Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

data jsou fuč

malajizva (63)|17.2.2004 14:41
Při manipulaci s GPRS - (nechci říci nastavování - tak daleko jeste nejsem) se mi (uz podruhe) smazala vsechna data z SD karty?!? Karta se tvari i nadale v poradku :mad:
mam:
MDA 1 od T - Mobile, provozuji na Eurotelu
Radio 4.21, Rom A.30.09
Karta: SD 128 Kingston

Díky za kazdou radu
Pavel Koza (4761)|17.2.2004 18:04
:O Vim pouze o jedine moznosti, jak celkem spolehlive odrovnat system na karte - vytvorit v primo v rootu vice jak 512 souboru. Zni to celkem nerealne, ale pozor - dlouhe jmeno souboru toto cislo vyrazne redukuje. Jednou se mi to povedlo a karta se musela preformatovat.

Kazdopadne aby data "zmizela" pri manipulaci s GPRS... Kdyz kouknete na aplet Memory, jevi se karta jako prazdna, nebo plna?
Ruka_ce4you (86)|17.2.2004 22:55
Me se zase pro zmenu ztratil jeden adresar na SD karte (asi 60MB) a realne na karte opravdu chybi.
Tak se pri te prilezitosti chci zeptat kdy se muze karta vytahnout? Pokud jsem spravne pochopil funkci PPC, tak kdyz vypnu zarizeni, tak se vlastne jakoby vypne display. Tzn. ze vlastne OS bezi porad. A co kdyz je zrovna spustena nejaka aplikace, ktera uziva data z karty. Nemuze dojit k poskozeni nebo ztrate? Tak tedy kdy se muze karta vytahovat aniz bych riskoval ztratu dat?
Morte_ce4you (261)|18.2.2004 00:43
Me uz se taky dvakrat stalo ze mi zmizely vsechny data z SD dost me to prekvapilo nechapu proc kamosovi to taky udelalo ja mam romku 4.01.00 a on 30.09 nevi zda to je romkou nebo čim.
malajizva (63)|18.2.2004 08:09
To co mne prekvapilo, je, ze karta byla regulerne naformatovana (i po zmizeni dat :?: ) a nebyly na ni zadne chyby - kdyz jsem ji ocekoval.
Do Aplet Memory se nepodivam, vcera jsem to vsechno zformatoval a dal do kupy. Rozborka a sborka :D
marsal_ce4you (35)|18.2.2004 10:26
Také se mi to (pouze)jednou stalo, také karta normálně fungovala a byla naformátovaná. Nešlo mi to na rozum tak jediné co mne napadlo že jsou osahané kontakty na kartě, očistil jsem je a od té doby v pořádku. Měl bych to zaklepat na dřevo. :)
Pavel Koza (4761)|18.2.2004 12:42
[QUOTE="Ruka"]Me se zase pro zmenu ztratil jeden adresar na SD karte (asi 60MB) a realne na karte opravdu chybi.
Tak se pri te prilezitosti chci zeptat kdy se muze karta vytahnout? Pokud jsem spravne pochopil funkci PPC, tak kdyz vypnu zarizeni, tak se vlastne jakoby vypne display. Tzn. ze vlastne OS bezi porad. A co kdyz je zrovna spustena nejaka aplikace, ktera uziva data z karty. Nemuze dojit k poskozeni nebo ztrate? Tak tedy kdy se muze karta vytahovat aniz bych riskoval ztratu dat?
[/QUOTE]

Podle meho, laickeho nazoru, neni v Pocket PC (na rozdil od stolnich Windows) pouzita pro zapis na kartu nejaka cache, ale pise se to tam primo. Takze pokud napriklad budete na kartu kopirovat 3MB obrazek, a budete v polovine, tak by tam mela byt fyzicky zkopirovana pulka jednicek a nul:) Jak se tak karta bude chovat v pripade, kdy ji behem kopirovani vyndam nevim, ale muzu zkusit........

Tak jsem to zkusil, kopiroval megovy soubor, a uprostred kartu vytahl. Program zahlasil chybu a kopirovani ukoncil. Pri pohledu na aplet Memory jsem zjistil, ze je na karte zabrano 600KB, ale soubor se stejnym nazvem, ktery jsem kopiroval, ma jen 1KB. Po jeho smazani se prostor nezvetsil. Jestli to nekdy zazmatkuje a smazne navic cely obsah nevim... Me znalosti FAT zas nejsou tak hluboke:)

Jo, a jeste k tomu suspend modu - napajeni karet behem "vypnuti" Pocket PC se lisi pripad od pripadu. Nekdy si to muzete nastavit sam, nekdy je to natvrdo zapnuto, ale muj odhad je, ze vetsina zarizeni pri suspend modu kartu napajet prestane.
Wuffi (1599)|19.2.2004 17:10
Mno ono je vysvetleni celkem jednoduche pokud se jedna o ukuchtenou ROMku - az do nekterych verzi (4.00.16 je tusim posledni). Resilo se to na zahranicnich serverech, byl povolan i sw inzenyr od Microsoftu ktery na WM2003 pracoval. Ten tvrdi ze si T-Mobile hral s modifikaci theme manageru, nepovedlo se to a ve svem dusledku se deje toto:

- kdyz pouzijete tema vetsi nez 32kB, theme manager nejak zpusobi ze system najednou vidi vlozenou kartu nekolikrat najednou (me se konkretne stalo ze videl Storage Card az Storage Card 7). Tyto karty se tvari ze nemaji system souboru a OS je zformatuje - ve skutecnosti vsak zformatuje kartu fyzicky se nachazejici v SD/MMC slotu.

Zda je tomu tak skutecne netusim, ale kdyz jsem misto tematu Spiral zacal pouzivat jine, uz se mi karta vickrat nesmazla...
malajizva (63)|20.2.2004 12:26
Kurna :mad: :evil: uz jsem zase o vse na karte prisel - a je fakt, ze pouzivam spiral... a taky ze kartu jsem videl 4x
Ruka_ce4you (86)|23.2.2004 15:17
Tak sem priel o dalsich 10MB. Vecer mi karta hlasi este 10MB volneho a rano zapnu a 0MB volneho. By me zajimalo, kdybych tam mel vic volneho, jestli by se ytratilo vsechno.
Myslite ze to muze delat tematko spiral??? Taky ho pouzivam
Zdeno_ce4you (291)|23.2.2004 21:30
Na tom Spiralu něco bude, protože já ho tam měl taky. Jednou jsem zapnul MDA a ejhle...hláška...že prý aby bylo možné číst z SD karty, musí jí naformátovat. Měl jsem na ní docela dost dat, tak kliknu na NE ( jako že nechci :D ), restartoval jsem a vše naběhlo bez stráty dat. Prostě uuulet.
Tak nevěřte všemu co vidíte :D .
S pozdravem Zdeno
xhladi07 (525)|5.11.2004 12:03
Stalo se mi to same, jak psal wuffi, nebo malajizva. Ale tematko spiral jsem nemel. Mel jsem vlastni tematko velikosti 12k, nebo 15k. Mam ROM 4.01.12.

Jak jste to vyresili? Stalo se to nekomu viekrat? Ja uz to resim asi mesic...
Miloš Strouhal (3997)|5.11.2004 12:55
[QUOTE="xhladi07"]Stalo se mi to same, jak psal wuffi, nebo malajizva. Ale tematko spiral jsem nemel. Mel jsem vlastni tematko velikosti 12k, nebo 15k. Mam ROM 4.01.12.

Jak jste to vyresili? Stalo se to nekomu viekrat? Ja uz to resim asi mesic...[/QUOTE]

Prostě se vzdej s cihlou jež máš používání tématka spiral, a raději i všech jež si sám vytvoříš.. Stáhni si nějaké pěkné třeba od Microsoftu, a už s tím dál neexperimentuj..;) :yes:

Ps: nebo si kup MDA II nebo MDA III, tam už se tohle neděje.. Co ho mam od jara, nic se mi ještě z mé 1 GB karty nestratilo.. Díky bohu
xhladi07 (525)|5.11.2004 13:03
[QUOTE="xp
Prostě se vzdej s cihlou jež máš používání tématka spiral, a raději i všech jež si sám vytvoříš.. Stáhni si nějaké pěkné třeba od Microsoftu, a už s tím dál neexperimentuj..;) :yes:

Ps: nebo si kup MDA II nebo MDA III, tam už se tohle neděje.. Co ho mam od jara, nic se mi ještě z mé 1 GB karty nestratilo.. Díky bohu[/QUOTE]

Dokonce se mi to stalo i za predpokladu, ze jsem nemel zadne tematko (standartni windowsacke). Zrovna vcera....

MDAII = muj cil!!:D
Miloš Strouhal (3997)|5.11.2004 13:11
V tom případě je načase uvažovat o korektnosti chování tvého upgradu od O2 4.01.12..:no:

U MDA II je sice O2 synoninum (teď si nemohu vzpomenout kde má bát jaké ííí, takže sorry..:D ) pro ty nejkvalitnější updaty, u MDA I tomu bývalo zrovna tak, ale ještě za dob WM2002 Phone Edition.. Ten novej update na tom bude možná trochu hůře, tak zkus flešnout, co se stane.. Věřim že by to mohlo pomoci..;)

Osobně doporučuji rok starý update od T-mobile 4.01.10
Ten se choval nejkorektněji ze všech za "mých časů.." :D
xhladi07 (525)|5.11.2004 13:18
[QUOTE="xp"]V tom případě je načase uvažovat o korektnosti chování tvého upgradu od O2 4.01.12..:no:

U MDA II je sice O2 synoninum (teď si nemohu vzpomenout kde má bát jaké ííí, takže sorry..:D ) pro ty nejkvalitnější updaty, u MDA I tomu bývalo zrovna tak, ale ještě za dob WM2002 Phone Edition.. Ten novej update na tom bude možná trochu hůře, tak zkus flešnout, co se stane.. Věřim že by to mohlo pomoci..;)

Osobně doporučuji rok starý update od T-mobile 4.01.10
Ten se choval nejkorektněji ze všech za "mých časů.." :D [/QUOTE]

Kde bych nasel tuhle rom? Varim si v kuchyni, a tam je akorat ta moje, nebo 4.01.16 (bez sim toolkitu!!!). Ma ta 4.01.10 sim toolkit?

PS: nikde po cele diskuzi jsem nenasel odpoved na to, jestli se da najit simtoolkit i jako samostatna aplikace...
beecher (9270)|5.11.2004 13:20
Zkusil bych nagooglovat "LumpiStefan kitchen"...
Miloš Strouhal (3997)|5.11.2004 13:26
[QUOTE="xhladi07"][QUOTE="xp"]V tom případě je načase uvažovat o korektnosti chování tvého upgradu od O2 4.01.12..:no:

U MDA II je sice O2 synoninum (teď si nemohu vzpomenout kde má bát jaké ííí, takže sorry..:D ) pro ty nejkvalitnější updaty, u MDA I tomu bývalo zrovna tak, ale ještě za dob WM2002 Phone Edition.. Ten novej update na tom bude možná trochu hůře, tak zkus flešnout, co se stane.. Věřim že by to mohlo pomoci..;)

Osobně doporučuji rok starý update od T-mobile 4.01.10
Ten se choval nejkorektněji ze všech za "mých časů.." :D [/QUOTE]

Kde bych nasel tuhle rom? Varim si v kuchyni, a tam je akorat ta moje, nebo 4.01.16 (bez sim toolkitu!!!). Ma ta 4.01.10 sim toolkit?

PS: nikde po cele diskuzi jsem nenasel odpoved na to, jestli se da najit simtoolkit i jako samostatna aplikace...[/QUOTE]

4.01.10 i 4.01.16 jsou bez simtoolkitu. Zase mají ale nejkorektnější chod ze všech a nejlépe si rozumí s češtinou. Dále si tam můžeš dát A30.09 od Siemense, též dobrá ROM, ale má zase nějaké mušky co se týče praskání v repráčku a znovu-navazování GPRS spojení po jeho zaniknutí..

PS: Beecher má pravdu, používej trochu častěji www.google.com a máš po starostech s hledáním..;)
xhladi07 (525)|5.11.2004 13:29
[QUOTE="beecher"]Zkusil bych nagooglovat "LumpiStefan kitchen"...[/QUOTE]

V teto kuchyni varim.... Tam jsem nasel akorat 4.01.00, nebo ty dve, co uz mam oskouseny (4.01.12, 4.01.16). A trochu me desi, ze ta 4.01.00 je beta.

4.01.10 tam nenachazim....
Miloš Strouhal (3997)|5.11.2004 13:38
Zkus prdící A30.09..Mohl bys být spokojen, poku často nejezdíš metrem..:D :D :D

Off topic: viď Wuffi?...:D
xhladi07 (525)|5.11.2004 13:48
[QUOTE="xp"]Zkus prdící A30.09..Mohl bys být spokojen, poku často nejezdíš metrem..:D :D :D

Off topic: viď Wuffi?...:D [/QUOTE]

O te prdici romce jsem uz cetl... :D :D

Metrem nejezdim, ale vlakem jo!! A tam jsou tunely!!! :D

no, nejak to budu muset vymyslet...

Diky vsem!!
Miloš Strouhal (3997)|5.11.2004 13:53
SORRY! Ta dle mého názoru nejspolehlivější ROM se nenazývá 4.01.10 ale právě 4.01.00

Pokud ti jde o slovo Beta, v tom případě je to ta nejlepší "beta", jež byla kdy vytvořena..:D Je lepší i než "finalní" verze 4.01.16.. Věř mi.. Mam otestováno. Až na ten simtoolkit, bohužel, ten tam není..
xhladi07 (525)|5.11.2004 13:55
[QUOTE="xp"]SORRY! Ta dle mého názoru nejspolehlivější ROM se nenazývá 4.01.10 ale právě 4.01.00[/QUOTE]

Ok, asi ju skusim.....
Miloš Strouhal (3997)|5.11.2004 14:03
Víš co je škoda, že naprosto skvělé ROM pro MDA1 tvořil i QTEK..:yes:
Jenže naposledy jsem od nich používal verzi WM Phone Edition 2002..:?
Zkus zapátrat, zda neobjevíš nějakou verzi od QTEKA WM Phone Edition 2003.. Spíš se ti to nepodaří, ale rozhodně to můžeš zkusit.. Už jsem od jara na MDA2ce, takže nevím jaká je aktuální situace..