Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zálohování

pelopones (95)|15.2.2004 23:58
Jako uživatel Dataphounu II bych měl jeden dotaz na zkušené znalce 2003.
Mohl by tu někdo podrobně popsat problematiku zálohování v tomto operačním systému ?
Zejména by mne zajímaly odpovědi na tyto otázky :
1.) Proč jsou v systému dva zálohovací programy - jeden v Programech a druhý v Systém ?
2.) Navíc lze zálohovat pomocí ActiceSync, což je již v základu třetí možnost. Proč tři více méně stejné funkce od jednoho výrobce v jednom systému ?
3.) Jistě existuje i spousta zálohovacích programů od jiných výrobců. Lze doporučit něco jako absolutní jedničku ?
4.) Myslel jsem si, že když si nainstaluji mnou používané programy na PDA, vše si nastavím a tento stav si zazálohuji kompletní zálohou pomocí zálohování v Programech na paměťovou kartu, budu se moci kdykoliv vrátit do tohoto uloženého stavu bez nutnosti hard resetu a opětovných instalací. Zálohu jsem provedl, Pak jsem po nějaké době udělal obnovu, ale v PDA mi zůstaly zbytky po programech, které jsem instaloval v čase po vytvoření zálohy. Byť to byly jen prázdné adresáře, přesto mne to znepokojilo, neboť jsem si myslel, že obnovou kompletní zálohy jsem provedl něco jako obnovu hard disku z jeho image.
Udělal jsem někde chybu, nebo je nutno kompletní zálohu a po nějaké době obnovu udělat jinak, samozřejmě s tím aby se opravdu stav celého pda vrátil do stavu jako v okamžik vytvoření zálohy.
Díky za odpověď.
NUNY
PavelR. (2184)|16.2.2004 08:17
[QUOTE="NUNY"]1.) Proč jsou v systému dva zálohovací programy - jeden v Programech a druhý v Systém ?[/QUOTE]

... v případě MDA/XDA se jedná o
- xBackup (Záloha) - kompletní záloha celého PDA
- Permanent Save (Trvalá Záloha) - zálohuje jen PIM databáze a připojení; je to malinko něco jiného než v případě aplikace xBackup

[QUOTE]
2.) Navíc lze zálohovat pomocí ActiceSync, což je již v základu třetí možnost.
[/QUOTE]

... záloha přes ActiveSync není ten nejspolehlivější způsob (sám jej vůbec nepoužívám). Obvykle je nejspolehlivější používat aplikaci dodanou výrobcem PDA.

[QUOTE]
Proč tři více méně stejné funkce od jednoho výrobce v jednom systému ?
[/QUOTE]

... viz výše

[QUOTE]
3.) Jistě existuje i spousta zálohovacích programů od jiných výrobců. Lze doporučit něco jako absolutní jedničku ?
[/QUOTE]

...nemám zkušenost

[QUOTE]
4.) Myslel jsem si, že když si nainstaluji mnou používané programy na PDA, vše si nastavím a tento stav si zazálohuji kompletní zálohou pomocí zálohování v Programech na paměťovou kartu, budu se moci kdykoliv vrátit do tohoto uloženého stavu bez nutnosti hard resetu a opětovných instalací. Zálohu jsem provedl, Pak jsem po nějaké době udělal obnovu, ale v PDA mi zůstaly zbytky po programech, které jsem instaloval v čase po vytvoření zálohy. Byť to byly jen prázdné adresáře, přesto mne to znepokojilo, neboť jsem si myslel, že obnovou kompletní zálohy jsem provedl něco jako obnovu hard disku z jeho image.
[/QUOTE]

... před obnovením ze zálohy je vždy dobré provést HW reset.

PavelR.
Paullus_ce4you (400)|16.2.2004 10:11
[QUOTE]
... záloha přes ActiveSync není ten nejspolehlivější způsob (sám jej vůbec nepoužívám). Obvykle je nejspolehlivější používat aplikaci dodanou výrobcem PDA.
[/QUOTE]

Já bych tu zálohu přes ActiveSync zas tak nezavrhoval. Faktem je, že přes kolébku to trvá perverzně dlouho, proto je lepší si ji vyrobit při síťovém připojení.

Výhodou ale je, že se vytvoří soubor s koncovkou *.stg, do nějž se lze dostat programem STGViewer a lze pak ze zálohy extrahovat potřebné soubory. Já jsem si jednou po násilném HW resetu takto obnovil milióny shortcutů, které jsem si za ta léta nastřádal.
(Fakt je ale ten, že větší část souborů na PDA si lze zálohovat i normálním překopírováním např. v Total Commanderu).

P.
Pavel Koza (4761)|16.2.2004 12:33
No jestli je to Nr.1 si tvrdit netroufnu, ale v iPAQ zarizenich je uz delsi dobu zalohovaci program od Sprite Software a nabizi asi vse, co si od teto utility muzete prat.
yasmeene2 (794)|16.2.2004 21:06
Ještě k aplikaci trvalá záloha. Kdy jí spustím je tam napsáno, že slouží k trvalému ukládání do paměti flashrom to znamená, že se mi všechny kontakty zchůzky a úkoly ukládají rovnou tam? Žádné tlačítko restore nebo tak tam totiž není.. A co jsou to ti zálohovači co jsem je vyházel z nabídky po spuštění? :)
PavelR. (2184)|17.2.2004 07:43
[QUOTE="yasmeene2"]Ještě k aplikaci trvalá záloha. Kdy jí spustím je tam napsáno, že slouží k trvalému ukládání do paměti flashrom to znamená, že se mi všechny kontakty zchůzky a úkoly ukládají rovnou tam? Žádné tlačítko restore nebo tak tam totiž není.. A co jsou to ti zálohovači co jsem je vyházel z nabídky po spuštění? :)[/QUOTE]

... Trvalá záloha funguje tak, že jakmile zvolíte položky, které se mají zálohovat, tak si tato aplikace tyto data uloží do flashROM a při každém restartu si pohlídá aby to, co máte zazálohováno v paměti odpovídalo skutečnému stavu v konkrétních aplikacích (tj. Kontakty, Kalendář, Úkoly). Zástupci xFlashMan ve složce StartUp slouží právě ke spuštění těchto procesů (něco na způsob synchronizace) po každém restartu.

PavelR.
yasmeene2 (794)|17.2.2004 12:07
takze se mi po zaskrtnuti vsechno uklada do rom a po tvrdym resetu, kdy se mi obnovi ti zastupci, se mi zaskrtnutci neloadujou zpet? Nebo kdyz je mam vyhazeny z po spusteni, tak se mi do rom neukladaji? A kdyz tedy restornu prez AS backup co mi zbyde v pristroji v ram? xbackub kontaktu nebo as backup kontaktu? Zalohuje vubec as kontakty? heh tolik otazek..
PavelR. (2184)|17.2.2004 12:48
[QUOTE="yasmeene2"]takze se mi po zaskrtnuti vsechno uklada do rom[/QUOTE]

... ano

[QUOTE]
a po tvrdym resetu, kdy se mi obnovi ti zastupci, se mi zaskrtnutci neloadujou zpet?[/QUOTE]

... právě že ano - tj. pokud jste je před HW resetem zálohoval, tak se po jeho provedení natlačí zpět

[QUOTE]
Nebo kdyz je mam vyhazeny z po spusteni, tak se mi do rom neukladaji?
[/QUOTE]

... přesně tak

[QUOTE]
A kdyz tedy restornu prez AS backup co mi zbyde v pristroji v ram?
[/QUOTE]

... mělo by to být tak, že backup nahradí vše co je v RAM; jak jsem již ale někde psal, backup přes AS sync nepoužívám.

[QUOTE]
xbackub kontaktu nebo as backup kontaktu? Zalohuje vubec as kontakty?
[/QUOTE]

... ano, zálohuje kompletně celé PDA.

PavelR.
docc1 (101)|19.5.2005 11:39
jestli muzu, tak muj poznatek nebo dotaz...
dal jsem zazalohovat kontakty a kalendar na storage card, a kdyz dam obnovit, tak mi to zdvoji polozky.... :-(
cely kontakty smazat jdou, z kalandare jsem to dostaval po jedny, takze na prasky...:-)
a ted, mam nainstalovany mda, vse funguje jak ma...
udelal jsem zalohu celyho systemu na storege card, a ptam se, kdyz z nejakyho duvodu dojde na HR, mda nabehne, natahne si jen tec neco malo programu z ROM, a ja pak dam obnovu ze storage card, bude moje mda tak jako v den zalohy? i s cestinou, proste vsim, nastaveni zvuku, proste cistej obraz jako mam na pc s nort.n ghos.em...? - btw super programek...
nekde jsem tu cetl, ze obnovu treba nepustim v anglickym nastaveni, ale cestinu tam dostanu jen pres activa a pc doma, a to uz to tam muzu rovnou vse nalej a nejaky zalohy jsou na nic...
sorry za dlouhej post, ale snad je tam vse srozumitelny...
diky za jakejkoliv namet.
:yes:
dort (1212)|19.5.2005 16:54
[QUOTE="Pavel Koza"]No jestli je to Nr.1 si tvrdit netroufnu, ale v iPAQ zarizenich je uz delsi dobu zalohovaci program od Sprite Software a nabizi asi vse, co si od teto utility muzete prat.[/QUOTE]

ano SpriteBackUp je výborný, mohu také jen doporučit, neb vždy mi spolehlivě obnovil PDA na 100% a při koupi druhého kousku DELLa x50v jsem jen použil exe soubor a bylo nainstalováno, takže SUPER :yes:

ale jsou i lidé, kteří s ním nemají tak dobrou zkušenost, a na stejném přístroji, takže doporučuji zkusit ..............
docc1 (101)|20.5.2005 08:22
tak to vypadá jako super program, a je něco takového na MDA2/dataphone,
prostě jak píšeš, záloha, komplet, a komplet obnovení....?
dort (1212)|20.5.2005 09:15
Mluvíš o SpriteBackup?

Pokud ano, tak ten funguje snad na všech PDA a MDA :D

a doporučuji nastavit, tak aby dělal zálohy ve formátu .exe ;)
docc1 (101)|20.5.2005 10:58
jj, o tom, tak super, jdu do nej, diky :yes: :D
st.tom_ce4you (365)|20.5.2005 11:08
Taky doporučuji Sprite Backup. Mám jej nastaven na shedule backup každý den v 4:30 + po dokončení restartovat. Lze nastavit aby ve složce kde ukládá backup file nechal jen poslední 3 backupy. Další velmi dobrá věc je záloha pokud kapacita klesne pod libovolně stanovitelnou hladinu v %.
paveluh_ce4you (300)|20.5.2005 14:27
Nevím, ale to samé, tzn.komplet obnova ze zálohy do čisté cihly, nastavení zálohy komplet nebo jen vybraných souboru, záloha při poklesu baterie pod určitou kapacitu a nebo záloha v určitý den , týden a hodinu dělá i Backup manager od Sunnysoft a je v češtině.
Zdenek Malinsky (9781)|20.5.2005 18:24
[QUOTE="paveluh"]Nevím, ale to samé, tzn.komplet obnova ze zálohy do čisté cihly, nastavení zálohy komplet nebo jen vybraných souboru, záloha při poklesu baterie pod určitou kapacitu a nebo záloha v určitý den , týden a hodinu dělá i Backup manager od Sunnysoft a je v češtině.[/QUOTE]
Dělá, ale po nastavení periody zálohování zazálohuje jen 1 x a pak už ne. :(( Dostal jsem ho zdarma při koupi karty, ale pro jeho nespolehlivost jsem ho přestal používat. Navíc proti defaultnímu iPAQ Backupu neměl nic, co bych potřeboval, tak jen zbytečně zabíral místo. Proto jsem jej odinstaloval hard resetem-jinak to nešlo. Nyní k plné spokojenosti používám Sprite Backup (iPAQ Backup je vlastně jeho lite verze).
Edit:
1. Opravena Fanta na Sprite (nealko moc nepiju a tak se mi to plete).
2. K příspěvku Pavlauh-je to možné, asi jsem měl starší verzi, ale to, že nemůžu vypnout On/Off je docela wopruz.
paveluh_ce4you (300)|21.5.2005 09:28
V tom s tebou Zdenku nemužu souhlasit, mě to zálohuje každý den ve stejnou hodinu.Jen jsem přišel na to, že MDA čko nemůžu vypínat tím vrchním tlačítkem, ale necham ho jen tak pohasnout.Dělalo mi to to, že jakmile jsem ho vypl ručně, tak se záloha nespustila.Ale jinak proti tomutprogramu nemám nějaké jiné výhrady.
st.tom_ce4you (365)|21.5.2005 10:13
[QUOTE="paveluh"]V tom s tebou Zdenku nemužu souhlasit, mě to zálohuje každý den ve stejnou hodinu.Jen jsem přišel na to, že MDA čko nemůžu vypínat tím vrchním tlačítkem, ale necham ho jen tak pohasnout.Dělalo mi to to, že jakmile jsem ho vypl ručně, tak se záloha nespustila.Ale jinak proti tomutprogramu nemám nějaké jiné výhrady.[/QUOTE]

Sorry, ale mám radši kvalitní výrobek a né nedodělek typu produktů SunnySoftu. Abych pokaždé hlídal jestli jsem PDA vypnul já, nebo se vypnulo samo a modlil se aby se záloha udělala tak na to nemám. EN mi vůbec nevadí.
Diver (49)|24.5.2005 13:27
[QUOTE="st.tom"]Taky doporučuji Sprite Backup. Mám jej nastaven na shedule backup každý den v 4:30 + po dokončení restartovat. [/QUOTE]

K čemu je dobré restartovat? :?: :)
dort (1212)|24.5.2005 14:47
no, je to defaultně nastaveno v programu :D

a hlavně po SR se opět rozeběhnou programy, které SpriteBackup ukončil - např. Wisbar ;)
st.tom_ce4you (365)|24.5.2005 14:52
[QUOTE="dort"]no, je to defaultně nastaveno v programu :D

a hlavně po SR se opět rozeběhnou programy, které SpriteBackup ukončil - např. Wisbar ;) [/QUOTE]


někdo mě již předběhnul, Sprite Backup ukončuje většinu procesů, ty se po restartu opět spustí. ;)
pantata_ce4you (149)|24.5.2005 15:45
Doporucuji si na zacatku nekolikrat zkusit obnoveni ze zalohy v ruznych rezimech (hlavne tem, co prechazeji z palmu :)) ), clovek pak aspon neni prekvapen ....
David_ce4you (199)|23.7.2005 00:43
[QUOTE="PavelR."]... Trvalá záloha funguje tak, že jakmile zvolíte položky, které se mají zálohovat, tak si tato aplikace tyto data uloží do flashROM a při každém restartu si pohlídá aby to, co máte zazálohováno v paměti odpovídalo skutečnému stavu v konkrétních aplikacích (tj. Kontakty, Kalendář, Úkoly). Zástupci xFlashMan ve složce StartUp slouží právě ke spuštění těchto procesů (něco na způsob synchronizace) po každém restartu.PavelR.[/QUOTE]

Hmm, a co případ MDA2 s WM2k3se? Ve startupu žádní xflash zástupci nejsou a podle mě by tam měli být (nejsou ani po HR).
Vyzkoušel jsem následující postup na dlouho provozovaném a nakonfigurovaném mdačku: zapnutí trvalé zálohy, záloha pomocí sprite backupu, vytvoření pokusné události, HR, obnova ze zálohy, soft reset. Obnoveno vše do stavu při zálohování až na tu pokusnou událost. Takže podle mě trvalá záloha nefunguje! Což je vopruz, chtěl jsem na ni spoléhat. :(
Dělám něco špatně? Nebo spíš mám něco špatně nastaveno? Trápí mě, že nemám xflash zástupce v startupu, což je asi důvod proč to nefunguje? (apropo na co vlastně ukazují?)
David_ce4you (199)|23.7.2005 01:51
Takže první postřehy: Trvalá záloha na mda2 wm2003se funguje. Po HR a jejím zapnutí tam je i pokusná událost, což je dobře. Na wm2003se nejsou potřeba xflash zástupci, protože je nahradili knihovny xpermanent.dll spouštěné jako services. Teď zbývá jen vyřešit správný postup obnovy.
j-cop (80)|2.8.2005 15:27
Pořád se mi nedaří udělat zálohu tak, abych po HR nemusel na PDA sáhnout, jde to vůbec? A když - jak? :-) Dík.
Zdenek Malinsky (9781)|2.8.2005 18:07
Minimálně kalibraci displeje, nastavení datumu, času a regional settings budeš muset udělat a pak dáš obnovit (kliknutím na soubor). Mě to na iPAQ 4150 po HR od cinknití po SR po obnově trvalo pod 2 minuty. Co chceš jednoduššího?
j-cop (80)|3.8.2005 11:17
Abych to upřesnil, když udělám zálohu pomocí Asus Backupu, tak po obnovení (maximální možné zálohy) mi zmizí čeština, věci co jsem měl na Today, odkazy, apod. apod. nemluvě o 4 - 5ti hláškách o chybějících souborech. To mi přišlo, jako že bych mohl chtít víc :-) ALE: udělal jsem zálohu přes AS a vše naprosto v pohodě, čili můj problém vězel jinde - Asus zase vypustil jednu zbytečnou nefunkční aplikaci do světa...
Zdenek Malinsky (9781)|3.8.2005 11:34
Obnova ze zálohy v AS má tu hlavní nevýhodu, že pokud tě postihne HR mimo domov, třeba na cestách, tak je velký problém, protože ji máš doma.
Doporučuji ještě trošku si se zálohovací utilitkou Asusu pohrát (ukládat na kartu, používat zálohování v samospustitelném souboru). Je divné, že ti to dělá takové problémy. Zálohuješ opravdu vše co jde? Před obnovou by jsi měl nastavit aktuální datum a čas a hlavně nastavit regional settings na zemi, která byla nastavena v době zálohy (tedy pravděpodobně CZ). Pak teprve obnovíš ze zálohy a provedeš SR.
Pokud to bude zlobit dál, doporučím vyzkoušet Sprite Backup - funguje skvěle a bez problémů.
j-cop (80)|3.8.2005 11:53
Zdeňku, nevím, nakolik jsi obeznámen s utilitou Asus, ale obrázek snad napoví, že je to natolik prostoduché, že nějaké "samospustitelné" soubory nebo jine fičury jsou zcela mimo chápání techniků firmy Asus :-) (na kartu samozřejmě ukládám, obnovuji až po prvním spuštění - jinak to u Asusu ani nejde). Zkusim ten Sprite, snad to bude lepší :-)
00080527_Screen001_o7WH.jpg
Zdenek Malinsky (9781)|3.8.2005 12:06
:oops: Tak tam toho nejde moc nastavit. Backup manažer v iPAQ byl lite verzí Sprite, takže jsem předpokládal, že to je všude. Omlouvám se.
Pokud se ti bude zdát Sprite Backup drahý, můžeš vyzkoušet třeba od Backup Manager Sunnysoftu, ale Sprite je opravdu v tomto oboru jednička.
Jirka007 (161)|13.9.2005 07:39
Možná mám lama dotaz,ale chtěl bych se prosím zeptat. Mám Ipaq2210 a používám Ipaq Backup k plné spokojenosti.Zajímala by mne jedna věc.Když udělám kompletní zálohu na CF kartu, tak bych ten soubor potom chtěl třeba přes čtečku karet přesunout do stolního kompu, aby mi nezabíral místo na CF kartě. V případě potřeby ho zase nakopírovat zpět a obnovit vše. Ale ten soubor nejde zkopírovat. Můžete mi prosím poradit proč?
Děkuju
Karm (365)|13.9.2005 07:44
zkus mrknout jestli nemá atribut "pouze pro čtení"
Zdenek Malinsky (9781)|13.9.2005 08:04
Mě to na iPAQ 4150 šlo v pohodě. Nejdříve jsem si zálohu zapakoval pomocí RAR a pak přes AS zkopíroval (přesunul do PC). Umí to jak samotný AS (explore), ovšem pohodlnější je využít Total Commmandera v PC a pomocí pluginu pro PPC kopírovat takto.
Doporučuji vytvářet zálohu v PDA ve samospustitelném formátu. Nechápu, proč si nechceš nechat zálohu na kartě. Když tě postihne HR někde v terénu, musíš potom čekat, až budeš doma, aby sis mohl zálohu nakopírovat zpět na kartu a udělat obnovu. Takto se tato výhoda smazává a pak by stačilo zálohovat jen pomocí backupu v AS.
Jirka007 (161)|13.9.2005 08:24
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Mě to na iPAQ 4150 šlo v pohodě. Nejdříve jsem si zálohu zapakoval pomocí RAR a pak přes AS zkopíroval (přesunul do PC). Umí to jak samotný AS (explore), ovšem pohodlnější je využít Total Commmandera v PC a pomocí pluginu pro PPC kopírovat takto.
Doporučuji vytvářet zálohu v PDA ve samospustitelném formátu. Nechápu, proč si nechceš nechat zálohu na kartě. Když tě postihne HR někde v terénu, musíš potom čekat, až budeš doma, aby sis mohl zálohu nakopírovat zpět na kartu a udělat obnovu. Takto se tato výhoda smazává a pak by stačilo zálohovat jen pomocí backupu v AS.[/QUOTE]
Děkuji za info.
Na ty atributy jsem koukal,ale nenašel jsem nic :-(
Zkusím ho zpakovat a přesunout.Děkuji
Karm (365)|13.9.2005 08:32
ještě mě napadlo zkus mrknout jestli ta aplikace neběží na pozadí....Kysi když jsme potřeboval z mobilu vymazat jeden systémový soubor,tak přímo vymazat nešel,ale po přejmenování si s ním člověk mohl dělat cokoliv.Třeba to pomůže i tady :)
jeenik_ce4you (375)|14.12.2005 06:31
iPAQ backup je dobrá utilitka, avšak již na třetím přístroji jsem se setkal s problémem, že program ignoruje v nastavení kam si zadám, že chci určitý počet zálohovacích souborů. zadám si např. 3, ale oni se mi nemažou a postupně mi při načasovaných zálohách (mám 1x denně v určitý čas) zaplní paměť např. 20 soubory. stalo se to někomu?
(CZ)free (0)|4.6.2006 21:16
Cuzz all, mam dotaz prehraval jsem romky ale nějak se mi to nelibi a zapoměl jsem si udělatzalohu. Mam Dataphone I od eurotelu prosím lidišky nemá někdo origoš zálohu ?
Pepa7 (110)|11.6.2006 11:35
Tak jsem si pěkně nadrobil. Včera jsem potřeboval udělat HR. Na zálohu jsem použil Backup Manager Sunnysoftu v nejnovější verzi. Zalohoval jsem jen databáze- kalendář, kontakty..Vše proběhlo OK, ale obnova, přesto že proběhla
žádné kontakty ani údaje v kalendáři nezobrazila. (zkoušel jsem obnovit data i na jiném přístroji a nic)
Backup Manager Sunnysoft - DELETE !!!!
ddano (122)|21.11.2006 14:21
Vie mi tu niekto poradiť, ako obnoviť veci, ktoré som zazálohoval štantartným Zálohování-m ?!? Zálohovať tým ide, ale späť to rozbaliť neviem ...
Zdenek Malinsky (9781)|21.11.2006 14:29
Co je standardní zálohování? Co třeba napsat jakým softem a popř. jakou hlášku to hodí?
ddano (122)|21.11.2006 14:34
Start - Programy - Zálohování :-(
Hlášku to nehodí nijakú, pri zálohovaní to vytvorí súbor *.abk. Len čo s ním? Samotný program "Zálohování" totiž nemá žiadne tlačidlo "Obnoviť"
Zdenek Malinsky (9781)|21.11.2006 15:58
A ta záloha není samospustitelná? Co udělá, když na ten soubor ťukneš stylusem?
ddano (122)|21.11.2006 16:04
nič, napíše, že nie je s ničím asociovaná ... troška trapná hláška, vzhľadom na to, že bola vytvorená v backup-e, ktorý je súčasťou systému ...
Zdenek Malinsky (9781)|21.11.2006 19:54
Tak nevím, nejde v té zálohovací utilitě něco nastavit? Třeba aby se záloha vytvářela jako samospostitelný soubor? Jinak bych raději doporučil používat něco z trojice zálohovacích softů od SPB, Sunnysoftu nebo Sprite.
Karm (365)|22.11.2006 06:08
Pokud máš stejnou verzi té utility jakou znám já,tak dole v tom programu máš záložku restore ke vybereš patřičný soubor
ddano (122)|22.11.2006 07:43
Bol by som rád, keby tam taká záložka bola... Inak je to program BRMain.exe z adresára Windows ( to som vyčítal z lnk-a). Asi hodím dotaz na Acer že ako :-(
VÁŃA (0)|23.11.2006 19:47
Nevím, ale nejlepší zkušenosti zejména s obnovováním zálohy mám s SPB BackUp.
Nevšiml jsem si , že by o něm padla v diskuzi zmínka, ale pokud jde o o uživatelský konfort a user-friendly interface, u mě nemá konkurenci. Mimochodem jako řada jiných produktů od firmy SPB.
null (0)|23.11.2006 20:30
Musím jen souhlasit SPB je Best:cool: ;)
ddano (122)|24.11.2006 07:40
Neprotirečím, problé len je, mám zálohu zo stuvu pred HW resetom a je mi na ... SPB mi s ňou moc nespraví :-(
happy (25)|25.11.2006 10:01
Caues, zajimala by me jedna vec, kdyz pomoci "backup a restore" vytvorim zalohu a po hw resetu tuto zalohu obnovim, vytvori se mi diky lokalizaci nekteri zastupci a polozky v menu dvakrat (anglicka puvodni zustava a nove vznika jeji cesky ekvivalent), do registru jsem se nedival. Nevite nekdo jak to obnovit korektne ? Diky