Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ a vyčištění displaye

null (0)|10.4.2002 15:46
Zkoušel jsem rozebrat iPAQ a vyčistit display. Po složení iPAQu je to ještě horší. Nezná někdo nějaký způsob jak se zbavit prachu na displayi.
Pavel Koza (4761)|10.4.2002 15:59
Je to stary problem u prvnich iPaqu, nebyla dobre vyresena ochrana displeje, takze tam propadava prach. DaleCoffing ma na strance navod, jak to vycistit. A nebo zavolat nekam na Compaq, ale pokud to date do servisu, tak to myslim stejne posilaj do Holandska, takze to trva asi 14 dnu a navic je to asi za penizky... Zeptam se kolegy z Compaqu, jake navrhuje reseni.
Michal Jelínek (220)|11.4.2002 15:55
Moje řešení je to rozebrat, znova vyčistit a v roušce (nedělám si legraci!) a v rukavicích to nejen složit, ale kolem dekola utěsnit elektrikářskou izolepou (ne hadrovou, tou pružnou).

Mám to tak a pohoda.
-jon-_ce4you (57)|11.4.2002 18:53
Mozna to bude znit jako sci-fi, ale 100% se mi pri stejnem problemu osvecila metoda zvana hair-fishing. Spociva v tom, ze si sezenete delsi vlas cca 15cm, vyjmete stylus a s trochou trpelivosti se vlasem dirou na stylus trefite mezi vrstvy displaye (u mne to bylo na treti pokus - cca 2 minuty). Vlasem hybete a snazite se vychytat otravna smitka prachu - ta se na vlas prichytnou - mozna diky staticke elektrine. No a za cca 15 minut mate vychytano :-)). To, ze se vlasem trefite mezi vrstvy displaye poznate podle toho, ze jasne zari ...

Good luck!
hybo (3107)|12.4.2002 08:47
no zni to fakt divne, ale neni to tak spatne s tim vlasem. problem je, ze je to jen docasne raseni. ja jsem taky ipaq rozebral a cistil (v posteli a lezel jsem pri tom [:D] ) a taky to nestalo za nic, pac jsem neoblepil dosplay a neutesnil mezery. Ale uz davno ho nemam, ted ho ma mech [:D]

CEuky
tief (42)|30.4.2002 11:48
a co s vysuchanym displayem, na miestach kde je OK a graffiti uz mam vysuchane miesta, je mozne
vymenit povrchovu vrstvu, resp. pridat nejaku pridavnu ?

Matus
DD_ (331)|30.4.2002 11:56
No na tohle je nejlepsi pouzivat ochranou folii na display. Ta se sice casem taky poskrabe ale pak neni problem ji sejmou a koupit si novu ktera stoji radove 120 korun.
null (0)|4.5.2002 16:23
Ja jsem jemne skrabance na displeji krasne schoval nasledujicim postupem. Vzal jsem TROCHU! silikonove vazeliny (mazeme ji chladice na CPU) a tou jsem potrel displey a pote prelestil. A je po skrabancich . Pozor na ten hadr. Vazelina se neda vyprat!

jindra@bmsystem.cz