Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak bude zítra? Test programů pro předpověď počasí na Windows Mobile (Palmare.cz)

TheMelin (1642)|21.2.2007 19:17
Programy pro zobrazení předpovědi počasí SBSH PocketWeather a Spb Weather patří mezi nejoblíbenější aplikace tohoto druhu pro zařízení s operačním systémem Windows Mobile. Postavili jsme je proti sobě - jak si vedly a co vše umí?
.......
Osobně bych si srovnání představoval trochu podrobněji. Přijde mi to jako odflaknutý článek, ale možná to začínajícím uživatelům trochu pomůže při výběru.

Link
xtonda (811)|21.2.2007 20:26
Hodně jsem lozil po internetu a hledal pro sebe vyhovující předpověď počasí a není nad rychlý pohled na meteorogram. Bohužel moje nejoblíbenější předpověď zde http://weather.icm.edu.pl/index2eng.php byla donucena zrušit údaje mimo Polsko, píší, že se budou snažit službu přebudovat a zprovoznit v původním rozsahu.

Takže teď již zbývá jen http://www.wetterzentrale.de/topkarten/fsmetgrg05.html

Je to sice graficky méně hezké a krok je tři hodiny namísto jedné u Poláků, ale zas je to na delší období dopředu.

Do bookmarků si dám přímý odkaz na meteorogramy, které mě zajímají, a zjištění přepovědi je otázkou stažení a prohlédnutí jednoho obrázku.

Ale stejně je to škoda, když se ty dvě shodovaly, tak už to bylo skoro sichr.

U nás sem sice našel dvě instituce, které počítají numerický model a něco zveřejňují, ale mají jen předpovědní mapy, meteorogramy ne, a v těch mapách už je větší otrava se vyznávat.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|21.2.2007 21:46
Já jsem na článek narazil již u kávy po ránu a nestačil jsem zírat. Prý test programů, moc se s tím pan profesionální novinář iDnes nepáral. Jeho test je obyčejný přepis firemních materiálů obou programů včetně převzetí screenshotů (no fuj, to je výraz… jaký výraz je pro to v češtině?). Autor nic netestoval, jen papírově porovnal běžně dostupné údaje. Škoda, že si autor neudělal před napsáním článku rešerši o programech, stačilo málo zagooglit a jen odkazy na zkušenosti naší komunity k uvedeným programům hovoří za vše. V poslední době nesleduji možnost nastavení SPB Weather, nebude se k němu proto vyjadřovat. Užívám PocketWeather a ptám se, proč se v článku vůbec nepíše o češtině, o možnosti sosání předupravených = optimalizovaných snímků, obrázků a webkamer, které nám dal do placu Radek Hulán, atd. atd. Na ce4you jsme většinou amatéři, myslím tím v oblasti novinařiny, ale podívejte se např. na dnešní příspěvek - test programu SPBShell od Falca, nedavný test bergmana (+ aladara) k programu Pocket Navigator 6. Amatérské testy, kterým lze vytknout občas krkolomnou skladbu vět či jiné prohřešky v oblasti novinařiny, ale skutečné testy, ne plytký přepis firemních materiálů. Pane Ondřeji Lavičko, za tento článek to máte u většiny z nás za 5. Zcela záměrně se nevyjadřuji k článkům, resp. testům, které píše webmaster, o jejich kvalitě, skladbě, češtině, o tom se neodvažuji vůbec .....
Osobně mám pocit, že to, co pohltí iDnes, jde do kopru. Nejdříve vypadl z okruhu mého zájmu po začlennění do iDnes Mobil, obávám se, že to čeká i Palmare, škoda, pročtení jeho stránek patřilo k rannímu rituálu profilcování webu u kávy…
jval (453)|22.2.2007 07:54
Souhlasiím s Jaroušem. Když se mi to objevilo v RSS, tak jsem hned kliknul v domění že si přečtu nějaký pěkný test.

Tohle ale není test, je to obyčejný duel a ještě bídný.
Vůbec by nebylo od věci to přejmenovat na Souboj dvou programů pro předpověď počasí.