Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

POI-Warner

libor_m (1026)|13.2.2007 12:26
Pokračování diskuze o POI-Warneru z diskuze Navigon Mobile Navigator 6.
martinhamr_ce4you (486)|13.2.2007 22:26
Dovolí si sem dát nějaké fotky aby ostatní uživatelé Navigonu 6 věděli o čem je řeč:

Omlouvám se administátorum že to jsou takové velké formáty,ale nějak to nedokážu zmenšit...;)
00198944_DSC_1968_QoN.jpg 00198944_DSC_1979_S4Wq.jpg 00198944_DSC_1981_dANG.jpg 00198944_DSC_1983_R8YF.jpg 00198944_DSC_1985_v4xC.jpg 00198944_DSC_1986_2JSU.jpg 00198944_DSC_1988_HjcD.jpg 00198944_DSC_1991_jNUq.jpg
libor_m (1026)|21.2.2007 10:31
Radary z POI.cz jsou upraveny pro stažení i pro POI-Warner pro MN|6. Více zde.
martinhamr_ce4you (486)|20.3.2007 15:36
Někde jsem četl že Igo bude používat pro radary taky PoiWarner...Zkusím najít ten článek.
libor_m (1026)|20.3.2007 18:18
https://www.svethardware.cz/bezplatna-aktualizace-softwaru-a-map-igo-od-navngo/21969 :?:

[CODE]Díky této nové funkci NavNGo iGO budete včas informováni i místech, kde jsou umístěny bezpečnostní kamery snímající rychlost Vaší jízdy či projetí křižovatky na červenou. Softwarová databáze obsahuje seznam cca 18.000 míst s pevně zabudovanými rychlostními kamerami, které si zdarma můžete stáhnout pomocí programu POI-Warner Speed Camera.[/CODE]
martinhamr_ce4you (486)|20.3.2007 18:55
Ty jsi mě předběhnul?:((
martinhamr_ce4you (486)|30.5.2007 08:15
Pánové dotaz - jak vám běhá novej POI WARNER 3 ? Kolik tam toho máte zapnutýho,jaká je stabilita softu... Prostě se podělte o zkušenosti.Díky:)
Pavlos_2004 (147)|30.5.2007 09:46
Mě běhá PoiWarner 3 celkem v pohodě.
Mám 65 Overlays, 837 POI hlídaných a 1786 k zobrazení.

Jediný problém mám s landscape režimem u MN6. Vždycky mi MN6 vytuhne a pomůže jen SR. Proto používám MN6 ve standartním režimu.
Mudrunka (547)|30.5.2007 09:58
spokojenost, mám tam komplet radary CZ z poi.cz + nebezpečná místa, „teploměr“ je ve středu zelené oblasti a funguje to. Že to proti verzi 2 šetří místo se projevilo v mírném zlepšení chodu programu. I když, abych pravdu řekl, teprve upgrade Navigonu na verzi 6.2.0 teprve zařídilo značný zrychlení pohybu po menu a ve výpočtech.
Stabilita - mě to snad vždycky „zamrzlo“ pouze po příjmu TMC informace, kterou bylo nutno řešit přepočtem trasy, a to už i ve verzi 5.2.6 a bez ohledu na nainstalování PoiWarneru. S verzí 3 jsem se zatím do dané situace nedostal, takže uvidím.
martinhamr_ce4you (486)|30.5.2007 10:06
A kolik aktivních POI máte zapnutých? Když tam totiž dám velké číslo,tak je z toho hotovej...zatuhne a občas tam vyskočí nějaké hlášení.Jsem někde kolem čísla 45000.A co tlačítko PANIC,k čemu je dobré?Už jste to nějak využili?
Mudrunka (547)|30.5.2007 10:25
no Martine, k signalizaci, zda je tam toho moc, či ještě ne snad slouží ten „teploměr“. Máš to v zeleném? To číslo 45 tis. mě připadá nějak moc. To tam snad máš radary z celý Evropy ne?
S tlačítkem PANIC radši snad ani nic nedělej, tedy pokud nepojedeš do Švýcarska a nebudou tě tam trénovat….. :D V dokumentaci píší, že to slouží k okamžitému odstranění dat.
martinhamr_ce4you (486)|30.5.2007 10:33
Ne nemám tam celou Evropu,jen jedu do Itálie,tak radary ČR,Aus,It.Ale je toho nějak moc.Ale neaktivních můžeš mít co hrdlo ráčí...Aspoň co karta dovolí.:))
Mudrunka (547)|30.5.2007 10:42
jj, já mám PoiWarner naistalovanej na CF kartě, a tam se toho opravdu vejde. Jenom ty státy, co zrovna nepoužívám mám zaarchivovaný mimo příslušnou knihovnu, tedy je nemám ani neaktivní. Zavedl jsem si to takto, možná zbytečně, právě z obavy potíží už ve verzi 2 a zatím nemám potřebu to měnit. A koukám, že dělám dobře. A co Ti signalizuje ten teploměr? Je v zeleném?

EDIT: Martine, ještě bych snad zkontroloval, když už řešíš, velikost souboru overlays.ndb (do něj se radary ukládají a konkrétně já ho mám velký 79 kB) a dále zda se Ti v knihovně pois dané soubory *.asc přejmenovaly na *.bak. Jinak mě nenapadá už vůbec nic
libor_m (1026)|30.5.2007 11:30
Já mám 25/981/1117 a velikost soubor overlays má 89kB. Nemám žádný problém, zrychlení odezvy programu je oproti v2 velké.
kopacek (466)|30.5.2007 14:00
Stav teploměru asi bude hodně souviset s tím, kolik je volné paměti pro programy na konkrétním PDA. Já mám bohužel hx4700 a po SR a spuštění Navigonu 6.2 s POI Warnerem 3 mám již jen 5 MB volné paměti. Teploměr je sice uprostřed zeleného pole, ale to mám stejně jako Miloš aktivní pouze radary a nebezpečná místa z poi.cz. Pokud ale začnu prohlížet mapu, nebo navigace přepočítává trasu, tak zelený čtvereček změní dočasně barvu na oranžovou. Takže Navigon zcela určitě "zežere" tolik paměti, že POI Warner už má "opocený brejle". S tím asi bude souviset i zatuhávání celého Navigonu nebo to, že se Navigon u mě vůbec nespustí s mapou celé Evropy. Je to prostě napsané tak, že to potřebuje hrozně moc paměti. Podobně jako Dynavix, škoda že se neučí u programátorů v Garminu, jejich navigace (Mobile XT) se spokojí pouze s cca 10 MB paměti...
Mudrunka (547)|30.5.2007 17:58
tak jsem teď odpoledne udělal test mapy celé Evropy ve spolupráci s PoiWarnerem3. Normálně používám jinou, v poslední době jezdím maximálně na Slovensko a tam používám „pouťovku“, takže jsem ji nepotřeboval.
Postřehy:
Po přepnutí mapy to enormě dlouho trvalo než to naběhlo a čtvereček PoiWar. zhnědnul (nebo zoranžověl? nevím). To jsem viděl poprvé, takže to v daném stavu určitě mělo „opocené brejle“-). Když to ale naběhlo čtvereček zezelenal a už tak zůstal. Zadal jsem cíl, výpočet taky trval déle, než je obvyklé, ale čtvereček zůstal zelený a v podstatě se mi již nepodařilo z něj udělat něco jiného, než „zelenáče“. Trápil jsem ho schválně až krutě, takže přepočítával a přepočítával, ale brýle se tomu už „nezapotily“ a makalo to celkem ke spokojenosti bez zamrznutí nebo padnutí. Tož Vítku, mám ještě větší plečku než Ty, ale jede to i na tu předmětnou mapu. Takže problém bych asi viděl někde jinde….
S tím časem (jiné vlákno) to je ale doopravdy nějaká pakárna. Na danou mapu je čas -2 hodiny, TA má -1 a jak píšeš NT je správně. Tomu prostě nerozumím, vždyť ta Evropa je přeci taky NT!
No, a chybějící lokalizační tabulky, to je pakárna sama pro sebe. Načetlo se mi tam více jak 5O událostí typu kolona, váznoucí doprava atd., ale kde to bylo ví Bůch. Tomu prostě nerozumím, uvolnit pro CZ TMC a nedodat lokalizační tabulky o velikosti, ať nejím, cca 5OOkB, to je prostě síla. To i ta pouťovka i-GO při upgrade na verzi plus a uvolnění TMC sice pro CZ nechalo staré mapy, ale lokalizační tabulky dodalo….
kopacek (466)|30.5.2007 19:19
Kolik máš po SR volné paměti pro programy? - Já 32 MB - mám WM5 a téměř žádné pluginy v Today (po HR je volných 35 MB). Další problém vidím v tom, že moje zařízení je VGA a to znamená asi větší nároky na paměť.
Mudrunka (547)|30.5.2007 19:36
cca 34 MB a pro úložný prostor zbude 7 MB
martinhamr_ce4you (486)|31.5.2007 11:08
Tak jsem si do PNA natahoval nově data.Mám ve Warneru zaškrtnuto aby se to automaticky zobrazilo na displeji.No když jsem kouknul na číslo přes 200 000.Poi,tak na teploměru jsem to měl v prostřed zelené.Dost dobrý.Ještě stím udělám nějaké testy.
kopacek (466)|31.5.2007 11:55
No, jasná zpráva, PNA je PNA... Taky už jsem k tomu došel, PDA a navigace i vzhledem k budoucnosti asi už nebude to pravé.
Mudrunka (547)|31.5.2007 12:54
tak to já upřednostňuji volnost, a to i v okamžité volbě softu a dat. Včera se mě líbil Dynavix, dneska třeba Navigon, zítra až sem přistanou marťani se super marťanskou navigací a mě se bude líbit tak si ji nahraji.
Příští týden pojedu na Slovensko, použiji pouťovku i-GO protože je tam, podle mého názoru nejlepší, další týden do Chorvatska a tam se budu rozhodovat opět mezi pouťovkou a ViaGPS s nejpodrobnějšími mapami HR které znám. Za měsíc třeba do Francie – vyhraje to Navigon na celé čáře a tak mohu pokračovat.
PDA jsem se stejně už naučil využívat i na jiné věci než na navigaci a tedy, až nastane čas, půjdu radši do PDA, ale šetřit nebudu a hlavní kritérium bude, aby to bylo dělo. A že už se takový dělaj…, akorát nejsou za babku.
No a vzdálenější budoucnost? Stejně to budeme mít v mobilu x-té generace a ten, domnívám se, bude nějakým universálním rozhraním bezdrátově napojený na pevnou víceúčelovou obrazovku a audio v autě přes řídící počítač auta. Ale do té doby ještě nějaké to auto vojedu, taktéž i pár PDA a jeho generačních nástupců „padne za vlast“
Mudrunka (547)|3.6.2007 14:46
tož vážení, začínám silně uvažovat o tom, že si udělám radost a to dělo si pořídím. Mám však dílčí problém, puťovka i-GO je přenosná mezi jednotlivými stroji, ale co Navigon a PoiWarner. Co je u nich potřeba udělat k tomu, aby se dal oficiálně přenést ofiko SW ze stroje na stroj? :sarcastic:
martinhamr_ce4you (486)|3.6.2007 14:52
Jde to,již jsem to řešil na Navigonu 5,a v pohodě.V Sunnysoftu jim to kapku trvalo,ale jinak vše ok.
martinhamr_ce4you (486)|3.8.2007 17:21
Pánové mám dotaz.Stahuje te si t PoiWarner nějaká POIs?Zajímalo by mě proč mě to nechce nechat nahrát POIs s hvězdičku,když jsem to legálně koupil.Fakt nevím jak na to.
Docent (1234)|3.8.2007 19:31
Zřejmě jsi legálně koupil POI Warner, leč databáze radarů je rovněž placená...
martinhamr_ce4you (486)|4.8.2007 13:35
Jo již jsem se k něčemu dostal,chtějí 1 Euro měsíčně,ale za boha se nemůžu zaregistrovat.Budo to zkoušet i dál.

Horší je že se mi přestali zobrazovat Ikony z www.POI.cz a přitom stažené s PoiWarneru jsou OK.Žeby něpřipouštěl konkurenci?
martinhamr_ce4you (486)|11.8.2007 07:36
Ahoj všem.Při nahrávání POI bodů třeba z POI.cz se občas stane že se nějaký soubor při stahování poškodí.Mám potom problém ho z pamětové karty odstranit.PoiWarner se totiž sekne a spadne.A formátovat kartu teda do nekonečna nemusím :sarcastic: Nemáte nějakou šikovnou radu?

A ještě se vás zeptám jak často se vám stane,pokud vůbec,že si stáhnete poškozený soubor.
6michal (0)|19.6.2008 10:19
Dobry den,prosim poradte mi nekdo jak mam nahrat databazi radaru stazenych bud z poi.cz nebo z poiplaza.com do navigace Navigon 2110Max,ktera v sobe ma nahrany program poiwarner 2.8.2.Jsem laik a vubec nevim jak postupovat,nebo jak tento program spustit.Jestli je to zdarma nebo jestli se musi neco zakoupit primo od navigonu.Dekuji vam za odpoved.
pje_ce4you (1)|22.6.2008 14:44
[QUOTE="martinhamr"]Ahoj všem.Při nahrávání POI bodů třeba z POI.cz se občas stane že se nějaký soubor při stahování poškodí.Mám potom problém ho z pamětové karty odstranit.PoiWarner se totiž sekne a spadne.A formátovat kartu teda do nekonečna nemusím :sarcastic: Nemáte nějakou šikovnou radu?

A ještě se vás zeptám jak často se vám stane,pokud vůbec,že si stáhnete poškozený soubor.[/QUOTE]

Zdar Martine! S tímhle bohužel žijí uživatelé MS produktů (já pracuji až na navigaci výhradně s UNIX/Linux prostředím). "Sekne se to", "nemohu odstranit", "nevím jak...", "proč to nejde?" atd. Bohužel většina navigací je postavená na babywindows, takže jsem se stal otrokem redmondských i já. Kvůli proprietárnímu kódu nemohu nic opravit ani rychle napsat a nechat sdílet mezi uživateli. Poi Warner sice existuje, ale na placený sw je zoufale složitý, problematicky funkční a absolutně nebere ohled na to, že většina POI je tvořena uživatelsky a měla by tak být importovatelná pomocí volně dostupného funkčního softu. Warez nepodporuji, ale chápu, proč v podobných situacích vzniká... Stačila by odlehčená volně dostupná verze PW s možností použití bez datově náročných png ikon. Copak tady nikdo neumí zatlačit na slušné legální a všem vyhovující řešení?
lukynnn_ce4you (0)|3.7.2008 12:17
Včera my přišel Navigon 2110 Europe ihned jsem stáhnul mapy verze Q2/2008.

A našel jsem toto forum přímo tenhle topic, ale nevím jak mám začít pokud bych chtěl taky nějaký radary na mym navigonu. Vůbec to nechápu jak začít jakej je první a poslední krok? Nemohl by sem někdo napsat stručný návod? Byl bych mu moc vděčný a né jen já ale i spousta ostatních lidí. Tak sem kdyžtak napiště nějaký návod díky..
american666666 (2)|9.7.2008 09:33
Přeji krásný den.
Také mám od pátku navigaci Navigon 2110 a rád bych si do ní přidal radary, některé nemocnice atd. prosím o návod jak na to. Předem všem děkuji.
lukynnn_ce4you (0)|9.7.2008 19:37
Návod jak do navigonu dát nějaké ty POI (body zájmu):

1. jdetě na www.poi.cz, tam jsi najděte nějakou kategorii třeba "bankomaty Komerční Banky".
2. kliknětě na ten řádek a dejte to tlačítko exportovat s logem G - export do formátu KML (Google Earth)
3. stáhneme si program na konvertování nejrůznějších gps formátů:ITN Converter program se ani nemusí instalovat stačí ho jenom spustit.
4. tlačítkem Open otevřeme ten soubor který jsme si stáhli z webu POI.cz
5. poté z volby export musíte vybrat formát Navigon MN 6 (*.rte), poté dáte EXPORT
6. soubor po exportu přejmenujte na Favorites.storage
7. připojte svůj navigon k PC a v paměti najděte složku Settings bude v ní asi již tento soubor Favorites.storage a ten nechte přepsat vašim novým a máte hotovo.
american666666 (2)|10.7.2008 12:41
Moc děkuji lukynnne.
Super všechno fonguje jak má, tak je to super.
Ještě jednou díky.
:)
GoldAccent_ce4you (0)|11.7.2008 18:20
Zdravím, jsem novým majitelem navigonu 2110. Potřebuji poradit zda nahrávám POI do navigace dobře. Stáhnu POI. převedu programem ITNC Convert a přejmenuji na Favorites.Storage, následně přepíšu soubor na SD kartě ve složce Settings. Po zapnutí přístroje je naleznu ve složce moje cíle - oblíbené. ALe při větším počtu dat se to celé zpomalí. Myslel jsem že se rozšíří položky důležité místo a přibudou třeba obchodní řetězce ve složce nákup. A jak je to s radarama? Musí se nahrát taky tímto způsobem? Na mapě se u přidaných bodů nezobrazí ikona , ale pouze černé kolečko. Předem děkuji za odpověď.
Ps: Tak jsem včera ujel něco přes 300km s navigací. Musím říct, že to funguje suprově, ale ty radary mi asi neukazuje. Míjel jsem pár po cestě a ani jeden nezahlásila :? .
lukynnn_ce4you (0)|11.7.2008 18:33
to GoldAccent:

mno radary jse dají zapnout již přímo od navigonu jsou tam předinstalované. Stačí když v základním anstavení zapneš upozronování na radary. A to by i stačilo a nebo si zakoupíš POI warner a v něm už bude databáze 18 000 radarů. Je to na tobě. Nebo pokud ti nebudou stačit radar v navigonu tak si je stáhni ještě z poi.cz
GoldAccent_ce4you (0)|11.7.2008 18:46
Ahoj lukynnn,
Díky za tak rychlou odpvěď. Radary mám samo povolené, ale asi nejsou v databázi. Na SD kartě je vytvořena složka PoiWarner a v ní je tento soubor: PoiWarner.ovm . Ještě se tě optám kde se dá pořídit tento program a co mi to konkrétně přinese proti stávajícímu způsobu nahrání POI. Stále mi ale není jasné, k čemu mi jsou uložené POI v oblíbených když hledám třeba obchodní řetězce v okolí, tak je nenajdu. a prohledávání celého seznamu oblíbených je dost zdlouhavé.
lukynnn_ce4you (0)|11.7.2008 18:53
to GoldAccent: mno tak asi ty POI nejsou zrovna moc dobrý, nejlepší bude pro tebe ten POI warner přímo si ho koupit je to fakt komfort nastavíš si kolik jich bude aktivních aby ti to mco nezatěžovalo apěmt ale prostě good věcička se to vyplatí investovat. A je tamk velká databáze radarů. a takže adrsea je: www.navigating.de