Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Advantage X7500 - obecné postřehy, zkušenosti atp.

skaj_ce4you (24)|21.2.2007 15:15
Dobry den.

Nevite o moznosti si toto zarizeni nekde osahat ? Vim, ze neni jeste na trhu, ale jiz jsem videl nekolik predbeznych recenzi, kdyz pristroj meli v redakcich.

Nevim zda se mylim, ale pripadne mi to prozatim jako jakysi nasledovnik 9000.
Miloš Strouhal (3997)|21.2.2007 15:33
Neni to naslednik Qteku 9000 (HTC Universal), vzdyt je to zarizeni uplne jine vahove a predevsim rozmerove kategorie. Naslednikem Qteku 9000 by mělo být HTC Omni, doufam.
Kasei (89)|21.2.2007 15:43
Zminil bych se tu o budoucim konkurentovi QTek 9000:
i-mate 7150
http://solsie.com/i-mate-new-collection/
http://www.expansys.cz/p.aspx?i=146095
Vypada zajimave - uvidime az prijde na trh. Jinak nevite nekdo neco noveho o Omni?
skaj_ce4you (24)|21.2.2007 19:18
[QUOTE="Kasei"]Zminil bych se tu o budoucim konkurentovi QTek 9000:
i-mate 7150
http://solsie.com/i-mate-new-collection/
http://www.expansys.cz/p.aspx?i=146095
Vypada zajimave - uvidime az prijde na trh. Jinak nevite nekdo neco noveho o Omni? [/QUOTE]

Narazil jsem jiz na nekolik for/auditorii/apod., kde se o tomto i-mate pise jako o HTC Omni.

Moc tomu neverim, ale nebyl bych proti :D
atomion (1159)|21.2.2007 19:36
O tom silně pochybuji, protože HTC a i-mate už déle nemají vůbec nic společného. Ale toto je dost OT - tohle je fórum o HTC Advantage a k tomu tady nepadl ani jeden příspěvek :?
xtonda (811)|21.2.2007 20:04
Tak teda k tématu, měl už to někdo v ruce? Jak pevně drží u sebe tělo a klávesnice, když se to sesadí, má to nějakou pojistku? Dá se to spojené držet v ruce a psát jen tak, třeba ve stoje v metru?
htcjirka (1875)|8.6.2007 23:33
Magnet je celkem silny a zarizeni drzi pevne s klavesnici,metro bych musel vyzkouset :) ,jsem rozmazleny autem.A zarizeni mam hlavne na praci.I kdyz je zarizeni dost velke,je to odmeneno nadherne velkym displejem,na ktery si clovek rychle zvykne.
Standa_ce4you (380)|9.6.2007 07:05
Je to pravda, že s Advantage se dá volat jen hlasitě nebo s handsfree? Taky jsem o něm přemýšlel, ale toto by byl podstatný handicap....
linuxsoft (225)|9.6.2007 10:00
Podle smartmania to pravde je,nelze volat jako tichy hovor,pouze hlasity nebo handsfree.
htcjirka (1875)|9.6.2007 10:42
Pravda to bohuzel je,ale handycap to pro me neni ,EDIT: vhodnejsi je pouziti bluetooth sluchatka.Uz u Uniho jsem ho puzival.Dnes jsou sluchatka ktere zobrazuji jmeno volajiciho,takze ani v tom problem neni.
Kasei (89)|9.6.2007 11:15
SW dotaz: Je s Advantage dodavan nejaky SW (mapy...) k GPS?
htcjirka (1875)|9.6.2007 12:46
Je dodavan samotny software Tomtom a plus jedno stazeni mapy zdarma.Jinak ja jsem k ADVANTAGE dostal zvlast jako bonus balicek TomTom navigator zdarma s mapami CZ-HU-SK-PL/Moscow/StPetersb
MaxT (36)|11.6.2007 15:32
Dobrý den,
rád bych si toto zařízení také zakoupil,jen se chci zeptat:
opravdu po ztlumení lze volat jako sběžným telefonem?
A co ta technologie na rolování,funguje dobře?
Jak jste celkově spokojen oproti Unimu?

Děkuji
Miloš Strouhal (3997)|12.6.2007 09:54
[QUOTE="uiqjirka"]a hovor nikdo neslysi..[/QUOTE]Ale slysi.. :) A kdo nechce aby vsechny jeho hovory byly odposlouchavany a zaroven neustale rusily okoli, nema jinou volbu nez BT HF.. :? A kdo nema rad BT HF nebo jej z nejakeho duvodu vzdy po case nekam zasantroci (napriklad ja, misto pod sedackou v aute je asi nejcastejsim odkladistem meho BT HF..), tak se musi zrejme poohlednout po jinem zarizeni..[QUOTE="uiqjirka"]Dnes jsou sluchatka ktere zobrazuji jmeno volajiciho,takze ani v tom problem neni.[/QUOTE]To sice ano, existuje jich uz nekolik, ale zadne nedokaze zobrazovat jmeno u Windows Mobile zarizeni..
htcjirka (1875)|12.6.2007 18:55
Ja telefonuju vetsinou v hodne velkem hluku,ale kdyz jsem pak s tim zkousel telefonovat doma v uplnem tichu tak i pri nejnizsi hlasitosti to i pritelkyne dobre slysi ale rozhodne lepsi volbou je bluetooth sluchatko,kteremu ja se nebranim,ba naopak.Uz Uniho jsem vice pouzival se sluchatkem nez normalne.Ac Advantage obsahuje WM5 rychlost je o dost vetsi,video diky ATI bezi uplne fantasticky,zkousel jsem filmy v mnohem vetsim rozliseni bez jakychkoliv uprav a video bezelo nadherne bez trhani.Toto zarizeni si najde sve odpurce i priznivce.Budu jen rad, kdyz priznivcu bude min,aspon to nebude mit kazdy jouda :))) Me plne vyhovuje.Kazde zarizeni neni stoprocentne idealni.Co se tyce technologie rolovani v internetovem prohlizeci,zajimava vec,funguje vyborne,ale nedovedu si to predstavit napriklad ve skakajicim autobuse :) respektive jsem to jeste nezkousel,ale urcite vyzkousim.Dale by me zajimalo co vydrzi ten pevny disk,jeli na nem napriklad naistalovana navigace a dat si to na kolo do drzaku a hura do prirody napr :) To zkouset zatim nehodlam.A pro MILOSE: Milosi prijed k nam do servisu,namontuji ti tam bluetooth pevne - parota :) Ten jmena zobrazuje :))
PROSIM O UMAZANI NECHTENE PRILOHY[QUOTE]To sice ano, existuje jich uz nekolik, ale zadne nedokaze zobrazovat jmeno u Windows Mobile zarizeni..[/QUOTE] Milosi umi to tento typ sluchatka bluetooth Jabra BT8010 zobrazeni jmena volajiciho
zdendaprvni (25)|17.6.2007 06:49
Zdravím.Vlastním toto zařízení už měsíc a jsem s ním dost velmi spokojen,oproti minulému mému Variu,už jen kvůli rychlosti procesoru.Jen mne zajímá jestli někdo s tímto zařízením má zkušenosti z video hovory přes SKYPE.Díky.
linuxsoft (225)|21.6.2007 17:37
Myslite ze se atena vyplati i do budoucna?vydrzi 2 roky?
htcjirka (1875)|24.6.2007 17:19
Proc by nemela vydrzet dva roky?
linuxsoft (225)|24.6.2007 17:31
me prijde takova,rozpadava:D ...jaky sou zkusenosti po case pouzivani?
zdendaprvni (25)|24.6.2007 17:57
Nevíte jak změnit na spodní liště kalendář a kontakty ?Na Variu byla na to zvlášť nastavení , Athe mi to nejde.
htcjirka (1875)|24.6.2007 18:01
Jak muze byt rozpadava,kdyz vetsina tela tvori kov?To jsou akorat reci cloveka,ktery ji nevlastni.V recenzich je chvaleno zpracovani a pevnost zarizeni.Je to velice pevna konstrukce.Na zmenu spodnich klaves existuje programek SoftKeyApplet.Staci pouzit pana GOOGLA.
PavelKa_ce4you (46)|27.6.2007 10:19
Zdravim jako novy majitel Advantage.
Zatim vlastním par hodin, mam par poznamek a otazek.
Stroj vypada mechanicky opravdu dobre, trochu nestastne je nutnost velmi prikreho postaveni pri praci s klavesnici, je to ale asi vec zvyku.

Jinak jsem nakoupil za ucelem pouziti jako maleho tabletu, sic jsem uz chtel koupit Toshibu R400 ale uvidime jak dokaze pro mou praci nahradit.
Jde mi o , psane poznamky, PIM, prezentace a v mneši miře editaci Excelu a Wordu. myslim že to by mělo byt OK.
Vůbec zatím nepredpokladám vyuziti jako telefonu / nemám rad bluetoth " nausnice " / proto se pokousim kombinovat s dalsim telefonem, zde narayim na otázky komlikovane synchronizace a dokonce uvazuji o zakoupeni HTC Touch, to uz ale ta synchronizace bude asi uplne divoka.

Otázky:
1/ Pokousim se pracovat v real VGA a narazim klasicky na potize s velikosti fontu, rozliseni jsem změnil SW ktary byl doporucen v recenzi na SMARTMANII , nevim jestli se mohu pokusit i instalovat ozVGA , kde nastaveni lze upravoat.
2/doporucte sw pro psani poznamek ajeho prenos do PC

doufam ze jsem nikoho neunavil, rad napisu dalsi info a podelim se o prakticke zkusenosti.

zdravi Pavel
htcjirka (1875)|27.6.2007 10:34
ozVga nainstalovat muzes,ale ja osobne jsem si ho na Advantage neinstaloval,protoze na XDA dost lidi tvrdilo,ze zarizeni s OzVga obcas zamrza.Druhy program na RealVga doporuceny na smartmanii chybove zobrazuje nektere z aplikaci a neni moznost nastavovat velikost font jak jsi zminil.Doporucuji precist diskuzi venovanou HTC Athena(Advantage) na xda-developers.com pokud ti nevadi anglictina.Dozvis se tam spoustu uzitecnych informaci,reseni problemu a rad
PavelKa_ce4you (46)|27.6.2007 10:47
Diky, s tou anglictinu na tom nejsem nejlepe ale podvam se na to.
divam se ze pouzivas dve HTC zarizeni ? jak s tim pracujes v praxi ?
Ja zacinam premyslet ze si udelam klon sveho hlavniho cisla a prz den budu pouzivat s " nausnici " a vecer nebo jinak pouziji jiny telefon, resp. druhe MDA.
htcjirka (1875)|27.6.2007 11:10
Mam dualni kartu od O2 se stejnym cislem.Takze Advantage uvedu do flight modu,Mteora proberu z Flight Modu a porad jsem k zastizeni na stejnem cisle :) Jinak s tou anglictinou,ta me nevadi,obe zarizeni jak Advantage tak Mteora mam v anglictine,cestina sla pryc,zbytecne zpomaluje
PavelKa_ce4you (46)|27.6.2007 11:21
No o tu dualitu se asi take pokusim,
jeste jedna otazka, mam pocit ze zarizeni pracuje nejak pomalu, to co jsem cetl v recenzich bylo popsano jinak. cestinu take nepouzivam.
Pomalost se projevuje v nacitani fotek, resp. sjem nahral videoklip bez konverze do PDA formatu / cca 60 MB / a ten se seka.
htcjirka (1875)|27.6.2007 11:36
S pomalosti zarizeni problem nemam a taky si uvedom,ze je to jedna z prvnich rom a ty vzdycky jsou pomalejsi.Advantage je pomerne cerstvy.Pro prehravani videa bez konverze pouzivej TCMP player 0.72 RC1,nejlepsi prehravac videa vsech moznych formatu,freeware.Windows media player je nepouzitelny.V tom TCMP 0.72 nastav ve video-ovladac-raw frame buffer,video bezi pekelne svizne v jakemkoliv rozliseni.A na fotky bezkonkurencni Resco Photo Viewer professional 6.32
PavelKa_ce4you (46)|27.6.2007 13:11
Diky,
bohuzel po instalaci / pouze nahrani CABu - bez spusteni / a pokusu o upravu fontu v Pocket Informantu jsem se dotal do ciklickeho zabrzani po SW resetu a nutnosti Hard Resetu.
mj. Zarizeni jsem poridil predevsim pro real VGA mod, jinak Excel a spol. je v zasade nepouzitelny.
Snad ma v tomto mesici prijit W 6 , nevimale jestli tam je jiz VGA rezim podporovan primo.

No uvidime.
P.
hajekm (308)|28.6.2007 14:36
Ahoj,
taky musím konstatovat, že Real VGA režim má zetím velké problémy s kompatibilitou některých zásadních ovládacích panelů i softů. Nejsem si ale jistý, jak moc tady WM6PRO pomůžou. Spíš až jejich následovník.

Mám ale jiný problém, který není zmiňovaný ani v jiných fórech. Při telefonování v režimu hlasité HF ale hlavně při spojení s BT HF si protistrana felmi stěžuje na jvalitu hovoru. Pokud mluví jen jedna strana, je to celkem ok ale pokud začneme mluvit oba, protistrana odemne slyší jen kousky slov. Jakoby tam jel jen režim halfDuplex, nebo byl špatně nastavený obvod pro potlačení echa. Na drátová sluchátka je hovor ok. Dělá vám to taky?

Milan
htcjirka (1875)|28.6.2007 19:47
Pouzivam Advantage s Bluetooth sluchatkem od SonyEricsson a nezaznamenal jsem ani ja,ani protistrana nejaky problem.
htcjirka (1875)|1.7.2007 15:40
Na XDA-Developers se objevila prvni wm6 romka pro HTC ADVANTAGE,ATHENA.Jde o predcasny unik oficialni romky,ktera mela byt teprve za mesic ci dva predstavena.Dostupne jsou ctyri varianty.Pouze samotny OS,pak flasher pro superCID,flasher HTC_001,flasher T-MOB005:Ja osobne mam stazeno,ale vyckavam,protoze bych si nerad udelal s Advantage tezitko Ale pokuseni je velke,ale zaroven se obavam chyb,ktere romka zcela urcite bude obsahovat.
DETAILY ROMKY:
Windows Mobile 6 Professional
CE OS 5.2.1238 (Build 17745.0.2.3

Device information:
ROM version 2.20.405.1
ROM Date: 06/21/07
Radio version: 1.43.00.00
Protocol version: 32.78.7020.19H
ExtROM versin: 2.20.405.101
htcjirka (1875)|1.7.2007 19:39
Tak WM6 uspesne nainstalovany,rychlost je uplne uzasna.Tim ze je zarizeni ciste po flashi to jen neni.Takto rychla nebyla wm5 po HR,ktery jsem pred chvili delal.Flash trval 10 minut,za tu dobu se flashlo Radio,Rom,Ext rom
belkov (140)|2.7.2007 07:55
Můžu se zeptat kterou variantu jsi zvolil? HTC 001? Četl jsem diskusi na xda a zdá se že v tom mají zmatek.Nerad bych se dopustil fatální chyby.
htcjirka (1875)|2.7.2007 08:11
Pokud mas zarizeni zakoupene v CR je to varianta HTC_001.Hlavne si pri flash vyndej pametovou kartu
hajekm (308)|2.7.2007 08:17
ahoj,
tak jsem to vecer taky risknul. Dal jsem tam tu verzi HTC_001 a proslo to bez jedineho zavahani. Myslim, ze u nas se prodava jen original neblokovane cerne HTC Advantage a pro nej je tahle verze urcena.
Zatim jsem nadseny, rychlost je jak po vymene rychlejsiho procesoru, na zadny problem jsem zatim nenarazil. Parada!
Milan
belkov (140)|2.7.2007 09:05
Díky,zkusím.Jen pod čarou,vy si dáváte k 8 G ještě paměťové karty?
hajekm (308)|2.7.2007 09:54
Paměťovka do Advantage je skoro nutnost, protože se dají líp přenášet soubory (přes čtečku) ale hlavně v mobilním provozu, kde jsou otřesy je bezpečnější přehrávat MP3 a načítat mapu při navigaci právě z karty a microDrive nechat raději zaparkovaný.

Milan
htcjirka (1875)|2.7.2007 11:43
Presne jak pise Hajekm,kvuli oteresum radsi tez vyuzivam pametovou kartu.Nam MicroDrive ukladam videa,mp3,dokumenty ve wordu,excelu,pdf atd.Navigaci mam radsi na pametove karte.
hajekm (308)|2.7.2007 11:49
Takže přesně jak jsem předpokládal, WM6PRO při použití v real VGA režimu vůbec nepomohly a všechny nefunkčí ovládací panely i aplikace jsou ve stejně špatném stavu, jako pod WM5.

Dobrá zpráva je, že jsem připojil BT myšku a bez jakékoli instalace ovladačů mi vyskočil na displeji kurzor už to fičí. To je teprve paráda! A scroluje kolečkem v systému i v Opeře.

Milan

Miloš Strouhal (3997)|2.7.2007 11:57
A k cemu tam ten 8GB disk tedy vlastne mate? :)
hajekm (308)|2.7.2007 12:00
Jako sklad všeho možného. Na PC máš HDD taky jako sklad a používáš aktivně jen zlomek kapacity...
belkov (140)|2.7.2007 12:00
Nic proti kartám ale dle informací je HD výrobně chráněn proti otřesům dokonce i při pádu,takže nějaké otřesy v autě by mu neměly ublížit.A díkypodpoře USB 2.0 v přístroji je přenos souborů stejně rychlý jako ve čtečce.
hajekm (308)|2.7.2007 12:04
obojí je hezká teorie ale prakticky v diskuzích na netu vidíš nářky uživatelů, co jim microdrive odešel a řeší se jeho náhrada za 8GB CF. Ta rychlost přenosu taky není zrovna blesková a příliš spolehlivě mi nechodil ani WM5sorage. Ale teď pod WM6PRO jsem to ještě netestoval..

Milan
Miloš Strouhal (3997)|2.7.2007 13:30
To ano, ale v PDA skladuji predevsim prave ty MP3, navigaci a spoustu map.. Takze k cemu 8GB vestaveny disk, ktery vlastne nemohu ani plne vyuzivat.. :sarcastic:

htcjirka (1875)|2.7.2007 13:43
Muzes ho plne vyuzivat,je to kazdeho vec,ja ho radsi pouzivam jen na videa,mp3 atd jak jsem jiz psal.Na navigaci,kvuli otresum ho radsi nevyuzivam.Mam 4GB kartu,takze mista dosti
hajekm (308)|2.7.2007 13:47
To tady jde samozřejmě taky. Ono to s těma otřesama ze běžného provozu nebude tak dramatický. Ale pokud bych si přidělal Advantage na řídítka na kolo tak, jako předešlá MDA, tak tam už bych asi pouštěl MP3 a Mapy raději přímo z karty, protože by senzor Microdrivu trvale odstavoval hlavičky a hlásil pád :-)
M.
belkov (140)|2.7.2007 14:16
Není lepší si na kolo pořídit MP3 přehrávač než na řídítkách vozit zařízení za 30 tis?:) Jinak jsem na netu nářky na odcházející Microdrive nenašel,našel jsem ale dokonce chudáka kterému spadl přístroj ze zadní sedačky auta na zem,praskl mu displej ale microdrive šel pořád.
mathyass (47)|2.7.2007 20:28
to jste me teda prekvapili, predpokladal jsem ze Advantage ma tech 8GB ve forme nejakeho flashdisku apod .... ze tam je mechanicke zarizeni by me teda nenapadlo ...

advantage na me zatim pusobi jako nevyzrale zarizeni ktere jakoby nevedelo kam se zaradit ... na mobil uz to je podle me doopravdy převelike (i UNI uz je na hrane)... a na mini notebook mi to prijde zase jeste moc malo flexibilni (softwarova vybava apod)

No o upgrade zatim nemuze byt rec ... UNI je UNI

Ale co me od srdce rozesmalo byl uiqJirkuv upgrade ... 15 40 ... nebudu upgradovat nerad bych tezitko ... 19 39 .. uspesne upgradnuto :D ...vubec nejsi nedockavej :D :D
htcjirka (1875)|2.7.2007 20:39
:) Cekal jsem jestli se nekomu upgrade povede na xda,povedl,tak jsem to take risknul a vse probehlo hladce.Advantage me plne vyhovuje
zdendaprvni (25)|2.7.2007 21:05
Měl bych dotaz.Zůstane po upgrade na WM6 čeština kterou mám koupenou od Sunnysoftu?A jestli máte někdo zkušenosti z videohovory i přes Skype.Dík.