Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 5 z 7 PrvníPrvní ... 34567 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 61 až 75 z 103

Téma: Nové mapy pro Navigon 6

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2007

Bohužel se jedná o oficiální mapu Evropy 2007/2008 pro PNA :?

Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Takže tenhle nedodělek Navigon pustil do prodeje na PNA ?

BTW - Mapa je podrobnější co do názvů ulic i v měnších městech, ale na rozdíl od té od TeleAtlas nemá čísla popisná třeba v Jihlavě :no:

Nováček
    Registrace
    May 2006

Tak to je úplně normální. Mě např. na nadjezdu ve Valašském Meziříčí posílala ať zabočím na cestu pod nadjezd. Dále je tam ve steném místě již deset let neprůjezdná cesta, která je pořád evidovaná jako průjezdná.
    Nedávno mě navigace klidně poslala do zákazu vjezdu. Prostě hrůza.
    Je to hodně nedokonalé.
    Ještě že jsem koupil jednu s těch nelevnějších, protože jsou údajně všechny takové.

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Jsou k mání již nějaké novější mapy ?

Nováček
    Registrace
    Aug 2005

Nove mapove updaty jsou od zari venku. Uz se s nima da jezdit obstojne i po Cechach. Puvodni evropa mela 1.3 a soucasna ma cca 1.8 GB, takze tam toho pribylo docela dost silnic a mest.Konecne jsem mohl odinstalovat TomToma (Mam ho jen na mobilu, kde mi zatim Navigon nejede).

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Tak po Čechách se možná s tou zářijovou mapou (oficiální označení Q2/2007) možná jezdit dá (určitě je skvělá na Západě), ale teď jsem ukončil týdenní intenzivní provoz na Moravě a tam je ta mapa pouze pro "domácí", t.j. pro ty, kteří se obejdou bez navigace. To co umí Navigon s touto mapou vymyslet, je neskutečné, to nebylo ani v "pravěku" navigací. Mapa totiž registruje i lovecké stezky pouze pro pěší (některé nejsou ani v Topo Mapě CZ 1:50.000 pro Garminy) a vede je v kategoriích, které mu umožňují použít tyto lovecké stezky pro RYCHLOU trasu... :-((( Ještě že jsem nešel do Navigonu 7110, zaplať Pán Bůh za ty naše PDA.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

ano, dva dny jsem trochu cestoval po vlastech Českých a mám obdobné zkušenosti. Nejedná se jen o Moravu, nýbrž o všechny oblasti, kde pokrytí předchozí mapy nebylo nic moc. A nejen to, při jejím použití v Čechách občas Navigon ztrácí svou velkou výhodu, tj., téměř bezchybný souhrn navigačních informací. Návěstí se směrem města, které se má shodovat s reálem je často nepoužitelné, a to i v tkz. ověřených městech (např. nájezd na R10 na Černém mostě v Praze je přímo ukázkový), ale i navádění hlasem proti malé mapě TA ztratilo na jednoznačnosti. Výsledkem pak je občas zmatečná informace velmi podobná zmatečným hláškám u Dynavixu.
    Šel jsem do této nové mapy hlavně kvůli TMC, u mapy TA to občas na dálnicích ukazovalo protisměrně. Bohužel jsem toto otestovat nemohl, neb jsem na relevantní TMC nenarazil (a, že jich mělo být…), ale díky uvedené kvalitě mapy je to už stejně asi jedno z důvodu, aby mě to při objíždění nějakého problému „honilo po loveckých stezkách“ mě nezajímá.
    Takže se na cesty po CZ pokorně vracím na mapu TA.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Při úplně nahodilém procházení stránek Navigonu jsem objevil (asi) neuvěřitelnou "perlu". Jedná se o mapy od TeleAtlasu, provedení rok 2008 a je pokrytá celá Evropa (!!!). Viz zde.

Bohužel je to distribuováno pouze na dvou SD kartách a určené pro stařičké PND 3100/3110. Nemá již někdo to štěstí a provozuje tyto mapy na PDA? Jeví se mně to jako jediné řešení provozu Navigonu. - Ta nová mapa od Navtequ je v ČR opravdu veliké šílenství...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Nová mapa Navtequ je opravdu nepoužitelná, vede mne to na polní cesty, kam si to nedovolí ani TomTom při nejkratší trase... A které by mne nenapadlo dokonce ani projíždět na kole, natož autem : .

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Jsem rád, že s názorem na mapu od Navtequ nejsem sám. - Zaráží mě fakt, že PND od Navigonu si kupuje poměrně dost lidí, kteří jezdí téměř výhradně v ČR a to přece musí být šílené. A nikde nenarážím na zkušenosti, že to je více-méně použitelné pouze pro "navigování" tam, kde to dobře znám.

Každopádně ta mapa od TA by mohla (alespoň pro mě) vrátit Navigon na první příčku. Ale mám vážné obavy, že díky občas nepochopitelné obchodní politice Navigonu se této mapy pro PDA v oficiální distribuci nikdy nedočkáme a budeme muset doufat v jiné zdroje... Stejně je to poslední dobou pakárna. Mapa Evropy 2008 pro Garminy již dva měsíce volně obíhá internet a k placení ochotní zákazníci mají prostě smůlu. To prostě nechápu...

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Můžete mi říct, jak poznám, která mapa je od TeleAtlasu a která od Navgequ?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

z názvu souboru, pokud v tom je zmatek, je poměrně jednoduché to zjistit pohledem na mapu. NT má názvy měst, ulic apod. velkým písmem a bez diakritiky, TA lidsky česky (co má být velkým písmem je, co má být malým, je a hlavně ta diakritika)

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Dík, stačilo zalovit do programu. Ale to ponaučení s diaktrikou je ještě jednodušší. Chtěl bych vyzkoušet nějakou od Teleatlasu, protože i EasternEurope_2008 od NT je tragická. Tragická je možná slabý výraz. Mapový podklady berou od YAHOO.maps. Nevím, jak můžou takové nesmysly dát do map. Vymyšlené silnice, chodníky, po kterých se v navigaci jezdí, jen to frčí atd.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

jj, ta mapa je naprosto zoufalá. Zkoušel jsem ji použít jenom pro navigaci do práce a snažilo se mne to dostat na polní cesty, kam si to nedovolil ani TomTom při volbě nejkratší trasy :no: .

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od slay
    Dík, stačilo zalovit do programu. Ale to ponaučení s diaktrikou je ještě jednodušší.
    no nevím, co máš na mysli s lovením v programu. Ale jestli vyhledání "Informace o produktu", tak věř tomu, že jsi získal pouze informaci o tom na co máš licenci. S aktuální mapoou to nemá nic společnýho, bohužel.

Strana 5 z 7 PrvníPrvní ... 34567 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nové mapy tomtom
    Od sibin_ce4you v sekci Ostatní raritní navigace
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 08-08-2008, 15:50
  2. Mapy navigon
    Od joshubal v sekci Navigon
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 29-07-2008, 12:31
  3. Nové mapy verze 6.75