Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 48

Téma: Proč X500 občas píše velké písmeno místo malého...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Všiml jsem si, že moje X500 občas napíše velké písmeno místo malého. Někomu naopak místo toho píše mezeru. Chvíli jsem zkoumal čím to je a všiml jsem si, že když se v nějakém kreslícím programu pokusím udělat spousty teček, občas se nakreslí čárka směrem nahoru - což je slide který píše velké písmeno...

Že by to bylo ochrannou fólií? Ještě jsem ji nezkoušel sundat. Nebo že by to byla chyba v softwaru? Nebo obecná chyba dotykového displeje?
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2007

Čti forum, je to o řádku níž
    http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=20916&fi=90

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

To jsem samozřejmě četl, ale nezdá se mi že byste tam dospěli k nějakému řešení. A taky mi přijde že se to tam ztrácí mezi spoustou dalších věcí.

Určitě to nebude problém způsobený lokalizací, když to je tím, že pda si občas po ťuknutí do displaye myslí, že jsem nakreslil čárku směrem nahoru. Easy keyboard to pochopitelně přežije a píše normálně, protože na tahy nereaguje.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2007

Tak možná proto nemám problémy s tím, že by mi to zobrazovalo jiné znaky, než které chci. Používám originální ROM bez CZ lokalizace a píšu jenom na easy keyboard.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Hoši,
    taky jsem pozoroval stejný jev. Řešení se zdá být prosté. Jde o tzv. gestures Settings->Personal->Input->Input method. Jediné co asi nefunguje správně je povolení této funkce, protože ať je to zaškrtnuté nebo ne, chová se to stále stejně. Když víte o co jde, tak je to i využitelné.

Zdraví zatím víceméně spokojený uživatel X500 ROM 354

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Nemáš tak úplně pravdu. Problém s klávasnicí to sice řeší, ale už to neřeší to, že uděláš na display tečku a zařízení si myslí, že jsi udělal krátkou čárku směrem nahoru.
    Pokud si to zkusíš v kreslení, je to vidět taky. Proto občas nereagují třeba volby v menu nebo tlačítka.
    No a taky mi to nedovoluje používat Fitaly za 29$. Není to chyba softwaru klávesnice!!! Ještě zkusím starší firmware a sundat ochrannou folii z displaye.

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od fenikso
    uděláš na display tečku a zařízení si myslí, že jsi udělal krátkou čárku směrem nahoru.
    Pokud je to opravdu tak a dělá to problémy i v jiných softech, jak píšeš, tak bych to tipnul nejspíš na hw problém displeje. Ještě než sundáš fólii, zkus překalibrovat displej. Pokud budou problémy i bez fólie a s poslední ROM, tak reklamuj.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Kalibrace nepomáhá a na ROMce nezáleží. Takže teď už zbývá jen ta fólie nebo reklamace.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Takže i bez fólie.
    Pokud ještě někomu píše X500 náhodně velké písmena, je to vadným displayem. Některá ťuknutí na display zařízení interpretuje jako krátké nebo delší čárky. To pak způsobuje všechny problémy.

V kreslícím programu to pak vypadá takto:

Opravdu jsem se snažil a kreslil jsem jen tečky . Ještě by mě akorát zajímalo, jestli to dělají všechny displaye nebo je to jen vadný kus.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Ahoj, to co popisujete, se deje i v mem X500. Uplne stejny jev! Taky mi preskakuje sem tam velke pismeno.... (

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Já už ho dal na reklamaci. U tak drahého zařízení očekávám že bude mít maximáně softwarové problémy, které je možné řešit novější romkou.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

mam sice M700, ale stejny problem s obcasnym napsanim velkeho pismena i uprostred slova. Zkousel jsem tvou teckovou metodu v kresleni ale ani jedna carka ...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

to: fenikso

Naprosto s Tebou souhlasim. Muzes dat vedet, jak jsi dopadl? Zajima me delka reklamace atd.

Diky

Nováček
    Registrace
    Jun 2005

Mam naprosto stejný problém jako fenisto, některé tečky jsou místo tečky i více jak půl centimetru dlouhe čáry :/

To že mi to občas zmasti pismenko ještě přežiju, ale teď už i chápu, proč občas i po kalibraci displeje někam ťuknu, ale volba se nakonec spusí jiná.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Uvidime, jak se k tomu postavi oficialni distributor. Ted se ukaze kvalita a serioznost distrubutora.
    Je videt, ze to neni chyba nahodneho kusu, ale cela serie spatnych vyrobku. Takze??? Co na to E-shop. s.r.o.?

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. male/velke pismena x500+
    Od grog_ce4you v sekci Zbývající zařízení E-TEN
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 02-10-2007, 16:42
  2. X500 - WIFI - GPRS - IE a ICQ se stále připojení na GPRS, místo WIFI
    Od Georf_ce4you v sekci Zbývající zařízení E-TEN
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 28-04-2007, 11:15
  3. Velké představení předprodukční verze zařízení E-TEN Glofiish X500