Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Utilita na casovane vypnuti PDA

overgrounder (176)|19.2.2007 21:28
Zdravim. Nevite nekdo o jednoduchem softu, ktery by umel, napr. jako planovanou ulohu kazdy den v urcitou hodinu vypnout PDA? Casto se mi stava, ze usnu a zapomenu na to. Dik vsem za tipy...
ElSoft (1244)|19.2.2007 21:33
jestli myslíš vysílací část(GSM), tak to umí třeba Pocket Zen Phone, jinak ten dotaz moc nechápu
overgrounder (176)|19.2.2007 21:43
Vypnout cele PDA, jako pri podrzeni tlacitka on/off, proste uplne vypnout.
osch (1330)|20.2.2007 00:08
Tak to umí sám systém. V nastavení napájení můžeš nastavit za jak dlouho se má nepoužívané zařízení vypnout. U některých zařízení je tato možnost rozdělena pro napájení z baterie a z externího zdroje.
overgrounder (176)|20.2.2007 08:19
Lidicky, ja prece vim, ze se da system sam takhle nastavit, ale porad mi jede vysilaci cast a Vario je prece jen pouze uspane, nikoli vypnute. Ja ho chci takhle vypnout, uplne, docela, naprosto, absolutne, totalne vypnout!!! :D Abych to nemusel dealt sam a rucne stiskem a podrzenim tlacitka on/off, kdy se me system pta, jestli opravdu chci vypinat a ze muzu ztratit nektera data. Uff, snad uz jsem to vyjadril jasne:!: :evil: :D
osch (1330)|20.2.2007 09:51
Tak já nevím, ale asi se od dob MDA II hodně změnilo. Do dnešního rána jsem žil v představě, že MDA (tedy PDA s phone modulem) se dá vypnout jen dvěma způsoby. Tlačítkem on/off a vyjmutím baterie. V prvním případě je to to samé, jako když systém vypne po určeném čase. Pak také zůstává aktivní radio část. Ve druhém případě se mašina vypne absolutně, ale dochází tím k HR.
Prostě a jednoduše. MDA (jakékoliv) je i přes vypnutí pomocí tlačka on/off stále "zapnuto". Proto např. zvoní, když přijde hovor, nebo SMSka, proto upozorňuje na události atd.
overgrounder (176)|20.2.2007 10:14
[QUOTE="osch"]Tak já nevím, ale asi se od dob MDA II hodně změnilo. Do dnešního rána jsem žil v představě...[/QUOTE]

Jde o to, ze nepovazuiji za vypnutou cihlu takovou, ktera je v rezimu spanku. I kdyz se tak tvari, presto system tak "trochu" bezi a na tom se prece shodneme, ne? Jsem zvykly MDA vypinat kazdou noc uplne, tedy podrzenim tlacitka on/off, cimz samozrejme dojde k SR, kdyz jej pak rano zapnu. Nejde mi o setreni baterie, nejde mi o nic mimoradmeho, zkratka jde jen o muj pocit, ze to neni zapnute zbytecne, i kdyz to vlastne zapnute neni. Nepotrebuji pres noc prijimat smsky a nekdy i hovory opilych kamardu, chci mit klid a nechci to resit vypnutim zvuku ci nastavovanim nejakeho profilu v aplikaci, kterou nepouzivam. Ptam se jen na program, ktery by vypnul cele MDA za me. :)
xhladi07 (525)|20.2.2007 10:20
No, od dob WM5 (a jejich noveho pristupu k pameti) se opravdu hodne zmenilo. PDA se muze uplne vypnout (nenapaji pameti, ani nic jineho). Bohuzel, na takovy program sem zatim nenarazil. Al emyslim, ze obycejne vypnuti GSM modulu staci. Taky vzdycky rikam, ze nic neni dulezitejsi, nez muj spanek, ale pda nevypinam uplne (v podstate zapnu rezim v letadle). Ta spotreba pres noc je minimalni...
osch (1330)|20.2.2007 10:25
Tak to se omlouvám. Opravdu se změnilo. (viz.obr. z návodu k Váriu).
overgrounder (176)|20.2.2007 10:26
No prave, mne jen prijde zybtecne vypinat GSM modul zvlast a system jako takovy uspavat. Proto hledam elegantnejsi reseni... Vsechno vypnout sakumprdum bez nutnosti na cihlu sahat ;)... (a to se ji vubec, ale vubec nestitim!!!) :D
osch (1330)|20.2.2007 11:03
Tak tady se to už řešilo a na konci i částečně vyřešilo ;) :yes:
overgrounder (176)|20.2.2007 11:48
Ano, resilo se to a castecne i vyresilo. Zel moji otazku to neresi, nebot mne jde o naplanovanou ulohu, ne o setreni tlacitka on/off. Proste si krasne nastavit: "vypnout zarizeni kazdy den ve 00.00 hodin" a nestarat se :yes:
To by bylo zuzo!!!:cool:
libor_m (1026)|20.2.2007 12:32
overgrounder (176)|20.2.2007 16:52
Great!!! To vypada velice schopne. Nejen ze jde naplanovat opakujici se vypnuti PDA, ale jde naplanovat prakticky uplne vsechno, od sitoveho pripojeni az pres spousteni programu. Urcite budu zkouset, mam na to 15 dni. Dekuju!!!:yes:

EDIT: tak, ma to opravdu hodne funkci, ale vypnout cihlu neumi. Jen uspi :-(