Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Opera mini 3

Ferkov (57)|26.2.2007 19:22
chodi Vam nekomu na M700, X500? nemuzu ji rozbehnout. Slape mi jen ta nizkopametova verze, ale ta neumi sifrovanej prenos. Jakmile spustim verzi 3, tvari se mi ze je nainstalovana, skontroluje pripojeni napise ze je v poradku a tim to padne. jakmile zadam jakoukoliv adresu nic se nedeje.:oops:
anoli (58)|26.2.2007 20:28
Mám úplně stejnou zkušenost.
atomion (1159)|26.2.2007 20:59
A jaký používáte MIDlet manager?
anoli (58)|26.2.2007 22:18
Já jsem zkoušel: Java MIDP 2.0 pro PocketPC
Ferkov (57)|26.2.2007 22:49
Taky pouzivam IBM midp 2.0 verze mini 3.1 mi nejde ani spustit.. :(( no k cemu pak ten tarif t-mobile surf and mail ..
skosturik (28)|27.2.2007 06:34
Je třeba z webu IBM

https://www14.software.ibm.com/webapp/iwm/web/reg/pick.do?source=weme&S_PKG=dl61_win&submit.x=43&submit.y=7&lang=en_US

stáhnout a použít WebSphere Everyplace Micro Environment. Existují 2 verze, obě mají instalační EXE soubor velikosti 41.2MB. Po instalaci na PC se v instalačním adresáři najdou soubory pro QVGA nebo VGA zařízení:

a/ CLDC 1.1/MIDP 2.0 for Windows Mobile 5.0/ARM pro QVGA
weme-wm50-arm-midp20_6.1.1.20061110-161633.zip

b/ CLDC 1.1/MIDP 2.0 VGA (Hi-Res) for Windows Mobile 5.0/ARM pro VGA
ibm-weme-wm50-arm-vga-midp20_6.1.1.20061110-161633.zip

Stažení je zdarma, akorát je třeba se zaregistrovat.

POZOR - tato verze nemá CAB, pouze se zkopírují zaZIPované soubory do příslušných adresářů. Návod jak na instalaci do PDA je v install.pdf.
Pak Opera mini 3.1 přes web'n'walk (použij verzi Generic Advanced MIDP 2 - poslední verze je 3.1.7196) sviští jedna radost.

Dále doporučuji v Mini Operře změnit způsob připojení z výchozího Socket na HTTP. Přes Socket to sice jede o fous rychleji, ale rádo se to kouše a to tak, že PDA totálně vytuhne. Na vyúčtování, které jsem už dostal, se to nijak neprojevilo ==> web'n'walk je zdarma pro oba typy připojení. :))
Ferkov (57)|27.2.2007 08:24
uz to stahuji , dam vedet :yes:
kubisz (1054)|27.2.2007 12:42
a da se pak ovladat pres WM5 soft keys??? ja si IBM javu nahral, ale slo to ovladat jen pres tapani po obrazovce...
Ferkov (57)|27.2.2007 12:45
to Skosturik: Dekuji za radu, vytahl jsi (snad) posledni trn memu priteli od E-tena z paty :o) presne podle tveho postupu nainstalováno a Opera šlape jak divá včetně SSL do banky. Začínám být pokojený uživatel M700. Dokonce jsm se divil jak rychle startuje oproti starsim verzim. :yes:
kubisz (1054)|27.2.2007 15:16
hm, tak sem tam nahral tu spatnou verzi, sem to ale hlova dubova...takze tohle je ta verze, ktera jede spravne (de ovladat WM5 keys), sorry...admini prosim kdyztak ten predchozi soubor smazte, diky...
Jirkac_ (269)|27.2.2007 15:27
kubisz: Sice budu trochu offtopic, ale zrovna vcera jsem tohle resil u Qteka 9000. V ext_romce, kterou sem pouzival byl soucasti intent Midlet Manager verze 10.1.bla.bla... A s tim mi take ovladani pres softwarove klavesy v Opere Mini 3.1 nefungovalo.

Dneska jsem do Qteka 9000 zkusil nahodit novejsi intent MM verze 11.1.7 (kterej je napriklad u Heralda), a tam mi ovladani pres soft key beha i s operou mini advanced jako z praku. Bohuzel tenhle MidletManager od Tao Group na Etenech nefunguje (zkousel sem na M700 a M600+), po spusteni se vubec nic nestane :(
Hurvajs (15)|6.3.2007 03:59
zdálo se mi, že předchozí verze 2 a 3.0 byly OK, ale u OM 3.1 se mi stává, že mi to vynadá "Problém s připojením" (chyba 3.0.4) - zkrátka, nerozsvítí se mi to malé "Éčko" a nepřipojím se. Když ale předtím spustím např. QIP a připojím se, ikona zaplého GPRS naskočí, pak vypnu QIP a nahodim Operu mini 3.1 a najednou se připojím.. :?: Ale stejne se to spojení rychle přeruší a OM spadne.. IBM Java Midlet mám ( snad) správně nainstalován..

A trochu "mimo" - taky mě mrzí, že po odpojení aplikace, která "jede" přes GPRS mi tam to "E" zůstane viset, jako by byl přenos pořád aktivni ( nezmizí to ani po pár min. nečinnosti..). Když jsem měl nainstalovaný Phone alarm, tak to mizelo ( dalo se to tam nějak nastavit..). Nesetkali jste se někdo s tímto?

(může pls. admin smazat můj založený thread o stejném? Omlouvám se. Díky)
kubisz (1054)|6.3.2007 08:36
to vypinani pripojeneho GPRS/EDGE se resilo pomoci upravy registru v COMM klici (nevim presne cestu) a jmenovalo se to nejak AutoGRPSoff...resi to taky tweak na upravu priority audia pro WM2003SE (fakci i na WM5, alspon na vario ano...)

GPRS tweak
Hurvajs (15)|6.3.2007 22:00
>kubisz. Dík moc, zkusím se s tím nějak porvat.. :yes:
update: Dík ještě jednou, vypíná to, je to bezva..!
PavelBKL (51)|14.3.2007 23:52
[QUOTE="skosturik"]Je třeba z webu IBM

https://www14.software.ibm.com/webapp/iwm/web/reg/pick.do?source=weme&S_PKG=dl61_win&submit.x=43&submit.y=7&lang=en_US

stáhnout a použít WebSphere Everyplace Micro Environment. Existují 2 verze, obě mají instalační EXE soubor velikosti 41.2MB. Po instalaci na PC se v instalačním adresáři najdou soubory pro QVGA nebo VGA zařízení:

a/ CLDC 1.1/MIDP 2.0 for Windows Mobile 5.0/ARM pro QVGA
weme-wm50-arm-midp20_6.1.1.20061110-161633.zip

b/ CLDC 1.1/MIDP 2.0 VGA (Hi-Res) for Windows Mobile 5.0/ARM pro VGA
ibm-weme-wm50-arm-vga-midp20_6.1.1.20061110-161633.zip

Stažení je zdarma, akorát je třeba se zaregistrovat.

POZOR - tato verze nemá CAB, pouze se zkopírují zaZIPované soubory do příslušných adresářů. Návod jak na instalaci do PDA je v install.pdf.
Pak Opera mini 3.1 přes web'n'walk (použij verzi Generic Advanced MIDP 2 - poslední verze je 3.1.7196) sviští jedna radost.

Dále doporučuji v Mini Operře změnit způsob připojení z výchozího Socket na HTTP. Přes Socket to sice jede o fous rychleji, ale rádo se to kouše a to tak, že PDA totálně vytuhne. Na vyúčtování, které jsem už dostal, se to nijak neprojevilo ==> web'n'walk je zdarma pro oba typy připojení. :))
[/QUOTE]



Pěkně prosím, softík z IBM jsem stáhnul a nainstaloval do PC, dále jsem stáhl návod ale EN neumím prosím o návod polopatě.
Chci si spustit webinwalk od Tmobile ale nějak nevím jak na to.

Děkuji.
hajekm (308)|15.3.2007 08:00
Ahoj,
po instalaci toho celeho baliku (40MB) jdi do c:\Program Files\IBM\WEME\runtimes\61\ a rozzipuj soubor weme-wm50-arm-midp20_6.1.1.20061110-161633.zip Celý tento adresář přejmenuj na MIDP2.0 (3,5MB). V hlavní složce (root) karty vytvoř složku J9 a nakopíruj do ní celý adresář MIDP2.0. Midlet manager se pak spouští souborem \storage card\J9\MIDP2.2\bin\emulator.exe
Pro instalaci java aplikací pak stiskneš tlačítko install a do řádku napíšeš přesnou cestu k *.jad souboru. Mini operu nainstaluješ tak, že z adresy mini.opera.com si downloaduješ soubor mini.jad třeba do My documents a v midlet manageru zapíšeš cestu \My Documents\mini.jad. Musíš být připojený na internet, protože ten jad soubor zajistí správné stažení vlastního *.jar souboru s aplikací.
Pro další snadnější spouštění si udělej např v TC zástupce toho souboru emulator.exe do \windows\start menu\programs.

Milan
PavelBKL (51)|15.3.2007 13:25
Děkuji mnohokrát, momentálně jsem v kanceláří, ale až přijdu domů tak to rozjedu. Z T-Mobile jsem stájhl soubor s příponou .jar, předpokládám, že ten s příponou .jad nebudu potřebovat.

Zatím díky.


hajekm (308)|15.3.2007 14:09
Bohužel budeš potřebovat oba. Pokud chceš používat sí´tově orientovaný aplet, musíš jej instalovat z patřičného .jad souboru, jen .jar ti nestačí. Ten .jad dokonfiguruje midlet manager aby všechno správně fungovalo. Instalace z .jar souboru sice normálně proběhne ale při spuštění prohlížeče ti to napíše chybovou hlášku 'communication error'
Na TMCZ je momentálně problém s downloadem .jad souboru pro MDA ale stejně ti doporučuju raději použít tu mini.operu 3.1. Komunikace přes ni za stejných podmínek jako WnWLigt.
Milan
PavelBKL (51)|15.3.2007 14:37
Díky, je fakt, že je to můj první komunikátor a mám ho krátce. Doposud jsem měl jen cihly bez GSM. Tam jse vyměnil explorer za operu a přes BT a telefon na internet, ale jen grps. Teď bych rád vyzkoušel Tmobile.
PavelBKL (51)|15.3.2007 23:34
Nemám s mini operou zkušenosti, ale jak se to ovládá, mě to vůbec nereaguje na dotyky displeje pouze na pokyny klávesnice a HW tlačítek. Jak se dělá krok zpět atd. Je to sice za 90kč za měsíc neomezeně, ale jestli to funguje takhle ? děs.
hajekm (308)|16.3.2007 07:54
Melo by ti to slapat jako v tomhle demu http://www.operamini.com/demo/ (pozor na blokovani obsahu v nekterych prohlizecich) a nebo koukni na tutorialy na strankach operamini.com . Je tam hodne obrazku, tak to snad zvladnes i bez anglictiny. Jeestli ti ta tvoje miniopera vypada jinak, asi se spatne nainstalovala. Navic te nikdo nenuti to pouzivat :-)
Milan
PavelBKL (51)|16.3.2007 09:26
Zdravím, pravděpodobně to mám špatně protože když ťapnu na display tak do řádku tak mi to žádné menu nenabídne ani mi to řádek neoznačí, a dole v liště mi chybí tlačítka menu a back.
Z www.opera.mini.com jsem dal downolad / PC downolad / T-mobile / ve výběru telefonu jsem nenašel žádného etena tak jsem stáhl verzi T-mobile na přístroj varioII verzi CZ a stáhl jsem oba soubory s názvem opera-mini-advanced-cz.jad a potom i .jar. Toto jsem s PC nakopíroval do My documents v PDA. Potom jsem dal emulátor.exe zadal cestu do my documents na ten soubor s příponou.jad, něco proběhlo a pak jsem zadal cestu na ten soubor do my documents s příponou .jar.
Tady je možná ta chyba, že jsem nevěděl co tam dát do URL za cestu, zda webovou adresu www.mini.opera.com nebo co vlastně, tak jsem tam dal cestu do my documents kde jsem měl ztažený ten soubor s příponou.jar. tak jsem ho zadal.
Celou dobu jsem měl na pda spuštěný explorer a stál jsem na stránkách www.mini.opera.com. Odklikal jsem instalaci programu opera mini 3.1.

Pokud by to fungovalo jako to demo tak by to bylo v pohodě. Když chci mini operu znovu spustit tak musím přes emulator.exe a tam kliknout na operu. Opera ve windovwsích se mi nikde neobjevuje jako program dostanu se k ní jen přes ten emulator.exe.
hajekm (308)|16.3.2007 20:36
je to trochu gulas, tak to napisu radeji o neco prehledneji v bodech. dodrzuj spravny format adres, to znamena kde nepisu www, tam ho sam nepridavej.
- zadej ve vestavenem internet exploreru adresu mini.opera.com
- odscroluj zhruba do stredu stranky a tukni na odkaz 'Download in another language'
- na dalsi strance najdes skoro dole odkaz 'Opera Mini Cestina'
- po tuknuti na odkaz by se te mel IE zeptat, jesli chces soubor spustit, nebo ulozit
- dej ulozit a pokud nic nezmenis, ulozi se ti do My documents souburek mini.jad
- spust emulator.exe a napis tam \My documents\mini.jad
- tim dojde k inicializaci instalace miniopery, midlet manager si sam stahne a doinstaluje patricny .jar soubor
- je pravdepodobne, ze se te zepta, zda je mozne reinstalovat puvodne nainstalovanou verzi
- javove aplikace si nevytvareji svoji ikonku v programech. Musis vzdy nejprve spustit program emulator.exe, v nem tuknout na radek s minioperou a z praveho kontextoveho menu vybrat prvni prikaz launch (pokud mas ovsem spravne nakopirovany ten adresar s midlet emulatorem. Kdyztak si to jestejednou projed podle minulych prizpevku.

pokud ti neco dela jinak, napis co se presne deje a v jakem kroku.
Nevim od kud jsi ale pokud byses zitra dostal do Prahy na sraz, tak to muzem projet spolu.

Milan
PavelBKL (51)|17.3.2007 19:58
Zdravím, tak jsem nepřipojil kabelem PDA k PC.
Potom jsem v Exploreru nastavil mini.opera.com a provedl to s tím souborem mini.jad.
Teď pustím emulator exe je tam řádek s operou (tu před tím jsem odinstaloval zmačknutím "action" a "delete"). Na této úvodní stránce mám řádek Opera Mini - 3.1 a vlevo dole na liště nápis "install" a v pravo "action" ,
dám "launch" ukáže se mí hláška "Nastavení připojení" stiskem OK zahájíte nastavování.
Dole v liětě není žádné OK musím vysunout klávesnici a zmačknout enter.
Po té mi tam krátce naskočí obrazovka "provádím kontrolu 1/4" a hned mi to skočí zpět na stránu tak jako bych spostul emulátor exe. Tak to můžu opakovat a stále stejně. A´t jsem v exploreru na internetu nebo mám explorer už vypnutý stejně tak když nechám puštěné GRPS bez exploreru nebo není puštěno nic.
Díky
hajekm (308)|17.3.2007 22:03
Hmmm, tak to asi bude muset overit nekdo s e-tenem, jestli tam ten ibm midlet spravne funguje. Ja e-tena nemam ale na MDA II, MDA III i na HP hx4700 to chodi v pohode.

Milan
kubisz (1054)|19.3.2007 12:20
na etenech to prej nefakci, jede tam jen opera mini simple (ne advanced)...ten IBM emulator umi i vytvorit zastupce primo pro spusteni opery mini...jak? to je popsano v manualu k tomu IBM (obecne je to pres nejakej exe soubor z adresare J2 s parametrem ty opery...), nebo nekde tu na foru...
PavelBKL (51)|19.3.2007 16:13
To by jeden skočil pod vlak, vrátil jsem se k varintě, že jsem natáhl mini.jad s my documents, ze stránek t-mobilu jsem stáhl soubor webinwalk mini.jar a nakopíroval do my documents a nechal java manžer naistalovat webinwalk z toho adresáře. Potom mi webinwalk jede, ale chybí mi ty tlačítka menu a back ve spodní liště a displej nereaguje na dotyk musím pouze HW tlačítky nebo klávesnicí. Asi si eten s tím java IBM-kem nerozumí.
Zajímavé je, že před tím mi takhle jela i opera 3.1 když jsem ji nainstaloval stejným způsobem, teď už ne = krok 1/4 a konec.
Někde jsem stáhl ještě Midlet manager, ale neumím sním asi zacházet, v programech je ikona "MidletManager" když na ni kliknu tak se objeví na chvíli "přesípací hodiny" že se něco pouští ale nikde nic tím to končí. Pokud skočím v PDA na stránky mini.opera.com a dám nainstalovat vysokopaměťovou verzi tak se mi žádný midlet manažer sám nespustí pouze se mi nakopíruje soubor mini.jad do My documents a tím to končí.

To na etenech x500 nebo M700 nikdo mini operu nepoužívá?
Hurvajs (15)|19.3.2007 19:03
no, já ji používám, ačkoliv, "používám" je celkem silný slovo.. IBM emulátor nainstaluju v poho, pak Operu mini 3.1, pak ji otevřu pomocí IBMka (předtím musím ručně zapnout i Edge, jinak mi to píše, že je chyba se spojením - čili, sama Opera mi nespustí to Edge spojení - tohle jsem ještě nedořešil, pouštím to "E" pomocí GPRS monitoru, ale třeba mi nějak pomůže to "GB-SOFT GPRS & Audio Tweak"), no a pak surfuju.. Ale dost to po chvíli padá, takže teď nevím, co zkusit, jestli o něco nižší verze Opery mini, nebo jiný emulátor.. :?:
Radekr_ce4you (41)|20.3.2007 00:13
Funguje to na E-tenu normálně. I když teda takovej vopruz s instalací jsem zažil málokdy. Ten IBM emulátor - jako kdyby nemohli udělat normální instalátor a ještě tam pomalu člověk musí vyplňovat, jaký druh toaletního papíru používá a jakou k tomu má bezpečnostní otázku :-/
Ale pak se musí zadat dobře v emulátoru ta adresa na jad soubor a je hodne dulezity byt primo na internetu pres EDGE (GPRS), nesmi to byt sdileny pripojeni pres kabel. A funguji pak obe verze Opery - nizko i vysokopametova.
PavelBKL (51)|20.3.2007 08:47
Jakou máš verzi ROM? já mám 354. Už jsem se s tím dost natrápil, jedině ještě dát tovární nastavení a všechno znovu což se mi teda vůbec nechce, upravil jsem si prostředí k obrazu svému a teď tohle?
Zkoušel jsem požádat emailem o radu v sunnysoftu kde jsem přístroj koupil a také na technické podpoře na stránkách etenu. Bylo to včera a ještě nic, žádná odpověď tak musím asi ještě počkat.

Kdo mi zprovozní na etenu mini operu = odměna, Brno a okolí do 100km.

Nebo spíš prodám eten, je to polotovar a nic na něm nejede, bliká displej, a ani si nepamatuje HF sadu, pokaždé abych to nastavoval znovu. Za ty prachy no neber to.
Asi to budu reklamovat je to fakt polotovar.
Tomáš Kubec (749)|20.3.2007 09:08
Já ti tedy nevím :D opera mi taky jede, Motorolácká HF bez problémů. Stačí vypnout QUICK link a nic nebliká. Funguje prakticky vše, snad jen mimo aplikace na režim masstorage.
PavelBKL (51)|20.3.2007 09:29
Jsem momentálně v rozpacích pokud to někdo víte a funguje vám to napište sem prosím návod jak minioperu zprovoznit na etenu x500 nebo M700, pěkně prosím (mám x500).

HF sadu používám sonyericson 610a zbyla mi od telefonu. Slyšitelnost a ovládání vč. hlasového v pohodě akorát mi nainstalovaný voice comander nerozumí - tak jsem zkoušel windows comander ve verzi 1.6 ten je úplně v pohodě na příkazy reaguje velmi přešně, ale v tomto voice comanderu nejdou kontakty a názvy programů zadat vlasním hlasem. Anglicky jsou česky napsané kontakty zkomolené tj. u nejčastěji volaných lidí je třeba dát do jména kontaktu nějaké krátké jméno či přezdívku pak je to v pohodě. Dobře to reaguje na jména jako Robert, Danka, Domu, Rene atd.
HF sadu používám tak 5x do týdne nepravidelně při cestách autem a někdy i v kanceláři a zrovna dnes ráno jsem se chtěl propojit a nic. Musel jsem do nastavení BT a tam to nastavení celé projít znovu i když je v nastavení HF sada zavedená a nastavena jako výchozí.
Co používáte za HF sady a jsou nějaké dobře funkční, tzv. kdykoliv přijdu tak se připojim tj. i třeba i po soft restartu?
Tomáš Kubec (749)|20.3.2007 10:24
Opera mini mi chodí stejně jak psal Radekr. Jinak používám nějaké staré HF od Motoroly. Název ti bohužel neřeknu, mám ho momentálně někde hozené v autě :-) Problém s voice comanderem není jen u E-TENu, stejně tak se to chovalo i u HTCček. Půjčil jsem to ale do ruky rodilému Amíkoj a hned bylo po problému :-))
PavelBKL (51)|20.3.2007 10:31
Možná mám jen blbej ten java manager, jestli to fungueje můžeš mi poslat emailem soubory, které bych jen nakopíroval do PDA na kartu? nebo nějak tak podobně, a já bych to vyzkoušel na jiný manažer.

Tomáš Kubec (749)|20.3.2007 10:52
Nemám nic speciálního, jen IBM manager co je na jejich stránkách.
PavelBKL (51)|20.3.2007 11:43
Díky, jsem tam kde před tím.
něchodí stále něchodí
Radekr_ce4you (41)|20.3.2007 11:51
To PavelBKL: mam stejnou verzi ROM jako ty, t.j. 354. A stahne se ti ta Opera normalne pres ten IBM emulator? Pokud jo, tak by mela i normalne chodit.
Tomáš Kubec (749)|20.3.2007 19:45
I have installed j9 successfully and installed google gmaps, gmail and mgmaps (better suited to pda than native google maps) into the jvm. Here is how.

1. Download from IBM (45mb!! although only a couple of MBs will eventually end up on your X500), somebody has already posted the link (CLDC 1.1/MIDP 2.0 for Windows Mobile 5.0/ARM)

2. perform installation of download on your desktop or Laptop PC.

3. Unzip C:\Program Files\IBM\WEME\runtimes\61\wm50-arm-midp20\weme-wm50-arm-midp20_6.1.0.20060727-102926.zip to a temporary folder on your PC. I have kept a copy of this for future installs, for example after a hard reset.

4. Create a directory on your X500 where you wish to install java, I used \SDMMC\Program Files\Java.

5. Copy the files you unzipped in step 3 (from the PC) to the folder you created in step 4 (on the X500 using activeSync for example)

6. Create a shortcut of the file java\emulate.exe into your \windows\start menu\programs directory...I renamed my shortcut to java....

That's it....well I guess you now want to run some java app or other.....to do this:

1. Create a directory on the X500 to hold your .jar and .jad files for your app. In my case I created \SDMMC\Program Files\JavaApps\mgmaps, \SDMMC\Program Files\JavaApps\gmail etc. and placed the .jar and .jad's into the appropriate directory.

2. On the X500, run emulate.exe (see step 6 in the installation list above) and select the Install option (left softkey)

3. Enter the url pointing to the jad file of the application you want to install, for example for gmail using the directory structures I have outlined above I entered.

file:///SDMMC/Program Files/JavaApps/gmail/gm-Generic-Advanced_MIDP2.jad

you can also install over an internet connection by pointing the url to a remote jad file, personally I prefer to download them and have the local copy to use for the install.

4. Folow the installation instructions. You can perform these installation steps for each java app you wish to install. Installed applications are listed in emulate.exe and can be launched by simply highlighting an app and selecting launch from the menu (right soft key). Normally when a java app runs it requests permission to use internet connection etc.....this is normal and a bit of a pain as it asks each time you run the app and soesnt hold the user preference.....I guess you cant have everything !! :-)

that's it, I hope this is of help to you
PavelBKL (51)|20.3.2007 20:04
Text je perfektní bohužel a já dobře vím, že je to má chyba, dovedu anglicky nějakou tu větičku co byla v 1. lekci jazkovky my house it is my castle a to je vše. tj. dal jsem to do překladače a zde je výsledek :

instaloval j9 úspěšně a nainstalovaný falšovaný míč gmaps, gmail a mgmaps (lepší přizpůsobil pda než domorodý falšovaný míč mapy) do jvm. Zde je jak.
1. download z IBM (45mb!! ačkoli jen párů MB posléze skončí na váš X500), někdo již poslal spojení (CLDC 1.1/MIDP 2.0 pro Windows mobilní 5.0/ARM)
2. vykonává instalaci downloadu na vašem desktopu nebo laptop PC.
3. rozepne C:Files61-arm-midp20wm50-arm-midp20_6.1.0.20060727-102926.zip k dočasné složce na váš PC. Já jsem držel kopie toto pro budoucnost instaluji, například po tvrdý reset.
4. vytvoří adresář na váš X500 kde vy přejete si instalovat Javu, použil jsem soubory.
5. kopie soubory, které vy jste rozepnuli se v souladu 3 (z PC) složce, kterou vy jste vytvořili v souladu 4 (na X500 používání aktivní-synchronizačního například)
6. vytvoří zkratku souborové Javy.exe do vašeho menu...Já jsem přejmenoval mou zkratku k Javě....
To jste it....well si myslím vy nyní chci běžet nějakou Javu app nebo other.....to dělat toto:
1. vytvoří adresář na X500 držet vaši .sklenici a .jad soubory pro vaši aplikaci V mém případu, který já jsem vytvořil soubory, Filesetc. a umístil .sklenici a .jad-ovo do vhodného adresáře.
2. Na X500, běží soupeří s.exí (vidět krok 6 v instalačním seznamu nad) a vybere uvést do funkce volba (opustila měkký-klíč)
3. vstoupí do url ukazovat na jad soubor aplikace vy chcete instalovat, například pro gmail používání směrodatných struktur já navrhnutý nad já jsem vstoupil.
soubor:///SDMMC/Program soubory/JavaApps/gmail/gm generickému-Pokročilý_MIDP2.jad
vy můžete také instalovat nad internetovým příbuzným krokem za krokem url k vzdálenému jad souboru, osobně já dávám přednost stahovat je a mám místní kopie použít pro nastolit.
4. Folow instalační instrukce. Vy můžete vykonávat tyto instalační schody pro každou Javu app, kterou vy přejete si instalovat. Nainstalované aplikace jsou uvedené v soupeřit s.exí a mohly být vypuštěný jednoduše světelným zvýrazněním app a vybrání spustí z nabídky (pravý měkký klíč). Normálně kdy Java app spustí to požaduje povolení použít internetové spojení etc.....this je normální a kus bolesti jak to ptá se vždy, když vás řídíte app a soesnt držet uživatelskou preferenci.....Myslím si vy nakloníte máte všechno !! :-)
ten je to, doufám, že toto je jste pomáhat Vám.

Děkuji Tome že se snažíš mě negramotnému pomoct, skusím se s tím popasovat. Teď ještě musím vyhledat např. firmu Skřivánek a požádat o překlad.
:))
PavelBKL (51)|20.3.2007 20:05
[QUOTE="PavelBKL"]Text je perfektní bohužel a já dobře vím, že je to má chyba, dovedu anglicky nějakou tu větičku co byla v 1. lekci jazykovky my house it is my castle a to je vše. tj. dal jsem to do překladače a zde je výsledek :

instaloval j9 úspěšně a nainstalovaný falšovaný míč gmaps, gmail a mgmaps (lepší přizpůsobil pda než domorodý falšovaný míč mapy) do jvm. Zde je jak.
1. download z IBM (45mb!! ačkoli jen párů MB posléze skončí na váš X500), někdo již poslal spojení (CLDC 1.1/MIDP 2.0 pro Windows mobilní 5.0/ARM)
2. vykonává instalaci downloadu na vašem desktopu nebo laptop PC.
3. rozepne C:Files61-arm-midp20wm50-arm-midp20_6.1.0.20060727-102926.zip k dočasné složce na váš PC. Já jsem držel kopie toto pro budoucnost instaluji, například po tvrdý reset.
4. vytvoří adresář na váš X500 kde vy přejete si instalovat Javu, použil jsem soubory.
5. kopie soubory, které vy jste rozepnuli se v souladu 3 (z PC) složce, kterou vy jste vytvořili v souladu 4 (na X500 používání aktivní-synchronizačního například)
6. vytvoří zkratku souborové Javy.exe do vašeho menu...Já jsem přejmenoval mou zkratku k Javě....
To jste it....well si myslím vy nyní chci běžet nějakou Javu app nebo other.....to dělat toto:
1. vytvoří adresář na X500 držet vaši .sklenici a .jad soubory pro vaši aplikaci V mém případu, který já jsem vytvořil soubory, Filesetc. a umístil .sklenici a .jad-ovo do vhodného adresáře.
2. Na X500, běží soupeří s.exí (vidět krok 6 v instalačním seznamu nad) a vybere uvést do funkce volba (opustila měkký-klíč)
3. vstoupí do url ukazovat na jad soubor aplikace vy chcete instalovat, například pro gmail používání směrodatných struktur já navrhnutý nad já jsem vstoupil.
soubor:///SDMMC/Program soubory/JavaApps/gmail/gm generickému-Pokročilý_MIDP2.jad
vy můžete také instalovat nad internetovým příbuzným krokem za krokem url k vzdálenému jad souboru, osobně já dávám přednost stahovat je a mám místní kopie použít pro nastolit.
4. Folow instalační instrukce. Vy můžete vykonávat tyto instalační schody pro každou Javu app, kterou vy přejete si instalovat. Nainstalované aplikace jsou uvedené v soupeřit s.exí a mohly být vypuštěný jednoduše světelným zvýrazněním app a vybrání spustí z nabídky (pravý měkký klíč). Normálně kdy Java app spustí to požaduje povolení použít internetové spojení etc.....this je normální a kus bolesti jak to ptá se vždy, když vás řídíte app a soesnt držet uživatelskou preferenci.....Myslím si vy nakloníte máte všechno !! :-)
ten je to, doufám, že toto je jste pomáhat Vám.

Děkuji Tome za snahu mě negramotnému pomoct, skusím se s tím popasovat. Teď ještě musím vyhledat např. firmu Skřivánek a požádat o překlad .
:)
prosím o výmaz
xtonda (811)|21.3.2007 11:06
Ten anglický text popisuje zcela standardní postup, nevidím tam žádný speciální trik pro E-Ten, já to na Looxu 420 dělám úplně stejně. Taky radši midlety (JAD a JAR) stahuji do PC, přesunu do PDA na kartu a instaluji odtamtud. Jen bych doplnil, že i když si stáhnete midlet pro instalaci z PC, tak v JAD souboru je někdy adresa na JAR na webu, takže je potřeba v JADu tu cestu smazat a nechat jen jméno souboru.
Tomáš Kubec (749)|21.3.2007 15:58
To je přímo z E-TEN Users fóra.

http://rapidshare.com/files/22090327/Java.rar.html
PavelBKL (51)|21.3.2007 16:55
Děkuji za zaslání, soubor jsem stáhl, zprovoznil a je to prudce funkční.
Je to úplně jiné prostředí midlet manageru, akorát bojuju s erorem 3.0.4 tj. napřed spustím explorer abych nahodil spojení E nebo G, jakmile se připojím tak explorer zavřu. Otevřu operu a běží.
Pokud tohle na začátku neudělám a chci se připojit přes operu tak mi vyskočí hláška z chybou připojení eror 3.0.4. Ale přes ten explorer to fičí v pohodě.
Ještě jsem musel v nastavení provést změnu na HTTP protože to původní se sem tam kousalo.
Tak ještě doladit ten eror.

Zatím dík dost mi to momohlo. Ze stránek IBM jsem ten manažer stahoval asi 3x a pokaždé si s ním eten nerozuměl. Až tento běží perfektně, veškeré ovládání nastavení a displej reaguje na dotyk prostě super.
PavelBKL (51)|22.3.2007 10:35
Pokud by jste snad někdo věděl co s tím erorem poraďte.
Jinak tento manažer doporučuji, včera večer a dnes dopoledne jsem s mini operou strávil na internetu několik hodin a bez jediného zaváhání a zatuhnutí. Připojit to ovšem musím postupem přes explorer viz. nahoře. Přeinstalovávat operu jsem nezkoušel. Tomovi ještě jednou dík.

Jinak to připojování HF funguje bez problémů, ale v tomto pořadí. Napřed zapnout HF a potom BT na etenu, potom skočím zeleným tlačítkem na klávesnici a zmačknu ovládací tlačítko na HF (třeba dvakrát, aby vytáčel poslední volané číslo, pak to stopnu) a tak se mi na eten přihlásí bez jakékoliv hlášky a je celou dobu funkční a v pravém horním rohu v menu tel. klávesnice mám logo připojené HF.
Když vypínám tak napřed BT na etenu a pak až sluchátko HF. Takto mi to funguje v pohodě.
Pokud to spouštění udělám naopak, při přihlášení HF chce eten kod a když ho tam dám tak se HF stejně nepřipojí. Musím HF resetovat a při jejím přihlášování na eten znovu zadat kod až pak to jede. HF mám sony ericson 610a.
S mini operou to nemá nic společného tak jen tak pro dolnění.
xtonda (811)|22.3.2007 11:16
Také se musím nejdřív ručně připojit, jinak mi to hodí chybu, ale nepovažuji ruční vytáčení za takové příkoří, abych to řešil, prostě se připojuji ručně.

Při nastavení přenosu na Socket se mi to taky sekalo, tak sem to přendal na HTTP a je to OK.
PavelBKL (51)|22.3.2007 11:19
A připojuješ se přes explorer nebo jak?
Kdyby tak bylo jen nějaké tlačítko "připojit" na ploše (v spb pocketplus by to nebyl problém dát to na plochu) a potom už jen spustit operu tj. bez exploreru. To by mi stačilo.
xtonda (811)|22.3.2007 11:48
Já mám Loox 420 s WM2003SE a tam mám v horní liště ikonu se dvěma šipkami a křížkem, viz obrázky z recenze ZDE. Na tu ikonu tapnu, vyskočí bublina, tam tapnu na telefonní číslo a Loox se mi spojí přes BT s mobilem a připojí na Internet a tím je to hotovo. Pak spouštím Operu Mini
PavelBKL (51)|22.3.2007 12:01
Mám ještě asus 639 s WM5 a mám tam jen ty dvě šipky bez X-ka které běží např. při synchronizaci a dostanu se tam na nastavení připojení.
Ale mám tam GPRS monitor a nahoře na liště má ikonu a tam to tlačítko "připojit" je. Došupnu monitor i na eten a je to v poho.
Dík za typ. Normálně jste mi pomohli ten eten zhodnotit.:))
Ještě kdyby mi tak z etenu poslali ten držák do auta s nabíječkou. Prý jsem v pořadí, už to bude měsíc :?
Jinak na tu moji prosbu o pomoc s mini operou na T-Mobile, Eten technická podpora a Sunny soft se mi zatím nikdo neozval je to cca. 4dny.
Jo když ptáčka lapají .......
Tomáš Kubec (749)|22.3.2007 13:36
Odpověděd by mohli, ale jejich problém to prakticky není. Nikde ve specifikacícch není uvedeno že ETEN javu podporuje.

Slušné je alespoň nějak odpovědět.
PavelBKL (51)|22.3.2007 14:08
Jo je to tak,ale stejně tak není nikde uvedeno že JAVU nepodporuje, to bych si to asi nekoupil a nebyl bych sám.
Měl jsem původně vyhlédnuté HTC P3600, ale nemá aktivovanou GPS-ku,tak jsem vzal eten a ze začátku jsem toho docela litovat, ale už jsem se stím nějak zžil. JDocela mě mrzel ten displej, ale setkal jsem se i s názorem, že je to jak klepnout do vody no prostě supeééér efekt = i tak se to dá vyložit.
Jinak do ruky je rozhodně toto HTCčko lepší, eten je sice tenší, ale taky hranatější a rohatější. Nicméně GPSka chodí suprově, dost jezdím i za hranice a tam je to k nezaplacení. Takže celkem spokojenost.
:cool: