Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Přenositelná navigace na jiné přístroje.

bejar (2)|14.2.2007 20:45
Ahojte,

řešim jakou navigaci pro PDA si koupit.Chtěl bych ji z 90% využívat na kole ale aby měla i možnost orientovat se ve větších městech podle ulic a možnost hlasové navigace. Pokud čtu recenze tak vetšinou navigace je vázaná na jeden přistroj. Poku bych si časem chtěl pořídit jiný přistroj tak ne nepřenostitelná. Jsem ochoten do kvalitní navigace investovat max. kolem 3000 Kč. Což se mi zdá ale, pokud by došlo třeba k neopravitelnému poškození přístroje, nebo pořízení nového, vysoká částka k odepsání. To jako kdybych si koupil DVD a mohl ho přehrávat jen najediném přístroji a při koupi nového bych musel veškerá DVD vyhodi a kupovat nová. Rád bych věděl zda existuje nějaká navigace, k pozdějšímá přenesení na novější přístroj a aby se dala nainstalovat na vlastní panětovou kartu.
Zdenek Malinsky (9781)|14.2.2007 23:28
3000 není opravdu mnoho. A pokud to chceš požívat na kole, tak mě napadá, že jeden známý z KV si pochvaloval tu, co dával Béda Trávníček ke kolům (Garmin?).
bejar (2)|15.2.2007 06:22
Mám namysli jen sofware pro PDA. Cenu PDA dotoho nezahrnuji.
kopacek (466)|15.2.2007 11:09
Pokud to má být z 90% na kolo, tak asi jediným řešením je tento dodavatel. Sám používám na pěší turistiku, kde je to vynikající, nadstavba pro routing se dá dodatečně dokoupit, je to ale opravdu vázáno na konkrétní zařízení.
xtonda (811)|15.2.2007 11:42
No tak na kolo to stejně chce minimálně cyklomapu, ideálně turistickou mapu.
V eShopu Planstudia se dá celkem vybrat, jsou to rastrové mapy, čili v podstatě jako oskenovaná papírová mapa. Co sem měl možnost testovat jejich Automapu, tak mapové podklady celkem OK, má to výhodu klasické mapy, je to prostě nakreslená mapa se vším všudy na rozdíl od autonavigací, kde je jen to po čem se dá jet autem kolem je prostě šedivo/růžovo podle toho o jaký software se jedná. Ta navigační vrstva je ovšem celkem řídká a navigace nic moc, osobně mi ale routování a hlasová navigace na kolo nepřijde zrovna zásadní.

Pak je tu od Picodasu TOPO Czech v1 pro Garminy. Na PDA to běhá v softwaru Garmin Que, pokud nemáte GPS od Garminu, dá se to rozchodit se softwarem GPSProxy. Mapa jako taková je vázaná na ID GPS, ale protože do GPSProxy se dá zadat cokoliv tak se to dá snadno přenést na jiné PDA či vyměnit GPS. Mapa routuje.

Pak se dají koupit čistě rastrové mapy do PathAway nebo Oziexploreru, prodávají se samostatně jednotlivé mapové listy stejně jako papírové mapy, tam by ale komplení pokrytí ČR vyšlo určitě přes 3000, ovšem je otázka, zda je to nutné.

O jiných turistických mapách ČR nevím.