Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA a adresář z mobilu

Hansis (16)|1.3.2007 22:14
Zdravím všechny, potřeboval bych poradit, jak mám dostat adresář a poznámky z kalendáře mobilu (Nokia 6230) do PDA (HP hx4700). Propojení přez bluetooth funguje bez problémů, ale přenášet celý adresář po jedné vizitce se fakt nedá. Je nějaký softík, který by tuto, aslepoň jednorázovou synchronizaci uměl? :?:
xtonda (811)|1.3.2007 23:16
Nějaký čas jsem zápasil se smartGSM, ale pak mi došla trpělivost mazat se s programy pro PDA od třetích stran, které vzhledem k množství modelů mobilů nebudou nikdy podporovat všechno pořádně a synchronizuji přes PC softwarem od výrobců zařízení do Outlooku - ActiveSync a Sony Ericsson PC Suite. Nokia má něco podobného.
Hansis (16)|1.3.2007 23:56
[QUOTE="xtonda"]Nějaký čas jsem zápasil se smartGSM, ale pak mi došla trpělivost mazat se s programy pro PDA od třetích stran, které vzhledem k množství modelů mobilů nebudou nikdy podporovat všechno pořádně a synchronizuji přes PC softwarem od výrobců zařízení do Outlooku - ActiveSync a Sony Ericsson PC Suite. Nokia má něco podobného.[/QUOTE]

takže jestli jsem to pochopil dobře, tak mi nezbývá než synchronizovat telefon -> Outlook a následně Outlook -> PDA, to mě taky napadlo, ale myslel jsem, že je nějaká jednodušší cesta. Díky za odpověď:yes:
Surgical (2364)|2.3.2007 06:43
A co muze byt jednodussiho?
xtonda (811)|2.3.2007 10:04
Ono by to teoreticky bylo nejjednodušší dělat to přímo, pokud by to 100% fungovalo, dříve jsem se o to pokoušel na Palmu na Palmu a nyní na PPC a prostě to nechodilo moc dobře, PIM schopnosti se liší mobil od mobilu a protože tam jsou takovéto odlišnosti, každý výrobce má vlastní rozšíření příkazů pro práci s těmito daty a program pro synchronizaci by musel ošetřovat explicitně každý model mobilu. A pochybují, že tohle někdo udělá, výrobce mobilů dodá SW pro PC, pro SonyEricssony je i nějaký fandovský poměrně dobrý SW na PC, ale pochybuji, že to někdo opravdu dobře udělá pro PPC, navíc pro to asi není moc trh, většina lidí, co klade hodně velký důraz na PIM, si spíš koupí PPC Phone Edition.

Ale rád bych se mýlil, 100% funkční a spolehlivé synchro přímo mezi PPC a mobilem bych uvítal, konkrétně pro SonyEricsson K510i.