Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA 2 - proč nám stále praská horní černý plast u modré diody ?

Luděk Wachtl (10)|15.2.2004 15:31
V naší firmě máme dvě MDA 2. Jedno zakoupené v Německu v měsíci listopadu 2003 a druhé v ČR v lednu 2004. Obě dvě MDA 2 měly miniaturní prasklinu u vypínače u horní modré diody. Tato prasklina se zvětšila cca po 2 týdnech provozu u MDA 2 DE a ČR.

Obě dvě MDA 2 si velice hýčkáme po několika měsích čekání. Ani jedno MDA 2 nespadlo na zem. Používáme pouze horní tlačítko k vypnutí MDA 2 a to mnohokrát za den.

Rozhodli jsme se, že MDA 2 ČR budeme reklamovat v servisu GSMOBIL, Praha 9. První černý plast byl vyměněný v záruce během 1 hodiny. Po 2 týdnech plast prasknul znovu. Po osobním rozhovoru s majitelem servisu byl plast vyměný znovu v záruce a to za 1 hodinu. Majitel servisu pan Václavík uvedl, že je možné, že i ostatní MDA 2 mají prasklinu, ale lidi si toho vůbec nevšimnou.

Včera jsme zjistili, že plast prasknul po 2 týdnech znovu. Reklamace již nemá smysl. V servisu budou mít plasty z 1 dodávky MDA 2 a ty budou praskat.

Pokladám tedy otázku do diskuze - proč plast u vypínače MDA 2 u modré diody stále praská. Je v této časti MDA 2 např. nějaká technologie (anténa, BT, procesor, chladič), která působí destruktivně na plast.


:mad:
yasmeene2 (794)|16.2.2004 20:46
To je otázka na kterou asi nikdo neodpoví. Prostě to je fakt. Hymalaia to špatně vytiskla. Otázka je jestli s tím bude něco dělat..
Vít_ce4you (156)|17.2.2004 20:49
Ted jsem koukal na sve TMDA (mimochodem se prave vratilo ze servisu) a ten cerny plast mam take praskly. Po 14 dnech aktivniho pouzivani, vetsinu casu je i v pouzdre.
Jewelsoft_ce4you (88)|25.2.2004 12:02
Kouknul jsem se a mam to taky. Rekl bych ze to boudou mit vsichni.:D
ipf (2136)|27.2.2004 15:46
Nechci vám kazit radost, ale já ho praský nemám (ani po sedmi týdnech používání :oops: )
PavelR. (2184)|27.2.2004 18:31
... u nás MDA2 je prasklý u DP2 zatim drží ...

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|28.2.2004 07:11
I u mne po 9 tydnech pouzivani bez znamek prasknuti - DP2.
Vít_ce4you (156)|29.2.2004 20:25
Praskly kryt se mi uz ulomil...Jedu v PO do Prahy, kam s tim zajít? Vit
null (0)|29.2.2004 20:56
No ted jsem se koul a me taky praskl tak to je teda smula
Luděk Wachtl (10)|1.3.2004 18:25
Pane Vít, MDA 2 servisuje v Praze firma GSMOBIL SERVICE sro, www.gsmobil.com, Kostelecká 879, Praha 9, otevřeno Po-Pá 8-18 hod., telefon 283931809-10.

Plast asi bude praskat pouze těm, kteří používají hořejší tlačítko jako zámek MDA 2. Je možné, že kdo si MDA 2 zakoupil z jiné než první série problém mít nebude. U hořejšího tlačítka se plast po prasknutí snížil v lomu o cca 0,5 mm.

Z toho je patrné, kdyby se okolo hořejšího tlačítka pod černý plast dala rovnoměrně např. gumová podložka, plsť atd. tak by nedošlo k promačknutí plastu, při mačkání vypínaní a zapínání MDA 2.

Bohužel nás několik tento kosmetický problém nevyřeší .......... Co bychom chtěli za cca 21 000, - Kč ........
Vít_ce4you (156)|3.3.2004 23:02
Diky za vycerpavajici odpoved ... bohuzel jsem zapomnel zarucak, tak se do servisu dostanu az za tyden. Dofam, ze mi do MDA tou dirou zatim nezabloudi nejaka snehova vlocka :-)
yasmeene2 (794)|4.3.2004 00:54
Už tam někdo byl si to nechat opravit? Jak dlouho to trvalo?
Vít_ce4you (156)|4.3.2004 09:04
Psal tady nekdo ze na pockani ...
Vít_ce4you (156)|29.3.2004 22:03
Zkousel jsem onen nejdrive samovolne praskly, nasledne i v tom miste casem odlomeny kousek plastu reklamovat. Bohuzel, ja s nimi nejsem v obchodnim kontaktu, tak mi nejprve ne moc slusne recepcni, nasledne i usty vedouciho reklamaci zamitli. Co s tim dal...nez se mi tam trefi nejaka kapka :D Byt zase mesic bez telefonu pri reklamaci pres T-mobile s nejistym vysledkem se mi nechce. PS: Pan vedouci mne pochvalil, ze nosim telefon v pouzdru;)


(Rozhodli jsme se, že MDA 2 ČR budeme reklamovat v servisu GSMOBIL, Praha 9. První černý plast byl vyměněný v záruce během 1 hodiny. Po 2 týdnech plast prasknul znovu. Po osobním rozhovoru s majitelem servisu byl plast vyměný znovu v záruce a to za 1 hodinu. Majitel servisu pan Václavík uvedl, že je možné, že i ostatní MDA 2 mají prasklinu, ale lidi si toho vůbec nevšimnou.)
Luděk Wachtl (10)|31.3.2004 08:58
I další černý plast č. 3 na MDA 2 prasknul, znovu jsem si ho nechal vyměnit, ale pochopitelně již za peníze cca 800 bez DPH.

Při této příležitosti jsem si nechal vyměnit celý stříbrný kryt, přední a zadní, protože mně MDA spadlo na beton v obalu a stejně se otřískalo. Servis mně dali původní stříbrný kryt, přední a zadní a černý plast. Vůbec se nedivím, že to praská. V místě u vypínače je cca 2 - 3 mm prohlubeň ve stříbrném plastu. Výměna stále celkem cca 3000 s DPH (stříbrný skelet a černý plast).

Černý plast je vyroben z velmi slabého plastu, tak slabého, že připomíná plast od jogurtu. Kdo to neuvidí, tak neuvěří.

Na tlačítko vypínání jsem si udělal gumový nástavec (vystříhal z černé lepicí gumy na dvířka dřevěných skříněk), protože mám asi ohromnou sílu, dle servisu. Plast č. 4 stejně prasknul znova.

Náš pan advokát si zakoupil také MDA 2 na Moravě (naše MDA 2, Německo, Praha) a kryt mu také prasknul. Takže nevím, nevím ....
mvata (64)|26.5.2004 16:22
Jak je to teď s tím praskáním plastu, máte to všichni? Už mají v servisech nepraskající variantu? Mě tam vypadl kousek, provizorně jsem si to musel přilepit vteřiňákem (snad nepřijdu o záruku:?), protože se do servisu dostanu až za měsíc...
MArtin
null (0)|26.5.2004 18:00
zatim maji porad jen praskajici vezi:((
skoda ale asi s tim nic delat nebudou i
yasmeene2 (794)|26.5.2004 23:55
Byl sem tam včera a zatim plast drží. Ale obávám se, že dlouho nevydží. Nejdřív na mě zkoušeli něco jakože mi to spadlo, tak sem jim vysvětlil, že když už k nim chodí tolik lidí s prasklym plastem, tak asi něco není v nepořádku. Odmlčeli se a do čtvrt hodiny vyměnili. :cool:
mstenchl (132)|27.5.2004 07:25
Hm, ja teda nevim. MDA2 mam kupovany v polovine brezna u TMO a plast u tlacitka u modre diody je stale OK...
bass_ce4you (105)|27.5.2004 10:13
Sakra. Mám jeden z prvních DP2 a myslel jsem, že se mi to vyhne. Teď jsem po zabrouzdání do tohoto tématu mrkl k tlačítku a je tam. Vypadá to za 5 minut 12 neboť je tam už prasklý oblouček o délce skoro 1 cm a brzy by to celý upadlo.
bass_ce4you (105)|27.5.2004 17:00
Vzhledem k tomu, že se právě zdržuji v Praze navštívil jsem GSMobil servis a bez problémů mi v záruce plast vyměnili a to asi za 10 minut. Dokonce bez hard resetu.
reditel_ce4you (206)|27.5.2004 17:47
[QUOTE="bass"]Vzhledem k tomu, že se právě zdržuji v Praze navštívil jsem GSMobil servis a bez problémů mi v záruce plast vyměnili a to asi za 10 minut. Dokonce bez hard resetu.[/QUOTE]

Najde se vubec nekdo kdo to ma praskle na Dataphone II.? Ja ho pouzivam 3 tydny a kryt je v pohode.:cool:
Morte_ce4you (261)|28.5.2004 00:11
Ja to mam Praskly taky a mam Dataphone2
reditel_ce4you (206)|28.5.2004 07:51
[QUOTE="Morte"]Ja to mam Praskly taky a mam Dataphone2[/QUOTE]

A po jake dobe Ti odesel?
mvata (64)|28.5.2004 10:37
Aspoň že to opravujou rychle. Snad nebudou kontrolovat verzi softwaru kvuli zaruce. :))
Martin
PavelR. (2184)|28.5.2004 17:24
[QUOTE="mvata"]Aspoň že to opravujou rychle. Snad nebudou kontrolovat verzi softwaru kvuli zaruce. :))
Martin [/QUOTE]

... to by bylo hooodně ujeté :)

PavelR.
Miloš Strouhal (3997)|28.5.2004 20:13
..dnes jsem tam byl, a bylo to opravené za 25 minut..a dokonce bez keců a výmluv!:D
..jak to bohužel obvykle bývá..:?

Ptal jsem se na tu záruku vs. flashování,a bylo mi zděleno,že o záruku nepřicházim,pokud se jedná o mech. závadu,nebo displej..
Pokud bychom ale chtěli reklamovat vadu systému,zamrzání,zasekáváná,a asi i nefunkční rádio,máme smůlu,dochází k neuznání záručního listu a tedy záruky na přístroj jako takové..:?
Luděk Wachtl (10)|30.5.2004 15:32
Nevíte někdo zda praskají plasty i na MDA 2 zakoupených v současné době ? LW
null (0)|6.6.2004 04:15
mam jeden typ jak se vyhnout praskani toho krytu :D
tak aby jste nemuseli pouzivat vubec tlacitko na vypinani....
na aktivovani displaye staci zmacknout tlacitko pro polozeni hovoru(muzete pouzit i tlacitko pro volani ale to vas rovnou hodi na telfoni cast) a na vypnuti pozijte treba SW SPB plus 2.0 u nej si date zastupce na plochu jedine co musite ozelet ze kdyz podrzite tlacitko na vypinani tak vypnete podsviceni displaye na to soft neznam :-(
tot rada jak se vyhnout praskani plastu:D
ps kamaradovi co si koupil MDA II asi 2 mesice po me tahle rada pomohla uspesne ma zadni kryt MDAII v poradku ;)
bass_ce4you (105)|7.6.2004 11:58
Kde jsi na to přišel, že stačí podržet tlačítko na ukončení hovoru? Ty nepoužíváš zámek kláves? Já už jsem měl tolikrát vyfocenej vnitřek kapsy u saka, košile nebo vnitřek pouzdra na opasek, že bez zámku ani ránu.
ipf (2136)|7.6.2004 12:31
[QUOTE="bass"]Kde jsi na to přišel, že stačí podržet tlačítko na ukončení hovoru? Ty nepoužíváš zámek kláves? Já už jsem měl tolikrát vyfocenej vnitřek kapsy u saka, košile nebo vnitřek pouzdra na opasek, že bez zámku ani ránu.[/QUOTE]

Jóó, a když mám plnou svoji 512MB SD, stačí vymazat hlasové poznámky, co se nahrají, pokud nemám zamčené klávesy :) .
null (0)|7.6.2004 17:10
[QUOTE="ipf"][QUOTE="bass"]Kde jsi na to přišel, že stačí podržet tlačítko na ukončení hovoru? Ty nepoužíváš zámek kláves? Já už jsem měl tolikrát vyfocenej vnitřek kapsy u saka, košile nebo vnitřek pouzdra na opasek, že bez zámku ani ránu.[/QUOTE]

Jóó, a když mám plnou svoji 512MB SD, stačí vymazat hlasové poznámky, co se nahrají, pokud nemám zamčené klávesy :) .[/QUOTE]
kde jsem na to prisel uz nevim .... ale jde to proc by to neslo pokud to tobe nejde tak to teda nevim mozna jina verze :(
a zamek mas pravdu nepuzivam proc by staci bohate pouzdro mam to vecne u pasu a do kapsy to davam zridka !!:D
Wuffi (1599)|18.6.2004 16:58
Je tohle ono? Dneska jsem to tam nasel, predtim tam nebyl, daval jsem si pozor, vypinal pres Today zapinal cervenym tlacitkem, vypinaci tlacitko jsem pouzival jen parkrat na vypnuti podsvetleni... Byl u me proste jako v bavlnce... A tohle... :evil:
00020037_DP2_praskly_XJG9.jpg
PavelR. (2184)|18.6.2004 17:26
[QUOTE="Wuffi"]Je tohle ono? [/QUOTE]

... ano to je přesně ono - tj. na MDA2, které jsem používal jsem podobnou prasklinu měl také ...

PavelR.
Vít_ce4you (156)|18.6.2004 21:29
Ja ji mel o 90% pootocenou okolo vypinace. Posleze praskla obloukem az dolu k tlacitku na nahravani. No a pak ten kousek odpadl uplne - a kdyz mi to pak jednou v pouzdre (jinak ho radeji nenosim) spadlo, tak se to nepatrne prave v tom rohu o par desetin mm promacklo (mozna kvuli tomu, ze tam chybel ten kousek), takze ani novy kryt presne nedosedne - takze me ted s pripadnou reklamaci asi pokazde vyhodi.
Wuffi (1599)|18.6.2004 22:25
Dobre, behem pristiho tydne se tam stavim... Snad to udelaji na pockani...
reditel_ce4you (206)|19.6.2004 12:00
[QUOTE="Luděk Wachtl"]Nevíte někdo zda praskají plasty i na MDA 2 zakoupených v současné době ? LW[/QUOTE]

Ja mam DPII mesic a pul. Vypinaci tlacitko pouzivam asi 15x za den. Zatim nepozoruji zadne praskliny...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|19.6.2004 13:07
[QUOTE="Luděk Wachtl"]Nevíte někdo zda praskají plasty i na MDA 2 zakoupených v současné době ? LW[/QUOTE]
No, asi to není již v současné době, mám ho tři měsíce, zatím OK, Wuffi má asi smůlu... Jinak, "pretorian" má pravdu, taky jsem nějakým omylem přišel na fintu zapnutí červeným tlačítkem. Boční tlačítka jsem vypnul, při vyndavání z pouzdra nebo v autě z kolébky jsem věčně něco fotil nebo zaznamenal hoooodně dlouhý šum. Nechal jsem aktivní pouze kontakty, pod kalendář hodil VoiceDialer a do všeho lezu pomocí ikon na TD. Mám ještě jeden typ a to na úpravu držáku pouzdra na opasek. Již při prvním podřepu šlo MDáčko na zem, drážka pro zaháknutí za pásek je úzká. Vzal jsem kus plocháče, asi 4 mm, černý plast horkým vzduchem opatrně nahřál a drážku plocháčem rozšířil, je to OK, již nikdy nešlo PDáčko na zem. Pracujte opatrně, s citem, vypínací část závěsu oddalte při nahřívání nějakým klínkem na vzdálenost cca 1 cm, horký vzduch směrujte jen na spodní část, kterou upravujete, ať to celé nezdeformujete nebo nespálíte :yes: .
ipf (2136)|19.6.2004 14:03
Asi patřím mezi vyvolené :) , šťstné :D , či protekční ;) , ale já mám kryt stále v pořádku, přitom se nijak nehlídám při mačkání vypínače. A to mám jedno z prvních MDÁček, koupené v onen dlóóóuho očekávaný pátek devátého ledna :D .
mvata (64)|15.7.2004 11:56
Už zase otravuju s krytem.

Takže se mnou pochopitelně vykmitli, jednak se jim nelíbila velikost praskliny (je fakt, že se za ty 2 měsíce docela rozlezla a kus plastu před tlačítkem dokonce vypadl) a samozřejmě si stěžovali na nainstalovaný "nelegální" software. Záruka na kryt v háji. Záručák mi ale zatím neroztrhali ;)
Stejně mi to neopravili, kryty nemají (asi to praská, že to nestačí vyrábět) a budou až někdy v srpnu možná.
Nedá se to koupit samostatně, že bych si to vyměnil sám? Nedá se to odněkud dovézt? Zkoušel jsem trochu hledat na netu, ale nic nenašel.
A praská to díky tomu T-mobile pouzdru a ne že ne.:dead:
Kopecek_ce4you (91)|19.7.2004 13:54
[QUOTE="mvata"]Už zase otravuju s krytem.

Takže se mnou pochopitelně vykmitli, jednak se jim nelíbila velikost praskliny (je fakt, že se za ty 2 měsíce docela rozlezla a kus plastu před tlačítkem dokonce vypadl) a samozřejmě si stěžovali na nainstalovaný "nelegální" software. Záruka na kryt v háji. Záručák mi ale zatím neroztrhali ;)
Stejně mi to neopravili, kryty nemají (asi to praská, že to nestačí vyrábět) a budou až někdy v srpnu možná.
Nedá se to koupit samostatně, že bych si to vyměnil sám? Nedá se to odněkud dovézt? Zkoušel jsem trochu hledat na netu, ale nic nenašel.
A praská to díky tomu T-mobile pouzdru a ne že ne.:dead: [/QUOTE]


Dockej casu, jako husa klasu.... Vsak on ti taky praskne. :D Jako vsem. ;)

Me to drzelo skoro 4 mes a co myslis, ze vidim dneska u tlacitka? Ano, spravne, uz jsem se pridal do klubu.

Je to kunstrukcni vada. Plast je v te casti silny jeste mene nez je tloustka kelimku od jogurtu. Staci tepelne vykyvy, mensi naraz "ve spravnem smeru", nebo trochu vice a sikovne zmacknout tlacitko vypnuti.
Luděk Wachtl (10)|20.7.2004 07:59
Chtěl bych všechny upozornit, že já již mám 5 černý horní kryt u modré diody. Včechny kryty posléze praskly. V současné době mě výměna krytu již připadá zbytečná (vyhozené peníze).

V případě, že vyrobce kryt zpevní a nebude to kus slabého plastu, viz. moje příspěvky rád si zaplatím výměnu.

Luděk Wachtl
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|20.7.2004 09:12
[QUOTE="ipf"]Asi patřím mezi vyvolené :) , šťstné :D , či protekční ;) , ale já mám kryt stále v pořádku, přitom se nijak nehlídám při mačkání vypínače. A to mám jedno z prvních MDÁček, koupené v onen dlóóóuho očekávaný pátek devátého ledna :D .[/QUOTE]

I já po 7. měsících každodeního používání mám DATAPHON2 bez praskliny.
Jestli to není tím, že první kousky byly vyrobeny z něčeho lepšího. ;)
A připadá mí, že o hodně více praskají MDA2 než DATAPHONE2.
PavelR. (2184)|20.7.2004 10:53
[QUOTE="JirkaP."]I já po 7. měsících každodeního používání mám DATAPHON2 bez praskliny.
Jestli to není tím, že první kousky byly vyrobeny z něčeho lepšího. ;)
A připadá mí, že o hodně více praskají MDA2 než DATAPHONE2.[/QUOTE]

... těžko říct, možná má EP2 černý kryt o něco málo níže posazený a tudíž na nej nedoléhá takový tlak při zapínání a vypínaní. Spíš si ale myslím, že je to věc náhody :)

PavelR.
mvata (64)|21.7.2004 07:40
nedá se ten kryt někde sehnat samostatně? výměna je otázkou 30 sekund, už jsem ho měl dole, je nacvakávací.
Miloš Strouhal (3997)|21.7.2004 09:24
[QUOTE="mvata"]nedá se ten kryt někde sehnat samostatně? výměna je otázkou 30 sekund, už jsem ho měl dole, je nacvakávací.[/QUOTE]

Pravdepodobne ne,jen zrejme v GSMobile servisu v Praze,o zastoupeni v jinem meste pochybuji.
A ze by se dovozem nahradnich dilu pro HTC cihly zaobirala jina firma v CR nez GSMobil,o tom jsem nikdy neslysel.

Ale jeden nahradni kryt NEPRASKLY mam doma v zasobe,kdyby mi naaaahodou praskl ten soucasny,a zamitli by mi jeho reklamaci..;)