Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA VARIO nebo MDA COMPACT III ???

Grizzla (5)|24.2.2007 14:09
Zdravím,
- na úvod:
je mi jasné, že budu několikrát s tímto dotazem poslán do p..... s tím, abych použil vyhledávače a našel si to, neboť to tady někde určitě už nejméně milionkrát bylo. To bude mít většina z Vás možná pravdu, ALE zkuste si jeden (nebo oba) z těchto názvů zadat do hledání a uvidíte, kolik vyskočí diskuzí kde se ten či onen model probírá. Jenomže ve spoustě z nich je o těchto zařízeních pouze okrajová zmínka (třeba jen jako srovnání) a jistě chápete, že při celkovém počtu téměř 10.000 diskuzí, které na tomto serveru jsou, by nejeden diskutující dříve než opravdu najde to co hledá zestárnul příp. zemřel :D . Proto vás prosím buďte ke mě hodní já bych k vám byl určitě taky :yes:

A teď k věci :yes:
jako stálý zákazník T-mobilu jsem se rozhodl využít nabídky na prodloužení smlouvy formou pořízení nového mobilního telefonu (za zvýhodněnou cenu) konkrétně prvního komunikátoru v životě. V současné době má můj mobilní operátor v nabídce komunikátory MDA Vario a MDA compact III. Po přečtení nejrůznějších recenzí, článků a s tím souvisejících názorů a diskuzí (které čtu neustále dokola) jsem zůstal stejně nerozhodný jako na začátku. Který vybrat? Nepovažuji se za nadšence a znalce těch nejmodernějších technologií spíše jsem průměrný uživatel, který se potřebuje dovolat, být dovolán, sem tam něco napsat, poslat, použít diář (začínám ve 30-ti letech zapomínat , případně jinou obslužnou aplikaci a rád bych tento přístroj použil také jako navigátor (převážně na motorku, do auta nebo jenom tak kamkoliv) - tedy vše v jednom a považuji za zbytečné s sebou nosit spoustu různých "krabiček". V současné době jsem majitelem telefonu Nokia 6230i, kterou určitě plně nevyužívám. Je mi jasné, že co uživatel to názor a tím pádem se nedá říct, že ten přístroj, který by jste mi doporučili si pořídit, by vyhovoval i mě.

Takže otázka zní - KTERÝ? Proč by jste si koupili jeden a ne ten druhý? Co by rozhodlo při výběru? Jaké máte zkušenosti? Měli jste oba - který je lepší? Prostě uvítám každý názor, radu, zkušenost, poznámku...prostě všechno co mi pomůže se rozhodnout !

Děkuji všem, kteří dočetli až do konce a jsou ochotní mi poradit. No a pro vás ostatní jak už bylo na začátku...však já už jdu :D

Ještě jednou díky Milan
Hanx_ce4you (15)|24.2.2007 14:41
Škoda, že úplně stejné téma je hned po tím tvým...

Osobně bych vzal Vario - kvůli WiFi a HW klávesnici :)
Pau_ce4you (22)|24.2.2007 16:28
Mam okolo sebe hodne kolegu,kteri maji Vario a postupne prechazi na MDACIII.Ja Vario preskocil a MDACI rovnou presel na MDACIII.Zasadne ale na obou strojich vyuzivam Letter Recognizer (pisu tahama stylusem-ne klavesnici,takze nemam duvod kvuli ni uprednostnit Vario).Kolegove mi take radili,ze wifi (MDACIII ji nema) skoro na Variu nevyuzili.
Uz kvuli absenci GPS bych znovu Vario prekrocil.S MDACIII jsem nadmiru spokojeny:-).
Grizzla (5)|27.2.2007 15:21
Zdravím,
je to jak jsem čekal :D ...u jednoho klávesnice a wi-fi, u druhého integrovaná GPS a novější koncepce... a to vše za stejnou cenu 8.500,- Kč (po dokoupení GPS u Varia). Ach jo :? . Budu to muset do zítra nějak rozseknout...třeba si hodím korunou a nebo se podívám copak mi k tomu ještě T-mobile přibalí do krabice :D .

Každopádně díky za názory
Zdenek Malinsky (9781)|27.2.2007 15:36
Rozhodně je lepší (i jednodušší) si dokoupit externí GPS, než shánět Wi-Fi kartu.
Grizzla (5)|27.2.2007 15:45
Vy mi teda dáváte :D ...já si říkám, že ho moc (nebo vůbec) nevyužiju. I když do budoucna...kdo ví. Ale zase tak klávesnice :? . Ach jo :D
William Edgar Coyotte (71)|27.2.2007 15:46
MDAc III bych se prozatím rozhodně vyhl, měl jsem tu čest si s ním pořádně pohrát a dojmy byli přímo příšené ...tak pomalé zařízení jsem ještě neviděl. Vario se s posleními verzemi ROM a při použití ověřeného OmapClocku dá používat, ale MDAc III asi ne ... měl jsem jej k dispozici o originální ROM od TMO a prostě růžová hrůza ... TomTom 6 (PL-CZ-SK-HU 6.60) tam chodil rychlostí obrázkových SMS a podle mého názoru pro jízdu v autě zcela nepoužitelné.

Setkal jsem se s názory že integrovaná GPS v MDAc III je kvalitní a konkuruje ext. modulům. Nemohu rozhodně souhlasit. Pohyboval jsem se s MDAc III a Variem (+I-Tec BT 339) po městě i mimo něj a MDAc III bylo někdy i o 100m vedle.

Možná jsem měl pouze chybný kus, ale pochybuji ... já bych v tomto případě Vario - devizou jsou WiFi a HW klavesnice (a ať mi zkusí někdo z majitelů MDAc III vykládat že je schopen za chůze napsat SMS :-))
Grizzla (5)|27.2.2007 16:08
Jak vidím z ostatních diskuzí, už jste se taky zajímal o MDAc III, ale jak soudím podle vaší reakce tak to asi nedopadne :D
Pau_ce4you (22)|27.2.2007 19:34
Asi jsi opravdu mel smulu na vadny kus.Nejlepsim dukazem je spustit TT na MDACIII na Barrandaku v kolone na predmosti smerem na Prahu 5.Nejprve se chytne na paralelni Modranskou a po rozjezdu během necele vteriny je spravne na moste.To same s BORem trva mozna > 1 minutu. S TT mi MDACIII i během odbocovani v krizovatce vymeni min. 3-4 snimky. >100m se mi MDACIII tahne jen s BORem.Start resp. spusteni GPS s Google maps je do par desitek vterin.
Obecne o sviznosti MDACIII bylo napsano uz toho spousta.Nejvice vycerpavajici je: http://htcartemis.blogspot.com/
Jeste jsem nenarazil na nikoho v realu, kdo by po prechodu z Varia na MDACIII litoval. Asi jde o zvyk:-(.

Prosím, necituj předchozí příspěvek. Je to zbytečné a ...
Grizzla (5)|1.3.2007 12:06
Zdravím,
díky všem. Chtěl jsem radu a tu jsem dostal. Po přečtení všech názorů (nejenom na tomto fóru) jsem se nakonec přiklonil k MDA Vario. Podle reakcí bych neměl litovat, tak snad nebudu. Přece nepůjdu proti davu :D