Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 6 z 7 PrvníPrvní ... 4567 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 76 až 90 z 103

Téma: Nové mapy pro Navigon 6

Starousedlík SMob Avatar uživatele htcjirka
    Registrace
    Jun 2006

Jak je na tom mapa Eastern Europe Maps 2007??
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

pokud máš na mysli TA 071, tak je poměrně zdařilá, použitelná. Má tam sice několik dílčích chyb, např. chybné ukončení dálnice D11 u Hradce Králové, chyba na D1 u Průhonic atd., ale obecně se s tím dá jezdit, a to dobře. Za jedinou závažnou chybu jsem tam viděl, že události TMC jsou zobrazovány protisměrně. Bohužel u NT 2008 je to totéž, i jsem něco takového zaslechl u Velkého Tomíka, takže jsem nabyl dojmu, že chyba je spíš u našeho poskytovatele daných informací.
    Celkově se tedy dá říci OK, jenom je už cca 1 rok stará. :O

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Citace Původně odesláno od Docent
    jj, ta mapa je naprosto zoufalá. Zkoušel jsem ji použít jenom pro navigaci do práce a snažilo se mne to dostat na polní cesty, kam si to nedovolil ani TomTom při volbě nejkratší trasy :no: .
    Můžeš mi přesně popsat ta místa? Juknu se do poslední verze NT.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Libore, sice jsem nebyl já tázán, ale mám taky jednu takovou lahůdku. Na trase Sněžník – třeba Praha to vypočte cestu jak je na přiloženém obrázku a téměř nesjízdná „lovecká stezka“ je v červené elipse. A třeba takové i-GO tuto cestu nezvolí ani náhodou, jede přes Tisou (vzdálenost zhruba stejná) a když se přinutí průjezdním bodem daným před tu poslední „křižovatku“, jede po hlavnější do Jílového, bez ohledu na to, že si zajede. Prostě danou „loveckou stezku“ ignoruje. A takových případů mám povícero….. (
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00262086_Sneznik_oTWt.jpg 
Zobrazení: 44 
Velikost: 15.1 KB 
ID: 7569  

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Nahrál jsem si dnes jinou mapu od TA a tvůj problém to nedělá. Navede přes Tisou, jak jsi psal o IGO. Měl jsem novou mapu od NT(2008), ale už jednou jsem tu psal - apsolutně nepoužitelná. Problém mám ale s tím, že jak jsem si zanesl oblíbené body v té předešlé mapě, tak teď mi napíše, že nejdou zobrazit. Mezi oblíbenými jsou stále zapsány. Nevím, jak je smazat z toho seznamu.Poraďte, díky.

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Ahoj Mudrunko, tak nyni i kdyz dam nejkratsi primo na nejblizsi krizovatku, tak to bere pres Jilove. A pokud dam Sneznik - Praha nejrychlejsi nebo optimalni, tak vyjizdi ze Snezniku na sever a jede pres Tisou.

EDIT: BTW diakritika je uz nyni v mapach NT samozrejmosti.

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Libore, prosím Tě, nevíš jak se smažou oblíbené cíle? (můj problém na str. 8)

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

to slay:
    v duchu předchozích příspěvků byla řeč o poslední mapě NT, konkrétně NT EE 2008 a na ní to udělalo předvedené. Že softy na mapě TA fungují správně vím a dokumentoval na i-GO, ale mohl jsem pochopitelně zvolit jakkoliv jiný soft, vč. Navigonu na TA

to libor_m:
    taktéž ahoj. Můžeš být konkrétnější? O jakou mapu se jedná a kdy ji sprostý uživatel Navigonu bude mít k dispozici?

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

to slay: Musis si tam zpet nahrat tu mapu, ve ktere byly oblibene vytvoreny. Potom Ti pujdou smazat.

EDIT:
    Mudrunko, az se zacne prodavat nove PNA 81xx.

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

To Mudrunka
    omlouvám se.

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Libore dík, jdu kopčit.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od libor_m
    Můžeš mi přesně popsat ta místa? Juknu se do poslední verze NT.
    Praha, po R7 směr Kladno, sjezd Stehelčeves, do Brandýska, a v Brandýsku to velí za přejezdem doleva na polní cestu. Pokud odbočím doleva už ve Stehelčevsi a chci jet přes Vrapice, tak mne to ve Vrapicích táhne doprava na polní cestu, která končí ve Cvrčovicích u bývalého kravína.

EDIT by MODERATOR: Necituj citace, prosím!

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

No takových míst je v té mapě neuvěřitelné množství např. v mé domovině (Jeseníkách) bych to napočítal na desítky. Prostě i pro rychlou navigaci to použije "cesty", které i v TOPO mapě CZ 1:50.000 jsou označeny PŘERUŠOVANOU čárou (!!!), tedy vyšlapané stezky nebo chodníčky.
    Je ale zajímavé, že stejné chyby by měly vykazovat i všechny navigace od Garminu při použití nové mapy Europe NT 2008, protože mají stejného dodavatele (Navteq) a jde o mapy ze stejného data (cca léto 2007). Ovšem není tomu tak. - Sice zůstaly problémy jednosměrek, ale v žádném případě nenaviguje Garmin po loveckých stezkách jako Navigon a to ani při volbě krátké trasy. Takže buďto Navigon ve spěchu použil od Navtequ nějaká beta data a Garmin si počkal na odladěnejší sadu, nebo ty chyby budou i na straně samotného navigačního softwaru.
    Každopádně výsledek je jednoduchý: Navigon leží v šuplíku a čeká na novou mapu od TeleAtlasu.

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Nejsem žádnej odborník, ale koukněte se na mapy od YAHOO a porovnejte s navigací. V mém případě (nebudu studovat rozdíly jinde v republice) jsou přesně jako v YAHOO. Je s podivem, že YAHOO mapa má jako jediná ze všech, které jsem trochu prohlížel dobře namalovanou jednu křižovatku u nás v klacíkově (15000 obyvatel). Není to samo jen tato křižovatka, takových PŘESNOSTÍ (myslím opravdu přesnost), je více. A proto nechápu, že vzhledem k těmto PŘESNOSTEM vás potom klidně žene po chodníku nebo pěšinou, kde projedete jenom na kole (popřípadě traktorem po polňačce). Pro mě je proto zatim nej TOMTOM a hned po něm IGO.

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

TO DOCENT: Můžeš sem prosím hodit screen s náčrtkem? Díky.

Strana 6 z 7 PrvníPrvní ... 4567 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nové mapy tomtom
    Od sibin_ce4you v sekci Ostatní raritní navigace
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 08-08-2008, 15:50
  2. Mapy navigon
    Od joshubal v sekci Navigon
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 29-07-2008, 12:31
  3. Nové mapy verze 6.75