Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s CF, SD vyšší kapacity? Která je nej ?

jája_ce4you (2)|13.2.2007 19:02
Ahoj. Mám docela nový Axim X51v. Byla bych velice nerada, aby došel jakékoliv újmy. Mým problémem je, zda mohou karty (jde mi hlavně o CF) s vyšší kapacitou, mít jakýkoliv negativní vliv na PPC ? Stejně tak, může mít takový vliv vysokorychlostní karta nebo karta neprověřeného výrobce? Nemůže docházet třeba k přehřívání PDA ? Uvažuju o koupi 8 GB karty, 150x. Vím, že se zobrazením karet ani u těchto velikostí nebývá problém, nicméně, Dell v manuálu doporučuje pouze kapacitu do 2GB - má k tomu nějaký "technický" důvod? Bohužel, na můj dotaz v Dellu nereagovali, takže zkouším tuhle cestu. Předem díky za jakékoliv vaše postřehy, případně doporučení vhodného typu karty a čtečky, která ji přečte.
pistansky (108)|14.2.2007 10:09
v manualy to je preto ze v dobre tvorby manualu boli len take..ked som pozeral testy hw u nas na vyvojarskom webe tak testovali max 2 gb cf kartu...problem moze by asi len s tym ze ti vydrzi menej na baterku..
vitek_ce4you (40)|14.2.2007 11:06
[QUOTE="duuri"]v manualy to je preto ze v dobre tvorby manualu boli len take..ked som pozeral testy hw u nas na vyvojarskom webe tak testovali max 2 gb cf kartu...problem moze by asi len s tym ze ti vydrzi menej na baterku..[/QUOTE]

To, ze karta snizuje vydrz na akumulator me nenapadlo, ale asi na tom neco bude. Ale nezda se mi realne, ze by karty s vetsi kapacitou meli vetsi spotrebu. Mam zaplnene oba sloty CF i SD. Projevuje se ta spotreba nejak vyrazne?
Zdenek Malinsky (9781)|14.2.2007 11:51
ad spotřeba
Největšími žrouty baterie jsou displej a Wi-Fi, takže bych nějak velikost karty a velikost spotřeby nedával do spojitosti. Spotřeba může být větší, ale pouze když se s kartou pracuje. Tedy na karty dávat pouze různé databáze, zálohy PDA, filmy, e-knihy, muziku, mapy navigece atd. ostatní softy (především today pluginy a task manažer, tedy vše, co se spouští při startu) jednoznačně instalovat do PDA.

ad nákup karty
Doporučuji při nákupu vyzkoušet. Hodně uživateli vychvalovaný obchod je AH Mobile, tak zkus tam.
A také pozor na to, aby karta byla SD a nikoli SDHC (pokud se nepletu, tak zatím žádné PDA s tím xxHC si neumí "poradit). A k rychlosti karty - ta se využije na PDA pouze v případě, že se na kartu kopírují filmy, muzika ap. přes čtečku karet, nikoli přes ActiveSync.
pistansky (108)|14.2.2007 13:16
no mam na mysli hlaven microdire disky ( do cf) tie papaju dost:)
marek73 (12)|15.2.2007 14:44
No mam 8GB CF kartu a 4GB SD kartu ktore pouzivam sucasne v mojom axime x51v, su vysokorychlostne, tusim 150x a nemam ziaden problem s citelne mensou vydrzou, ani s prehrievanim, takze ja osobne by som sa toho neobaval. Ja to chapem ze dell sa snazi predavat cez seba drahe SD a CF karty takze mozno preto tie vystrahy ;)))
pistansky (108)|15.2.2007 14:53
[QUOTE="marek73"]No mam 8GB CF kartu a 4GB SD kartu ktore pouzivam sucasne v mojom axime x51v, su vysokorychlostne, tusim 150x a nemam ziaden problem s citelne mensou vydrzou, ani s prehrievanim, takze ja osobne by som sa toho neobaval. Ja to chapem ze dell sa snazi predavat cez seba drahe SD a CF karty takze mozno preto tie vystrahy ;)))[/QUOTE]

co tym chces povedat? je mi fuk aku sikupi kartu a za dalsie robim na technickej podpore notebookov...kazda periferia znizuje vydrz...vravim ze najviac je do badatelne na microdrive napriklad ten od seagate ST1 su vezme 300mA len na nastartovanie
jája_ce4you (2)|21.2.2007 19:45
Díky za všechny odpovědi. Takže jsem nakonec koupila - Transcend 120x, 8GB. Na dobírku, přes internet, za skvělou cenu necelých 3 000 Kč. Zatím funguje naprosto bezchybně a dokonce se kamarádí i s mou starou čtečkou na CF karty. Tak, teď ještě doufám, že to vydrží a nebudu mustet jednou tohle téma nechtěně rozšiřovat...;-)
Big_Mitch (72)|15.3.2007 19:27
Chci jen potvrdit Jajina slova. Koupil jsem tu samou kartu a funguje uplne bezvadne. Navic chci reagovat na prispevek duuriho. Compact Flash i Secure Digital karty nepotrebuji zadne napajeni, tudiz nemohou snizovat vydrz. Microdrive je z principu jine zarizeni. Obsahuje mechanicke soucasti a potrebuje napajeni.
windmaster (307)|15.3.2007 23:33
[QUOTE="Big_Mitch"]Compact Flash i Secure Digital karty nepotrebuji zadne napajeni...[/QUOTE]
Laik žasne, odborník se diví...
Ale vážně, spotřeba SD karet je oproti microdrive zanedbatelná, přičemž CF karty mají k SD kartě odběr ještě zhruba desetkrát nižší.
Mr.Yodaaaa (3)|27.4.2007 18:45
Zdravim....
je mozne, aby v x50v korektne fungovala pametova karta CF o velikosti 16GB ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44514 ) ????
dodger_ce4you (145)|27.4.2007 23:08
Ano, ak nebude fungovat tak ju jednoducho vrat ;)
Ale mala by slapat :yes:
psto (58)|7.2.2008 23:09
Nazdar ludia ,..:D ze sdhc necita ziadne ppc ? super tak mam jedine pda na svete ktore cita SDHC lebo tam mam 4 gb SDHC A pojde mi tma niaka ta cf ka ? 16 gb su dost lacne vejdu cca na 1200kc
vitek_ce4you (40)|9.2.2008 20:57
SDHC ti to cte, protoze mas WM6. To je jeden z hlavnich duvodu, proc jsem upgradoval na tento system.
pistansky (108)|14.2.2008 17:46
[QUOTE="vitek"]SDHC ti to cte, protoze mas WM6. To je jeden z hlavnich duvodu, proc jsem upgradoval na tento system.[/QUOTE]

ono to nezavyssi celkom od software..myslim ze aj HW musi byt pripraveny na SDHC
vitek_ce4you (40)|18.2.2008 17:48
Taky jsem si myslel, ze to zavisi hlavne na HW, ale muzu potvrdit, ze muj Axim X51v s WM6 A03 RTM si poradi s kartou SDHC Transcend 16GB class 6.
pistansky (108)|18.2.2008 18:42
noo axim je nato pripraveny :) vzhladom nato ze ho projektovalo HTC:)