Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Net pře mobil (BT)

Bajzík (26)|18.2.2007 19:56
čau, návod zde jsem čet ale pořád se mi nedaří, nemůže najít modem... :(
Telefon - SE 750i (Vodafone)
Pocket PC FS N560

Můžete mi pomoci?

Děkuji
jojolaser (82)|18.2.2007 21:10
Mobil (K700i):
Connectivity> Bluetooth > Turn on

PDA (C550):
Settings > Connections > Bluetooth > Mode > Turn on Bluetooth
Settings > Connections > Bluetooth > Devices > New Partnership... > K700i > Passkey napr 2255 > Next > (Na mobile ten isty Passkey) > Dialup Networking > Finish
Settings > Connections > Connections > Tasks > My ISP > Add a new modem connection > Select a modem > Bluetooth > Next > K700i > Next > *99# > Advanced > Extra dial-string modem commands > Z;+CGDCONT=1,"IP","internet" > Ok > Finish
Settings > Connections > Connections > Tasks > Manage existing connections > Podrzat stylus na vytvorenej "My Connection" > Connect > Save password > OK

Hotovo!

Ak by to nahodou neslo, tak soft reset PDA aj mobilu a skusit uz len ten Connect.
Bajzík (26)|19.2.2007 10:46
hm tak to prostě nejde, vše jsem kontroloval xkrát :evil:
ale díky
Zdenek Malinsky (9781)|19.2.2007 11:40
1. Ověř si u operátora, zda máš aktivovány datové a faxové služby (u Oskara kdysi bylo potřeba obojí) a zda máš nějaký datový tarfi. I když jsi všechno měl, klidně tam zavolej a ověř si to - mohli dělat nějaké úpravy v systému (prostě v něčem se vrtali) a při opětném "nahazování" se to tvoje nevrátilo do původního nastavení.
2. Máš správně nastavený mobil? Zkus to všechno podle přiloženého souboru (.pdf) - po nastavení vypni a zase zapni telefon a pak se zkus připojit.
3. PDA a mobil máš doufám spárované - zkus si pro kontrolu poslat vizitku nebo nějaký malý soubor.
4. U novějších SE je háček v nastavování PDA - je potřeba tam to Z, jak psal kolega výše nebo i Pavel Koza v článku.
5. Místo *99# zkus zadat v PDA *99***1#, popř místo 1 zkus 2, 3, 4....kde čílo před křížkem je pořadí datového profilu v mobilu, tj.kolikátý v pořadí v mobilu máš profil pro internetové připojení GPRS. Vždy po změně nastavení v PDA udělěj soft reset.

Pokud selže všechno výše uvedené, pak se zkus obrátit s prosbou o pomoc na Vodafone. Třeba se jim to povede. ;)

PS: Ono "vše jsem kontroloval stokrát" nic neznamená. Já jsem také jednou neviděl ani po tisící kontrole, že mám v CGDCONT přehozené pořadí 2 písmenek.
xtonda (811)|19.2.2007 12:22
Já teda používám pro připojení Internet přes mobil už dlouho, měl jsem různé tři SE telefony, Palma i PPC a Sony Ericssony se vyznačují tím, že není nutné v PDA nastavovat connect stringy. Postup je následovný, pomocí konfigurační SMS nebo podle návodu (T-Mobile má propracovaný návod pro každý telefon) nastavíte připojení Internetový GPRS profil v telefonu. Poté tento profil ověříte vestavěným browserem v telefonu. Pokud to chodí, můžete se začít pokoušet připojit z PDA - spárovat, připojit se na dialup networking service. jediné co je potřeba zadat je správné "telefonní číslo", což v případě GPRS je *99***n#, kde n nahradíte pořadovým číslem profilu v telefonu.
Bajzík (26)|19.2.2007 14:09
Vyzkouším, zatím děkuji
jojolaser (82)|19.2.2007 14:28
[QUOTE="Bajzík"]hm tak to prostě nejde, vše jsem kontroloval xkrát :evil: [/QUOTE]
Tak asi nemas povoleny internet od operatora. Skus pozriet na samoobsluha.vodafone.cz, tam Aktivace a nastavení služeb > Datové služby > Připojení k internetu.

A este raz pre istotu skontroluj ten command string... beecher ho ma v tom navode uvedeny chybne (namiesto , tam ma ;).
Bajzík (26)|19.2.2007 17:26
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]1. Ověř si u operátora, zda máš aktivovány datové a faxové služby (u Oskara kdysi bylo potřeba obojí) a zda máš nějaký datový tarfi. I když jsi všechno měl, klidně tam zavolej a ověř si to - mohli dělat nějaké úpravy v systému (prostě v něčem se vrtali) a při opětném "nahazování" se to tvoje nevrátilo do původního nastavení.
2. Máš správně nastavený mobil? Zkus to všechno podle přiloženého souboru (.pdf) - po nastavení vypni a zase zapni telefon a pak se zkus připojit.
3. PDA a mobil máš doufám spárované - zkus si pro kontrolu poslat vizitku nebo nějaký malý soubor.
4. U novějších SE je háček v nastavování PDA - je potřeba tam to Z, jak psal kolega výše nebo i Pavel Koza v článku.
5. Místo *99# zkus zadat v PDA *99***1#, popř místo 1 zkus 2, 3, 4....kde čílo před křížkem je pořadí datového profilu v mobilu, tj.kolikátý v pořadí v mobilu máš profil pro internetové připojení GPRS. Vždy po změně nastavení v PDA udělěj soft reset.

Pokud selže všechno výše uvedené, pak se zkus obrátit s prosbou o pomoc na Vodafone. Třeba se jim to povede. ;)

PS: Ono "vše jsem kontroloval stokrát" nic neznamená. Já jsem také jednou neviděl ani po tisící kontrole, že mám v CGDCONT přehozené pořadí 2 písmenek.[/QUOTE]
Takže podle návodu jsem to dal dohromady, celá chyba byla v tom ID

Děkuji vám všem