Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Slibotechna SmartMaps?

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|21.2.2007 11:50
Jen malé povzdechnutí… Pokud projdu debatu k SmartMaps, tak loňská "srpnová" verze se nekonala ani v přislíbeném listopadovém termínu, letos 5. února bylo přislíbeno vydání nové verze do týdne… Skutek utek, máme dva týdny po termínu a stále nic… No nevím nevím, ale seriózní mi to rozhodně nepřijde. Nechci rozebírat, proč setrvávám u SmartMaps a nepřejdu ke konkurenci, ale to neustálé posouvání termínu nové verze a následné nedodržení, to je fakt síla. Stále doufám, že nová verze bude plná novinek, prostě bomba, jinak budu nakrknutej, že to čekání nestálo za to :sarcastic: .
Docent (1234)|21.2.2007 11:57
Já to nerozebíral, přešel jsem na OziExplorer... SmartMaps jsem vyzkoušel v jižních Čechách a moc unešen jsem z nich nebyl, třeba na Medvědí stezce jsem se dle nich většinou pohyboval pěkně daleko od vyznačené turistické stezky :no: .
Vlada165 (676)|21.2.2007 12:13
Take nevim, jestli se vubec jeste tesit, kdyz se do novych verzi navic nedaji pouzit (podrobnejsi) turisticke mapy ze starsich verzi a to co Ozi to asi stejne umet nebude :-( ...
kopacek (466)|28.2.2007 15:43
Tak beta verze SmartMaps 2.9.0 je ke stažení tady (pouze pro registrované...).
Změny:
* Obecne / Routing: kompletne prepracovan = zrychleni vypoctu, zmena formatu dat, rozsireni pokryti navigacnich dat (zahusteni CR, doplneni prujezdnich dat zahranici - SK, PL, D, A, H, SLO, HR, BIH)
* Obecne / Zobrazeni satelitu vcetne prumerne chyby pozice v metrech
* Obecne / Zoom +/-: vylepsen linearni zoom
* Obecne / Volba meritka: vylepseno razeni map a doplneny nazvy urovni
* Mapa / Rejstriky: usnadneni vyberu rejstriku sidel
* Mapa / Zaznamenane trasy: pridana moznost zobrazeni trasy v mape (i pri prehravani)
* GPS / Rotace mapy: rozsireny moznosti rotace
* GPS / Zaznam trasy: format rozsiren o zaznam casu, nadm. vysky apod. (v dalsi verzi bude export do GPX)
* Volby / Zmena rozliseni: pridano vice moznosti zvetseni mapy (2x, 4x, 8x)
* Volby / Zmena barevnosti: pridano ztmaveni mapy a moznost barevne korekce RGB
* Volby / Funkce: vylepsena funkce Auto-zoom na zmenu meritka dle rychlosti pohybu
* Volby / Zobrazeni: zobrazeni grafickeho a numerickeho meritka a nazvu mapy
* Volby / Zobrazeni: pri zobrazeni poctu satelitu je zobrazovana i presnost mereni v metrech (dle udaju GPS)
kopacek (466)|28.2.2007 15:45
To Vladas: velmi s Tebou souhlasím co se týče turistických map: ty "nové" jsou opravdu podstatně horší, než byly předchozí (speciálně v mé oblasti Jeseníků). Musel jsem také přejít k Ozi. Jo, "pokrok" se někdy nedá zastavit... :(
Kocir (836)|28.2.2007 21:51
[QUOTE="kopacek"]To Vladas: velmi s Tebou souhlasím co se týče turistických map: ty "nové" jsou opravdu podstatně horší, než byly předchozí (speciálně v mé oblasti Jeseníků). Musel jsem také přejít k Ozi. Jo, "pokrok" se někdy nedá zastavit... :( [/QUOTE]

A to v novem engine nelze pouzit ty stare turisticke mapy?

ODPOVIM SI SAM:
LZE POUZIT
kopacek (466)|28.2.2007 22:18
Bohužel nedají. Mám sice i starou verzi SmartMaps, ale ta zase neběží na WM5...
Ono stejně pro vážnou práci v terénu je nejlepší program typu Ozi už jenom z toho důvodu, že člověk není odkázaný pouze na jednu mapu, ale může použít téměř nekonečné množství map.
Vlada165 (676)|1.3.2007 07:02
[QUOTE="Kocir"]A to v novem engine nelze pouzit ty stare turisticke mapy?

ODPOVIM SI SAM:
LZE POUZIT[/QUOTE]

Pokud vim, tak v novejsi verzi SM bohuzel nejde pro stare mapy pouzit registraci z tech novych map, nebo se daji jeste ty starsi mapy koupit a zaregistrovat i pro novejsi verzi SM ?

Vlastnim (samozrejme legalne) novejsi Krusne hory a hodily by se jeste ty Jeseniky, kam casto jezdim (a mozna se budu i stehovat), ale ty nove mapy opravdu stoji uplne za houby :-(.
Skoda, ze se nedaji koupit ty starsi mapy i ve formatu do Oziho :-(.
xtonda (811)|1.3.2007 09:50
Pro OziExplorer se dají koupit turistické mapy od Shocartu http://www.gpsweb.cz/shocart.htm
xtonda (811)|1.3.2007 10:01
PLANstudio (171)|1.3.2007 22:15
[QUOTE="kopacek"]Bohužel nedají. Mám sice i starou verzi SmartMaps, ale ta zase neběží na WM5...
Ono stejně pro vážnou práci v terénu je nejlepší program typu Ozi už jenom z toho důvodu, že člověk není odkázaný pouze na jednu mapu, ale může použít téměř nekonečné množství map.[/QUOTE]

Původní verze turistických map lze provozovat i s novější verzí pro WM5, jen je nutné po jejich instalaci z původního CD instalovat novější verzi SM.
Pokud je sériové číslo volné, lze jej v Samoobsluze zaregistrovat a získat aktivační klíč.

V případě problémů se prosím obraťte na naši technickou podporu.