Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zpomalení loox 718 - že by chtěl do důchodu?

našrot (126)|23.2.2007 00:13
Mám asi takovou blbou otázku, ale nějak jí vyřešit nemůžu: mám 718tku něco přes dva roky a posledního cca půl až třčtvrtě roku pozoruji zajímavý úkaz - je děsně pomalej. Ovšem zajímavé je, že není pomalý systém nebo práce s běžným SW (jako třeba excel apod.), ale když něco počítá. Konkrétně v navigačním SW - dřív počítal trasu 800km dlouhou třeba 15-20 sekund, při sjetí z trasy cca 2-5 sekund přepočítával. Teď je u obojího schopen strávit třeba 2 minuty... A co je vůbec zajímavé, že na to nemá vliv HR a reinstalace všeho. Všechen SW tam mám celou dobu v podstatě stejný, takže nějaké laborování s neznámými programy na to taky nemá vliv. Napadlo mě, jestli třeba si ty pitomé WM2003 neukládají registry do ROMky a nenačtou si ten nepořádek i po HR, ale nevypadá to. Režim procesoru je stále na automatiku. Tak prostě nevím... máte někdo nějakou radu? Jo ten navi SW je Garmin Que 2.90.
honcca_ce4you (0)|24.2.2007 16:41
Zálohovat data a Hard Reset :D :?:
našrot (126)|25.2.2007 04:26
..jak jsem psal, HR na zlepšení situace nemá vliv... skoro bych řekl, že čím víc HR, tím horší...
Zdenek Malinsky (9781)|25.2.2007 11:21
Děláš po HR čistou instalaci všech softů nebo jen obnovu ze zálohy? Pokud je problém i po čisté instalaci všech softů, pak ještě můžeš zkusit udělat toto i v ROM - smazat všechno a přeinstalovat i tam.
našrot (126)|25.2.2007 12:25
Obnovu ze zálohy nedělám nikdy (těch 8 softů nově nainstaluju rychleji a data mám na SD kartě :o) ). SW do ROM taky neinstaluji. Nicméně jak se dá vymazat vše z ROM, aby tam opravdu nic nezůstalo? Nebo existuje nějaký jiný způsob, jak obnovit to PDA do stavu "jako nové"? Mě totiž přijde, že HR to už nedělá (jako na PPC2000)...

Mimochodem - slyšel jsem, že existuje nějaký neoficiální upgrade na WM2005.. víte o tom někdo něco konkrétního?
kubisz (1054)|25.2.2007 12:54
zkusil bych rucne nastavit procesor na tu nejvetsi rychlost (napriklad u ASUS A730 obcas automatika proste "zblbla" a nedelala, to co mela...), potazmo zkusit zjistit realnou frekvenci procesoru a pretaktovat (PHM apod.)...pokud toto nepomuze, zkusil bych opravdu nejaky "tvrdy" format jak ROM, tak flash celeho systemu (pokud je, tak trebas zkusit na nejakou novejsi verzi, nebo na jiny jazyk a pak zpet na WWE)...teoreticky by to taky mohla zpusobovat FLASH pamet a jeji stari, i kdyz u tohoto zarizeni se spis pouziva RAM...asi to bude nejaka chyba v CPU a vsem, co je na nej nalepeny (je tam myslim i ta pamet a ROM...)...
oltcit (1098)|26.2.2007 04:04
Robí to iba pri tom jednom softe?Tak potom je chyba na strane softu,nie?Ale preventívne to skús preflashovat updatom na Loox718/720 update
našrot (126)|26.2.2007 22:09
Tak je to divný, vypadá to na ten navigační software samotný... zkoušel jsem dneska iGO a to běhá normálně rychle.. Problém je v tom, že asi není k sehnání starší verze toho navi SW, se kterou mi to chodilo líp a já jí nemám k dispozici... no uvidíme. Nicméně: dá se udělat nějaký "tvrdý" formát ROM? Update na Loox 720 se dle webu FSC nedá použít pro 718tku, tak nevím...
našrot (126)|28.2.2007 18:25
Tak jsem teď dospěl k zajímavému zjištění - je to SD kartou. Přeinstaloval jsem navigační soft Que na starší verzi a bylo to pořád pomalý, ale všiml jsem si, že jen v případě, že se přistupuje na SD kartu (kde mám mapy zahraniční, které momentálně vyžívám více a proto jsem si taky všiml toho zpomalení). No a vzhledem k tomu, že to iGo bylo na jiné SD kartě, tak je to tou mojí. Takže jsem provedl formát karty a už to funguje, zdá se, normálně...
degino (12)|18.3.2007 17:07
[QUOTE="oltcit"]Robí to iba pri tom jednom softe?Tak potom je chyba na strane softu,nie?Ale preventívne to skús preflashovat updatom na Loox718/720 [/QUOTE]
kde si tam nobjavil update , je tam len blbí conect mobile ale žiadna flash aplikacia , surne hladam flash rom na LOOX 718 na mobile WM5 ak to niekto robí , prosim pomôžte
oltcit (1098)|18.3.2007 17:17
WM05 na Loox 718/720 neexistuje,je len jeden update z oktobra/říjen/2004;)