Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

n560 + WiFi + VŠE = 0

Miksebik_ce4you (14)|20.2.2007 23:17
Ciste nahodou, nechodi tu nekdo na ekonomku v Praze a neresi pripojeni Looxe na net pres WiFi? Dneska me potesilo vypocetni centrum, kdyz mi rekli, ze Loox je jedine PDA s WM5, ktere se jim nepodarilo rozbehnout. Pry si mam jit stezovat do servisu Fujitsu-Siemens.
Problem je v certifikatu, ktery snad nejde pripojit k uzivatelskemu jmenu ci co. Nejsem dost znaly na to, abych problematice presne rozumel. Vim jen, ze potrebuju mit instalovany certifikat (ten mam), provest zakladni nastaveni (provedeno), ale pri pripojovani mi to hlasi, ze je zapotrebi certifikat nebo neco takoveho.. Neboli, jako by tam zadny certifikat nebyl. Diky
jmouca (45)|21.2.2007 08:11
Taky provozuji Wi-Fi na eduroam-simple na ZCU. Eduroam [chráněná) nejde, protože certifikát je platný jen pro pc.
Qemu (75)|21.2.2007 09:02
jeste ze na mem ustavu mam jak EDUROAM, tak EDUROAM-SIMPLE :D :D :D
pouzivam bohuzel jen EDUROAM-SIMPLE :)
Miksebik_ce4you (14)|21.2.2007 09:26
No jo, ale proc je Loox jedine PDA, na kterem to nechodi? Na skolnim webu je navod, podle ktereho chodi Dell, Acer... Ocenil bych vyjimecnost po jinych strankach :-)
jmouca (45)|21.2.2007 11:32
Otevřel jsem certifikát pro zdejší VŠ a je tam klíč asi tak na 2 řádky. Ten se do nastavení n 560ky nevejde.:((
Qemu (75)|21.2.2007 16:26
https://net.zcu.cz/eduroam/navod_mobil.php

zkus se podivat sem je to tam nove, mel by to byt takovy orientacni navod pro PDA s WIN. MOBIL5, nemuzu to vyzkouset, nebot mam N560 v GETRONICSu :?
blitzer_ce4you (30)|21.2.2007 17:03
resim uplne ten samej problem
mam looxe c550 a WM5 a taky se mi nepodarilo se pripojit (i kdyz vlastne jednou mi vse probehlo v pohode bez jakyhokoliv erroru, ale internet stejne nejel), certifikat i veskery nastaveni mam v cajku
pres E2C to nejde vubec (to ostatne pisou i v tom navodu) a pres ten vestavenej co je v Nastavení-Připojení-Síťové karty se mi zobrazi Eduroam (Eduroam-Simple ne, ten je myslim uz zrusenej), kdyz se k nemu pripojim, zobrazi mi to okno pro zadani uzivatelskyho jmena a hesla, ale nez to stihnu vyplnit, uz mi tam skoci jina siť :((
ty siťe se tam totiz neustale stridaj a neni mozny tam ten Eduroam udrzet (kdyz tam to jmeno a heslo rychle zkopiruju, tak mi to stejne potom vypadne pri pripojovani) :(

nevite nekdo co s tim? myslite ze je to tim certifikatem, nebo by to treba vyresil nakej sikovnej pripojovaci manažer?
Madisson (6)|22.2.2007 23:03
zadravim.ZCU V Plzni,loox N 560 vse funguje bez problemu!!!kdyz je signal tak to beha,zhruba 1/3 uceben a vsechny poslucharny..Staci jen vse presne nastavit podle tohoto navodu!!!: https://net.zcu.cz/eduroam/navod_pda.php
a jeto..Nepouzivat e2c!Moc by me zajimalo na co tam ten e2c vubec je,pracne sem ho registrovat a stahoval pro verzi a stejne ani tuk.
Hodne stesti
blitzer_ce4you (30)|22.2.2007 23:35
ja se pres E2C pripojuju doma, tam me to vali uplne v pohode, ale na zabezpeceny site jako Eduroam se s nim nechytam :(
jmouca (45)|23.2.2007 08:35
@Madisson
Nepíšeš, jestli ti na ZCU / Loox n560 běhá eduroam-simple nebo eduroam. Eduroam-simple mi běhá až na ty výpadky, které jsou na serveru asi nastavené bez problému. Simple běhala na E2C , tu už ale nepoužívám.
---
P.S.
Díky za info, eduroam mi už chodí.
blitzer_ce4you (30)|23.2.2007 10:55
[QUOTE="Qemu"]jeste ze na mem ustavu mam jak EDUROAM, tak EDUROAM-SIMPLE :D :D :D
pouzivam bohuzel jen EDUROAM-SIMPLE :) [/QUOTE]

a jak si rozchodil?
Qemu (75)|23.2.2007 16:16
Edroam zatim nepouzivam... nebot se mi to nedarilo rozbehnout, ale az se mi vrati PDA ze servisu, tak to zkusim znova.
Doposavad jsem pouzival jen eduroam-simple. Normalne se dam k ni pripojit, a pri prechodu na nejakou stranku me to presmeruje na server, abych se prihlasil, a pak to chvily bezi (pak to obvykle spadne a jdu znova se prihlasit) ;)
Jo a kdyby se mi to povedlo, tak dam urcite vedte...
Madisson (6)|23.2.2007 20:08
Ja pouzivam pouze eduroam,chodi naprosto bez problemu..Podotykam,ze celou dobu pisu o arealu ZCU na borech..Ostatni arealy jsem nezkousel.Eduroam-simple je nejaky divny,nepouzivam ho vubec..
Jeste jednou rikam,ze staci postupovat podle navodu:

https://net.zcu.cz/eduroam/navod_pda.php

Staci zaridit si konto na eduroam strankach a kazdy mesic heslo obnovovat.Pak vse přesne nastavit.Je lepsi si to vsechno pamatovat ,protoze se v polozce: Sitove karty neustale meni jeden parametr-typ protokolu eap/PEAP!!,ktery se ne a ne uložit ,tak ho obcas musim prenastavit-je velmi dulezity.Jeste si vzpominam,ze jsem na zacatku narazil na problem,ze se pri otevreni slozky Sitove karty nezobrazila založka-konfigurovat bezdratove site.Vyřešil jsem to zapnutim e2c,nechal ho najit dostupne site a pote se založka oběvila,toto je take dulezite..Pak se musi e2c vypnout NE křížkem ale z lišty-ukončit aplikaci,jinak se take nejde pripojit.
Jinak bez problemu funguje pda SKYPE( i hovor!),ICQ a samozrejme prohližeč..
To je asi tak vse,jestli jste nejakou cast nepochopili tak napiste a ja se o ni rozepisu.. Good luck
blitzer_ce4you (30)|28.2.2007 10:47
tak se mi konecne podarilo rozchodit Eduroam na VŠE!!!!

bohuzel ma to jeden dost podstatnej hacek a to ten, ze mi net funguje jenom pul minuty po prihlaseni :((

zkousel sem to dneska na zizkove i na jiznaku a na obou mistech sem se v pohode prihlasil. Otevrel sem prohlizec a zkousel kliknout na par odkazu, k mymu udivu to fungovalo. Ale moje radovani nemelo dlouhy trvani, protoze po pul minute, kdyz sem kliknul na nejakej odkaz, dole na liste bylo vzdy jen Vyhledávám... a nic se nestalo :( (zadnej error, jenom se to chovalo jakoby offline)
kdyz sem se podival do Nastavení - Bezdratové sítě, Eduroam tam byl stale jako Připojen, takze fakt nevim cim to muze bejt.

nema s tim nekdo zkusenosti?
Madisson (6)|28.2.2007 18:49
Zkus v NASTAVENI Wi-Fi vypnout řízení spotřeby bezdrátové sítě.Potom když to nepujde, tak si zkus pohrat s nastavenim pripojeni a tam zprava site.Ja mam obě kolonky nastavený na E2C,pritom ho teda vubec nepouzivam,ale vse funguje jak ma..
blitzer_ce4you (30)|28.2.2007 19:44
wifi sem zkousel vypnout a zapnout, ale pak uz se mi nepodarilo pripojit (opet tam skakali jedna sit pres druhou, ze se Eduroam nestih pripojit)

v ty sprave site mam taky v obou kolonkach nastaveno E2C, tak nevim, nechce se mi to nejakym neodbornym zasahem este vic rozhazet
Madisson (6)|2.3.2007 18:32
Nepsal jsem zapnout,vypnout Wi-Fi ,ale vypnout ŘÍZENÍ SPOTŘEBY Wi-Fi.
Zkus se pripojovat co nejblíže signalu.Když je signal slabý tak to blbne..
blitzer_ce4you (30)|2.3.2007 18:41
[QUOTE="Madisson"]Nepsal jsem zapnout,vypnout Wi-Fi ,ale vypnout ŘÍZENÍ SPOTŘEBY Wi-Fi.
Zkus se pripojovat co nejblíže signalu.Když je signal slabý tak to blbne..[/QUOTE]

jj, ja sem to potom pochopil a zkousel sem to, bohuzel opet se stejnym vysledkem - pul minuty to funguje a pak nic

ale zjistli sem zajimavou vec, kdyz sem porovnaval navody nastaveni u vas a na VŠE, tak se tam objevil rozdil u nastaveni Síťového klíče:

ZČU:
https://net.zcu.cz/eduroam/navod_pda.php
VŠE:
http://eduroam.vse.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=27&Itemid=45

takze to este kdyztak zkusim podle toho vaseho navodu a uvidim
zrucus (1)|7.3.2007 14:27
ahoj! mam pocket LOOX 720 a bojuju s eduroam na PF UK uz skoro rok.. eduroam-simple na FF UK chodi uplne bez problemu, ale zabezpecena sit nic.. ruzny certifikaty, ruzny nastaveni, ruzny pripojovaci programy a ani tuk.. pres E2C "wrong SSID nebo problem s missing WEP key", MS rozhrani je mrtvy, proste connecting a zase aviliable, nastaveni PEAP nejde, protoze to blije cos o osobnim certifikatu.. byl jsem i u techniku, hrali si s tim skoro pul hodiny a neprisli na nic.. mate nekdo zkusenost, jestli MA CENU BUZEROVAT FSC? MAJI NEJAKE RESENI?
Madisson (6)|7.3.2007 20:02
Ahoj,nechapu,ze jsou v Praze z pripojenim na eduroam takove problemy.V Plzni proste staci dodrzet vyse zmineny postup a vse funguje.Kamarad rozbehl svuj loox 720 za necelou ctvrthodinku.Upozornuji ze ne prez e2c!!Myslel jsem ze je vsude stejny software,ale jak to vypada tak to tak neni.Schvalne az budu nekdy v Praze,tak to vyzkousim.Jeste ze nechodim do skoly v Praze :))
jmouca (45)|8.3.2007 10:26
Na ZCU mi nějaký čas šla Eduroam na n560. Přestala mi jít a Nastavení>Konfigurovat bezdrátové sítě se mi překrylo novou tabulkou Bezdrátové sítě, kde jsou signály dostupných sítí ale do Eduroam se tak už nedostanu abych jí nastavil a přijímal. Když kliknu na Přidat nové nastavení tak se mi PDA kousne a musím udělat vpichem softreset. E2C jsem nespouštěl. Domácí chráněné připojení na router mi funguje normálně.
blitzer_ce4you (30)|14.3.2007 21:02
tak uz sem to asi vzdal
na VŠE se proste spolehlive pripojit k netu neda :no:

zkousel sem tam dat to nastaveni sitovyho klice jako na ZCU, ale pri tom sem se nezvlad pripojit, protoze se tam zase mrskaly ty site jedna pres druhou
a kdyz sem tam dal zpatky nastaveni podle VŠE navodu, tak mi net sel opet jenom pul minuty :evil:

to je fakt k posrani
uz se to nekomu povedlo?
ladarozan_ce4you (81)|16.3.2007 09:44
zkuste ještě přímo ve vlastnostech karty (nastavení+připojení-síťové adaptéry-LOOX...) nastavit pevné hodnoty do sítě a dns. A volbu Pouze přístupové body. A vypnout úsporu energie v panelu Zapnout-Vypnout WiFi.
Kája_oldd (759)|6.10.2007 01:25
Tak lidičky, oživuji sice již mrtvý topic, ale což. Stejný problém jako máte vy je i na aximu x51v..jak s wm5, tak i wm6. Mám vlastně silné pochyby, že by záleželo na pda...ostatně koukám tu, že na zcu to jde..na vše nikoli..a zcu má jiný certifikát, pokud dobře koukám. Nemohl by právě tady být zakopaný pes?
Já osobně se připojil právě a jen jednou na necelou minutku, v nastavení chyba není a v pda také myslím ne. ;)
blitzer_ce4you (30)|6.10.2007 08:12
[QUOTE="Kája"]Tak lidičky, oživuji sice již mrtvý topic, ale což. Stejný problém jako máte vy je i na aximu x51v..jak s wm5, tak i wm6. Mám vlastně silné pochyby, že by záleželo na pda...ostatně koukám tu, že na zcu to jde..na vše nikoli..a zcu má jiný certifikát, pokud dobře koukám. Nemohl by právě tady být zakopaný pes?
Já osobně se připojil právě a jen jednou na necelou minutku, v nastavení chyba není a v pda také myslím ne. ;) [/QUOTE]

jsem rad, ze se tim zacal zase nekdo zabyvat, treba to spolecnymi silami konecne vyresime :yes:
presne jak pises, podarilo se mi (dokonce nekolikrat) na necelou minutku pripojit a pak opet nic, ale tenhle tyden jsem tu objevil zajimavej topic https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=22160&fi=0
ted o vikendu jsem se chystal provest hard-reset a znemoznit programu E2C dale skodit. Zajimalo by me, jestli tam mas taky ten program E2C, protoze jestli ne, tak problem bude asi v necem jinym a delal jsem si plane nadeje.
Jan Klust (30)|6.10.2007 09:00
Není tu někdo ze zemědělské univerzity v praze, kdo by věděl jak na eduroam?
Qemu (75)|6.10.2007 12:09
sice nejsem z vyskoe zemedelske ale uz nejak zkusenosti s eduroamem mam :)
Kája_oldd (759)|6.10.2007 14:50
blitzer: Ne né, jak píšu, x51v. E2C je předinstalovaná jen na looxech, pokud se nemýlím. Bohužel, v tomhle problém nevidím. Silně pochybuji, že od zrušení eduroam-simple (který jsem bohužel neměl to čest zažít) se tam někomu povedlo připojit (aspoň v použitelné formě:)) ) pda přes wi-fi.
blitzer_ce4you (30)|6.10.2007 14:56
[QUOTE="Kája"]blitzer: Ne né, jak píšu, x51v. E2C je předinstalovaná jen na looxech, pokud se nemýlím. Bohužel, v tomhle problém nevidím. Silně pochybuji, že od zrušení eduroam-simple (který jsem bohužel neměl to čest zažít) se tam někomu povedlo připojit (aspoň v použitelné formě:)) ) pda přes wi-fi. [/QUOTE]

Tak si me moc nepotesil, ale to jsem cekal. Takze to asi ani nebudu zkouset, protoze by s tim bylo moc prace a nervu (musel bych znova instalovat vsechny programy atd.) a vysledek by to asi stejne neprineslo. Takze boj proti Eduroamu opet povazuju za prohranej :((
Ovsem je fakt zajimavy ze na zcu to funguje :?
Kája_oldd (759)|7.10.2007 04:52
Inu jak říkám - problém nehledat v pda, nejspíše ani v eduroamu samotném, ale spíše nastavení vše, popř. odlišnosti například od zcu. Zatím mě napadá certifikát, ale možná je toho víc.
Myslím, že s tímhle názorem by tu mohli všichni souhlasit:) Tak jako tak, aspoň tušíme, kde by přibližně mohl být zakopaný pes a že se už jako šílenci snažit opět a opět nastavovat svá pda. :))
Surgical (2364)|7.10.2007 07:11
Eduroam v našem zařízení umím nakonfigurovat bez potíží na notebooku i na stolním kompu s wifinou......ale nikoli na PDA.

Základní potíž spočívá v tom, že PDA příslušný certifikát umí instalovat pouze jako kořenový, avšak Eduroam (budiž proklet) vyžaduje týž certifikát....jako osobní. A to na PDA neumím nainstalovat.
Qemu (75)|7.10.2007 10:46
ja pouzivam eduroam bez problemu uz druhym rokem, skola pouziva certifikat od cesnetu (tady je na nej link)
http://www.cesnet.cz/pki/certs/cesnet-ca.cz.crt

jo abych nezapomel mam N560
blitzer_ce4you (30)|7.10.2007 11:05
[QUOTE="Surgical"]Eduroam v našem zařízení umím nakonfigurovat bez potíží na notebooku i na stolním kompu s wifinou......ale nikoli na PDA.

Základní potíž spočívá v tom, že PDA příslušný certifikát umí instalovat pouze jako kořenový, avšak Eduroam (budiž proklet) vyžaduje týž certifikát....jako osobní. A to na PDA neumím nainstalovat.[/QUOTE]

predem uvedu ze v problematice certifikatu se nevyznam, ale kolega nad timto prispevkem pise, ze s jeho certifikatem mu eduroam funguje a v podrobnostech o certifikatu je napsano ze je korenovy. cili nema osobni certifikat a funguje mu eduroam
myslite, ze by se to s jeho certifikatem mohlo rozjet?
Kája_oldd (759)|7.10.2007 23:48
Qemu: Na jaké škole?
Qemu (75)|8.10.2007 15:31
SSSVT
Kája_oldd (759)|8.10.2007 21:01
Tak to je jiné, tenhle problém se týká coskoro jen VŠE. Ovšem, pánové, dnes byl velmi dobrý den! Já nejen že se připojil, já se stabilně držel klidně opakovaně déle jak půl hodiny - na vše a eduoramu.:yes:
Zbývá zjistit proč:) Neb je mi to až záhadné, nicméně mám tušení, jelikož od minule jsem doma učinil pouze dva kroky a ten ve kterým by to mohlo být je následující:

Stáhl jsem 2certifikáty z vše..jeden z nich je ten z návodu na wm5, co mají na stránkách vše a druhý, jmenoval se stejně, ale velikost byla jiná, tak jsem "nainstaloval" oba dva. Zkuste to taky, abych měl jistotu, kde je zakopaný pes.

Certifikáty přikládám v příloze, zkuste je oba. PDA mam sice della x51v, ale problémy jsem měl stejné, tak by i řešení mohlo být podobné.
blitzer_ce4you (30)|8.10.2007 21:06
[QUOTE="Kája"]Omlouvám se za double post, asi špatné připojení.:oops: [/QUOTE]

hned zitra to zkusim

po ty pulhodine ti to spadlo, nebo si to uz sam vypnul? a drzelo se to vzdycky tak dlouho nebo jen vyjimecne?

ten certifikat co jsi tam mel predim jsi nejdriv odstranil?
Kája_oldd (759)|8.10.2007 21:09
blitzer: Eé, právě že naprosto stabilní, vypnul jsem to vždy nakonec sám. Asi 3-4x jsem se připojoval bez problémů. A vlastně kecám, mě se pda do 3minut vyplo samo (edit: myslím při hodině, samozřejmě + těch 30minut o přestávkách), já ho zas naskočil a že mělo otevřenou operu a zaplé wi-fi, tak se opětovně připojilo..to máme tak 15 připojení. Zkoušel jsem tu operu, mchat, není problému... po té půl hodině jsem to ukončil sám, tj. nezaznamenal jediný výpadek.
blitzer_ce4you (30)|8.10.2007 21:14
[QUOTE="Kája"]blitzer: Eé, právě že naprosto stabilní, vypnul jsem to vždy nakonec sám. Asi 3-4x jsem se připojoval bez problémů. A vlastně kecám, mě se pda do 3minut vyplo samo, já ho zas naskočil a že mělo otevřenou operu a zaplé wi-fi, tak se opětovně připojilo..to máme tak 15 připojení. Zkoušel jsem tu operu, mchat, není problému... po té půl hodině jsem to ukončil sám, tj. nezaznamenal jediný výpadek.[/QUOTE]

tak to je ovsem luxus, zdá se zes na ten zkur.... Eduroam vyzral :yes:
jestli to pude podle tvyho navodu vsem, tak bys zaslouzil absolutorium

btw kdes sehnal ten druhej certifikát?
Kája_oldd (759)|8.10.2007 21:17
Hele, mám silný pochybnosti, že by to bylo tak prosté, ale nepamatuju se, že bych něco dalšího dělal. Proto jsem rád, že to tu někdo může ozkoušet. Jestli tam opravdu v návodu doporučují "špatný" certifikát a vedle mají ten, se kterým to funguje, tak jim tam někdo bude muset dát vědět:))
blitzer_ce4you (30)|8.10.2007 21:32
ten prvni certifikat mi psal ze "K certifikátu nelze získat přístup", tak jsem si ho stahnul z ca.vse.cz a uz to slo (ten druhej sel v pohode), ale to musi bejt stejny

taky mas v Nastaveni - sprava certifikatu jenom jednu polozku VSE CA?
gartik (46)|8.10.2007 22:58
Omluvám se, ale nevím kam to mám napsat.
Potřeboval bych zjistit MAC adresu svého přístroje (c550) kde nebo jak na to příjdu?? a ještě dotaz. Jak dosáhnu tzv. Clean resetu - výmaz ramky.. po zapnutí jako z továrny.. (WM5) diky moc za odpověď
Kája_oldd (759)|8.10.2007 23:45
Gartik: Ale no ták, stačí dát do vyhledávání MAC adresa. Např. tady Reset bude v manuálu, ale nechám to na ostatních, protože jsem tu vetřelec a looxe nikdy neměl:)

blitzer: Tak na tom bych ještě zapracoval. Pokud se nemýlím, mám pocit, že ten certnew(2).cer je ten standartní (stejná velikost), co byl v návodu a používali jsme před tím. Ten první je právě ten jiný, který by měl fungovat. Nicméně mě šly oba stejně, jen jsem klikl a žádné problémy. V certifikátech mám napsaný jen jeden.
burticek (211)|9.10.2007 00:53
2Gartik: Hard reset jak na to? Loox N500/N520 Tipnu si, ze to bude i pro C550. Jinak je to 3. thread se statusem Dulezite.
blitzer_ce4you (30)|9.10.2007 15:19
Tak hlasim 50% uspech.

Prisel jsem do skoly, prihlasil se, pustil prohlizec a v pohode jsem surfoval (cca 5minut, potom jsem to vypnul). Zkusil jsem vypnout a zapnout wi-fi, a taky to potom bez problemu nabehlo.
Pak jsem ale zkusil vypnout PDA a po zapnuti uz to neslo (resp. slo to necelou minutu), tak jsem si zkousel ruzne hrat s tema certifikatama (ruzny kombinace s tema dvema, ze jsem tam mel treba jenom 1, pak zas ten druhej, nebo oba), ale uz se mi nepodarilo to dostat do stavu, kdy bych byl pripojenej dyl nez minutu.

Takze cesta je asi spravna - opravdu to bude zrejme tim certifikatem, ale este by to chtelo vychytat (ale nevim jak).
Zajimalo by me, jestli ti to fungovalo i po tom, co jsi vypnul (soft-reset) PDA?
Kája_oldd (759)|9.10.2007 17:45
Soft reset jsem nezkoušel, uvidím zítra, jestli to pošlape i na žižkově. Nicméně to vypadá, že to asi nebude tak snadné, jak bych si představoval:) No pak poreferuju. :))
P.S. doufám, že jen nějak neupravili síť a ono to nenaběhlo samo a já tu pak nebudu za blbce:))))

edit: Hmm, tak ani mě to dnes nešlo normálně, nahození tak jedno na deset pokusů a ke konci ani stabilita nic moc...škoda, vypadalo to nadějně.
blitzer_ce4you (30)|15.10.2007 21:21
tak to je skoda :(
to jsem zvedav jestli se do ukonceni studia aspon jednou normalne pripojim :D