Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SPB Mobile Shell aneb ergonomie ovládání PPC v praxi

Falco_ce4you (311)|21.2.2007 16:32
Jste spokojení s ovládáním svých kapesních miláčků? Ne, opravdu se neptám na ovládání manželů/manželek menšího vzrůstu, ale na ovládání kapesních zařízení se systémem Windows Mobile:-). Chtěli byste je ovládat jednou rukou? Líbí se Vám systém ovládání TomTom? Pokud souhlasně přikyvujete, posaďte se a před přečtením tohoto článku si sežeňte $29.95 - na konci recenze je budete nejspíš potřebovat.



Přečtěte si celou recenzi.
osch (1330)|21.2.2007 16:57
Povedená recenze.
Rád bych upozornil na to, že v SPB Kontaktech diakritika funguje. Ale nějak záhadně. Mám kontakty s názvem Štěpa a Žaba. Prvního jmenovaného to normálně najde, kdežto druhého ne.
Celkově z mého telefonního seznamu nenajdou SPB Kontakty pouze toho Žabu. Jako by v nějakém souboru s písmeny zapoměli na Ž. Všechny ostatní kontakty s diakritickým znaménkem jsou nalezeny bez problémů.
Falco_ce4you (311)|21.2.2007 18:11
Díky za upozornění.
Fakt je, že jsem vyzkoušel 1-2 jména a nic, takže jsem to bral jako klasiku.
Asi jsem taky zkoušel něco zrovna nefunkčního.
daww (687)|21.2.2007 20:46
To že to nevyhledává kontakty začínající Ž je pouze díky nedokonalému souboru s češtinou (překladu). Stáhněte si opravený soubor a hoďte ho do adresáře s SPB Shell (standartně v Program Files) Po SR už vám bude vyhledávání fungovat korektně. Poděkování příjmám NonStop :-))))
Falco_ce4you (311)|21.2.2007 21:02
No jo, šikovný český ručičky ... :D
:yes:
daww (687)|21.2.2007 21:06
Njn. Jinak SUPER recenze. Navíc teď při ovládání XDA III nepotřebuji ani ten palec :D :D :D Jde to jen pomocí HW tlačítek :yes:
Falco_ce4you (311)|21.2.2007 21:26
[QUOTE="daww"]... nepotřebuji ani ten palec ... [/QUOTE]
Dík.
Btw - čím mačkáš ta hw tlačítka?
:D :D :D
kultus (418)|21.2.2007 21:38
mno vypada to moc pekne ale cpou nam tam spoustu veci ktere nepotrebuji a rad bych si to vic sam nakonfiguroval zejmena oday to menu jeste skousnu...ale nejvic mi vadi ze nemuzu potvrzovat ikony na today stlacenim joysticku nechapu to mozna mu leze do zeli ilauncher nevim ale straci to pak docela smysl...
daww (687)|21.2.2007 21:40
:D :D :D dostals mě. Myslel jsem to tak, že nopotřebuji matlat po displayi :D :D :D
daww (687)|21.2.2007 21:43
[QUOTE="kultus"]ze nemuzu potvrzovat ikony na today stlacenim joystickul...[/QUOTE] Chybu hledej tozhodně někde jinde. Funguje jak tapnutí pomocí Joye tak dlouhé podržení a vyvolání kontextové nabídky.
kultus (418)|21.2.2007 21:54
njn tak to je ten ilauncher...tak to je blbi...musim se jeho necertifikovaneho BARu zbavit...:(
Falco_ce4you (311)|21.2.2007 21:59
Potvrzování joystickem funguje na Artíkovi bezvadně.
Akorát se mi zdá pohodlnější ťuknout tam palcem na "Baterku" a pak na další ikonu. Ale to je asi individuální.
daww (687)|21.2.2007 22:15
Pokud mám vyjetou HW klavku, tak je natahování palce nahoru dost nepohodlné a je mnohem rychlejší ovládání pomocí Joye. Je legrační sledovat jak se telefony přibližují PDA a PDA telefonům :-) SPB Shell Menu je fakt zdařilé a po drobném přeuspořádání je to prostě pecka. Čtveřici tlačítek pod displayem mám nakonfigurováno následovně zleva: StartMenu; Menu New; SPB Menu; OK (Zavření aplikaci) a spolu s Joyem jde fakt ovládat téměř cokoliv jedním prstem.
osch (1330)|21.2.2007 22:23
[QUOTE="daww"]...pouze díky nedokonalému souboru s češtinou (překladu).[/QUOTE]Tak přesně to jsem si taky myslel. Jen jsem neměl čas je prostudovat. Opravdu velmi děkuji. Je to víc než kvalitní náhrada za na mé ROMce nefungující SmartDialer :yes: :yes: :yes:
Marian Veselý (662)|21.2.2007 23:25
Chybí mi u toho možnost víc nastavit počasí (nelze editovat místo tak jak v SPB Weatheru - prostě tam nedostanu vlastni zdroj). Dál mi chybí možnost víc to provázat s jiným správcem agendy (třeba Pocket informant), protože při kliknutí na schůzku na obrazovce "Nyní" to hodí do defaultního WM kalendáre, ne do PI.
Matrix44 (134)|22.2.2007 07:57
Musim suhlasit, tato app je super, a taktiez recenzia, len mi tu chyba spomenute mnozstvo moznych problemov (zavisiacich od zariadenia a pouzitej ROM) s touto applikaciou :
- nefunkcny budik v app Spb Time aj vstvany budik a pripomienkovac
- rychle vybijanie baterky
- zrhrutenie sa celeho WM5 po naistalovani Mobile Shell
- kedze je toho strasne vela, viac sa docitate tu

Majte sa,
Matrix44
choze_ce4you (104)|22.2.2007 08:58
Musím pochválit skvěle napsanou recenzi! Sám jsem SPB Mobile Shell zkoušel asi 2 dny. Přes vynikající zpracování a líbivý vzhled jsem jej nakonec odistaloval, jelikož se nakonec vždycky dostanete k samotným programům, kde již stylus stejně potřebujete. Další věcí je nevyužití všech funkcí na obyčejném PDA - kdybych vlastnil nějaký komunikátor, situace by byla jiná.

Choze
vesi_ce4you (123)|22.2.2007 10:07
Mám takovýhle problém: Nejde mi přiřadit číslo v SPB SHELL u kontaktů, pravděpodobně to bude tím, že používám čísla pouze ze SIMky, ale protože občas přehrávám ROMku, tak kontakty v telefonu raději nepoužívám. A kdybych si vyvolené přidal do paměti v telefonu, pak je zas budu mít zdvojené ve výběru kontaktů pro telefon. Tak navím jak tuhle prekérku řešit. Díky za nápady :)
MDA Vario, WM6 Crossbow
daww (687)|22.2.2007 10:44
100% je to kontakty na SIM a sotva s tím půjde něco udělat. Abys mohl ke kontaktům přiřazovat vlastní vyzvánění, obrázky, více čísel, email a pod. je třeba mít kontakty v PDA. Ani při častém flashi to není problém. Stačí před flasnutím synchronizovat zařízení a po flashi to tam nasypat zpět :-)
daww (687)|22.2.2007 10:52
[QUOTE="kultus"]njn tak to je ten ilauncher...tak to je blbi...musim se jeho necertifikovaneho BARu zbavit...:([/QUOTE] Tak si nech iLauncher jako samostatný plugin na Today. To by snad mělo běžet bez problémů ?
Matrix44 (134)|22.2.2007 11:56
Zavidim Vam co vam to slape. Ja som uz vyskusal asi vsetko, ale budik a pripomienky po naistalovani Mobile Shell su nefunkcne, resp. sa tvaria ze su OK, ale MDA ani nepipne :?

Matrix44
daww (687)|22.2.2007 12:15
Ať dělám co dělám, mě to funguje. Nemáš zvuky pro budík a připomínky jinde než ve Win ? Je fakt že já po flashi ještě žádné zvuky nepřidával a ani jsem neinstaloval žádné aplikace na úpravu zvonění a pod.

Edit: Taková blbost, ale co kdyby. Máš zaškrtnuté v Settings -> Sounds&Notifications -> Enable sounds for ... Programs ... Notifications (alarms, reminders) ?
Matrix44 (134)|22.2.2007 13:32
dik za snahu, mam to samozrejme potvrdene. Pripomienky a alarm funguje normalne az pokial nenaistalujem Mobile Shell. Ta ista reakcia (nefunkcnost pripomienok a zvonenia budika) otestovana na 2 roznych Orange SPV M3100 s original ROM od Orange. A nie som jediny, tento problem ma vela uzivatelov. Reakcie su na spb fore, ale aj na inych ktore tu nemozem zmienovat, aby som dorziaval pravidla fora.
Vyrobca vie o problemoch, a dufam ze coskoru vydaju novu verziu.

Matrix44
Carpenter_ce4you (166)|22.2.2007 14:21
Měl bych dotaz na počasí. Nedaří se mi v seznamu najít skoro žádná místa v CZ, vlastně žádná mimo několika největších. Je nějaká alternativní možnost, jak program donutit zobrazovat počasí třeba z Tábora, což třeba SBSH Pocket Weather bez problémů umí?
Matrix44 (134)|22.2.2007 14:43
momentalne nie je ziadna moznost aby somotny Mobile Shell ti nasiel ine ako par velkych miest. Tento problem sa uz ale riesi, a vyrobca prislubil ze v novej verzii budu mesta nad 250-tisic obyvatelov. Celkovo ich ma byt vyse 10.000 miest v databaze.

Matrix44
e.kocourek (43)|22.2.2007 16:59
Nechci se dotýkat případných kvalit a přínosů tohoto prográmku - třeba to někomu bude k něčemu dobré. Ale není vám divné, že si tu jakási veskrze Wokení aplikace -nota bene s ikonkama!- drze přisvojila název "shell" ?

To už programátoři opravdu nevědí, co je co? Nebo ty názvy vymýšlí obchodníci? A čeho se dočkáme příště? Bude někdo jakémusi zběsilému mačkání ikonek říkat "script" nebo dokonce "programování"?
macula_ce4you (691)|22.2.2007 17:15
Bohuzel i ja se se musim pridat na stranu uzivatelu, kterym se Shell nechova moc korektne. Krome zatuhavani a nespousteni defaultniho PIM (PI), se navic nespoustelo nahravani hlas. poznamek nastavene na defaultní tlacitko.
Ale pocitam s tim, ze nova verze vse vyresi.
nasca (33)|23.2.2007 09:10
jak jste na tom s vydrzi baterky po nainstalovani tohoto softwaru? Na mem Variu sla vydrz dost dolu.
daww (687)|23.2.2007 09:45
Výdrž je úplně normální. Díky SPB Shell se ale přestali zavírat programy a jen se schovají. Je tedy možnost že je větší spotřeba díky více spuštěným programům ? Ale to je jen doměnka. Jsem šťastný že netrpím žádným z problémů uvedených zde v diskuzi :-)

Edit: pro úplnost - na Today mám spuštěný jen SPB Shell a SPB Diary. NIC jiného.
Duddits (217)|23.2.2007 10:56
Myslel jsem ,ze timto nahradim SPB Plus,ktere mi dost zpomaluje system,ale diky tomu nezavirani programu ho zatim pouzivam take. Zkusim jeste nejake male aplikace typu X-Button..
daww (687)|23.2.2007 11:04
SPB Plus klidně vyřaď, protože SPB Shell si do něj dá výjmku pro zavírání a i když ji odstraníš, tak se tam za chvíli objeví zas. Já si dal nejprve SPB plus jako další záložku do SPB Shellu, ale nakonec jsem ji odstarnil a vypl i jako plugin na Today. Teď mi běží jen vylepšení.
daww (687)|23.2.2007 11:12
Tak jsem na to snad přišel. Na HW tlačítko pro zavření nedávejte příkaz OK/Close ale sjeďte v nabídce až dolů a dejte Zavřít. Po tomto nastavení mi to aplikace opravdu zavírá :-)
Martin Ráž Hoch (1832)|23.2.2007 11:32
Nevím, jestli to už padlo, ale hodně problémů mi zapříčinila nekompatibilita s SPB Diary - resp. nevím zdali nekompatibilita, ale když bylo použito v módu SPB Shell + separátně SPB Diary, tak každou chvilku nepříjemný zásek.
Duddits (217)|23.2.2007 11:42
S tim HW tlacitkem to neni spatny napad, jen si zvyknout takhle zavirat programy
daww (687)|23.2.2007 11:45
[QUOTE="MRH"] bylo použito v módu SPB Shell + separátně SPB Diary[/QUOTE]
:?: TO jako že jsi měl SPB Diary jak v záložce Shell tak samostatně jako plugin ? To snad ani nejde. A jestli ano, tak se nediv že se seká.
00200662_ScreenShot1_1Nk9.jpg
daww (687)|23.2.2007 11:52
to Duddits: zkus si nastavit ta 4 HW tlačítka pod obrazovkou zleva Start Menu (default), Left Soft Key, Right Soft Key, Zavřít. Na LeftSoftKey si nastav Menu Nový a na RightSoftKey SPB Shell Menu a chvilku si s tím hraj. Zjistíš že ovládání DataPhone III nikdy nebylo jednodušší a účelnější :-)
daww (687)|23.2.2007 12:05
Rozjeli se tu 2 totožné diskuze, tak prosím pokračujte zde
ElSoft (1244)|23.2.2007 14:36
prosím držte se zde tématu a to je RECENZE:!: :!: :!: (tj. připomínky k ní atd...)
a neřešte zde své problémy, na ty jak už naznači daww je tu jiné téma

Spb Mobile Shell - tipy, triky a problémy
atomion (1159)|23.2.2007 16:59
Testuji Spb Mobile Shell zatím den a to v kombinaci Spb Diary, Spb Pocket +, Spb Backup a Spb GPRS Monitor, vše v jednom a zatím naprostá spokojenost! :)) Taková malá nekomerční propagace Spb :D
commy (28)|26.2.2007 15:42
Přehlédl autor fakt, že se jedná o prachobyčejnou kopii "iPhone ovládání" ?
Neprijde vám náramně podobné to schovávání čudlíků, automatický zástupc.
A teď ta nejelpší bomba - ty krásný hodiny:o)

Jsem předtím používal iPhone skin a musím říct, že tohle je prostě totálně podobný. SPB pouze využila velkého pokřiku po "iPhone skinu" který představil GUI které se dá skutečně ovládát
atomion (1159)|26.2.2007 16:19
[QUOTE="commy"]SPB pouze využila velkého pokřiku po "iPhone skinu" který představil GUI které se dá skutečně ovládát[/QUOTE]Když toho umí Spb využít :) Tomu se říká OBCHOD ;)
osch (1330)|26.2.2007 16:25
Pánové. Tady už vás ElSoft odkázal do správné diskuze. Tak ho pls. poslechněte.

Ad. Fuck da Apple IPhone. Nevěřím, že by Spb byl schopen okopírovat a tak rychle naprogramovat něco, co není známo ani 3 měsíce.
Helle_ce4you (34)|2.3.2007 15:16
[QUOTE="daww"]Tak jsem na to snad přišel. Na HW tlačítko pro zavření nedávejte příkaz OK/Close ale sjeďte v nabídce až dolů a dejte Zavřít. Po tomto nastavení mi to aplikace opravdu zavírá :-)[/QUOTE]

Já jsem si ale musel naistalovat Close All for Pocket PC a potom se to opravdu přes HV tlačítko zavírá.
daww (687)|2.3.2007 19:57
Mnou popsaný postup funguje pouze s nainstalovaným SPB Plus. Jinak ten příkaz v nabídce není. Nezduraznil jsem to, protože to tak nějak vyplynulo z diskuze. ;)
eLKa_ce4you (189)|17.10.2007 09:34
Jde v novém SPB PocketPlus 4 nastavit plugin pro SPB Weather tak jako SPB MobileShell, tzn. aby ikona záložky byla dynamická a měnila se podle aktuálního počasí? Díky.
Helle_ce4you (34)|17.10.2007 13:32
Já mám jiný problém. Přestala se mi stahovat aktualizace počasí do Mobile Shell. Nevíte náhodou někdo v čem je problém.
j.wolker (45)|19.10.2007 14:08
Funguje Spb Mobile Shel na E-Ten M700 s WM6? Jak a kde nevýhodneji, nejrychleji a za CZK tento program koupit? Díky za radu
eLKa_ce4you (189)|6.2.2008 13:41
Četli jste tohle?
SPB Mobile Shell 2.0

Je už někde k vidění nějaká alfa, nebo beta?
CommanderZ (1798)|8.2.2008 14:29
Konecne zase bude update! Uz se tesim. A nic o nejakych alfa beta ci jinych verzich se mi najit nepodarilo.
Lutri_ce4you (143)|14.2.2008 11:54
Nevíte náhodou někdo, jak to vypadá s představením této aplikace??? Stále se nikde žádná zpráva neobjevila :(