze uz sem s nim provadel psi kusy!

Seznam kladu, diky kterym bych doporucil sahnout po Unim:
Dostatecny vykon, pomerne dobre vyladene ROM (a ze jich je!, neofiko i WM6 xBow), kvalitni VGA displej, UMTS, paradni klavesnice, pevna konstrukce (ano je to tak - kloub po utazeni drzi stale pevne), 3,5mm jack, dnes uz i cena (bazarove kousky se daji sehnat opravdu levne)
A naopak, co mi na nem vadi:
Rozmery a hmotnost (teda me to nevadi, ale ostatnim jo:-) ja mam rad vetsi zarizeni...), absence EDGE (skoda skoda skoda, pro nas vesnicani je GPRS bida, ale co se da delat), drobna prodleva po prijeti hovoru (s novejsimi romkami se to trochu zlepsilo)
(nekomu taky muze vadit, ze kdyz ti nekdo vola a uni je v zavrenem stavu, tak ho musis rozevirat (a na to jsou potreba dve ruce - jeste sem nevidel nikoho, kdo by to zvladl s jednou :-) ), ale na tohle jsem si zvykl a nevadi mi to

A to same o M700 (nepouzivam ji tak dlouho, takze me zkusenosti nebudou tak "kosate" jako u Uniho, ale snad i to pomuze v rozhodovani)
Klady:
Rychly procesor, podpora EDGE, GPS s TMC, FM rádio (zadna slava, primarne tam je stejne kvuli prijmu dopravnich RDS informaci, ale kdyz nejsou po ruce MP3, tak to celkem postaci), celkem povedena HW klavesnice (az na to podsviceni sekundarnich znaku), oproti Universalu rozhodne prijemnejsi rozmery a hmotnost 8-), bohata sw vybava primo od vyrobce, cz lokalizace pri koupi z oficialni distribuce
Zapory:
Zatim jeste ne uplne vyladene ROM (dejme mu cas!) a s tim spojena obcasna nestabilita systemu

Takze urcite doporucuji zvazit rozmery; zda si ochotny tahat s sebou temer 300g cihlu, nebo radeji neco mensiho (btw ja ho normalne nosim v kapse od kalhot a pohoda), pripadne zda je pro tebe klicova GPS navigace, nebo bys radeji ten vetsi displej.
Psalo se tady o filmech - Universal stejne filmy ve VGA rozliseni neprehraje (sekaji se), takze ja do nej laduju vse v QVGA... ma to vyhodu, ze pri prehravani klidne shodim procak na 200Mhz, cimz prodlouzim vydrz baterie.

Jinak tady jeste prikladam par srovnavacich fotek

Miloš Strouhal (3997)|5.3.2007 01:18
Universal filmy s VGA rozlisenim neseka, tedy pokud se zarizeni pri prehravani pripoji na nabijecku, uspesne pouzivam hlavne v aute v zacpach, nebo kdekoliv je moznost se "pichnout" do zasuvky. Nektere filmy proto ani negrabuji, napriklad hudebni koncerty, chci zachovat maximalni kvalitu zvuku i obrazu. A pokud clovek chce preci jen grabovat, napriklad z duvodu "vypaleni" ceskych titulku do obrazu, stejne neni nutne snizovat rozliseni videa z VGA na QVGA, staci jen ubrat bitrate.. :yes:
Ledyyy (19)|7.3.2007 21:33
To dort : Toho doktora se právě bojim :( S čím si měl problémy? Kloub,displej, nebo něco jiného..?
To pretorian : Kdybys věděl o někom ,kdo prodává starší Qtek 9000 s CZ zárukou, určitě se ozvi. To ostatně patří pro všechny :)
To Miloš Strouhal : Nechtěl bys prodat stávající Qtek 9000?
A naposled největší dík Jerrrymu :) Když jsem Ti psal na icq o příspěvek, opravdu jsem nečekal ,že tomu věnuješ tolika času .. :) Už to znam nazpaměť :) Kdybys měl jeden z telefonů kromě M600+ zahodit ,jaký by šel pryč ? Radši bys byl bez E-ten M700 , nebo Qteka 9000? :evil:
To all : Když náhodou na Qtek se zárukou narazíte, tak moc prosím , ozvěte se :) Jen kdyb náhodou ;-) Sekundární telefon mám vyřešený a mám jako jerry radši větší ,mohutnější přístroje ,takže hmotnost a rozměry taky nejsou problémem.
Dík za foto Jerrry. Zatim
Jirkac_ (269)|9.3.2007 10:16
Ledyyy: Urcite bych si nechal Qteka9000, ale neni to kvuli tomu, ze by mi M700 nevyhovovala, to ani nahodou, je to taky vyborny stroj, ale Qteka 9000 pouzivam skoro rok, a maximalne mi vyhovuje - velky displej a prostorna klavesnice jsou pro me klicove prvky, diky kterym muzu byt maximalne mobilni i mimo teplo domova.
U M700 ale ocenuji, ze je "all in one"; treba prave ta GPS (a podpora EDGE) mi u Qteka dost chybi. Jsem docela zvedavy, az se mi do ruky dostane HTC X7500, tak jak moc dobre (nebo naopak spatne) to oproti Universalu bude (velikost/funkce). Ale ta magneticka klavesnicka me u X7500 nechava dost chladnym, pac si nejsem moc schopnej predstavit, jak se s tim bude psat na nerovnym povrchu nebo nedejboze v ruce (zlatej Uni). Ale to uz sem dost Offtopic :)